do ojca Kowalczyka

2012-07-10 15:41:28

szczesc Boże! jestem wierzącym i zaangażowanym katolikiem, ale mam problem z tematem homoseksualizmu. Kościół potępia związki homoseksualne i chcę się z tym zgadzać, ale moi rodzice mówią, że Kościół robi krzywdę ludziom. Mówią, że homoseksualizmu nie można wyleczyć, a potępiając te związki potępia się prawo człowieka do miłości i szczęścia, tyle że osób tych samych płci, ale przecież kochających się.Wielu mówi, że to, że istnieje homoseksualizm świadczy, że chrześcijaństwo się myli, nie ma w nim Boga, bo kieruje się starymi zasadami, gdy tymczasem okazuje się, że homoseksualizm to żadna dewiacja, tylko sposób okazywania prawdziwej miłości. Mówią, że gdyby liczyli się z Kościołem i wierzyli w Boga to by sami siebie wyniszczali bo tacy po prostu są i to jest ich osobowość. co o tym myślec?

Rzeczywiscie stoimy tutaj przed wyborem. Z jednej strony mozemy wierzyc Biblii, nauczaniu Kosciola, oraz osobistym odczuciom, ze dla czlowieka o sklonnosciach homoseksualnych lepiej jest podjac terapie, ktora go z homoseksualimu wyprowadzi, lub starac sie zyc w czystosci... Z drugiej strony mozemy wierzyc homoseksualnej ideologii, ktora glosi, ze homoseksualizm jest calkowicie normalny, i ze zwiazki homoseksualne sa co do istoty takie same, jak zwiazki heteroseksualne. Przy dokonywaniu wyboru mozemy kierowac sie literatura przedmiotu i osobistymi doswiadczeniami. Poznalem rozne osoby homoseksualne. Znam tez takie, ktore zyja w czystosci. I chociaz jest to dla nich krzyz, to dla mnie nie ulega watpliwosci, ze ta droga jest sluszna i dobra. Seks homoseksualny i glebokie relacje z Bogiem nie ida w parze... Sprawa ma jeszcze swoj polityczny-ustawodawczy aspekt. Uwazam, ze panstwo powinno byc neutralne wobec tego, kto z kim chce mieszkac i ewentualnie spac w jednym lozku. Panstwo powinno wspierac zwiazki heteroseksualne, w tym szczegolnie mlode malzenstwa z dziecmi, bo one stanowia o ladzie spolecznym. Zwiazki homoseksualne powinny pozostac prywatna sprawa zainteresowanych. Na koniec warto zauwazyc, ze powolaniem chrzescijan jest szukac , znajdowac i pelnic wole Boga, bo Bog wie najlepiej, co jest dla czlowieka dobre, a nie realizowanie ideologii pt. mam prawo do szczescia i to ja wiem najlepiej, na czym to szczescie polega. W imie tzw. prawa do szczescia ludzie popelnili wiele grzechow, a nawet zbrodni.

Dariusz Kowalczyk SJ

zobacz komentarze [453]