Niemożność wypełnienia zadośćuczynienia

2014-05-30 07:48:02

Witam, bardzo proszę o odpowiedz, założyłem podobny wątek na innym forum, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Problem polega na tym że pracuję zagranicą i wypłaty mam co tydzień. Księgowa czasem się pomyli na minus, ale tym razem dostałem "w gratisie" 56 euro. Na początku się ucieszyłem z tej kwoty, ale później doszły mnie wyrzuty sumienia opowiedziałem wszystko spowiednikowi, który w ramach zadośćuczynienia kazał mi oddać tą kwotę. I tu zaczyna się problem... Napisałem 5 mejli przez 1,5 miesiąca z dokładnym wykazaniem błędu, wspominałem co najmniej dwa razy o tym swojej koordynatorce i sprawa stoi w miejscu. Nie mogę zwrócić tej kwoty bezpośrednio mimo iż bardzo o to zabiegam od jakiegoś czasu. Wszyscy mnie "olewają", pracuje w dużej agencji pracy i nikogo to nie obchodzi chyba... a ja nie oddając tej kwoty nie mogę wypełnić zadośćuczynienia. Co mam robić? mam poczucie że wyczerpałem wszystkie możliwości zwrotu pieniędzy...
Witam, gdy zadośćuczynienie nie jest możliwe, tak jak to jest w Pana wypadku -a zrobił Pan wszystko, co jest konieczne- teraz trzeba zaakceptować sytuację taką, jaka jest, a przede wszystkim nie popadać w skrupuły, bo to niebezpieczne dla życia duchowego. Jeśli sprawa będzie powracała, to proszę się nią podzielić przy następnej spowiedzi. Powodzenia,

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [3]