Czy mogę poprosić o spotkanie z księdzem poza konfesjonałem?

Komentarze

  • 2015-05-15 22:30:25

    Też mam skrupuły .... Też już się męczę dosyć długo. Dzisiaj można powiedzieć, że właściwie mam ,,czyste konto" co do przeszłości, ale nie poczułem ulgi bo wiem, że zaraz pojawi się coś na bieżąco z czym będę miał skrupuły. Dlaczego nawet w wierze muszę przechodzić przez nerwicę ? .... Współczuję autorowi.
    - [email protected] -
  • 2015-05-16 17:41:01

    A może chrzescijanstwo jest religią nerwicogenną?
    Czy wyznawcy innych religii mają skrupuły?
    - nk -
  • 2015-05-16 23:21:28

    Droga Pani
    Mialam skrupuly, nerwice natrectw i inne przypadosci. Ja i moje przyjaciolki spowiadamy sie regularnie co miesiac wraz z rozmowa w pewnym zakonie. Polecam ksiezy zakonnikow do takiej rozmowy. maja wieksza wiedze i rozpoatruja tez grzech czy nie grzech w kategoriach dobrowolnosci i swioadomosci, co przy skrupulach jest b. wazne
    - Joanna -
  • 2015-05-17 00:32:47

    Do nk.
    Ja tam nie jestem znerwicowana i nie mam skrupułów.... a raczej nie dopuszczam ich do siebie. Ilekroć mnie nachodzą, przypominam sobie, że przecież na spowiedzi nie zataiłam specjalnie żadnego grzechu. Przypominam też sobie o Bożym miłosierdziu. A zawsze przed Mszą św. pytam swojego sumienia: czy przeskrobałam bardzo, czy tylko trochę? Oczywiście, szatan podpowiada, że bardzo, ale zaraz rozsądek przypomina, że Eucharystia "leczy" drobne bolączki.
    - Niśka -
  • 2015-05-20 22:40:10

    Mam pytanie do "niewinny oraz do Joanny. Czy Państwo jesteście w moim wieku. Czy też tak bardzo przeżywacie pójście do spowiedzi w związku z tym,że ma się tyle do powiedzenia. Dla mnie jest to trudne. jeżeli można prosze podzielcie się swoimi przeżyciami.
    - autorka -
  • 2015-05-21 06:53:01

    Ludzie pamietajcie ze nerwica jest przypadloscia ludzi "dobrych" I z tzw silnym moralnym kręgosłupem - wiec o ironio :-) nie ma sie czym martwić , bo to jakby konsekwencja tego ze jest sie zbyt dobrym człowiekiem zbyt uczuciowym ;-) juz sam fakt ze troszczycie sie o to aby nie obrażać Boga i macie na tym punkcie skrupuły oznacza jak bardzo musi wam zależeć na tym aby byc nieskazitelnym a co za tym idzie bliżej Boga - wszystko sie powinno zmienić jesli w swoim umyśle i sercu zamienicie obraz Boga z tego który jest jarzącym wrogo patrzącym tyranem na kogoś kto kocha bezgraniczna miłością i wybacza wszystko - bóg was zna doskonale i wasze wszystkie grzechy tez , wiec skrupuły sa niepotrzebne bo nie liczy sie na spowiedzi to czy odpekalo sie wszystko jota w jotę ale liczy sie intencja z jaka sie tam przyszło /-)
    - Arek -