Wyjazd do Chin

2014-06-11 07:49:14

Dzień dobry, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Drodzy ojcowie - mam takie pytanie trochę teoretyczne, gdyż to jeszcze nie jest jeszcze konkretny plan, ale w przyszłości myslę o wyjeździe do Chin, w sprawach zawodowych. Jak wiadomo kosciół katolicki w CHRL, ten "prawdziwy" jest dość mocno prześladowany, a praktykujący katolicy są osadzani w więzieniach i/lub karani grzywnami. O kosciele "państwowym" nie myslę, bo to chyba nie ma akceptacji Watykanu i ci księza nie są prawdziwie wyświęceni?
teraz pytanie - jak mogłbym tam zyć, w łączności z Kosciołem, tym prawdziwym, naszym, nie jakimś panstwowym instalowanym przez władze? Czy w ogóle Kosciół odradza wyjazd w miejsce, gdzie nie mozna praktykować swej wiary? (Arabia Saudyjska, Chiny etc) czy też można wyjechać i ew przystepować do komuni rzadziej (mysle ze duzo rzadziej, pewnie raz na rok na święta...). Chyba w ambasadzie RP w Pekinie odprawiane są msze, no ale to Pekin, a nie każdy jedzie do Pekinu. Co w takim wypadku?
Nie ukrywam, ze nie chciałbym całkowicie odrzucać takiego wyjazdu, a nie wiem czy wchodzi w grę HongKong lub Tajwan, gdzie wiara nie jest represjonowana.
Z Bogiem
Witam, z relacji naszych misjonarzy czy superiorów przewiduję, że nie będzie miał Pan problemu z odnalezieniem mszy św. w dużych miastach uniwersyteckich... Ostatecznie pytanie na forum proszę zadać, kiedy będzie miał Pan zaplanowany wyjazd do konkretnego miasta. Proszę też nie zapominać, że część biskupów z kościoła "oficjalnego" jest w komunii z Watykanem, dlatego wszystko trzeba rozpatrywać na bazie konkretu miejsca. Powodzenia,

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [2]