Dwa najtrudniejsze wersy w Nowym Testamencie.

Komentarze

 • 2015-07-22 15:44:41

  Przecież Chrystus powiedział że bogaczom jest bardzo trudno wejść do Królestwa. My jednak wolimy skarby na tym świecie...
  A apostol Pawel napisał że korzeniem zla jest chciwość.
  Autor pytania ma rację że my chrześcijanie jakoś dziwnie to pomijamy.
  - ktoś -
 • 2015-07-22 21:05:47

  Nieprzypadkowo papież Franciszek mówi często, że pragnie ubogiego Kościola...
  Kościola dla ubogich. Ponieważ większość ludzkości jest biedna.
  - Anka -
 • 2015-07-23 15:17:24

  Myślę że samo posiadanie nie jest złe (pytanie co z tym robimy), Młodzieniec zasmucił się ponieważ był przywiązany do swoich posiadłości, widocznie widział w nich coś co mogłoby go zaspokoić, nie był wolny.
  Jezus patrzy na niego z Miłością, bo wie że tak na prawdę nie znajdzie on pełni szczęścia w samym posiadaniu, szczęście może znaleźć dopiero dzieląc się, dając coś od siebie, paradoksalnie dla tego świata dopiero tracąc może zyskać.
  Polecam świetny wpis Ojca Grzegorza Gintera na ten temat.
  http://ginter.sj.deon.pl/stracic-zycie/

  z Bogiem!


  - Piotrek -
 • 2015-07-24 12:31:12

  Gdzie jest skarb twój, tam jest i twoje serce...
  Sokrates powiedział, że prawdziwie wolny jest ten, kto nic nie posiada.
  Przechadzając się pewnego dnia po targowisku Sokrates rzekl : Teraz widzę, jak wiele jest rzeczy których nie potrzebuję.
  Bylam niedawno w supermarkecie z koleżanką, i dokładnie to samo pomyslalam;)
  - Anka -
 • 2015-09-27 12:05:47

  Szczęść Bożę.

  W zupełności się z Ojcem zgadzam, niemniej prawdą jest to że Chrystus wzywa nas do ubóstwa (w innych swoich wypowiedziach), jednak nie czyni tego na zasadzie negacji dóbr materialnych jako takich. Nauczyciel zwraca uwagę na to żeby nasze serca nie były przywiązane do nich, bo "gdzie jest skarb twój, tam będzie i serce twoje".
  Ponadto, człowiek uwikłany w materializm, często nie potrafi wesprzeć potrzebujących, a także, jak sam zauważyłem - zwykle patrzy złym okiem na innych, zwłaszcza na duchownych.
  - Klemens -
 • 2015-10-13 12:54:00

  Jezus mówi do młodzieńca żeby pozbył się bogactwa, ąby był zbawiony, a czego Ty się musisz pozbyć żeby być zbawiony? Może nałogu, może nieczystości, może kłamstwa? Odrzuć to, do czego jesteś przywiązany i idź za Panem.
  - Aga -