do ojca Kowalczyka

Komentarze

  • 2012-07-31 10:14:48

    - mc -

    o kim piszesz?
    - Arek -
  • 2012-07-31 10:49:06

    Szara Eminencjo.Ponosi Cię wyobraźnia. Piszesz bzdury jak mało który.Szkoda czasu na dyskusję z Tobą.
    - Marek F -
  • 2012-07-31 14:08:38

    - Szara Eminencja -

    Jest Pan już w takim Obłędzie , że nie zwraca Pan nawet uwagi na logiczność swoich wypowiedzi,które nie tylko wykluczają się ale z Pana szydzą . Proszę się w końcu określić czy walczy Pan o ludzi homoseksualistów czy o ich czyny .Ostatni przykład cyt:

    czy na prawdę wierzysz, że można żyć w związku i nie uprawiać seksu? Seks najbardziej cementuje więzi. Jak to sobie wyobrażasz, że np. dwóch facetów będzie spało w jednym łóżku i nic? (specjalnie napisałem facetów - ich temperament zazwyczaj jest nieco wyższy niż kobiet). Jeden będzie się przebierał to drugi zamknie oczy? A czy będą mogli się przytulać? A całować? Bo jeżeli nie, to to nie jest związek, ale mieszkanie ze sobą.
    Miłego Dnia!

    Po tej wypowiedzi upewniłem się , że chodzi o czyny. Pod zasłoną takich słów jak miłość i samotność buduje Pan imperium zła. Bo na myśli ma Pan tylko to co jest w cytacie .Niestety dla Pana samotność do brak seksu. Dlatego muszę podtrzymać swoją opinię , że buduje pan nienawiść między ludzmi i nie wstawia się za nikim.

    A słowa ,które Pan napisał :

    Czy chcę aby ludzie zwątpili w Boga? Jeżeli to sprawi, że będą szanować drugiego człowieka, mimo jego orientacji seksualnej, przynależności etnicznej czy jego sumienia - to powiem że TAK.

    Przecież tu wszystko przeczy sobie. To jest właśnie obłęd .
    Pan Jezus Chrystus nie tylko powiedział : niech ten który szuka nie ustaje w poszukiwaniu, aż znajdzie ,ale powiedział także : jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2012-07-31 16:32:19

    Panie Arku


    Szara Eminencja zadała Panu pytanie cyt:

    Dziękuję Ci Arku, że mimo swojej wiary jesteś w stanie racjonalnie myśleć. Chociaż szkoda, nie uważasz że brak wiary uczyniłby Cię szczęśliwszym?

    A dużej wagi jest to pytanie, jeśli Pan mógłby to w ramach takich : brak wiary uczyni mnie szczęśliwszym bo........ , lub nie bo ...........

    Następnie napisał Pan cyt;
    - pamiętajcie przed Bogiem wszyscy sa równi.
    Co Pan rozumie przez to . Czy to, że nie zaleznie od prowadzonego życia tj. bardziej grzesznego czy mniej grzesznego spotka ich ta sama nagroda ? , czy Pan Bóg będzie nagradzał ludzi różnego statusu (biednych ,bogatych ) według tej samej miary ( prawa), czy może jeszcze inaczej?

    J jeszcze jedno Szara Eminencja napisał do Pana cyt :
    Arek,
    czy na prawdę wierzysz, że można żyć w związku i nie uprawiać seksu? Seks najbardziej cementuje więzi. Jak to sobie wyobrażasz, że np. dwóch facetów będzie spało w jednym łóżku i nic? (specjalnie napisałem facetów - ich temperament zazwyczaj jest nieco wyższy niż kobiet)......................

    Proszę Pana o rzetelną odpowiedż , to ważne nie tylko dla tych co piszą ale czytają To ,że jest Pan osobą wierzącą to już wiemy . Proszę także aby zwrócił Pan szczególną uwagę na takie słowa jak cyt;

    Dziękuję Ci Arku, że mimo swojej wiary jesteś w stanie racjonalnie myśleć
    Bo jak pan nawet nie ściśle prześledzi ten wątek to i tak Pan zrozumie jak ohydnie w Pana godzi .
    Mimo swojej wiary ,co to jest wiara, jakieś kalectwo , ułomność? . Jeśli tak to i ja Pana podziwiam.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2012-07-31 19:40:25

    Szara eminencja

    1. "Z gejów i lesbijek próbuje zrobić się to co udało się w przeszłości z Żydów" - niech homoseksualiści i homolewica nie podczepia się pod Żydów. To jest obraza dla tego narodu.
    2. Islam jest fałszywą religią a jeżeli dopuszczalna jest tam nekrofilia to tym bardziej jest to fałszywa wiara.
    3. Jak nie wiesz to Hitler był homoseksualistą i okrutną wojnę w końcu wywołał.
    4. Homoseksualiści wywołują obrzydzenie a nie strach więc niech nie klepią o homofobii.
    - Jozue -
  • 2012-08-01 18:29:45

    Problem w tym ze kosciol katolicki tlumaczy zwiazki i milosc przez pryzmat prokreacji, wlasciwie tylko i wylacznie. Niestety zwierzecy pryzmat prokreacji nie jest w stanie dac odpowiedzi na wszystkie LUDZKIE pytania i watpliwosci. Przykladowo nie mozna uzasadnic mezczyznie homoseksulanemu ze powinien kochac kobiete i zyc z nia bo to jest warunek posiadania i wychowania dzieci...to nie zadowoli inteligentnego czlowieka bo dzieci jedno a pragnienia emocjonalne to drugie. To nie daje odpowiedzi na pragnienie szczescia w przypadku kazdego czlowieka, ale (moze) tylko tego ktory ma orientacje heteroseksulana. I tu tkwi caly ambaras ze nauka kociola nie dorasta do ludziego poziomu problemu a narzucanie czegokolwiek obraca sie nie tylko przeciw spolecznosci ale przeciw samemu czlowiekowi.
    - andres -
  • 2012-08-01 18:42:04

    Co Pan rozumie przez to . Czy to, że nie zaleznie od prowadzonego życia tj. bardziej grzesznego czy mniej grzesznego spotka ich ta sama nagroda ? , czy Pan Bóg będzie nagradzał ludzi różnego statusu (biednych ,bogatych ) według tej samej miary ( prawa), czy może jeszcze inaczej?

    ---- No to chyba jest oczywiste - tego absolutnie nie trzeba nikomu tłumaczyć.


    Proszę Pana o rzetelną odpowiedż , to ważne nie tylko dla tych co piszą ale czytają To ,że jest Pan osobą wierzącą to już wiemy . Proszę także aby zwrócił Pan szczególną uwagę na takie słowa jak cyt;

    - kazdy moj post tutaj jest odpowiedzia- szkoda ze nie wszyscy i nie dokaldnie to czytaja - powtarzanie tego samego nie ma sensu

    Mimo swojej wiary ,co to jest wiara, jakieś kalectwo , ułomność? . Jeśli tak to i ja Pana podziwiam.

    - NIE wydaje mie sie ze Eminencja - jako osoba niewierzaca uwarza ludzi wierzacych za ogranuiczonych wlasnie owa wiara - i nie mozna go za to potepiac a wrecz nalezy szanowac jego poglady.
    Mozna wierzyc i myslec racjonalnie - czyz nie duchowny wlasnie KS Michal Heller skutecznie i owocnie prowadzi dialog wiary i nauki ??
    Trzeba umiejetnie i rozsadnie pogodzic jedno z drugim a juz na pewno nie radykalizowac.


    Bo jak pan nawet nie ściśle prześledzi ten wątek to i tak Pan zrozumie jak ohydnie w Pana godzi .
    - prosze mi absolutnie nic nie imputowac
    nic ani ten ani inne watki nie godza we mnie w zaden sposob.
    Jak juz wczesniej pisalem swoje zdanie na temat relacji homoseksualnych w oparciu o pismo , wiare zycie i terazniejszosc, realia, swiat, oraz zaleznosc spoleczne przedstawilem wczesniej - bardzo prosze DOKLADNIE przeczytac moje wypowiedzi i bardzo prosze o rzetelne odpowiedzi na moje np pytania bo zauwazylem ze wiele pozostaje bez odpowiedzi i wiele celowo zostaje pominietych - a szkoda .


    - Arek -
  • 2012-08-01 18:44:39

    - Jozue -
    nie chcialem tego pisac ale
    obrzydzenie i strach jednoczesnie wywoluje u mnie czytanie Twoich bredni i herezji - niejednokrotnie jawnie przeczacych nauce kosciola .
    Szanuje cie jako czlowieka - szanuje twoja wolnosc slowa - ale prosze cie o odrobine rozsadku i przemyslenia ni9ektorych wypowiedzi - bo to wola o pomste do nieba.
    - Arek -
  • 2012-08-01 21:48:49

    Arek

    1. Związki homoseksualistów, propagowanie, parady,adopcje dzieci przez dewiantów itd jest złem i to nie jest żadna herezja.
    2. Wg uczciwej nauki homoseksualizm to psychopatologia. Oczywiście jest jeszcze Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne ale jego osiągnięcia w tym temacie to parapsychiatria. Proponuję ustanowić nagrode im.Trofima Łysenki im ją wręczyć.

    3. Z homoseksualnego uzależnienia można się uwolnić:

    http://www.youtube.com/watch?v=Y7dMvBvJWXE
    - Jozue -
  • 2012-08-01 22:40:02

    @Arek

    Dzięki za diagnozę ale raczej się nie zgadza. Oczywiście byłem u psychologa i to nie jednego. Zwłaszcza, że jak pisałem, byłem na terapii, którą prowadzą psychoterapeuci zresztą z certyfikatami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
    Pozdrawiam
    - Marek F -
  • 2012-08-01 22:43:28

    @ Arek

    Zapomniałem dopisać. Jeżeli Jozue ma na myśli pisząc homoseksualizm czyny homoseksualne to trochę inaczej należałoby rozumieć jego wypowiedzi. Ale nie bardzo mi czas pozwala, żeby do wszystkiego się odnieść
    - Marek F -
  • 2012-08-01 22:58:33

    Jozue
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7dMvBvJWXE

    kompletne pomieszanie pojec
    warto obejrzec w calosci i dokladnie
    Pospieszalski jak zwykle manipuluje
    tytul nieadekwatny
    warto posluchac prof Lwa Starowicza = on tam diagnozuje wlasnie tych nawroconych i wyleczonych ;-)
    homoseksualizm egodystoniczny to sie nazywa
    - Arek -
  • 2012-08-01 23:00:59

    Drogi Marku F. napisałeś:
    #"Tylko ja nie nazywam homofobem każdego kto nie akceptuje zachowań homoseksualnych i propagandy gejowskiej."
    #"Osobiście z zażenowaniem patrzę na wzechpolaków i ONR. Choć idea słuszna ( protest przeciwko homoseksualnej propagandzie)(...)"

    To normalnie woła o pomstę do nieba! Słuszna idea? Propaganda homoseksualna? Czy walczenie o prawo do pochowania zmarłego partnera lub dziedziczenia majątku na który pracowało się we dwoje przez całe życie to propaganda homoseksualna? Czy to są tzw. "nadzwyczajne przywileje których żądają geje"? Walka o normalne społeczeństwo, gdzie nikt nie jest gorszy bo jest taki a taki to propaganda homoseksualna? Walka o poszanowanie jednostki jest propagandą homoseksualną? Dla mnie to nie jest "homoseksualna propaganda" ale "słuszna idea". To co napisałeś nie tyle mnie przeraziło (internet pełen jest takich bzdur) co mnie najzwyczajniej w świecie zasmuciło. Jeżeli jesteś innej orientacji niż heteroseksualna, to powinniśmy po Tobie spodziewać nieco więcej empatii i przynajmniej częściowego poparcia dla ludzi, którzy w przeciwieństwie do Ciebie nie schowali się w zakrystii za biskupią sutanną, nie przepraszają za to że są gejami, a konsekwentnie wykorzystują owoce demokracji, walcząc o prawa, które im się należą. Ale cóż, religia jest jak jazda bez trzymanki, nawet z geja zrobi ksenofoba.

    Co do owego "ciastka". Ja tylko wskazałem jaka jest subtelna granica między wiarą a chorobą psychiczną, a to dlatego, że znakomita większość tych wierzących twierdzi, że homoseksualizm jest chorobą. Jeżeli oni traktują w ten sposób homoseksualizm (który w nauce NIE jest choroba) to czy ja nie mogę traktować wiary jako choroby? (która też w nauce NIE jest chorobą)

    Panie Janie!
    Napisałem chyba z dziesięć razy, że miłość to nie seks. Po czym wyrwał Pan jeden fragment i stwierdził, że uważam, że miłość to tylko seks! Cóż za ignorancja z Pana strony! Napisał Pan:
    # "Pod zasłoną takich słów jak miłość i samotność buduje Pan imperium zła. Bo na myśli ma Pan tylko to co jest w cytacie .Niestety dla Pana samotność do brak seksu."

    To bardzo (nie)inteligentne z Pana strony. Rzeczywiście, ja nie robię nic innego jak tylko chodzę po domach niczym jehowici, pytam się o orientacje seksualną, a jeżeli ktoś jest gejem to mówię mu, że może być szczęśliwy, zakochany i może założyć związek. Ale robię to tylko dlatego, żeby ten chłopak uprawiał seks! Tylko... po co? To już musi mi Pan wyjaśnić. Bo jaki ja mogę mieć cel aby zachęcać akurat gejów i lesbijki do seksu? Może zrobić nazłość Panu Janowi? A może ja niczego takiego NIE robię?
    Uznałem za jasne (widać zbyt jasne), że w normalnym związku funkcjonuje takie coś jak seks. Widać zapędziłem się. Dla niektórych to jest fenomen. Ale nie trzeba być psychologiem czy seksuologiem, aby stwierdzić, że ludzie nie uprawiają seksu dla prokreacji, ale po prostu dla przyjemności. Związek, gdzie nie ma seksu jest znacznie bardziej narażony na rozpad niż normalny związek gdzie seksualność występuje i mało tego, jest nawzajem zaspokajana.
    Można stworzyć związek bez seksu, ale kiedy pisze się o normalnym związku (np. takim gdzie partnerzy są zdrowi; nie upici religijnymi przesądami) to rzeczą raczej logiczną jest, że uprawiają oni seks. Miłość buduje związek, a w związku jest seks. Może być seks bez związku, ale związek bez miłości nie może istnieć. Związek, który ma predyspozycje do seksu, oboje partnerzy są zdrowi zarówno fizycznie jak i psychicznie, a nie uprawiają seksu to po prostu patologiczny związek. Bo to chyba nie jest normalne? Ludzie uprawiają seks i w ten sposób okazują sobie miłość, czy można być bliżej siebie niż w ten sposób?
    Dlaczego kochający się geje mieliby nie uprawiać seksu? Bo potępiają to święte księgi z epoki brązu? Bo tak twierdzi Kościół poparty autorytetem papieża, który się nie myli (no chyba że przy rozwiązywaniu krzyżówki). Bo jacyś obcy ludzie uważają, że to niemoralne, złe, obrzydliwe, grzeszne? Może to są właśnie ludzie o których Jezus powiedział "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do Królestwa Niebieskiego". Tak troszczy się Pan o zbawienie innych, proszę się nie zdziwić jak Biedroń i Grodzka wpakują się do Królestwa Niebieskiego przed Panem, Panie Janie! A kiedy wespnie się Pan już na szczyt niebiańskiej drabiny, Joanna Senyszyn uroczy Pana chłodnym niebiańskim kompotem. Bóg podobno jest niepojęty, czemu ten scenariusz miałby być mniej prawdopodobny od pańskiego?

    Jozue!
    1. Bez komentarza.
    2. Dlaczego islam jest fałszywy, a Twoja religia nie? Czy to nie hipokryzja? Przez takie głupoty, kto ma racje: ludzie wierzący w 72 dziewice po śmierci (lub białe słodkie rodzynki - zależnie od tłumaczenia) czy ludzie wierzący w matkę dziewicę która nigdy nie umarła, giną niewinni ludzie, którzy często w nosie mają, co uroili sobie ludzie o skłonnościach psychopatycznych.
    3. Hitler nie był prawdopodobnie homoseksualistą, ale był ateistą, wegetarianinem, miał jedno jądro i był Żydem. Zgodnie z Twoją logiką każdy kto: możliwe że jest gejem, na pewno nie jada mięsa, ma jedno jądro, nie wierzy w Boga i ma żydowskie korzenie jest zagrożeniem dla świata! Gratuluje, pisz książki!
    4. Jak już napisałem, homoseksualizm jest powszechny w naturze, z kolei homofobia występuje tylko u jednego, jakże prymitywnego, zwierzęcia i paradoksalnie to zwierze nazywa się HOMO sapiens. Oddycha ono także tlenem, który występuje w cząsteczce HOMOatomowej. Może być także HOMOzygotą pod względem np. brązowych oczu. Cóż za niefart, nawet obraz Jezusa Chrystusa, malowany ręką św. Brata Alberta nosi nazwę Ecce HOMO...
    - Szara Eminencja -
  • 2012-08-01 23:04:49

    Marku F. Szacun dla Ciebie. Bardzo fajny gość jesteś.
    - mc -
  • 2012-08-01 23:40:33

    Z cynikami nie ma co dyskutować (chyba, że chcą się nawrócić). Zostali dostatecznie pouczeni. Nie przyznają się że błądzą, szydzą z wiary katolickiej, więc pozostaje modlić się za nich, zamiast lać wodę na młyn ich głupot. Nie jestem za tym, aby pozwalać im na panoszenie się tutaj ze swoimi zaśmiecającymi teoriami. Przecież widać, że szukają tylko okazji, aby swoich rozmówców sprowokować do dalszego drążenia wyczerpanego już tematu.
    Dodatkowo Arek lubuje się w używaniu języka swoich oponentówi (typowa zabawa gejowskich specjalistów), aby obronić swoje poglądy na temat homoseksualizmu. - O "pomstę do nieba" wołają czyny homoseksualne, a nie ich słuszna krytyka. Jak widać żadnych logicznych argumentów ani Szara Eminencja, ani Arek nie uznają. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo.

    Mnie to nie dziwi, bo wrogość i ataki na to co święte jest naturalnym objawem oderwania od źródła łask. Poza tym ideologia gejowska promuje zaspokajanie pożądliwości ciała. Gadają dużo o karykaturze miłości i swoim odrzuceniu, sarkając, że takie związki KK potępia. I niech się na to nie oburzają, bo seks homoseksualny jest wbrew naturze, sprzeczny z Bożym porządkiem. Był, jest, i będzie obrzydliwością. Człowiek jest wolny, nikt nie musi czynić rzeczy obrzydliwych, a szukanie uzasadnień usprawiedliwienia takich czynów prowadzi do coraz większego zakłamywania sumienia.

    "Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą." (Rz 8, 6-8)


    - Nisa -
  • 2012-08-02 11:33:01

    Szara Eminencjo. co za durnoty piszesz. Weź sie podkoloruj, rumieńców nabierz, słownik wyrazów obcych poczytaj codziennie, bo masz wyraźne pomięszanie języków.
    - mc -
  • 2012-08-02 13:46:49

    - Nisa -
    obrzydliwością jest to co zawarłaś w pierwszym akapicie
    o właśnie jest ta Twoja chrześcijańska miłość bliźniego - jak dobrze ze sama dałaś o tym znać
    powinnaś na najbliższej niedzielnej mszy szorować do spowiedzi i zacytować księdzu twoja wypowiedz albo najlepiej cały ten temat- ciekaw jestem co on na to?

    Parafrazując twój pierwszy akapit wystarczy zamienić słowo cynik na - katolicki skrajny ortodoks - i masz swój obraz jak w mordę strzelił.

    Nie wiem jakim prawem mnie osadzasz i na jakiej podstawie wydajesz sady i opinie na mój temat - ale to co piszesz dalekie jest od tego co nakazuje KK.
    Jeszcze raz powtarzam nie masz zielonego pojęcia kim jestem - a już przypięłaś mi ze trzy latki -
    Jest takie powiedzenie - ubrał się diabeł w ornat i ogonem na msze dzwoni

    Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo. - czyżby w Qumran odkryta ewangelie wg nisy ??? nic mi o tym nie wiadomo??

    Mnie to nie dziwi, bo wrogość i ataki na to co święte jest naturalnym objawem oderwania od źródła łask.
    - primo - nie ty decydujesz kto i w jakim momencie z jakiego źródła łask czerpie
    secondo - pokaz choćby mój jeden atak na ŚWIĘTOŚĆ - inaczej oficjalnie oskarżę Cie o pomówienie.

    Dodatkowo Arek lubuje się w używaniu języka swoich oponentówi (typowa zabawa gejowskich specjalistów),
    - nie moja droga o się nazywa ERYSTYKA
    a w sporze jaki się prowadzi język oponenta i jego używanie ( czyli twój np ) świadczy chyba o znajomości tematyki a nie o ignorancji.

    Nie jestem za tym, aby pozwalać im na panoszenie się tutaj ze swoimi zaśmiecającymi teoriami.
    - skoro ojcowie moderatorzy akceptują wpisy to chyba oznacza ze nie są one jakoś specjalnie odrażające - natomiast twoje podejście - owszem- tracą właśnie faszyzmem - na szczęście nie Ty decydujesz kto i w jaki sposób ma się wypowiadać- jesteś żywym przykładem osoby zamkniętej na dialog dodatkowo chorobliwie przekonanej o swojej racji - to niebezpieczne.

    Eminencjo
    cytat ze szklanka kompotu ( ja także to zauważyłem tylko inaczej nieco ująłem - czyż nie działa w tym wola Boza?? ) - jest po prostu genialny - najgorsze jest to i przeraza mnie to ze tacy nazwę ich 'oni-lepsi' twierdza ze taki Biedron, Senyszyn - bo przecież Pzpr-owska zdzira - nie odziedziczy królestwa bożego - co za pycha - co za buta - co za chorobliwa pewność siebie - nawet przez gardło by mi nie przeszło - mnie jako człowiekowi ułomnemu wyrokować zamiast Boga kto będzie zbawiony a kto nie - brak slow po prostu.

    Nisa nie wiem jak funkcjonujesz w życiu - ale świat to nie tylko klepanie zdrowasiek w domu a rzucanie kamieniami na ulicy

    faryzeusz i celnik
    wdowi grosz
    ucho igielne
    belka w oku
    syn marnotrawny
    - to z PS - radze poczytaj sobie

    a z życia
    obejrzyj sobie film
    ' Modlitwy za bobiego'
    tam pewna mama bardzo do Ciebie podobna zrobiła coś do czego ty ewidentnie dążysz - polecam - warto obejrzeć ten film .

    http://www.youtube.com/watch?v=HGOIt78Gqcg&feature=player_detailpage

    I dla jasności
    nie jestem wojującym gejem, nie działam w żadnej organizacji gejowskiej, nie jestem ateista, jestem katolikiem ,chodzę do kościoła, do spowiedzi,
    wiec zanim zaczniesz oceniać nieznanych tobie ludzi - dwa razy się zastanów.

    Cytujecie księgi o których nie macie zielonego pojęcia
    apologeci, egzegeci trudzą się i ślęczą nad wszelkimi przekładami pisma przez setki lat - teologowie, moraliści, uczeni głowią się czy aby ps na pewno jest dobrze tłumaczenie czy aby przekaz do końca jest poprawny ale Jan, Nisa, Jozue - oni juz wiedza stworzyli sami egzegezę pisma i hulaj dusza - teologii nie ma ;-)

    Tak właśnie powstają sekty i ludzie o bardzo niebezpiecznych dla innych poglądach.


    Najgorsze jest to ze prawdopodobnie nie znacie żadnego geja lub gejow żyjących w związku -
    nawet ojcowie przyznają ze znają gejów którzy są ok
    wasz obraz geja to ten tworzony przez pożal sie boze specjalistów typu Pospieszalski - gdzie na własne oczy widziałem jak koleś manipuluje przekazem.

    Bo jaki ja mogę mieć cel aby zachęcać akurat gejów i lesbijki do seksu? Może zrobić nazłość Panu Janowi? A może ja niczego takiego NIE robię?
    Eminencjo - wg nich jestes pomiotem szatana i po prostu wszystkich ale to wszystkich namawiasz do sodomskiej kopulacji na złość Panu Bogu - po prostu na złość postanawiasz ze oto tak przekabacisz hetero ze będą na złość Bogu uprawiali sex ze sobą na wzajem - przecież nawet nisowy cynizm w tej kwestii nie może mieć miejsca gdyż zwyczajnie jest to żałosne .

    Na koniec kilka cytatow

    'Jest bliskosc grzeszna i bliskosc dobra. Osoby homoseksualne tez maja prawo szukac bliskosci dobrej i ja realizowac. Co do wspolnego mieszkania, to mozna miec tutaj watpliwosci, gdyz bylaby to sytuacja ciaglej pokusy. Ale jesli komus pod jednym dachem udawaloby sie zyc w czystosci, to nie nalezy mu tego zabraniac. Generalnie rzecz ujmujac bardziej roztropnym rozwiazaniem bylaby bliskosc, przyjazn, milosc nawet, ale przy osobnym zamieszkaniu.

    Dariusz Kowalczyk SJ '


    Jaki model życia winien przyjąć homoseksualista? W zakresie życia płciowego osoby homoseksualne - jak i inni chrześcijanie - są wezwane do czystości (por. KKK 2359). Może to być trudne, ale nigdy nie jest niemożliwe.

    Teologia moralna [ 8 ] zwraca uwagę, że jak w każdym działaniu, tak i w przypadku czynu homoseksualnego mogą zachodzić okoliczności znacznie zmniejszające odpowiedzialność moralną (szczególnie w przypadku doznawanego przymusu psychicznego). Takie przypadki jednak nie dają podstawy do twierdzenia, że osoby dotknięte tym zjawiskiem w ogóle są pozbawione wolności i odpowiedzialności.

    Pewną formą samorealizacji osób homoseksualnych nieuleczalnie, którym trudno jest zaakceptować samotność może być przyjaźń, realizująca szacunek i wspólnotę międzyosobową do osoby tej samej płci, nie zakładająca kontaktów seksualnych

    Stanowisko KK wobec homoseksualizmu
    - pytam zatem gdzie w tym znajduje sie to co Nisa i Jozue wrzeszcza na caly glos na tym forum

    zeby nie byc goloslowny
    http://www.opoka.org.pl/biblioteka/K/katecheta/0111A_17.html

    http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/81/n/1303/#HQ_1474

    Pozdrawiam





    - Arek -
  • 2012-08-02 13:49:20

    Jozue
    do twojego linku warto Rozmawiac
    dodam i zacytuje to co ' warto przeczytac'
    mianowicie stanowisko Ksciola

    a wiec
    'Trudno podpisać się pod zbyt entuzjastycznym stwierdzeniem, że każda osoba homoseksualna jeżeli chce, może przezwyciężyć swoje skłonności. Wiele osób naprawdę chce i stara się zmienić swoją orientację, ale to przerasta ich możliwości. Kościół także nie wymaga od nich "nawrócenia" na heteroseksualizm.

    Jeżeli przyjmą swoją orientację w duchu pokory jako trudne doświadczenie, krzyż im przypisany i wynik woli Bożej oraz zrezygnują z aktywnego życia homoseksualnego na rzecz czystości, będzie to niewątpliwym osiągnięciem i powodem do zadowolenia. A intencje "wyjścia" oraz podjęte działania i efekt (mimo, że nie udało się zmienić orientacji) należy docenić i uszanować.'
    dziekuje
    - Arek -
  • 2012-08-02 17:35:01

    Szara Eminencjo.Ponosi Cię wyobraźnia. Piszesz bzdury jak mało który.Szkoda czasu na dyskusję z Tobą.
    - Marek F -


    MARKU
    Na żadnego człowieka nie szkoda czasu na dyskusje z nim tez - człowiek choćby nawet miał skrajnie rożne zdanie od naszego - jest człowiekiem - i powinniśmy o tym pamiętać
    - Arek -
  • 2012-08-02 18:08:43

    szara Eminencjo

    Czy chcę aby ludzie zwątpili w Boga? Jeżeli to sprawi, że będą szanować drugiego człowieka, mimo jego orientacji seksualnej, przynależności etnicznej czy jego sumienia - to powiem że TAK.
    - mysle ze tu nie chodzi o Boga - bo to nie Bog sprawia ze ludzie sie nie szanuja - tylko wykrzywiony jego obraz - obraz ludzki - pelen zawisci, ograniczen, przyzwyczajen, nienawisci.
    Bog stworzyl czlowieka na swoj obraz - natomiast nieszczesciem tego swiata jest to ze ludzie tworza Boga na swoj obraz i podobienstwo Boga ulomnego w ludzkie przywary - dlatego pojawiaja sie tak skrajne chore i przykre teorie.



    - Arek -