Czy odmawianie nowenny pompejańskiej ma sens?

Komentarze

 • 2015-04-19 02:38:01

  Modle sie do Pana Boga prostymi slowami I prostymi slowami prosze Jego o laski .Nigdy nie modle sie na rozancu ,nawt Pismo przestrzega przed bezsensownym klepaniem wyuczonych formulek ,wierze w modlitwe tylko do samego Pana Boga bo tylko On nas wyslucha I tylko On moze nam pomoc I jak do tej pory wysluchal kazdej mojej modlitwy I za wysluchana modlitwe Mu dziekuje .
  - Asia -
 • 2015-04-19 08:49:03

  Odmawialam dwa razy tę nowennę , w bardzo ważnych dla mnie intencjach. Wymaga ta modlitwa dużego wysiłku a poza tym nie zawsze jest czas żeby dobrze odmówić wszystkie trzy części różańca. Przyznam że czasem odmawiałam "byle szybciej"... Nie wiem czy powtórzę tę modlitwę. Znam osoby, które odmawiają czwarty raz albo dziesiąty i mówia że już nie umieją bez tego żyć.
  Czy to nie jest uzależnienie albo natręctwo?
  Mam też problem z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - nie widzę w tym sensu. Jest tam np. prośba: za chorych abyś ich uzdrowila. Przecież Maryja nie uzdrawia chorych, tylko czyni to Bóg.
  - Maria -
 • 2015-04-19 09:59:58

  Nie modlę się po to, żeby wypraszać sobie kolejne łaski u Pana albo, żeby spełniał moje prośby..modlitwa to spotkanie w zaufaniu, że wszystko co mnie w życiu spotyka ma sens i przyjęte z wiarą prowadzi do Boga..też miałam pewne opory do odmawiania Nowenny pompejskiej..ale właśnie dlatego rozpoczęłąm tą modlitwę, argumenty za? modlimy się słowami poleconymi przez samego Jezusa Chrystusa i zapisanymi w Piśmie Świętym, w Ojcze Nasz jest tak naprawdę wszystko..i dla mnie akurat ważne..nauka pokory..zwracam się do Pana przez wstawiennictwo Maryi, ufając i wierząc,że jest orędowniczką u swojego Syna ..trud modlitwy też ma swoje znaczenie, ja akurat "rozkładałam" sobie modlitwę na cały dzień..więc przez cały czas byłam w "łączności" z Panem..
  nie oczekiwałam cudów po zakończniu modlitwy ale powolutku następują zmiany w mojej rodzinie ;-) czy to efekt jej odmawiania? nie wiem..bo w tej intencji modlę się cały czas, codziennie..
  na pewno nie powinno się zaczynać modlitwy z powodu tego,że ktoś ją odmawiał i Pan go wysłuchał..to powinno wypływać z potrzeby serca..


  - Ania -
 • 2015-04-19 18:43:26

  W Różańcu zawarte są wszystkie tajemnice naszej wiary. Jest wielką bronią przeciw diabłu. Wszyscy wielcy święci mieli wielkie nabożeństwo do Różańca. Tym niemniej odmawianie jej ,,pod przymusem" czy ,,automatycznie" uwłacza jej głębi- jest to przede wszystkim modlitwa kontemplacyjna. Nie ma przymusu, jak i zakazu tej Nowenny- Kościół jednak dopuścił ją, zatem jest w tym zapewne większy sens.
  - Marcin Nowak -
 • 2015-04-19 18:44:58

  Modlitwa to spotkanie, rozmowa z Bogiem.
  Można modlic się bez slów, po prostu trwając przed obliczem Boga. Odmawiać Ojcze Nasz, bo tę modlitwę dla sam Chrystus. Jest też prawosławny "różaniec: "Panie Jezu Chryste, Synu Boga, zmiłuj się nade mną, grzeszną".

  - Anka -
 • 2015-04-19 19:52:00

  -Asiu- Jezus mówiąc aby na modlitwie nie być gadatliwym jak poganie miał na myśli ludzi, którzy myślą że im więcej powiedzą tym lepiej. Natomiast jeśli twoja modlitwa płynie z serca to nie nic złego w tym jeśli jest długa, np. różaniec. Tak mi się przynajmniej wydaje.
  - [email protected] -
 • 2015-04-20 00:15:55

  Sama nigdy nie odmawiałam, ale znam przypadki osób, które ją odmawiały. Zawsze to robiły w chwili konkretnej potrzeby (potrzeba poczucia wsparcia, walka z bólem, etc.).
  - Niśka -
 • 2015-04-20 11:30:51

  W "Opowieściach pielgrzyma" można przeczytać o nieustannej modlitwie, zwanej we wschodnim chrześcijaństwie Modlitwą Jezusową.
  Co do nowenny pompejańskiej, też ją odmawiałam.
  - Anka -
 • 2015-04-21 00:31:40

  - niewinny - kazdy modli sie tak jak sam uwaza ,nikt nikomu sposobu modlitwy narzucac nie powinien .Ja czytajac Pismo wiem ,ze Pan Bog powiedzial ,ze nikomu swej potegi I chwaly nie odda ,wiec jaki sens modlic sie do Maryi ,co ona moze dla nas zrobic ,czcimy ,chwalimy I modlimy sie do Stworcy ,nie do stworzania .Rozaniec -to jest modlitwa do Maryi - stworzenia boskiego ,modlenie sie do niej graniczy z balwochwalstwm ,Maryja jest Blgoslawina I nalezy jej sie wielki szacunek ale nie powinno jej sie przez modlitwy do niej wywyzszac ja na rowno z Bogiem .Tylko Bog zna nasze serca I to co jest nam potrzebne ,jezeli swieci w niebie znaja nasze mysli to stawia ich to na rowni z Bogiem.......chyba tak nie jest
  - Asia -
 • 2015-04-21 09:15:44

  Odmawiam piątą już Nowennę i rzeczywiście jak miałem przerwy między nimi to czułem się tak jakoś "pusto". Każda intencja jak do tej pory została wysłuchana, choć dwie dopiero po dłuższym czasie a jedna tzn. pierwsza to dla mnie prawdziwy CUD dlatego nie zwątpię w jej siłę! Zgadzam sie z tym ,ze wdziera się monotonia przy odmawianiu i zdarzało mi się nawet przysnąć w trakcie ale Jak Pan Jezus mówił Św. Faustynie-,że " nie najważniejsze jest na ile jego zadanie wypełniła, a to ile wysiłku w jego wykonanie włożyła..." Polecam Nowennę Pompejańską !!!!
  - Andrzej lat 35 -
 • 2015-04-21 13:10:20

  Świadectwo, czyli historia - dlatego trafił do mnie komentarz Andrzeja.
  - Ela -
 • 2015-04-21 17:53:07

  Ciekawe jest, dlaczego tak bardzo niektórzy starają się nam obrzydzić kult NMP... Czyżby ich tak bardzo bolało, że ludzie odwołują się do największej i najskuteczniejszej Wspomożycielki, zanoszą do niej modły i błagania? Że posługują się tradycją maryjną sięgającą najdawniejszych czasów, mającą swoje źródła w Piśmie Świętym. Nie zdołają zmienić moich praktyk- będę się dalej do Niej modlił. Nie tylko do Niepokalanej Panienki, lecz też do św. Józefa i innych świętych. Diabeł usiłuje obrzydzić nam to, co przynosi nam największą pomoc i pociechę- w ostatnich latach te obłąkane diabelskie nauki przybrały na sile.
  - Marcin Nowak -
 • 2015-04-21 18:54:49

  Asiu jakiego jesteś wyznania?
  - ania -
 • 2015-04-22 00:15:13

  -Aniu - ,jestem katoliczka z dziada / pradziada .Dlaczego pytasz ,czy stawianie Pana Boga ponad Maryje I wszystkich swietych robi ze mnie zla katoliczke ?Nigdzie w Biblii nie ma zadnego wspomnienia o kulcie Maryi ,chyba nie ma w tym nic zlego ,ze chce byc wierna temu co uczy nas Ewangelia ,a Ewangelia nie wspomina nic o odmawianiu rozanca lub kulcie Maryjnym .
  - Asia -
 • 2015-04-22 10:58:42

  Odmawiałam i odmawiam nowennę pompejańską. Mogę dać świadectwo wielu łask wyproszonych tą modlitwą. Myślę, że warto, aby każdy jej spróbował i sam się przekonał, bo ona jest wyjątkowa. Ile znaczą 54 dni poświęcone na nowennę wobec całego życia?
  - M. -
 • 2015-04-22 13:19:31

  Asia
  kult Maryji bierze sie jednak z biblii..."pros matko tobie odmawial nie bede"... " Synu zabraklo im wina.." mysle,ze nie trzeba tlumaczyc tych wersetow gdyz same wszystko mowia.
  - BJ -
 • 2015-04-22 19:05:21

  odmówiłem nowennę pompejańską,na realizację tej łaski czekam, ale otrzymałem inne łaski w tym uwolnienie od nałogu który w moim przypadku trwał 14 lat i to jest cud, kiedy naprawdę nie byłem sobie w stanie z tym poradzić, nie byłem w stanie w czystości przeżyć tygodnia, a tutaj już w trakcie odmawiania nowenny, zniewolenie, kuszenie, natrętne myśli, życie w okowach pornografii itp zniknęły. Różaniec to piękna i bardzo głęboka modlitwa, nie tylko słowne wypowiadanie treści, ale też medytacja w myślach tajemnic różańcowych. Oj demonom to się nie podoba bo na grzeszników spływają łaski, których nawet nie są w stanie sobie wyobrazić rozpoczynając modlitwę różańcową. W różańcu można się zakochać. Maryja jest wierna swoim obietnicom."Jezus chce abym była więcej znana i miłowana"(Objawienia Fatimskie).
  - alik -
 • 2015-04-23 08:26:48

  Kochani, nie zaczynajcie setnego już (a raczej miliardowego z kolei) sporu o modlitwę "do" Maryi, wstawiennictwo świetych itd, to już było i nie przyniesie wielkiej korzyści sprzeczanie się. Jako katolik nie odmawiałem tej nowenny, ba, uważam ze stawianie jej jako lekarstwo na wszelkie zło moze przyniesc wiecej szkód niż pożytku. Dla mnie jako chrześcijanina najważniejszy jest Bóg i ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu - jesli do konca życia pojmę ogrom tej miłosci, to już bedzie dobrze (o ile w ogóle jest to do pojęcia..). Maryja - nie wiem, jakoś chyba jestem lekko "sprotestantyzowany", bo nie odmawiam specjalnych modłów przez Maryję, moze po prostu to nie ten czas, może kiedyś to zrozumiem, dojrzeję. Szanujmy swoje poglądy i wiarę, zostańcie w pokoju.
  - pasikonik -
 • 2015-04-24 03:03:51

  -Pasikonik - madrze napisane ,zgadzam sie z toba w zupelnosci .Temat zakonczony .
  - Asia -
 • 2015-04-27 06:29:03

  Nowenna pompejanska ma sens bo i Bog wysluchuje tych ktorzy trwaja na wysilku i samodyscyplinie - pieknie ta ujol o. Pawel. Czy juz zapomnielismy slowa Jezusa skierowane do apostolow ktorzy pousypiali w Ogrojcu? Ja odmowilem ta modlitwe dwa razy. Nie bylo latwo ale nie raz laska rodzi sie tez w cierpieniu, wysilku i zmeczeniu. Pozdrawiam i nie ulegajcie pokusie jakiej ulegi apostolowie w Ogrojcu!
  - Engelbert -