Co z żonatymi księżmi?

Komentarze

  • 2013-02-02 00:34:01

    To ja już nie rozumiem. Można księdza zwolnić z celibatu. OK. I co wtedy? Może sobie być księdzem dalej i mieć kochankę? Tego przecież i "cywilowi" nie wolno. Czyli chyba wychodzi na to, że można być księdzem i zawrzeć związek sakramentalny. Czy dotyczy to również księży- zakonników? (oni czystość ślubują, w odróżnieniu od księży diecezjalnych).
    - Ter -
  • 2013-02-02 07:50:21

    do ee
    a pisz. Ktoś musi grzmieć, ktoś bronić.
    Zszokował mnie tym odejściem bliski znajomy.
    Żal go.
    No tak teraz to on świecki, to jak to świecki nie musi słowa dotrzymywać. No chyba, że ślub koscielny dostanie. Wtedy nie będzie ucieczki.Będzie musiał, z kobietą, póki go śmierć nie rołączy.Ale
    się wtedy wkopie.;-)
    - Niki -
  • 2013-02-02 08:44:37

    skoro jest prawo to go przestrzegam. skoro są jakieś zasady to się ich trzymam. skoro ksiądz na razie nie może mieć dzieci to niech ich nie ma, a skoro upadł i zgrzeszył a owocem tego jest niewinne dziecko to ja go nie chce w kościele(jako księdza). skoro był słabym księdzem to niech będzie dobrym ojcem .
    - Monika -
  • 2013-02-02 13:39:14

    Ja nie widzę w tym ducha Ewangelii jeżeli życzymy IM źle...
    "Wkopie się", "ja go nie chcę" itp. A było kiedyś tak, że zawaliliście egzamin? Od razu Was wywalili czy była poprawka a dziś się nie przyznajecie, że była poprawka?
    A jak ktoś pije to co - od razu ostemplować mu czoło znakiem P jak pijak? To Chrystus by tylko wywalał i stemplował.:)
    Ja nie BRONIĘ w ciemno, nie. Po prostu wydaje mi się sprawiedliwe to co piszę.
    - ee -
  • 2013-02-02 13:41:31

    Aha. Dziś dzień Życia Konsekrowanego. Podaję temat do wygooglowania: Sprawa Karmelu na Wolskiej w Warszawie. Dziś dobry dzień na mały dobry uczynek dołączony do modlitwy!
    - ee -
  • 2013-02-02 18:33:04

    do ee
    no nie ewangeliczne,modle się za księży.
    Ale nie można tak też obojętnie patrzeć.
    - Niki -
  • 2013-02-02 19:40:13

    aj waj. Siostry mieszkają w Warszawie, więc mają możliwość pomocy większą, niż w innych miastach. Chodzi o dotacje od różnych podmiotów, a nie kwestowanie metodą poczty pantoflowej.Tym bardziej, że budynek jest zabytkowy.
    - mc -
  • 2013-02-03 10:25:12

    Mozna roznie reagowac kiedy jest potrzeba pomocy. Ale glownie chodzi o pomoc. Ze co? Ze Warszawa i ze Zydzi?? Jest tak, ze leje im sie do cel woda. Nie "teoretycznie" a praktycznie.
    - ee -
  • 2013-02-04 04:31:01

    Dziekuje O.Dariuszu za ta odpowiedz ,bo np. dlaczego trzeba ta osobe od razu zniszczyc podeptac i wyrzucic ,czy ona nie ma prawa do upadku?. "Katolcy" w mowie, ale nie w praktyce i w wypelnianiu milosci wzgledem blizniego.A czy modliles , modlilas sie za kaplana?
    - Grace -
  • 2013-02-04 08:55:21

    Mam prośbę do wszystkich "obrońców" księży posiadających dzieci . Napiszcie coś pocieszającego dla ich dzieci , stańcie proszę w ich obronie . One są na tym forum i biorą udział w dyskusji . Jak myślicie , jak ich pocieszyć - w imię miłosierdzia bliźniego . One tak bardzo potrzebują ojca.
    - Katarzyna -
  • 2013-02-04 14:06:05

    No to piszę. Mam nadzieję, że żaden ksiądz mający dziecko nie uchyla się całkowicie od opieki/obecności przy tym dziecku. Znane mi z opowiadań historie to potwierdzają. Tylko to co było u Sekielskiego (historia porody z Poznania) jest patologią na wszystkich poziomach.
    Dla mnie te dzieci niczym się nie różnią od innych. Poza tym podejrzewam, że szczególnie opiekuje się nimi Bóg który widzi jak przyszły na świat. Znam taką jedną osobę - bardzo zdolna, gromadząca przy sobie ludzi, ma chyba z 10 wnucząt.:) W pewnym sensie lepsza od innych, mówi otwarcie, że jej ojcem był ksiądz.
    Tak, ze nie ma co bronić. Normalne są co najmniej i mają Ojca. Ludziom nie wolno wmawiać im że mają jakieś tyły z powodu rodzica-księdza. Nie mają.
    - ee -
  • 2013-02-05 14:55:41

    Ks.Prof.Marek Chmielewski powiedział kiedyś:macie takich księży-jakich sobie wymodlicie! A Wy,wszyscy krytykujący,odmówiliście kiedykolwiek jedno Zdrowaś Maryjo za swojego księdza?Jeśli nie,to ja Wam mówię:NIE MACIE PRAWA ICH OSĄDZAĆ !Wejrzyjcie najpierw,czy w Waszym oku nie leży belka,gdy próbujecie urządzać życie innym,Wy,którzyście pozjadali wszystkie rozumy-krytykanci!
    - Tomek -
  • 2013-02-05 15:02:51

    Wszystkich opluwających kapłańską sutannę,a siebie samych potrafiący pięknie usprawiedliwić,często za większe zgorszenie-KIEDYŚ WAS O TO ZAPYTA BÓG,CO WTEDY BĘDZIECIE MIEĆ DO POWIEDZENIA!!!?
    - Tomek -
  • 2013-02-05 19:42:19

    Tomek nie "wszyscy", jak widzisz, "opluwają kapłańską sutannę". Ludzie mogą być zaś wstrząśnięci tym, że ona spada niekiedy.;) I trzeba temat jakoś opracować. Takie dialogi na pewno pozwolą opaść nadmiernym emocjom, które i w Twojej wypowiedzi się wyczuwa.:)
    - ee -
  • 2013-02-05 20:41:44

    Kapłana nikt nie opluwa, tylko jego grzech.
    Kapłan robi dokładnie to samo, nieraz na spowiedzi nie podchodząc do penitenta bez delikatnosci i z wyższoscią.
    Na tym forum świeckim za podobne grzechy obrywa się na tym forum nieraz gorzej.
    W mojej parafi podejmowane są inicjatywy modlitewne za kapłanów.
    A ty Tomek gorączkujesz się tak jakbyś był byłym księdzem.
    Nie rozumiesz, że ludzie chcą widzieć w księżach jakiś autorytet? Nie widzisz w jakim kierunku idzie nasz kraj? Pajacowe partie polityczne, to ma dawać wzór? Coraz bardziej od Boga odchodzimy. Myślę, że
    ci co tak się oburzają, nie tyle z krytykanctwa, co żalu, źe tak się dzieje.
    - Niki -
  • 2013-02-05 22:56:49

    Tomek, czy według Ciebie powinno się takim występkom przyklasnąć? Osobiście nie raz modliłam się za księży i wierzę, że tego typu przypadki są marginalne a jeśli są, to na takich forach jest miejsce aby je krytykować. Przepraszam za ostrą krytykę z mojej strony ale mnie po prostu nie mieści się to w głowie. Serdecznie współczuję też najbliższym rodzinom takich księży.
    - Joanna K. -
  • 2013-02-05 22:57:15

    a co powiesz drogi Tomku na następującą sytuację-10 lat prawie codziennej modlitwy,a kiedy świat mi się zawalił i poprosiłam go o pomoc,odmówił... Wtedy koleżanka przytoczyła mi właśnie te słowa... Nie jestem zwolenniczką "opluwania sutanny" ale czasem księża dają powód zgorszenia. A powinni być Duszpasterzami-wzorami do naśladowania...
    - jolka -
  • 2013-02-06 01:27:53

    A tak na marginesie. Ja nie oczekuję od księdza, ze będzie wzorem do naśladowania. Oczekuję tego, że będzie znał się na życiu duchowym, na sprawach Bożych i poważnie potraktuje moje i mnie samą. Czegoś w rodzaju profesjonalizmu. Bo że Msze odprawia to jest oczywiste. Ale...wzór? I tak nie znam go poza spowiedziami i Mszami. To jak się wzorować? Posłuchać mądrości, które opanował- tak, przyjąć Komunię - tak. I mi wystarczy. Reszta to jego sprawy (modlę się za księży, oczywiście).
    - ee -
  • 2013-02-07 12:28:49

    Nie słuchaj tego co mówią w mediach tv TVN ,POLSACIE ,TVP czy innych o kościele i kapłanach to media anty chrześcijańskie pogańskie .Czarna owca znajdzie się nawet wśród księży ale te media wszystko rozdmuchują i dużo kłamią nie ufaj im tak samo w internecie .
    - Sławek300 -
  • 2013-02-07 14:50:50

    Każdy z ludzi ma prawo do popełniania błędów,ale też stara się je naprawiać (na ile jest to możliwe).Mówiąc-każdy,niestety wielu z nas,także wierzących,nie dopuszcza do tej grupy Kapłanów!Im stawiamy wysoko poprzeczkę,a nie zawsze potrafimy wybaczyć,to że nie stanął na wysokości zadania.Mojego żalu nie kierowałem do wszystkich komentujących,lecz do tych,którzy najwyrazniej nie chcą w ogóle przyjąć do wiadomości błędu Księdza,tylko od razu wysyłają Go pod pręgież.Oczywiście nie usprawiedliwiam grzechu Kapłana,tylko u tych, którzy na oślep niemal " wieszają psy"na Ksiedzu mało jest samokrytyki.Potrafimy własne występki świetnie usprawiedliwić.Ale jeżeli zawinił Ksiądz,ooo!trzeba go zawlec pod pręgież i dotkliwie wychłostać!!! Czyż nie taka jest często,gorzka o Nas prawda? "Błogosławieni miłosierni,albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7).Laudetur Jesus Christus.
    - Tomek -