Dziecko

Komentarze

• 2010-04-22 07:33:08

Zmarłe nienarodzone dziecko nie idzie na potępienie. Na pewno nie do piekła. Możesz mieć nadzieję, że będzie szczęśliwe, chociaż jeszcze nie wiemy jak.

- Nisa -
  • 2010-06-26 12:07:03

W takim razie czemu KK twierdzi że dzieci nie narodzone to ludzie. Skoro ta sa ludzie i przysługuja im równe prawa tym narodzonym to czemu KK odmawia im prawa do chrztu. Bo prawo do chrztu to podstawowe prawo KAŻDEGO bez wyjatku człowieka - no chyba że sie mylę. Czy nie ma tu sprzeczności w nauce KK.
    I jeszcze jedno ja zapytałem o dzieci jeszcze żyjące w łonie matki ale takie o których wiemy że nie przezyją - analogicznie do sytuacji kiedy rodzi się dziecko ale wiemy że za chwilę umrze i na szybko jest chrzczone.
    - Wątpiący -
  • 2010-06-26 22:08:18

Watpiacy a co ma KK twierdzic?Jak nie wierzysz to sam zobacz jak dziecko w brzuchu matki wyglada.Gdy w sejmie dyskutowano ustawe antyaborcyjna to zaden z lekarzy nie potrafil okreslic od ,ktorego momentu zygota jest dzieckiem a do,ktorego nie.W takich sytuacjach zawsze przyznaje sie racje watpliwosci.I poki nie bedzie 100% pewnosci,ze zygota nie jest to jeszcze istota ludzka to musi sie stanac po stronie zygoty.Co tu nawet gdybac?Ingerowanie jest w takim wypadku zbrodnia
    - BabaJaga -
  • 2010-06-27 13:31:17

Oczom nie wierzę - przecież KK twierdzi z całą stanowczościa iż życie zaczyna się w momencie poczęcia. Kobietom każe rodzić pod groźbą potępienia a sam nawet ochrzcić nie chce !!!!!
    - Wątpiący -
  • 2010-06-27 14:45:38

to co ma matke drugi raz chrzcic czy sam brzuch?
    - BabaJaga -
  • 2010-06-28 09:37:56

Może jeszcze raz - rodzi się dziecko i ma ciężką wądę serca, wiadomo że w ciągu kilku godzin umrze ( niestety ten świat tak jest urządzony, że to sie zdarza, a jeszcze 150 lat temu większośc nie dożywała kilku lat ). W takiej sytuacji szybko się je chrzści. Ok - rozumiem. Druga sytuacja - kobieta w powiedzmy w 6 miesiącu ciąży ląduje w szpitalu bo jest niedobrze z jej nienarodzonym dzieckiem - ciężka wada serca. Wiadomo - dziecko umrze w ciągu kilku dni. Wtedy KK odmawia chrztu. I tu pytanie - przecież KK uczy że od momentu zapłodnienia mamy istotę ludzką z jej prawami - dlaczego więc odmawia jej chrztu ???? Czyżby przyczyną były problemy techniczne ???? Że co - że nie ma jak pomazać wodą ???? Czy - cytując ks Kowalczyka - chrzest to magiczny obrząd i jeśli woda nie dotknie dziecka to niezależnie od intencji rodziców, kapłana chrzest nie ważny ???? Czy zmówienie odpowiedniej modlitwy i symboliczne pokropienie brzucha matki to nie byłby chrzest ????? To Wszechmocny tak stworzył świat że jednym dał możliwość dostania najważniejszego sakramentu a innym nie ???? No w sumie tak - tacy Inkowie go nie mieli ???? W takim razie mamy ludzi lepszych i gorszych . A może chrzest nie taki ważny - i tak się dostanie do nieba i tak.
    Kto mi odpowie ???
    - Wątpiący -
  • 2010-06-28 13:21:47

Wątpiący, rzeczywiście pojmujesz sakramenty w sposób magiczny - jak nie dopełnię, poniosę, szkodę, albo koniec ze mną.
    Chrzest jest publicznym wyznaniem wiary w Boga i włączeniem w społeczność wierzących, podkreśla wagę naszego życia ziemskiego - naszych przekonań, uwarunkowań, czyli tego wszystkiego, co dla Ciebie wydaje się tak względne lub wręcz zwodnicze. Wymowa sakramentów podkreśla że nasze \"życie wieczne\" trwa tu i teraz.
    - mc -
  • 2010-06-28 17:57:17

MC - wybacz nie masz pojęcia o chrzcie - w sytuacjach nadzwyczajnych chrzci sie jak najszybciej, po kryjomu, sliną, z narażeniem życia itp itd tylko dzieci się ni chrzci. Ciągle mi mi prawicie że nie tak rozumiem itp ale dlaczego akurat te nie urodzone nei to jeszcze mi nikt nie napisał. Czy to problemy techniczne ???? to w końcu KK prowadzi niesłychaną krucjatę w obronie jak to nazywa życia nie narodzonego - skoro tak to wypadało by być konsekwentnym.
    - Wątpiący -
  • 2010-06-28 22:54:48

Podaj przykłady że się tak chrzci. Konkretnie z imieniem i nazwiskiem. Kto kogo ochrzcił śliną?
    zanim coś palniesz - pomyśl.
    - mc -
  • 2010-06-28 22:55:07

Podaj przykłady że się tak chrzci. Konkretnie z imieniem i nazwiskiem. Kto kogo ochrzcił śliną?
    zanim coś palniesz - pomyśl.
    - mc -
  • 2010-06-28 23:20:15

Każdy ma prawo do życia. Nie ma jednak takiego obowiązku, żeby każdy był ochrzczony.
    - mc -
  • 2010-06-29 16:58:28

Tak mnie uczono na religii - jak nie ma wody np. na pustyni można śliną - poddaję się pod osąd księży Jezuitów i zadaje pytanie czy w przypadku kiedy brak wody a czas nagli można śliną ????
    Każdy ma prawo do życia. Nie ma jednak takiego obowiązku, żeby każdy był ochrzczony
    Cierliwość jest cnota kardynalna więc będę cierpliwy i wytłumaczę jeszcze raz.
    Rodzi się dziecko i jest ciężko chore i matka prosi księdza o chrzest w 100 na 100 przypadków ksiądz je chrzci zaraz natychmiast.
    Matka w ciąży trafia do szpitala i dowiaduje się że jej dziecko umrze w ciągu kilku godzin/dni - prosi księdza o chrzest w 100 na 100 przypadków ten odmawia.
    A teraz pytanie - czym się różnią obydwa przypadki że tak diametralnie różna jest odpowiedź KK ?????
    - Wątpiący -
  • 2010-06-29 19:03:17

Watpiacy, wytlumacze Ci jak krowie na miedzy. Moze odpuscisz. Otoz nie hcrzci sie dziecka w lonie matki, poniewaz nie mozna go polac woda, a woda jest materia chrztu. Polanie brzucha matki nie jest polaniem dziecka w jej lonie. Jasne?
    - Dariusz Kowalczyk SJ -
  • 2010-06-29 22:51:51

No i wyszło jak myslałem - pisałem przecież że byc może kwestia techniczna. no ale w takim razie to zabieg czysto magiczny - skoro H2O ma być tym, czymś co gwarantuje zmycie pewnej skazy zwanej grzechem pierworodnym. Grzech pierworodny to kwestia czysto duchowa a żeby go zmazać trzeba materii. Muszę to powiedzieć moim znajomym katolikom idę o zakład że nie uwierzą. W magicznych sztuczkach czarowników tez trzeba mieć odpowiednie składniki i trzeba wymówić odpowiednie zaklęcia - zupełnie jak podczas chrztu.
    Wie ksiądz kiedy odpuszcze jak KK odpuści blokowanie ustawy o In Vitro - jesli chcecie to nie korzystajcie, ale innym nie blokujcie skoro nawet dzieci ochrzcić nie potraficie bo wam woda do tego potrzebna.
    PS Nie mogły by za wodę uchodzić wody płodowe ????

- Wątpiący -
  • 2010-06-30 00:03:23

Proponuję wszystkim forumowiczom nie rzucać pereł przed wieprze.Silencium.
    - i -
  • 2010-06-30 05:48:35

Watpiacy moglbys troche lepetyna ruszyc?Co Ty to teraz wypisyjesz?Zanim zaczniesz po znajomych ganiac to sie zastanow
    - BabaJaga -
  • 2010-07-01 15:16:15

zgadzam się z -i-; nie karmić trolli!
    - mc -
  • 2010-07-02 15:17:12

Wątpiący:
    sakrament=materia+formuła
    Oczywiście to nie magia, ale jednak oba warunki muszą być spełnione, czyli:
    - formuła - wiadomo;
    - materia - WODA, żadna ślina, mleko ani nic takiego.

Skoro Kościół mówi, że chrzci się osoby narodzone, to jaki sens miało by chrzczenie nienarodzonych. Było by to włączenie do Kościoła wbrew zasadom.
    - Krght -