konkubinat notoryczny, a związek.

2012-10-30 22:49:20

Kiedy byłam ostatnio u spowiedzi ksiądz nie chciał dać mi rozgrzeszenia, potem owszem udzielił go ale przestrzegał przed zmarnowaną spowiedzią. Problem tkwi w tym, że jestem w związku z chłopakiem od 4 lat, jest to ciągle związek na odległość widzimy się czasem raz w tygodniu czasem raz w miesiącu. Kiedy jesteśmy ze sobą na te kilka dni zdarza nam się grzeszyć, wiele razy obiecywaliśmy sobie, że to się nie powtórzy i będzie inaczej, ale ciągle upadamy. Chcemy wziąć ślub planować wspólne życie "po Bożemu" ale nie mamy na to pieniędzy, a nie możemy liczyć na rodziców, bo [...]. Warunkiem rozgrzeszenia jest wtedy zerwanie takiej znajomości. " nie mogę uwierzyć, że muszę wybierać między Bogiem, a drugim człowiekiem. Czy na prawdę o to chodzi? Proszę o odpowiedź bo to dla mnie bardzo trudne, ale też bardzo ważne. Błagam o wyjaśnienie i pomoc, nie chcę ponownie dowiedzieć się, że jestem splugawiona albo innych rzeczy, które słyszałam na spowiedzi. Rozumiem to w pewnym sensie : grzech jest grzechem i koniec, dlatego nigdy nic nie odpowiadałam na takie słowa. Po prostu chcę wiedzieć, że nie muszę wybierać. [...] Szczęść Boże, pozdrawiam.
Dlaczego nie zawrzecie sakramentalnego związku małżeńskiego? Do tego nie trzeba pieniędzy. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

zobacz komentarze [36]