Co można sądzić o zamieszczanych na stronach katolickich teoriach jakoby masoni zawładnęli całym światem?

2013-10-19 08:37:40

Co można sądzić o tym świadectwie: http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/pl/rozmaitosci/struktury-za/2061-odkrycie-tajemnic-masonerii-ii-apel-do-ludzi-dobrej-woli Jeżeli to prawda, to wygląda na to, że żyjemy w jakimś schizofrenicznym świecie, gdzie wszystko jest pod tajną władzą wyznawców szatana, a prawie cała współczesna kultura i polityka są nastawione na zwalczanie Boga i wprowadzanie zła na świat?
Witam, jak dla mnie to jest tylko szum informacyjny. Masoni są i działają, ale jestem przekonany, że mają obecnie marginalny wpływ na dużą politykę. Jak można było ostatnio przeczytać w prasie, sprzedali znaczną część lóż w Stanach, bo radykalnie brakuje im pieniędzy, ale też spada liczba członków. Kilka miesięcy temu, całkiem przypadkiem zwiedziłem muzeum masonerii w Salamance, gdzie można było oglądać insygnia masońskie do 33 stopnia włącznie. Jaka szanująca się i silna, spiskowa organizacja pozwala na robienie o niej muzeum? ...

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [4]