W jaki sposób Maryja pozostała dziewicą w trakcie rodzenia?

Komentarze

  • 2015-04-23 16:03:06

    Ks.Pawel Rakowski z dn . 22-4
    To nowa teoria ,ze Jozef mial adoptowane dzieci swojej siostry ,ostatni raz czytalam teorie ks. Wojciecha Zmudzinskiego ,ktory mowil ,ze Jozef byl wdowcem I mial swoje dzieci ,ciekawe co jeszcze ludzie wymysla ? . Widac ,ze ksieza tez maja podzielone zdania .Dlaczego nikt nie chce przyjac tego co wyraznie jest napisane w Ewangelii ,ze Pan Jezus mial braci I siostry ,co tu jest niedozrozumienia ? .Dlaczego spekulowac ,przeciez Pan Jezus sam powiedzial ,ze w Pismie nic ujac ,nic dodac .Gdyby to byli kuzyni lub przyrodni bracia to tak by bylo napisane .Przeciez Pan Bog nie zabronil Marii miec dzieci z Jozefem I majac dzieci z nim moim zdaniem napewno nie stalaby sie mniej swieta.
    - Asia -
  • 2015-04-23 17:41:35

    Asia

    1. "Dlaczego nikt nie chce przyjac tego co wyraznie jest napisane w Ewangelii ,ze Pan Jezus mial braci I siostry" - Jezus nie miał biologicznych braci i sióstr. To są wyświechtane herezje godzące w Matkę Boską.
    2. "Przeciez Pan Bog nie zabronil Marii miec dzieci z Jozefem" - a skąd wiesz o tym o czym piszesz? Możesz podać źródło?
    - Jozue -
  • 2015-04-23 19:37:31

    Asia
    dlatego nikt nie chce tego przyjac do wiadomosci bo kloci sie to z tradycja zydowska.U zydow wiezy krwi byly mocne i kuzynostwo rowniez nazywano bracmi i siostrami.Nigdzie w biblii nie ma jednoznacznego stwierdzenia,ze Jezus mial rodzenstwo z Maryji.Gdyby rzeczywiscie mial Jan nie moglby przyjac opieki nad Maryja a ktorys z synow lub corek.Gdyby tak sie nie stalo Maryja bylaby pohanbiona.Nie moglaby zamieszkac z Janem.Rowniez rodzenstwo Jezusa sciagneloby na siebie hanbe wymawiajac sie przejecia opieki nad matka.Nic nie wskazuje na to aby Jezus mial bezposrednie rodzenstwo ale kuzynostwo mial na pewno
    - BJ -
  • 2015-04-23 23:40:25

    Maryja, w którą wierzycie nigdy nie istniała. Cała ta dyskusja to wróżenie z fusów.
    - Bolesław -
  • 2015-04-24 02:20:55

    - Jozue _ z dn. 4-22 .Jozue ,czy ty w ogole wiesz co to jest "Tradycja" ? ,jezeli nie to ci powiem .Tradycja to nauka ,dogmaty ,ktore wprowadzili ludzie ,a ktore nie maja poparcia w Bibliii I nie sa zgodne z nauka apostolow .Przed " Tradycja " przestrzegal nawet Pan Jezus [ Mt 15; 6-9 ] ,cytuje - I tak ze wzgledu na wasza Traducje zmieniliscie przykazania Boze .Obludnicy ,dobrze powiedzial o was prorok Izajasz ;Ten lud czci Mnie wargami ,lecz sercem swym daleko jes ode mnie .Ale czci mnie na prozno ,uczac zasad podanych przez ludzi-. I co tu jest nie do zrozumienia ,czy trzeba czytac to zdanie w Ewangelii 100 razy ,zeby zrozumiec ? .Apostolowie nic nie glosili o odpustach ,mszach za zmarlych ,czysccu ,o wiecznych mekach w piekle,nie glosili o posrednictwie swietych ,kulcie obrazow ,kulcie Maryi ,kulcie relikwi I innych .To sa "Tradycje " naszego kosciola.Nie uwazajcie mnie za heretyczke prosze ,jestem osoba b. wierzaca I tak jak wy wszyscy bardzo wierzylam I przestrzegalam "Tradycji " ,az do czasu jak zaczelam czytac Biblie [ czytam ja juz drugi raz ] I opracowania roznych teologow I jak czegos nie rozumiem to zadaje pytania na kompie I mam wiele odpowiedzi ,ktore pozwalaja mi zgodnie z moim sumieniem I tym co przeczytalam zrozumiec to z czym mialam problem .Bardzo lubilam czytac odpowiedzi ks. Wojciecha Zmudzinskiego na ty forum ,ale z jakiegos powodu jego strona zostala usunieta .Czy ktokolwiel zastanawial sie dlaczego w ostatnich czasach ksieza w Polsce zapraszaja do czytania Biblii ? .Moze chca ,zeby ludzie nareszcie sami poznali prawde ....
    - Asia -
  • 2015-04-24 02:29:12

    - Jozue - Zrodlo ? ....Biblia ,znajdz mi fragment w Ewangelii gdzie Pan Bog Zabrania Maryji miec potomstwo z Jozefem ?
    - Asia -
  • 2015-04-24 17:23:16

    Asia
    dobrze,ze czytasz biblie.Ale czysciec znajdziesz w Ksiedze Madrosci.Apostolowie nic nie glosili o odpustach jednak apostolowie nie mieli jeszcze pelni wiedzy.Ta wiedze mial dawac kosciolowi Duch Swiety i go douczac w miare rozumienia "teraz jeszcze nie mozecie tego przyjac ale On Duch Swiety,ktorego ja posle ten was pouczy"a Piotr i jego nastepcy otrzymali moc wiazania i rozwiazywania,ktore to mialo byc akceptowane w niebie.Oczywiscie,ze kult rzeczy poswieconych Bogu byl w biblii.Problem lezy w tym jak ten kult sie dokonuje.Zauwaz co sie stalo gdy Izraelici ulepili sobie zlotego cielca.Przeciez nie chcieli zle.Ale popelnili blad.Gdyby tego cielca uznali za symbol JHWH nic by sie nie stalo.Ale oni uznali,ze ten zloty cielec to JHWH i to jest blad.Jeszcze lepiej to widac na przykladzie "weza miedzianego".Waz ten byl symbolem Boga i kazdy kto z wiara na niego spojrzal zostawal uzdrowiony.Ale z czasem Zydzi zaczynali uznawac tego weza jako zrodlo kultu i dlatego zostal zniszczony.Zaden obraz,zadna rzecz nie moze byc bozkiem ale moze byc symbolem Boga nawet cos takiego jak "waz" jesli sluzy oddawaniu czci Bogu.Tak np.jesli ktos na Jasnej Gorze modli sie do obrazu Matki Czestochowskiej popelnia grzech balwochwalstwa ale jesli ktos przed tym obrazem jako symbolem Boga modli sie o wstwiennictwo Maryji do Boga otrzymuje laski...
    - BJ -
  • 2015-04-24 21:23:27

    Dla mnie samo ogłoszenie przez Kościół, że Maryja jest Dziewicą przed, w trakcie i po narodzeniu Jezusa jest zupełnie zbędę. Ponieważ nie wiemy na ten temat nic (co się działo z ciałem Maryi trakcie porodu), lepiej zamilknąć. Ważna jest natomiast konsekwencja przyjęcia przez Syna Bożego ludzkiej natury w całości, ze wszystkim, co jest jej przynależne (oprócz grzechu). Tą konsekwencją jest również to, że rodził się jak każdy człowiek. Jako dziecko doświadczał tego wszystkiego, co doświadcza każdy człowiek- całej fizyczności porodu. I jeszcze jedno: to, że Maryja rodziła w bólach (gdyby była Niewiastą Apokalipsy, a na pewno jest, bo jest najpiękniejszą ikoną Kościoła), to ból przy porodzie nie jest związnay z przerwaniem błony dziewiczej. Mogła odczuwać ból, jak każda kobieta. Natomiast czy została przerwana błona, czy nastąpił cud....to nie ma znaczenia. Żadnego.
    - strada -
  • 2015-04-24 22:01:34

    Asia, ja również czytam Biblię drugi raz.
    Zastsnawialam się, dlaczego to w Ewangelii Lukasza czytamy o zwiastowaniu Maryi i o dzieciństwie Pana Jezusa. Jan, który "wziąl Maryję do siebie" , nie napisał o tym nic.
    Jest jeszcze sprawa kultu Artemidy w Efezie.
    W Efezie miała także przebywać Maryja i tam "zasnęla". ;

    - Maria -
  • 2015-04-25 20:55:34

    -BJ- Och BJ,BJ,BJ -Dobrze ,ze nie jestes papiezem bo pod wplywem Ducha Sw.nakazal bys sie nam modlic do posagog bykow ,krow a nawet I oslom bysmy hold oddawali .Przeczytaj sobie Ks.Pwt.5;7-9- czesc Dekalogu .Pan Jezus zeslal Ducha Sw. "tylko " na apostolow - nie ich nastepcow .Pod wplywem Ducha Sw. apostolowie ,mogli tu na ziemi odpuszczac grzechy [ nie byli posrednikami jak nasi ksieza ] ,mogli ,uzdrawiac ,wskrzeszac [ powiedz mi ,ktory papiez ma ta moc ? ] ,mowili od razu wieloma jezykami ,mogli wypedzac zlych duchow ,czynili cuda ,teraz ktory z nastepcow Piotra to robi ? .A czy Duch SW .nakazal Kosciolowi wprowadzic Sw. Inkfizycje ? .
    - Asia -
  • 2015-04-25 23:00:11

    Asia
    "tak jak wy wszyscy bardzo wierzylam I przestrzegalam "Tradycji " ,az do czasu jak zaczelam czytac Biblie" - wpadłaś w pułapkę pychy, że wiesz lepiej od Doktorów Kościoła czy Papieży. Przyjmujesz Komunię Świętą?
    - Jozue -
  • 2015-04-26 07:04:57

    Asia
    jesli juz czytasz biblie czytaj dokladnie bo wprowadzasz siebie i innych w blad.
    Pwt 5 "nie bedziesz mial bogow innych oprocz mnie, nie uczynisz sobie posagu ani obrazu tego co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko lub w wodzie ponizej ziemi,nie bedziesz oddawal im poklonu ani im sluzyl bo ja jestem Pan Bog twoj Bog zazdrosny" ... z tego tekstu wcale nie wynika,ze nie wolno czynic sobie rzezb ale wynika to,ze nie wolno czynic rzeczy,ktore nie bylyby poswiecone Bogu a poswiecone bozkom.I tego Bog zakazuje.Zeby nie bylo jakiejkolwiek watpliwosci o co chodzi i rozne "Asie" w przyszlosci nie przekrecaly slow Bozych Bog nakazuje Mojzeszowi uczynic dla siebie poswiecone rzeczy i je czcic i wlasnie sa to tez rzezby!A jak nie nalezy tego czynic to przestroga jest "zloty cielec i waz miedziany".

    Pan Jezus nie zeslal Ducha Swietego tylko na apostolow a zeslal na caly kosciol,ktory bedzie trwal az o konca swiata i tych co sa sukcesja apostolow(Asia biblii nie doczytalanyme i dobrze,ze czyta poraz wtory).Juz na samym poczatku kazdy wyswiecony biskup mial obowiazek wykazac od ,ktorego z apostolow pochodzi wymieniajac imie apostola,biskupa,ktorego on wyswiecil i imiona biskupow az do swojego.

    Inkwizycja powstala po to aby rozne "Asie" nie przekrecaly biblii i nie bawily sie w "Rydzykow".Niestety Asie i Rydzyki mimo to narozrabialy w kosciele.

    - BJ -
  • 2015-04-27 01:31:43

    -BJ -Prosze mnie do Rydzyka nie przyrownywac [ dla mnie to obelga ], bo ja jeszcze nikogo nie okradlam ,zadnych "moherowych berecikow " nie wykorzystalam ani nie zarabiam na swoich przekonaniach religijnych ,moze to ty masz z tego jakis zysk .Wiecej juz z toba dyskutowac nie chce ,bo ja przy drugim razie czytania Pisma bardziej to Pismo rozumie ,czego ty napewno nie zrozumiesz przy dziesiatym .
    - Asia -
  • 2015-04-27 15:55:52

    BJ
    komentarz zamieszczony przez Ciebie świadczy że popierasz przemoc jako sposób zwalczanie ludzi myślących samodzielnie. Jeśli się mylą można ich przekonać.
    Rozum jest darem Boga i mamy prawo z niego korzystać.
    O prawdach wiary należy nauczać, ale też można dyskutować bez straszenia inkwizycją.
    Narzucanie silą wiary jest nie tylko nieetyczne, ale bezcelowe.

    - Anka -
  • 2015-04-27 17:36:56

    Drogie Panie
    Inkwizycja w zamierzeniu powstala po to aby bronic Biblie przed falszerstwami i falszywymi interpretacjami biblii czyli herezjami i zapobiec samosadom ciemnego ludu tzn. mordowaniu niewinnych "czarownic"...Niestety szybko znalezli sie sprytni cwaniacy,ktorzy to wykorzystali do wlasnych interesow.Tak jak wy drogie Panie i o.Rydzyk.Wy nie rozumiecie co czytacie bo nie chcecie rozumiec a o.Rydzyk buduje koscioly oszukajac biednych i naiwnych....
    - BJ -
  • 2015-04-28 16:03:39

    Myślę, że chodzi o dziewictwo w sensie - nigdy nie współżyła seksualnie z mężczyzną.
    - Ania -
  • 2015-04-29 22:26:57

    BJ
    napisz proszę do o. Rydzyka, spróbuj do sumienia mu przemówić.
    W imieniu ciemnych...

    - Anka -
  • 2015-05-01 02:19:53

    -Jozue -z dn. 4-24 .Wiesz Jozue ,najlepiej to bylo gdyby bylo tak jak dawniej kiedy to Biblia byla srogo zabroniona czytac ,byla zakazana przez Kosciol - dlaczego ?......Gdyby tak pozostalo nie mielibysmy tej dyskusji dzisiaj I nadal pozostalibysmy laikami slepo wpatrzeni w to co mowia nam Doktorzy Kosciola I trzeslibysmy portkami na kazdy widok nadchodzacego kiedza bo ksiadz wszystko o mnie wie .Nie ,nie wiem wiecej od innych ,moze nawet wiem duzo mniej od ciebie ...ale mysle ,ze wiem dosc duzo bo duzo czytam ,lubie czytac ...czy to w/g ciebie zle ?Czy to "pycha ",ze czytam , jezeli tak to wszyscy Doktorzy Kosciola I Papieze sa pyszni bo oni bardzo" duzo "czytaja . Ten Forum nie polega na tym aby ludziom [ w tym wypadku mnie]zarzucac puche tylko dlatego .ze dziele sie tym jak ja rozumie Ewanglie ,nikomu tego nie wpieram ,nikomu nie narzucam I nikomu nie ublizam ,nikomu nie zarzucam pychy ,ze czyta wiecej niz ja .Widze ,ze u ciebie "atak " jest najlepsza obrona .Tak chodze do komuni .
    - Asia -
  • 2015-05-01 08:20:00

    Anka
    o.Rydzyk mowi ludziom to co oni chca uslyszec i stad jego popularnosc wiec upominanie chyba nic nie da.Jesli odejdzie o.Rydzyk na jego miejscu znajdzie sie ktos inny.Nieszczesciem Polski jest to,ze tepiono elity i zanim one znowu sie odtworza dlugo to potrwa.Gdy Rzeczpospolita chylila sie ku upadkowi poprzez warcholstwo,ktore sie rozplenilo Jezuici chcac Polske ratowac podjeli trud uswiadamiania narodu polskiego i wychowania jego obywateli.Niestety Polski juz to nie uratowalo gdyz bylo za pozno bo sasiedzi nie chcieli nie mogli na to pozwolic i Zakon Jezuitow zlikwidowano.Ale ich praca zaowocowala tym,ze Polska sie odrodzila i jest.Niestety sa tacy co dzis spiewaja hymny do Boga aby "Ojczyzne wolna wrocil im Pan"...i czynia to samo co kiedys czynily warcholy.Co zostalo z hasla "Bog Honor Ojczyzna"sama sobie odpowiedz ...
    - BJ -
  • 2015-05-03 23:57:52

    Asia ja też czytam Pismo i dużo innych religijnych i świeckich książek bo lubię czytać Dużo rozmyślam ale to nie grzech. Nie przejmuj się tym co piszą niektórzy:)

    Ojczyzna nasza jest w Niebie, a honor to moim zdaniem iluzja.


    - Anka -