Seksualność ludzi

2013-12-27 08:05:06

Dlaczego Kościół mówi ludziom, że prawie wszystko co jest związane ze seksualnością jest złe (mam na myśli tą seksualność, która jest grzechem, jak np. masturbacja itd., dlatego użyłem słowa "prawie wszystko")?
Człowiek został tak stworzony by "chciał" uprawiać seks- po to, by przedłużyć nasz gatunek, więc czemu mu to zakazywać (seks przedmałżeński- dzięki któremu dziś może cieszyć się życiem bardzo dużo wspaniałych osób, i przez który narodzi się wiele dzieci- proszę im powiedzieć "NIE! TY NIE MIAŁEŚ PRAWA SIĘ NARODZIĆ WEDŁUG NASZEJ RELIGII! CIEBIE NIE POWINNO BYĆ!").
Czy to nie dziwne, że u człowieka występują te same procesy co u zwierząt (tak wiem, to kontrowersyjne, ale o tym już mówił S. Freud żyjący w XIX-XXw.). Skoro one występują to jednak jest ich jakiś cel, prawda?
Witam, 

czy rzeczywiście Kościół mówi ludziom, że prawie wszystko, co jest związane z seksualnością jest złe? W życiu bym tego nie powiedział, np. jako ksiądz katolicki mówie ludziom raczej, że prawie wszystko związane z seksualnością jest dobre! Co więcej, powtórzę za Pismem: "Bądzcie płodni i rozmnażajcie się!" (Rdz 1).

Proszę też przejrzeć dokumenty kościelne, i sprawdzić, czy Pańska teza jest uzasadniona, bo ja takiego uzasadnienia nie znajduję. Oto proponowana lista dokumentów:

Encyklika Casti Connubii.
Konstytucja Gaudium et spes, nn. 50-53.
Encyklika Humanae vitae.
Adhortacja Familiaris Consortio.
List apostolski Mulieris Dignitatem.


Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [16]