Wynajem mieszkania dla osób, które nie są małżeństwem

2014-06-13 07:46:32

Chciałam poprosić o radę w kwestii wynajmowania mieszkania dla osób żyjących bez sakramentu małżeństwa. Otóż najpierw mieszkanie wynajmowałam samotnej dziewczynie. Po kilku miesiącach dziewczyna poznała chłopaka z którym zamieszkała w moim mieszkaniu. Nie podoba mi się to, że ci młodzie ludzie żyją ze sobą bez ślubu, chłopak ponadto okazało się niedawno ma jeszcze żonę, z którą nie ma rozwodu.
Moje pytanie jest następujące: czy wiedząc o tym wszystkim mam grzech? Co powinnam zrobić? Nawet moja rodzina śmieje się ze mnie, że nie powinnam się tym zajmować bo to dorośli ludzie. Bo jeśli nie u mnie to gdzie indziej pójdą mieszkać. Twierdzą, że jak płacą na czas to o co mi chodzi.
Proszę o pomoc w tej sprawie. Czy mam im wymówić lokal? Jak mam postąpić? Czy powinnam się z tego spowiadać, że przyzwalam na zgorszenie społeczne . Dziękuję za odpowiedź.
Witam, myślę, że warto dalej dbać, aby mieszkanie było wynajmowane legalnie, tzn. aby były spełnione warunki wynajmu od strony prawnej. Natomiast, co do nich, to oni mają swoją część odpowiedzialności moralnej, w tym regulowanie spraw małżeńskich. Nie musi Pani się spowiadać z tego, że wynajmuje Pani im mieszkanie, ale jestem przekonany, że zaproszona jest Pani do modlitwy z nich. Powodzenia!

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [5]