Obce cywilizacje w biblii

2015-07-19 10:02:30

Czy wszystko to, co dawni ludzie nazywali Bogiem, jest tak na prawdę śladem obcej cywilizacji na Ziemi?Tak, wiem że Onet :)
Widzenia Ezechiela przypominają opis UFO za pomocą słownictwa znanemu dawniej ludziom.
Czy tak na prawdę Bóg nie jest przedstawicielem dawnej cywilizacji?
Jak ludzie z tej planety mieliby technikę, która pozwala na podróże po całym kosmosie i napotkaliby ludzi w stosunku do nas zacofanych cywilizacyjnie, to z pewnością uznaliby przybyszów z nieba za bogów.
Niestety teraz nie potrafię tego znaleźć, ale czytałem, że na jakiejś wyspie powstała religia tylko dlatego, że kiedyś przeleciał nad nią samolot, po przybyciu cywilizowanych ludzi na tę wyspę było zdziwienie, ponieważ tubylcy uważali przybyszów bogów. Czy tak nie mogło być i dawniej, a pod nazwą "Bóg" kryją się przybysze z obcych planet? Uważam, że temat jest wart poruszenia.

http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR3/C0309


/04_QZC07041_RPU00051_Salomon-UFO.HTM 


http://pufoc.republika.pl/fakty_biblia.htm 


http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/slady-obcych-w-biblii/1m5ve 

Witam, teoretycznie nie tylko teoria UFO jest możliwa, ale również ta Matrixa, a także ta dotycząca podróży w czasie, ale również ta dotycząca spisku Templariuszy czy Masonów. Tylko którą wybrać, by wyjaśnić fenomen religii?
Problem w tym, że w religii chrześcijańskiej chodzi o coś innego, gdyż spotykamy Jezusa obecnego we wspólnocie Kościoła: "Ja jestem z Wami poprzez wszystkie dni, aż po skończenie świata" (Mt28), Jezusa, który uczy i daje nam miłość, radość i pokój. Myślę, że żadna z tych teorii nie zastąpi doświadczenia Jezusa, ani go nie wyjaśni, co więcej wszystkie one są karykaturami tego, co my chrześcijanie, nazywamy religią.
Natomiast, jeśli chce Pan podyskutować o konkretnym fragmencie biblijnym, to chętnie podejmę temat.

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [18]