do ojca Kowalczyka

Komentarze

  • 2012-09-03 23:52:25

    Miałem się już nie odzywać , ale znowu zostały mi przypisane kłamliwe słowa, które jakobym powiedział (napisał) i tak:

    @ "S"

    pisze - Mówisz, jakby heteroseksualiści nie uprawiali stosunków "oralno-analnych, oralno-genitalnych,które często po stosunkach doodbytniczych, prowadzą do licznych chorób wewnętrznych oraz zranień fizycznych, co w konsekwencji prowadzi nawet do braku możliwości podtrzymywania kału."

    a ja napisałem - Proszę bardziej ściśle określić jak rozumieć : tę miłość i wzajemne przywiązania czy fascynacje, czy czasem pod tym nie kryją się praktyki seksualne : oralno-analne, oralno-genitalne,które często po stosunkach doodbytniczych, prowadzą do licznych chorób wewnętrznych oraz zranień fizycznych, co w konsekwencji prowadzi nawet do braku możliwości podtrzymywania kału.

    Nie dość , że nie napisałem , że heteroseksualiści nie uprawiają tego to jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na zawarte tam pytanie - Proszę bardziej ściśle określić jak rozumieć : tę miłość i wzajemne przywiązania....

    następnie @"S" pisze - Jeśli nie akceptujesz praktyk "oralno-analnych, oralno-genitalnych", to nie powinieneś również akceptować związków heteroseksualnych, bo w takich równie często się owe rzeczy praktykuje.

    Tu się prosi zapytanie ile lat ma "S" ? No bo takie rozumowanie to już nawet nie bawi.

    Zapytałem czy:
    Czy mam zaakceptować jak dwóch mężczyzn prowadzi małą dziewczynkę np. do szkoły ?
    To były moje pytania.

    Pan Szara Eminencja

    Napisał Pan:


    Mam pytanie do fanatycznych wrogów godności człowieka i zwolenników łamanie jego prawa (Jozue, Nisa, Pan Jan)


    Proszę wskazać moje słowa , które
    wykazywałyby fanatyczną wrogość godności człowieka......

    Króluj nam Panie Jezu Chryste




    - jan -
  • 2012-09-04 01:00:43

    Ktoś się pytał: Skąd się wzięli geje? Proszę bardzo: List do Rzymian wyjaśnia:
    "Choć bowiem poznali Boga, to jednak nie oddali Mu chwały jako Bogu i nie złożyli Mu dziękczynienia, lecz w swych pomysłach utracili wszelkie rozeznanie, a ich nierozumne serce znalazło się w ciemnościach.
    Dlatego to oddał ich Bóg we władanie bezwstydnym chuciom. Kobiety ich bowiem zamieniły stosunki naturalne na obcowanie przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, zaniechawszy naturalnego współżycia z kobietami, zapłonęli wzajemnym do siebie pożądaniem: mężczyźni uprawiali bezwstyd z mężczyznami i tak sami na sobie otrzymywali słuszną zapłatę za swoje zboczenia."
    (Rz 6, 21nn BWP)


    - Nisa -
  • 2012-09-04 08:23:13

    Nisa jak zwykle zapomniala o dokladnosci


    Podobnie też i mężczyźni, zaniechawszy naturalnego współżycia z kobietami,

    zaniechac - oznacza ze wczesniej cos trwalo ale zostalo zaprzestane
    w tym wypadku mowa jest o mezczyznach i kobietach ktorzy nie jako dla zabawy eksperymentu zaczeli uprawiac bezwstyd
    nie ma tam mowy o zrodlach
    no chyba ze iszesz o tym ze Bog zeslal im to - czyli ze homoseksualizm pochodzi od Boga jednak ;-)

    Natomiast KK nie twierdzi ze homosekualizm jest kara za grzechy dana ludziom od Boga - twierdzi zupelnie co innego
    znowu mylisz pojecia


    poza tym jest tam mowa o rozwiazlosci

    natomiast prosze Nise o odpowiedz na temat uczuc w kontekscie tego cytatu
    „(...) dusza Jonatana przylgnęła całkowicie do duszy Dawida. Pokochał go Jonatan tak jak samego siebie (...). Jonatan zaś zawarł z Dawidem przymierze, umiłował go bowiem jak samego siebie. Jonatan zdjął płaszcz, który miał na sobie, i oddał go Dawidowi, jak resztę swojego stroju — aż do swego miecza, łuku i pasa" (1 Sm 18,1-4).

    ja
    podalem ci odpowiedz chyba dwa razy
    - ewidentnie cos ci umknelo

    - Arek -
  • 2012-09-04 10:20:25

    jeszcze jeden cytat z PS

    (Pierwsza Księga Samuela 18, 1-4).
    Tak bardzo byłeś mi drogi!
    Więcej ceniłem twą miłość
    niżeli miłość kobiet.

    (Księga Rut 1,16-17)

    Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem. Gdzie ty umrzesz, tam ja umrę i tam będę pogrzebana.

    Niso - bardzo prosze o interpretacje ww fragmentow

    - Arek -
  • 2012-09-04 22:46:14

    Ja też czekam na odpowiedź Nisy co do pytań Arka i sam mam pytanie. Kochana Niso, jeżeli już wiesz skąd wziął się homoseksualizm u ludzi, to powiedz nam teraz skąd się wziął u zwierząt? 8% owiec ma homoseksualne skłonności - co te miłe zwierzęta zrobiły Panu Bogu: nie oddały mu chwały? Nie złożyły mu dziękczynienia? A homoseksualizm stwierdzono u kilku tysięcy gatunków zwierząt, jak to wytłumaczysz?
    Ja to tłumaczę tak: homoseksualizm występuje powszechnie w naturze i wśród ogromnej liczby gatunków zwierząt, człowiek także jest zwierzęciem, więc jak najbardziej może mieć taką orientacje homoseksualną.
    Aha, Niso uznajesz ewolucje? Czy twierdzisz, że Ziemia ma 6 tys. lat?
    - Szara Eminencja -
  • 2012-09-05 03:48:09

    @Arek, Szara Eminencja
    Czytajcie ze zrozumieniem. Homoseksualista nie musi być gejem. Człowiek o orientacji homo nie musi czynić nic, co jest obrzydliwe w oczach Bożych. Jest wolny, może wybrać grzech lub nie, tak samo, jak każdy. Niebezpieczeństwo jest takie, że wejście w grzech śmiertelny (jakikolwiek) pociąga za sobą zawsze konsekwencje. Mówi się o karze za grzechy, a nie karze grzechami. Homoseksualista sam się czyni gejem, gdy zaczyna współżyć. Gdy żyje w czystości nie ma problemu, ale jak zaczyna "uprawiać bezwstyd" wchodzi na drogę zatracenia. Na drodze grzechu nie ma szczęścia. - Uprzedzając: na stronie katolickiej nie pisać o grzechu się nie da. Jeśli Szarą Eminencję, który uważa się za ateistę, denerwuje słuchanie o Biblii i grzechach, to musi zmienić forum.
    Cytaty, Arek, (DRUGA Księga Samuela 1, 26 oraz z Księgi Rut) nie mają nawet krztyny podtekstu o relacjach homoseksualnych. Niewypał. Takie interpretacje, które ciebie zadowolą, znajdziesz poza KK, nie u nas. Jak więc interpretować? Polecam ten piękny komentarz:
    http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/blizej_biblii/cenna_przyjazn.html

    Cieszę się, że Szara Eminencja jednak zaczyna czytać Pismo Święte :) Co do zwierząt, to one nie mają świadomości siebie, ani tym bardziej rozeznania grzechu, więc porównywania sytuacji moralnej ludzi do świata zwięrzęcego jest głupotą.

    Temat TEORII ewolucji już tu był. Polecam poczytać linki, które tam zamieściłam:
    http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/96#Com_96

    - Nisa -
  • 2012-09-05 09:04:19

    nie maja?
    jak mozesz zatem przejsc obojetnie nad tym wartosciowaniem jakie jest tam zawarte
    twoja milosc ( nie przyjazn) jest dla mnie wieksza niz milosc kobiet
    oczywiscie iz jest tam zawarty kontekst uczuciowy pomiędzy ludźmi tej samej płci
    twoja wypowiedzia udowodnilas wlasnie ze manipuluje sie przekazem biblijnym jednostronnie
    co do Twojej interpretacji to cos ci zacytuje

    scrip-tuo (scriptio) continua

    niemaznamibogatego
    ktory przepis jest wg ciebie poprawny
    niema z nami bogatego
    czy
    niema z nami Boga Tego

    drugie
    wiemyżetoszatanapokaz

    wiemy ze to szata na pokaz
    czy moze
    wiemy ze to szatana pokaz

    co tyna To



    - Arek -
  • 2012-09-05 09:16:51

    Homoseksualista sam się czyni gejem, gdy zaczyna współżyć.

    Homoseksualista i gej są słowami zamiennymi
    co to za dziwaczny wywód ze homoseksualista staje się gejem ;-)

    Słowa gej (ang. gay man) oraz lesbijka są uznawane za najbardziej neutralne określenia osób o orientacji homoseksualnej. Inne określenie – homoseksualista (ang. homosexual) spotyka się z krytyką i bywa uznawane za obraźliwe, gdyż posiada wydźwięk kliniczny i jest szczególnie używane przez środowiska antygejowskie.
    Mniej negatywny wydźwięk mają sformułowania osoba homoseksualna i osoba o orientacji homoseksualnej podkreślające podmiotowość osoby, o której mowa
    - Arek -
  • 2012-09-05 10:11:15

    - Arek -

    Chodzi ci o poniższy cytat , o takie liczby ?

    "odestek osób homo zyjacych w czystosci jest taki sam jak odsetek osob hetero "

    Wątpię aby tak było , ale nawet przy tak optymistycznym wariancie twoje słowa nawołujące do przemieszkiwania razem skoro daje to szczęście brzmią nie za bardzo .
    Trącą hedonizmem ,i modnymi obecnie postawami wobec życia .
    Nie mówiąc już o zamierzonym czy też nie efekcie u czytających twe posty .

    Pozdrawiam.

    - .ja. -
  • 2012-09-05 10:19:34

    Niepokoi mnie ten cytat z listu do Rzymian , bo dodając parę linijek więcej z góry i dołu zmienia trochę jego brzmienie .
    bo cyt :

    21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
    29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

    Słowa -" zaćmione zostało bezrozumne ich serce " przez Kogo?
    " Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości " tu wyraźnie napisane jest "wydał ich Bóg"

    . 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie .........

    wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi

    Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste



    - jan -
  • 2012-09-05 18:08:09

    Arek, Szara Eminencja

    1. "a ich nierozumne serce znalazło się w ciemnościach"czyli ludzi do popełniania grzechu aktów homoseksualnych wiedzie głupota.Czysta głupota. To jest oczywiste ponieważ Bóg nie stwarza dewiantów, złodziei czy zabójców.
    2. Bernard Shaw to klasyczny przykład pożytecznego idioty.Pozostaje do wyjaśnienia jego postawa (udawanie niewiedzy?) o masowym głodzie na Ukranie i innych zbrodniach sowietów. Jego bon mot Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM JEST JEDEN PROBLEM, NIGDY NIE WYPRÓBOWANO GO W PRAKTYCE jest tak denny, że szkoda gadać. Chociażby Matka Teresa z Kalkuty była jedyną nadzieją (chrześcijańską) dla żebraków i głodujących.
    3. Niech homolewica nie przyszywa homoseksualistów pod Żydów, czarnoskórych czy faktycznie uciśnionych bo to obraza dla tych grup.
    4. A czy stwierdzono homoseksualizm u takich zwierząt jak mrówkojad czy żmija gabońska?
    - Jozue -
  • 2012-09-05 19:54:26

    Arek napisałeś
    "wierz mi badz nie - nikomu nie udalo sie wytrzymac w czystosci - to po prostu nie mozliwe a gloszenie jakoby modlitwa uwalniala od tego przez cale zycie jest albo - poboznym zyczeniem, albo demagogia, albo zwyklym klamstwem."
    oraz
    "zaryzykuje stwierdzenie iz nie ma osob zyjacych w czystosci "
    i stąd moje stwierdzenie. Teraz jasno zadeklarowałeś swoje poglądy
    "i w cale nie uwazam ze jest to niemozliwe".
    "ja uwazam ze seks pomiedzy osobami tej samej plci jest grzeszny"
    Nie ma sprawy. Dobrze,że się wyjaśniło.Może rzeczywiście trudno mi Ciebie zrozumieć.

    Piszesz,że to Cię trochę skrzywdziło ale zauważ,że Ty niejednokrotnie pisałeś o tym czego nie pisałem ani nie miałem na myśli i robiłeś to w sposób, który można uznać za krzywdzący ( dot. nie tylko mnie ) . Z tego nie wynika,że chciałem się odegrać. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.
    Co do czasu trwania życia w czystości to myślę, że to, czy ktoś żyje w czystości czy już nie, powinien sam w sumieniu określić, nawet byłoby dobrze z pomocą spowiednika czy kierownika duchowego. Tworzenie reguł czasowych bez brania pod uwagę konkretnej sytuacji nie ma sensu.


    Dzięki za linki do audycji z ks. Mastalskim. Mądry człowiek i z przyjemnością sobie posłucham innych jego wypowiedzi. Szkoda,że wcześniej tego nie zapodałeś byłoby mniej pisania a więcej zrozumienia między nami.
    Czyli można powiedzieć,że generalnie zgadzamy się.

    Z definicji, które podałeś wnioskuję,że jedno od drugiego różni się w zasadzie tym, że jedni dobrze się czują ze swoją orientacją, drudzy nie.
    Posłuchałem też i tego co polecałeś wcześniej

    "warto posluchac prof Lwa Starowicza = on tam diagnozuje wlasnie tych nawroconych i wyleczonych ;-)
    homoseksualizm egodystoniczny to sie nazywa"

    Przepisałem jego wypowiedź

    "Istnieje dużo osób, które są pseudo homoseksualistami. One są przekonane,że są homoseksualistami ale to nie są homoseksualiści. Przyczyną takiego pseudo homoseksualizmu mogą być np. zaburzone relacje z kobietami np. lęk wobec kobiet.Albo może to być wyniesione ze środowiska rodzinnego. Dalej , taką przyczyną może być brak poczucia własnej atrakcyjności w roli męskiej, brak identyfikacji z rolą męską przez np. ojciec jest antywzorem męskości i tu rzeczywiście leczenie jest bardzo skuteczne."

    Nie wiem tylko dlaczego nazywa takie osoby pseudo homoseksualistami choć jedni i drudzy mają pociąg seksualny do tej samej płci ale to nie istotne. Chodzi o to,że wśród przyczyn wymienia mi.in. te, które są na słynnej ;) stronie Odwagi i kończy słowami "i tu rzeczywiście leczenie jest bardzo skuteczne."
    Trochę bym polemizował z tym bardzo.
    To ze strony Odwagi
    "Doświadczeni terapeuci mogą pomóc w odszukaniu i zrozumieniu, skąd się wzięły trudności emocjonalne, które doprowadziły do ukształtowania się pociągu płciowego do osób tej samej płci i potem poprowadzić leczenie ku rozwiązaniu ich". No i o to mi chodziło.

    - Marek F -
  • 2012-09-05 20:22:42

    @ Szara Eminencjo

    No i za co miałbym ich pozwać ?
    Za to,że dowiedziałem się
    - o moich emocjach,odczuciach i jak je właściwie przeżywać, nazywać je i o nich rozmawiać
    - jak wejść na drogę przebaczenia tym co mnie skrzywdzili
    - jak zaakceptować swoją seksualność (homo)
    - jak dostrzec wartość swego ciała łącznie z genitalnością i zaakceptować to

    A może za to, że
    - mam większe poczucie własnej wartości w obecności innych facetów
    - mam większe zrozumienie dla osób, które mają takie same skłonności a nie podzielają mojego systemu wartości
    - znalazłem przyjaciół homo, którzy podzielają mój system wartości

    Jeszcze kilka innych rzeczy dałoby się wymienić ale o wszystkim nie chcę pisać.

    I za to miałbym ich pozwać ?
    Musiałbym być chory na umyśle.

    A jeżeli masz na myśli moją postawę wobec zachowań homo, to taka była przed jak i po terapii.
    Terapia nie ma tu nic do rzeczy. Np.Arek ma taki sam pogląd w tej sprawie a na terapii nie był.
    - Marek J -
  • 2012-09-05 21:25:01

    Oczywiście nie Marek J tylko Marek F.
    - Marek F -
  • 2012-09-05 22:28:44

    Jozue Ty cenisz bardziej wiarę niż wiedzę (jeżeli można napisać "cenisz" bo mam wrażenie, że ty niczego w rzeczywistości nie cenisz). Ty i Nisa wyrażacie wielką pyszałkowatą pewność swoich racji, a na dodatek owe racje zbudowane są na fundamencie wiary (takiej samej dla której np. muzułmanie mordują chrześcijan, takiej samej dla której hindusi z wyższej kasty gardzą najniższą). Wiara (tu: wasza wiara) nic nie znaczy, nic nie jest warta, nawet jednego grosza. Jest całkowicie bezwartościowa i przereklamowana. Prześcigacie się kto najmocniej wpadnie w objęcia bigoterii i jej odwiecznej siostry (a może dziewczyny?) - hipokryzji.
    Homolewica - masz racje Jozue, lewica jest najbardziej ludzka i nie dzieli jednostek ludzkich na "lepsze" (czytaj: katolickie) i "gorsze" (czytaj: niekatolickie czyli szatańskie).

    Niso:
    co do Twojego linku, przeczytałem fragment (w nastepnym komentarzu się bardziej do niego ustosunkuje), ale od razy rzucają się w oczy kłamstwa. Darwin brzydził się i był wielkim nieprzyjacielem jakiegokolwiek niewolnictwa, a w tym artykule zrobiono z niego... rasistę. Co do nazizmu, postanowienia Hitlera nie tylko nie były niedarwinowskie, ale wręcz anty-darwinowskie (jutro napisze więcej). A po za tym nawet gdyby sam Hitler czerpał z darwinizumu - czy to wskazuje że ewolucja jest błędna? Jeżeli ludzie źle wykorzystują energię atomową to znaczy, że atomy nie istnieją?

    Nie dawno do Polski przyjechali rodzice Matthewa Sheparda, młodego geja, który został zamordowany za to właśnie że był gejem. Odbyła się konfederacja, na której jedna z kobiet, matka geja powiedziała:
    - Gdyby nie okoliczności, z powodu jakich tu jesteśmy, powiedziałabym, że jestem szczęśliwa i zaszczycona, że znalazłam się w tak zacnym gronie. Jednak nie mogę tego powiedzieć, ani potwierdzić, ponieważ sprawa, dla których jesteśmy tu jest hańbą współczesnego społeczeństwa. Homofobia. Przemoc. Agresja. Nietolerancja. Mowa nienawiści. Oto powody naszego spotkania. Witam państwa Judy i Dennis Shepard. My, rodzice, wyrażamy państwu głębokie współczucie i nosimy ogromny żal z powodu tragicznej śmierci waszego syna Matthew. Nie ma takich słów, aby wyrazić ból rodzica po stracie dziecka. Pytam społeczeństwo świata: dlaczego zginął młody człowiek, Matthew? Przykazanie mówi - nie zabijaj. I nie ma wyjątków. Powiedziane jest - miłuj bliźniego swego i nie ma wyjątków. Pytam społeczeństwo - zginął, bo kochał inaczej? Bo kochał miłością niewinną? A kim jest społeczeństwo? To my wszyscy! Apeluję do społeczeństwa, a w Polsce to jest 90 procent katolików. Zacznijmy od siebie. Powiedziane - nie zabijaj, więc nie zabijaj. Powiedziane jest: miłuj, więc miłuj. Nie proszę o prawa dla naszych dzieci, bo te są im dane od zarania dziejów i ich poczęcia. Apeluję! Nie ustanawiajcie praw, które dyskryminują i pozwalają zabijać choćby słowem. Nie respektujcie ślepo ustanawianych praw wcześniej przez ludzi, których wśród nas nie ma. Już nie żyją. Zweryfikujcie je. Apeluję o przestrzeganie naturalnych praw do życia, miłości i równości. A od siebie powiem, że ja matka syna geja oświadczam, że nie będę przestrzegać i respektować praw, które godzą w życie i godność mojego syna. (...) Kochamy nasze dzieci miłością bezwarunkową. Jestem katoliczką i słyszę jak społeczeństwo i władze kościoła krzyczą: Bóg nie kocha naszych dzieci. A ja pytam, kiedy im to powiedział i czekam na odpowiedź. Bo mnie każdego dnia mówi: nie zostawiaj swojego dziecka. Bądź z nim. Kiedy mi to mówi, to modlę się o to, żeby mój syn był bezpieczny. Katolicy - czy wasz Bóg jest inny od naszego? (...) My matki mówimy społeczeństwu świata: możecie nas zamykać w gettach mentalnych. Możecie zabijać w imię naszych praw. Możecie ustanowić nowe prawa dyskryminujące. To możecie! Jednak nigdy nie uda się wam uwięzić i zniszczyć miłości. To prawa ustanowione przez społeczeństwo świata zabiło syna państwa Shepard. Ale ich miłości do niego nie! Wciąż ona trwa i dzięki niej tutaj z nami są. Kochamy cię Matthew!

    Zuch kobieta! I co Wy na to? Czy ona zamiast miłości i okazania wsparcia synowi, powinna powiedzieć, że jest obrzydliwy, grzeszny i pójdzie do piekła?
    - Szara Eminencja -
  • 2012-09-06 09:02:52

    - .ja. -
    Trącą hedonizmem ,i modnymi obecnie postawami wobec życia .

    - nie bardzo rozumiem sens tego zdania
    jakim hedonizmem, jakimi modnymi postawami do zycia
    - czy chec wspolnego bycia ze soba to hedonizm? - dlaczego w zwiazkach homo to hedonizm a w zwiazkach heterto juz nie - bo w tych drugich jest fizyczna mozliwosc splodzenia dizeci ? - a co ze zwiazkami bezplodnymi ? tam tez widzisz hedonizm? - znow dziwne wartosciowanie i proba odbierania ludziom prawa do milosci.

    Nie mówiąc już o zamierzonym czy też nie efekcie u czytających twe posty .
    - jakim mianowicie ?
    jedynym moim zamierzonym i oczekiwanym przeze mnie efektem jest zrozumienia drugiego czlowieka i nie npatrzenie na niego przez pryzmat rozporka

    - Jozue -
    - na prawde bez komentarza po raz kolejny szydzisz i drwisz z ludzi ktorzy maja inne zdanie niz ty - nie bede z Toba polemizowal bo nie mam ochoty czytac postow ktore po prostu sa chamskie

    Marku F
    pamietaj tylko ze w stwierdzeniu
    "ja uwazam ze seks pomiedzy osobami tej samej plci jest grzeszny"- dodalem - tak jak seks pomiedzy osobami odmiennej plci - to wazne

    Co do czasu trwania życia w czystości to myślę, że to, czy ktoś żyje w czystości czy już nie, powinien sam w sumieniu określić, nawet byłoby dobrze z pomocą spowiednika czy kierownika duchowego.
    - dokladni tak natomiast byla to moja odpowiedz na pytanie niesprecyzowane - zauwaz ze moi dyskutanci zadaja nieuczciwe pytania - np ogolne i oczekuja na ogolnikowe pytanie konkternej odpowiedzi - tak sie po prostu nie da

    Mądry człowiek i z przyjemnością sobie posłucham innych jego wypowiedzi.
    - oj tak brakuje takich kaplanow
    i zauwaz ze ten ks sam sie sceptycznie wypowiada do terapii homoseksualizmu i jego leczenia ;-) , reszta jego wypowiedzi po prostu jest strzalem w 10 - jest tam te jego stwierdzenie o zwiazkach partnerskich homo - zwiazkach w pryzmacie Kosiola - ale chodzi tu o zwiazek jako instytucje formalizowany, natmiast zwiazek jako wiez emocjonalna jest mozliwa i dopuszcala przy jak sam opisal zachowaniu dojrzalosci ;-)
    szkoda ze wiekszosc tutaj krytykantow tego nie widzi

    Czyli można powiedzieć,że generalnie zgadzamy się.
    - zgadzamy sie co do istoty homoskeualizmu w nauczaniu KK natomiast mamy nieco odmienne zdanie na sprawe zwiazku emocjonalnego i zycia dwoch osob oraz kwestii wychowania dzieci przez te pary i kwestii zwiazkow w zakresie prawnym

    Co do prof Lwa Starowicza - to jest teza niektorych osob biseksualnych - czym innym jest czuc lek przed kobieta a czym innym jest nie czuc do niej pociagu seksualnego - tu chyba bardziej chodzi o swere sexualnosci cielesnej niz o psychike i emocjonalnosc
    To o czym mowi prof jest kompleksem i brakiem poczucia wlasnej wartosci sexualnej - ale to jest inna bajka

    Pociag plciowy wg naukowcow ksztaltuje sie
    ( dr Andrzej Depko) w momecie formowanie osrodkow seksualnych w mozgu ( 6 tygodniu życia płodowego)

    pamietaj ze homosekualizm nie jest moda ani trenem i przejawem nowoczesnosci - on istnial od poczatku - nawet w kulturach antycznych.

    Poza tym nie wiem czy zauwazyles ale Dr Nicolosi -jest strasznie zniewiescialy ;-) mnie to troszke zastanawia

    Doświadczeni terapeuci mogą pomóc w odszukaniu i zrozumieniu, skąd się wzięły trudności emocjonalne, które doprowadziły do ukształtowania się pociągu płciowego do osób tej samej płci i potem poprowadzić leczenie ku rozwiązaniu ich".
    - tez nie do konca rozumiem
    czyli co zalozmy ze ich teorie maja racje
    zastanowmy sie
    - brak relacji z ojcem w dziecinstwie - jak zatem brak relazji zaprawic u 30, 40, 25, letniego faceta? terapeutycznie? - w jaki sposob dziecko od ojca potrzebuje czulosci , przytulenia , itd - a jak wiemy opcje dotyku w terapii reparatywnej budzily bardzo duze kontrowersje
    konflikty w domu?
    rozmawialem z ludzmi ktorzy jakoby pasowali do tego modelu - oni przeszli terapie sami z soba - przebaczyli rodzicom ich brak obecnie sa z rodzicami w bardzo dobrych relacjach - nic nadal sa homo

    mowie ci bardzo bardzo sceptycznie podchodze do takich metod

    - jak wejść na drogę przebaczenia tym co mnie skrzywdzili
    - Marku ale czy uwazasz ze to rodzice sa odpowiedzialni za twoj homoseksualizm ?? - troche krzywdzace dla rodzicow teoria
    - sam zauwaz
    jestes przekonany o tym ze zostales skrzywdzony -

    zobacz - to co opisywales do eminencji to jak sam zauwazysz nie sa powody twojego homosekualizmu tylko twoich kompleksow i pewnego braku wlasnej akceptacji - zobacz ze pomimo tego ze nauczyles sie samoakceptacji, podwyzszono twoja samocene - ale twoje odczucia homo pozostały , nie zniknęły

    poczytaj prosze wczesniejsze moje linki mowiace o osobie ktora byla bardzo blisko zwiazana z NARTH , poczytaj stanowisko psychiatrow, psychologow - ale nie tylko katolickich - poczytaj wszystkie i znajdz wspolny mianownik

    Jesli uwazasz ze bycie samemu bardziej tobie odpowiada - okej , Twoj wybor
    pamietaj tylko ze ktoregos dnia tak bardzo zzyjesz sie z ktoryms ze swoich przyjacio ze zapragniesz z nim byc ;-)
    no chyba ze jestes typem samotnika - wtedy co innego.




    - Arek -
  • 2012-09-06 15:13:12

    Jak nie przyjmiesz, że współzycie seksualne osób tej samej płci jest moralnie większym złem, to nigdy nie pojmiesz dlaczego KK tak potepia czynny homoseksualizm. Krążenie koło tego nic ci nie da. Absolutnie to nie jest to samo, czy związek jest homo, czy hetero, co cały czas starasz się udowodnić. A tak na marginesie w obrażaniu to ty prym wiedziesz razem z Szarą Eminencją. Jozue nazywa rzecz prosto z mostu, bo do ciebie nie dociera ta powyższa różnica, więc traci pewnie cierpliwość. O pomstę do nieba wołają grzechy sodomskie, a nie cudzołóstwo. W punkcie różnicy między aktami seksualnymi gejów, a tym, jakie powinny być, bo taki był zamysł Boży, trzymasz się relatywizmu i nie przyjmujesz nauki KK. Nieczystość przeciw przyrodzeniu jest ohydą i przyjmij to. Nie wciskaj bzdur, że Marek F jak zapragnie być czynnym homoseksualistą, to nie ma na to siły. Albo się ufa Bogu, albo nie.
    - Nisa -
  • 2012-09-07 11:39:46

    - Nisa -

    w dalszym ciągu czekam na TWOJA interpretacje fragmentów PS
    - co to jest grzech przeciwko przyrodzeniu ?
    moralnie nie ma czegoś takiego jak większe zło - kolejna Twoja chora teoria

    zanim wejdziesz w polemike badz laskawa ustosunkowac sie do wszystkich tez jakie sa tobie ukazywane - i nie baw sie ogolnikami - pomimo iz moze PS czytalas , ba moze znasz go na pamiec - ale tak na prawde nic - kompletnie nic o nim nie wiesz - a dowodem na to sa infantylne i powierzchowne jego tlumaczenia
    teraz juz wem dlaczego kiedys zakazywana czytania PS zwyklym niedouczonym w tej materii ludziom - wlasnie dlatego zeby nie tworzyli takich chorych teorii jak Twoje
    #
    ie wiem moze w Twoim systemie wartosci nazywanie kogos sodomotami, zboczencami, homolewakami, jest przejawem troski - ale w moim z pewnoscia jest to oznaka nienawisci, pychy i zwyklego braku kultury

    co do Marka - smiac mi sie chce jak czytam twoje Nisa wypowiedzi to tak jakby rozmawiać ze ślepym o kolorach ( z calym szacunkiem dla ludzi niewidomych)

    po raz kolejny spytam cie ale zapewne i tak to zignorujesz ( bo zwyczajnie bedzie ci o wygodne) skoro tak dobrze znasz PS dlaczego nie wypelniasz jota w jote WSZYSTKIEGO CO JEST TAM NAPISANE - jakim prawem decydujesz ktore zapiski mozesz stosowac a ktore mozesz pominac , przeciez wg ciebie cale pismo jest natchnione a Bog nieomylny - wiec co nagle Pan Bog zdanie zmienil ? Hipokryzja

    akty homoseksualne wolaja o taka sama pomste do nieba jak akty heteroseksualne - dobrze tym wiesz
    nie ma czegos takiego jak czynny homoseklsualizm bo homoseksualizm jest czescia zycia a nie sposobem na zycie zacznij w koncu to odrozniac
    - Arek -
  • 2012-09-07 14:28:34

    Arek. Zanim napiszę więcej, to odpowiedz mi na jedną rzecz.Piszesz

    Marku ale czy uwazasz ze to rodzice sa odpowiedzialni za twoj homoseksualizm ?? - troche krzywdzace dla rodzicow teoria
    - sam zauwaz
    jestes przekonany o tym ze zostales skrzywdzony -

    Ten fragment to manipulacja. Nie po raz pierwszy zastosowana w Twoich wypowiedziach.Zanim usłyszałeś odpowiedź już piszesz jakbyś się domyślał co napiszę i od razu to oceniasz. Robisz to celowo ?
    - Marek F -
  • 2012-09-07 20:42:54

    http://dziendobry.tvn.pl/video/homo-czy-hetero-jak-rozpoznac-swoja-orientacje-seksualna,1,newest,16857.html

    Warto obejrzeć, szczególnie Nisa i Jozue. Krótki filmik w którym heteroseksualny biały nieżydowski niemasoński znany lekarz seksuolog odpowiada na pytanie: czy można zmienić swoją orientacje seksualną?
    Jeżeli to nie wystarczy, jeżeli odrzucicie po raz kolejny naukę, to głęboko wierzę, że z antybiotyków też nie korzystacie.

    "Jak nie przyjmiesz, że współzycie seksualne osób tej samej płci jest moralnie większym złem(...) - po pierwsze współżycie osób tej samej płci nie jest w ogóle złem, chociaż dla Ciebie możliwe że ogólnie współżycie jest złe, a współżycie homoseksualne jest tylko większym złem niż heteroseksualne. Złem jest to wszystko co sprawia cierpienie, ból, czyni człowieka nieszczęśliwym. Dlatego ja stwierdzam, że "moralnie większym złem" są Twoje wypowiedzi.

    "W punkcie różnicy między aktami seksualnymi gejów, a tym, jakie powinny być, bo taki był zamysł Boży, trzymasz się relatywizmu i nie przyjmujesz nauki KK." - to nie relatywizm, to tylko zdrowy rozsądek. Droga Niso, wiec że jeżeli cofnęłabyś się o 500 lat to przez uwczesny Kościół oskarżona byłabyś o herezje i za pewne zapłaciła za to najwyższą cenę np. niepokalane poczęcie Maryji - i już Twój stos płonie. Dlatego nie gadaj o nauczaniu Kościoła, za 100 lat Kościół katolicki będzie udzielał ślubu parą tej samej płci, a za swoje zachowanie i wypowiedzi swoich owieczek (baranów?) - przeprosi, tak samo jak za prześladowanie Żydów.

    "O pomstę do nieba wołają grzechy sodomskie, a nie cudzołóstwo." - O pomstę do nieba wołają Twoje kłamliwe oszczerstwa wobec osób homoseksualnych, Twoje pełne nienawiści, najeżone obelgami słowa, które mogą kogoś na prawdę wrażliwego zranić.
    Niso naiwna jesteś, jeżeli sądzisz, że Ty pójdziesz do Nieba, jeżeli gejom i lesbijką stworzył piekło na ziemi.

    - Szara Eminencja -