Gniew

2013-10-29 07:53:10

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ ponad trzy miesiące temu zadawałam to pytanie ale nie doczekałam się odpowiedzi. Czy odgrażanie się pobiciem w gniewie i wzburzeniu jest ciężkim grzechem? Chodzi tu o zachowanie męża wobec żony.
Witam, przepraszam za opóźnienia, ale ciągle mamy kilka tysięcy pytań nieodpowiedzianych... według mnie jeśli coś w życiu rodzinnym jest grzechem ciężkim, to właśnie pobicia i groźby pobicia, zdecydowanie łamane jest tu przykazanie miłości (w Nowym Testamencie mamy też nakaz kochania żony: List do Efezjan, List do Kolosan, 1 List św. Piotra). 

Michał Karnawalski SJ, webmaster


Gniew

2013-11-01 07:46:49

Szczęść Boże,
a zdrada małżeńska nie jest grzechem ciężkim ?
Czy wystarczy pójść do spowiedzi, wyznać grzech zdrady, obiecać poprawę i sprawa załatwiona? Ma się czyste konto?
Moj mąz tak właśnie uważa i po każdej następnej zdradzie idzie do spowiedzi i znowu jest wzorowym mężem z czystym kontem, bo co było kiedyś nie liczy się.
Pozdrawiam
Witam, często my księża bagatelizujemy element pokuty. Pani historia jest konkretnym przykładem na to, że ksiądz powinien być bardzo wymagający od penitenta, jeśli sprawa tego wymaga.

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [131]