oczernianie

Komentarze

  • 2014-01-29 19:51:33

    mam mieszane uczucia...Radio Maryja publicznie oskarzylo o zbrodnie Ruska Tuska i ...nic. Bp.Zawitkowski od oltarza rowniez...wiekszosc biskupow tez cos nie garnie sie do przeprosin...a moze to taka moda? Mysle drogi ojcze Michale,ze nalezy przynajmniej sprobowac wine naprawic...
    - BJ -
  • 2014-01-30 17:53:45

    BJ

    "Radio Maryja publicznie oskarzylo o zbrodnie Ruska Tuska" - możesz podać konkretne przykłady?
    - Jozue -
  • 2014-01-30 19:53:10

    Jozue
    wejdz na youtube i sobie posluchaj ile tylko zeschcesz.Ale dla rozrywki polecam Ci wpadke "o.Tadeusz Rydzyk przeklina"...nie,zeby bylo to cos zlego bo ksieza tez geby po rynsztokach woza ale zabawna wpadka i tak sobie puszczam i sie smieje zastanawiajac co ja spowodowalo..
    - BJ -
  • 2014-01-31 07:33:18

    do BJ
    Jeśli jak sam(sama) piszesz O. Rydzyk zaliczył wpadkę i gdzieś kiedyś publicznie przeklął to może zamiast puszczać Sobie ten fragment dla śmiechu to może pomódl się, nie tylko za O. Rydzyka ale za wszystkich Kapłanów świata.
    Pozdrawiam. Życzę miłego dnia.
    - Kasia -
  • 2014-01-31 08:58:16

    Kasia
    zamiast sie modlic lepiej sie zastanowic.O.Rydzyk uzyl wulgarnego slowa ale nie w zlosci a to juz grzechem nie jest a cos sie mu przydarzylo.Moze na pizce usiadl?
    - BJ -
  • 2014-01-31 13:58:57

    do BJ
    Ja nie pisałam, a nawet nie pomyślałam że O. Rydzyk popełnił jakikolwiek grzech tym przypadkowym przekleństwem (w ogóle nigdy nie liczę cudzych grzechów). Pisząc komentarz miałam na myśli bardziej Ciebie, żebyś się zastanowił (zastanowiła) czy nie lepiej byłoby czas "stracony" na śmianie (wyśmiewanie) innych przeznaczyć na pożyteczną modlitwę. Pozdrawiam. Życzę wszystkiego dobrego.
    - Kasia -
  • 2014-01-31 17:13:01

    Kasia
    w jezyku polskim nie ma przeklenstw a tylko wulgaryzmy.
    Tak juz mam,ze jak szacowna osobistosc siadnie na kaktusie czy tylkiem w kaluzy to sie smieje.Im bardziej nadobna osobistosc tym ucieche mam wieksza.Z dzieci jakos nie potrafie,nie widze w tym nic smiesznego wrecz przeciwnie...I jak ta osobistosc walnie swoim charakterem tym smiech jest dosadniejszy.
    - BJ -
  • 2014-02-01 03:56:54

    Hej , Ty anioleczku BJ latwo Ci przychodzi wysmiewanie sie z kaplana, moj drogi przypatrz sie sobie z bliska bo po Twoich komentarzach widac ze tez nie obce Ci sa te wulgaryzmy.Troche wiecej szacunku dla blizniego, bo jak widac tego Ci brakuje, zacznij od siebie anioleczku, a potem, przyklejaj latki innym.Znasz to przyslowie "ten sie smieje kto sie smieje ostatni"
    - Grace -
  • 2014-02-01 08:29:59

    Grace
    a co to kaplan swieta krowa czy jak?Walnal wulgaryzmem w najmniej odpowiednim momencie i nie arogancko a smiesznie wyszlo.Dlaczego mialby sie z tego nie smiac?Gorzej mu wyszlo wczesniej gdy zbluzgal na antenie sluchaczke tylko za to,ze poprosila o adres osoby,ktorej chciala pomoc.Smiesznie wtedy nie wyszlo a chamstwo nie doczekalo sie przepraszam tylko jakiegos dukania prowadzacego o nerwach choc mogl tez wylaczyc mikrofon Rydzykowi jak widzial co sie dzieje...wpadki sa nieuniknione.I nie ma co ich bronic a nalezy i kaplanowi przeprosic za takie.Choc akurat w tym wypadku to jedynie za wulgaryzm co moze i zrobil bo dalszej czesci nie slychac...
    - BJ -
  • 2014-02-01 08:38:51

    BJ

    Znasz to "nie śmiej się dziadku z czyjegoś przypadku"?
    - Jozue -
  • 2014-02-01 12:04:42

    Jozue
    pokaz mi takiego co sie nie bedzie smial gdy sliskiej drodze powywijasz nogami zanim tylek w zaspe wsadzisz?
    - BJ -
  • 2014-02-01 15:00:19

    BJ

    Myślę,że jest całe mnóstwo ludzi , którzy nie śmieją z cudzych nieszczęść.
    - Jozue -
  • 2014-02-01 20:04:15

    Obawiam sie BJ, ze Ty wcale nie sluchasz orginalnych wypowiedzi tego kaplana, a raczej bazujesz na tym co powiedza inni. Teraz stalo sie modne atakowanie drugiej osoby tylko dlatego, ze ma inne zdanie i jezeli zrobi jakas najmniejsza pomylke no to trzeba mu przylozyc tzn. wysmiac, obgadac, ponizyc "bo nie swieta krowa" tak wlasnie jak robisz to Ty anioleczku.Przestan sie naprawde wysilac na udawadnianie swojej racji , bo ona prowadzi do nikad, a zacznij szanowac drugiego czlowieka i czyn mu dobrze, bo on jest Twoim bratem i siostra.
    - Grace -
  • 2014-02-01 20:49:45

    Grace
    to prawda,ze uwazam o.Rydzyka za wyjatkowego szkodnika KK,ktory wykorzystuje Boga i kosciol dla siebie bazujac na naiwnosci poboznych ludzi.Kiedys sluchalem Radia Maryja dzis juz nie.Od poczatku razily mnie klamstwa z tego radia i dlatego przestalem go sluchac.Moja zona skwitowala to krotko" oni sa tacy uduchowieni ale jak otworza buzie to wypadaja z nich weze,nie wlaczaj tego radia wiecej przy mnie".Ostatni raz posluchalem namowiony przez o.Dariusza i natychmiast pozalowalem tego bo akurat gdy wlaczylem puscili Macierewicza,ktory twierdzil,ze to kontrolerzy z wiezy na roskaz z Moskwy tak prowadzili ten samolt aby sie rozbil i zaraz po tym zaczeto rozaniec...wtedy jakby mi ktos w mor...e strzelil.To byl taki szok,ze az na niebo popatrzylem czy jakas sciera nie dostaniemy od wkurzonej Maryji za pomyje jakie jej w usta Redemptorysci wstawiaja!Dzis juz ani Radia Maryja ani TT nie wlaczam ale skoro Jozue poprosil o cos to wszedlem sobie na youtube bo tam ciekawostek mnostwo aby podpowiedziec gdyby cos wykasowali jak filmiki z abp.Wesolowskim.No i trafilem na wesola wpadke o.Rydzyka w,ktorej akurat nie widze nic zlego.Gdyby same takie mial nawet bym go polubil.
    Trudno jest szanowac drugiego czlowieka jesli robi on wszystko aby ten szacunek do siebie stracic.Skoro uwazasz,ze kazdego nalezy szanowac to zapytaj najwiekszego katolika na tym forum, Jozue, czy ma szacunek do Jaruzelskiego albo do Bieruta?A moze uwazasz,ze o.Rydzyk ma szacunek dla kogos kto ma inne zdanie niz on albo byl w PZPR a teraz nie nalezy do Radia Maryja albo PiSu? Ja nie jestem wzorowym katolikiem a takim sobie wiec przed szereg wychodzic nie musze..Moge kogos lubic czy nie.Sa biskupi,ktorych lubie za ich madrosc pomimo roznych wpadek i nie przepadam za glupcami,ktorym przydarzylo sie byc biskupami.Slowo "glupiec" pisze swiadomie bo biskup jesli juz zgodzil sie nim byc powinien godnie reprezentowac stanowisko na,ktore go powolano a nie kalac go...i to nie jest zaden atak na kosciol a podsumowanie smutnej rzeczywistosci,ktora ciagnie sie za kosciolem juz od czasow apostolskich i daje okazje do atakow na kosciol...
    - BJ -
  • 2014-02-03 03:45:56

    Ale sie wysililes anioleczku, te Twoje wywody to rzeczywiscie politowania godne, szerokiej drogi w takim razie zycze, bo waska droga to jest zarezerwowana dla tych, ktorzy umieja milowac drugiego czlowieka.
    - Grace -
  • 2014-02-03 14:57:41

    Grace
    ...wiem,wiem.Ta waska droga milosci szli faryzeusze mordowac z milosci dla Boga...Boga.I tak sie to ciagnie poboznie do dzis...
    - BJ -
  • 2014-02-03 14:58:46

    BJ

    "ktory wykorzystuje Boga" - czy Bóg da się wykorzystać?
    - Jozue -
  • 2014-02-03 19:35:35

    Jozue
    oczywiscie,nawet az do krzyza...
    - BJ -
  • 2014-02-03 23:01:56

    A ja niedawno usłyszałam podczas spowiedzi, że nawet drobne plotkowanie z nudów jest ciężkim grzechem. Może więc kościół powinien dać nam listę grzechów ciężkich i lekkich, nie biorąc pod uwagę żadnych okoliczności ani intencji, bo w zasadzie wszystko można czymś wytłumaczyć? Osobiście tak bym wolała, bo jestem dobrym "adwokatem" nie tylko innych, ale również samej siebie (rodzi to trudność w odróżnianiu grzechów ciężkich od lekkich).
    - Ewa -
  • 2014-02-04 15:37:31

    BJ

    1. Skoro jak twierdzisz ojciec Rydzyk wykorzystuje Boga to co na to Bóg? A dlaczego ktoś ma słuchać Ciebie a nie ojca Rydzyka?
    2. "Ostatni raz posluchalem namowiony przez o.Dariusza i natychmiast pożałowałem" - myślisz , że ojciec Dariusz źle ci doradził i chciał Ciebie zwieść?
    - Jozue -