ZWIĄZEK TEJ SAMEJ PŁCI

2013-12-31 23:05:47

WITAM
MAM BARDZO TRUDNY PROBLEM ,MOJA CÓRKA BARDZO WIERZĄCA W BOGA JEST BARDZO DOBRYM CZŁOWIEKIEM ,KOCHA BLIZNIEGO NIKOMU NIE ROBI KRZYWDY ,JEST NAPRAWDE OBRYM DZIECKIEM.POZNAŁA DZIEWCZYNĘ RÓWNIEŻ CHRZEŚCIJANKĘ,SA ZE SOBĄ BARDZO ZWIAZANE ,SĄ RÓWNIEŻ PRZYJACIÓŁKAMI.OBYDWIE SĄ DOBRYMI DZIEWCZYNAMI.
NATOMIAST PROBLEM JEST W TYM ŻE CHCĄ ŻYĆ DALEJ W ZWIĄZKU CHWALĄC BOGA.PEWNA OSOBA BARDZO NATRASZYŁA CÓRKĘ ŻE TAKIM ZACHOWANIEM CIĄGNIE ZA SOBĄ DEMONY ,ONA JEST BARDZO PRZERAŻONA .
KOCHA CAŁYM SERCEM BOGA I JEAT DOBRA LA BLIZNIEGO.CZY JEST W TYM CO ZŁEGO?
Witam, 

sprawa nie jest łatwa. Myślę, że św. Paweł, jedna z centralnych postaci chrześcijaństwa, widziałby problem. Oto fragment 1 Rozdziału Listu do Rzymian: 

"kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
Paweł nie straszy demonami, pisze raczej, że konsekwencje takiego życia, omawiane osoby, ponoszą w życiu doczesnym; i to się z pewnością zgadza.

Niezależnie od tego, jak się sprawa potoczy, wsparcie mamy jest bezcenne.


Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [37]