Oko boga Ozyrysa (Lucyfera) jako symbol Boga w Kościele

Komentarze

  • 2011-09-21 23:45:13

    Nasi przodkowie posługiwali się swastyką. Hindusi się posługują, Niemcy też się posłużyli.
    - Piotr G. -
  • 2012-06-25 20:27:58

    Księga Wyjścia 20, 2–17

    Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.
    - J23 -
  • 2012-06-25 20:29:03

    Księga Wyjścia 20, 2–17

    Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.
    - J23 -
  • 2012-06-26 14:38:49

    ehh, katolicy... nie ma to jak podebrać ile się da z mitologii, symboliki i innych systemów wierzeń, i wciskać, że "my byliśmy pierwsi" ;P
    tak przy okazji - cieszę się niezmiernie, że wciąż obchodzicie stare pogańskie święta pod płaszczykiem iluzji "świąt katolickich" ;)
    - Tiganza -
  • 2012-11-18 17:45:14

    Jest oczywiste, że żaden znak, gest, ruch, zaklęcie mają tylko takie znaczenie, jakie w danej chwili nadadzą mu ludzie, którzy go używają. Z punktu widzenia socjologii, psychologii społecznej - znaki i zachowania magiczne same w sobie znaczą NOC. Są pustymi naczyniami, w które dowolna grupa czy jednostka wlać może dowolne znaczenie. A dla ludzi inteligentnych - każdy znak, symbol i gest tylko tak może być interpretowany. Historycznie, społecznie, psychologicznie czy antropologicznie. bez emocji.
    - Krzysztof -
  • 2014-02-26 09:54:57

    Wszystko ściągnięte z Egiptu,IHS ze słońcem w tle,Oko w piramidzie.Kościół przyjął te znaki jako symbolika opatrzności Bożej,a inni żeby czcić zło,ha ha dobre.Wychodzi na to że Bóg nie miał nic przeciwko tak wielkiemu plagiatowi.Jeśli jest wszech wiedzący i potężny to wątpie żeby pozwolił na kopiowanie rzekomo pogańskich symboli,jeśli zgładził ludzi czekających na Mojżesza,którzy czcili jakiegoś złotego cielca,zaraz ale to byli Żydzi,no tak oni też są zli.Buddyści,islamiści,hindusi,żydzi oni mają pecha wierzą w złych bogów,tylko my wierzymy w prawdziwego.Oni tak samo myślą o nas,czyli loteria który z tych wszystkich bogów jest jednak prawdziwy?
    - horus -
  • 2014-02-27 10:02:17

    Język nie jest "odzwierciedleniem rzeczywistości" tylko środkiem komunikacji. Co ciekawe wiedział to już Arystoteles: "każda wypowiedź coś znaczy, ale nie jako narzędzie, lecz jak powiedzieliśmy, na mocy UMOWY" [Hermeneutyka]. Trzeba było czekać do tzw. II Wittgensteina, żeby to zrozumieć. "Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem ewolucyjnym jest wykształcenie przez gatunek ludzki na drodze FILOGENETYCZNEJ umiejętności pozwalających UŻYWAĆ symboli językowych. Natomiast pojawianie się gramatyki jest wydarzeniem kulturowo-historycznym (prawdopodobnie całkiem niedawnym),
    niewymagającym udziału dodatkowych zdarzeń genetycznych dotyczących języka jako takiego".
    - Włodek -
  • 2014-10-14 12:05:21

    To nie jest tak, Księga Wyjścia mówi o tym, że innych rzeczy niż Bóg nie będziesz robił jako obrazu rytego i nie będziesz im się kłaniał. A w tym przypadku mamy symbol wyrażający Boga, a nie bożka.
    - Krzysiek -