Obce cywilizacje w biblii

Komentarze

  • 2015-07-20 09:00:22

    Mnie wiadomo tylko tyle, że obce cywilizacje istnieją i to one zapoczątkowały ludzkie życie na ziemi. Myślisz, że wielkie budowle starożytności zostały wzniesione gołymi rękami? Nasi naukowcy to badają i dyskutują, że dziś nie byłoby to możliwe do zbudowania albo sprawiałoby wielkie trudności a co dopiero w tamtych czasach więc musieli być to obcy. Piramidy nie służą jedynie jako grobowce, to sprawa drugo lub nawet trzeciorzędna i nie ma znaczenia. Znaczenie piramid jest znacznie większe. Jesteśmy ich potomkami. To właśnie na początku dziejów ludzkości byliśmy najbardziej rozwinięci. Obcy są bardziej rozwinięci technologicznie i duchowo. My natomiast jesteśmy planetą pierwszej kategorii czyli najgorszą z możliwych. Obcy przybysze wbrew pozorom bardzo często nas odwiedzają, rzadko ale jednak zdarzy im się nam pomagać kiedy uznają to za słuszne, ale takie prawo mają jedynie najbardziej rozwinięte cywilizacje (ostatniej kategorii). Jednak nie można twierdzić, że wszystko co istnieje łącznie z życiem we wszechświecie samo się stworzyło a Boga nie ma. Wszechświat tętni życiem, a Stwórca nas wszystkich stworzył. Grzesząc to nie Bóg się od nas oddala tylko my od Niego, w efekcie jesteśmy słabo duchowo rozwinięci i zasługujemy jedynie na planetę pierwszej kategorii, która nazywana jest przez wyższe cywilizacje planetą smutku. Tylko rozwój do Niego przybliża. Taki Mojżesz pochodził z planety przedostatniej kategorii, którego historia w Biblii została maksymalnie zmieniona. Może wszystko to co piszę jest dla nie jednej osoby herezją i mam tego świadomość, ale tylko ciasne umysły boją się przyjąć pewne fakty bo chyba nie są wstanie tego ogarnąć. Religiom o to właśnie chodzi. Dla mnie osoba, która nie wierzy w inne cywilizacje nie grzeszy inteligencją. Pozdrawiam z Bogiem.
    - km -
  • 2015-07-20 12:03:17

    Czy byli na Ziemi obcy nie wiemy na pewno.
    Lecz dawne legendy i mity kryją wiele zagadek.
    Więcej niż sądzimy.


    - ktoś -
  • 2015-07-20 12:13:30

    Na przykład prorok Eliasz, który "wstąpił do nieba wśród wichru" po tym, jak na niebie ukazał się "ognisty rydwan". Niektórym przypomina to współczesne wzmianki o uprowadzeniach ludzi przez obiekty UFO.
    - nk -
  • 2015-07-20 19:33:57

    odlegolsci w Kosmosie sa tak wielkie,ze podroze w sensie fizycznym nieprawdopodobne.Nawet gdyby udalo sie zblizyc do predkosci swiatla to i tak jest to nic w porownaniu z odlegolosciami gwiazd i planet od siebie a zderzenie z pylkiem,ktorego mnostwo jest w Kosmosie koncem podrozy gdyz energia przy zderzeniu przy takiej predkosci zniszczylaby kazdy statek kosmiczny.Ominiecie czastek przy tak wielkich predkosciach niemozliwe.Zapomnijcie lepiej o UFO.Natomiast jest mozliwe to co kolo nas sie dzieje czyli podroze w innych wymiarach i czego jestesmy swiadkami w czasie egzorcyzmow czy roznych dziwowisk typu "objawienia"z za swiatow czy kontakty z duchami chocby takie za pomoca talerzyka czy pisma automatycznego..Voodoo,Medjugorie "upadki w duchu swietym"i wiele innych
    - BJ -
  • 2015-07-20 21:31:57

    km

    Z całym szacunkiem obok opowiedzianego przez Ciebie świata istnieje świat równoległy - rzeczywistość, wracaj na grunt nauki.pozdrawiam
    - Jozue -
  • 2015-07-21 11:17:42

    jozue...
    Wracając na grunt nauki znów byłabym ociemniała, już to przerobiłam. Jeśli nauka czegoś nie wie, lub się jeszcze czymś nie zajęła to Ty również kończysz poszukiwanie? Typowe myślenie. Strach przed innymi światami niż ten, który znasz, powoduje blokadę i niechęć zmiany sposobu myślenia. Tylko krowa nie zmienia zdania. Może jesteśmy w innym wieku i Ty prawdopodobnie jesteś o wiele starszy więc nie dziwię się, ze to co napisałam to dla Ciebie szok, a Twój konserwatywny umysł wszystko inne co jeszcze nie zostało empirycznie udowodnione nie ma prawa istnieć (czy prawdziwość Biblii zostało udowodnione?), aż dziw bierze, że można wierzyć w Boga, w niepokalaną matkę, aniołów i świadectwa, a nie wierzyć w inne cywilizacje, wielowymiarowość i również świadectwa? Za przeproszeniem nie wtrącaj swojego bojaźliwego nosa w sprawy które są Ci obce i nie masz o nich bladego pojęcia. Zainteresuj się tematyką, wtedy będę miała o czym z Tobą rozmawiać bo na razie nie mam z kim. To tak jakby polityk chciał dyskutować o sprawach kraju z dwulatkiem. PS. Członkowie NASA uważają, że najprawdopodobniej jesteśmy sami we wszechświecie wnioskując to na podstawie badań terenów "głupiego" Marsa. Już samo to pokazuje, że ktoś chce jak najszybciej urwać temat ufo, a który nieliczni bardzo dobrze znają. Tak nauka chce z nas (od dawna) zrobić ciemnogród.
    - km -
  • 2015-07-21 17:47:18

    Spoczynek w Duchu Świętym.
    Taki przypadek jest opisany w Biblii:Dan 10, 15-19
    Gdy on jeszcze mówił do mnie te słowa, padłem twarzą ku ziemi i oniemiałem. A oto jakby postać ludzka dotknęła moich warg. Otworzyłem więc usta i mówiłem do tego, który stał przede mną: «Panie mój, od tego widzenia ogarnęły mnie boleści i opadłem z sił. Jakże więc może taki sługa mojego pana mówić tu z panem moim, skoro nie ma teraz siły i oddech we mnie ustaje?» Powtórnie dotknął mnie ten, który podobny był do człowieka, umacniając mnie. Potem powiedział: «Nie lękaj się, mężu umiłowany! Pokój tobie! Bądź pełen mocy!» Gdy on jeszcze rozmawiał ze mną, nabrałem sił, mówiąc: «Niech mój pan mówi, bo mnie wzmocniłeś».

    - Anka -
  • 2015-07-21 22:26:00

    Anka
    BT"padlem twarza do ziemi" albo BW "opuscilem twarz ku ziemi i zaniemowilem" BG "spuscielem moje twarz ku ziemi i zaniemowilem" ... co to ma wspolnego z "zasnieciem w Duchu Swietym"? Widzialas jak padaja ci ludzie i jak sie zachowuja? Czyz nie tak jak wyznawcy bozka zwanego Kundalini? Co Cie tak ciagnie do magii? Przeciez Duch Swiety czyni Cie wolnym. Dzieki Niemu stajesz sie godnym Bogu a Ty wolisz jakies objawienia czy czary hinduskich bozkow.
    - BJ -
  • 2015-07-22 09:12:50

    km
    "Wracając na grunt nauki znów byłabym ociemniała, już to przerobiłam" - a jak ociemnia fizyka lub matematyka?
    - Jozue -
  • 2015-07-22 11:34:48

    @Jozue nie tak znowu dawno Kosciól rzymski interpretowal dosłownie biblijne opowiadanie o stworzeniu świata. Czynili tak również protestanci.
    Ustalano wiek Ziemi na kilka tysięcy lat , a sama Ziemia miala być w centrum wszechświata. Uznano istnienie jedynie tej liczby gatunków, które zostały powołane do życia na początku i nie ulegają żadnym zmianom ewolucyjnym.
    Dziś wiadomo że wszechświat jest wielowymiarowy, jest hipoteza, że istnieje nieskończenie wiele wszwchświatów.

    - Anka -
  • 2015-07-22 12:45:49

    rozumiem, że jedynym Twoim Jozue "argumentem" na obronę jest stworzenie muru między Tobą a światem, być jak najdłużej na "nie". Matematyka i fizyka nie są ociemniałe. Miałam na myśli naukowców nie umiejących się za dobrze posługiwać właściwościami tworzącymi wszystko we wszechświecie.
    - km -
  • 2015-07-22 16:18:25

    @km nie sądzisz że naukowcy wiedzą o wiele więcej niż mówią to nam, zwykłym zjadaczom chleba?
    - Anka -
  • 2015-07-22 18:36:56

    Pytalem o problem bogow -astronautow na tej stronie ony czas temu. Jeden z ojcow polecil mi ksiazke´`Aniolowie i kosmici, Kosciol wobec cywilizacji pozaziemskich``. Nabylem i przeczytalem, warto. Zagadnienie paleoastronautyki to temat grzaski jak stolec kota, latwo jest stracic wiare, wiec ostrzegam. Mozna sie tym zjmowac, ale z umiarem i nie nalezy zapominac o modlitwie. Osobiscie uwazem, ze temat UFO to manifestacja diabla na te czasy. z Bogiem
    - Henoch -
  • 2015-07-23 08:57:01

    Anka tak sądzę. Szczególnie dotyczące innych cywilizacji. Ale nie wszyscy tacy są. Jak się człowiek sam zainteresuje tematem to wiele cennych rzeczy może się dowiedzieć i bez nich. Jednak przyznasz, że naukowcy wiecznie popełniają błędy. Teorie samego Einsteina roją się od błędów, ale jako, że jest przez wielu badaczy traktowany jako bożyszcze te błędy celowo nie są dostrzegane. Naukowcy to też ludzie więc mają prawo popełniać błędy, które ludzkość czasem wiele kosztują.
    - km -
  • 2015-07-26 12:33:50

    km
    "Miałam na myśli naukowców nie umiejących się za dobrze posługiwać właściwościami tworzącymi wszystko we wszechświecie "- wymień konkretnie.
    - Jozue -
  • 2015-10-04 10:21:49

    Istnieje ciekawa teoria, że kosmici to demony, albo upadłe anioły strącone z nieba. Inna zakłada, że ludzie chcący zbudować jeden światowy rząd pod swoją kontrolą wykorzystają do tego iluzje kosmitów. Zainscenizują jakieś przybycie kosmitów albo powiedzą, że są z nimi w kontakcie, i że oni domagają się od nas stworzenia jednego swiatowego rządu, w zamian przyjmą nas do federacji galaktycznej albo podzielą się technologią czy rozwiążą nasze problemy. Za tymi teoriami o UFO może czaić się zło. Demoniczne albo zupełnie przyziemne, polityczne.

    Co do starożytnych budowli. Czy wierzyć, że zbudowano je gołymi rekami w epoce kamienia czy neolitu? Otóż może się okazać, że historia ludzkości jest inna niż to dzisiaj podaje nauka, a w przeszłości wykształciła się już potężna roziwnięta cywilizacja, potrafiąca podróżować, pokonywać morza i oceany, znająca się na obróbce kamienia, matematyce, astronomii, filozofii. I to zupełnie ziemska cywilizacja, nie potrzeba do tego kosmitów. Zresztą z Biblii wiemy, że przed Potpoem była jakaś forma cywilizacji czy kultury. Więc nie byłoby to sprzeczne z Biblią
    - Alan -
  • 2015-10-09 21:56:57

    Alan
    Prawdziwa archeologia nie kłamie.

    Km
    "Teorie samego Einsteina roją się od błędów" - wymień powiedzmy 3 błędy w szczególnej teorii względności.


    - Jozue -
  • 2015-10-31 22:33:00

    km "Mnie wiadomo tylko tyle, że obce cywilizacje istnieją" skąd Waści to wiadomo? "Dla mnie osoba, która nie wierzy w inne cywilizacje nie grzeszy inteligencją." 1. skoro Obcy mają być przedmiotem wiary to nie mogą równocześnie być w tym sensie że "wiadomo że istnieją" 2. co wiara w kosmitów lub jej brak ma wspólnego z inteligencją? 3. użycie słowa "grzeszyć" w dziwacznym znaczeniu, odmiennym od "popełnić coś nagannego"
    "teorie Einsteina roją się od błędów" a co to ma wspólnego z Biblią czy kosmitami? Jak są błędne to reaktory atomowe nie powinny działać, bo energia nuklearna powstaje z materii wedle równania E = mc2
    - JAQ -