Czy objawienia w Medjugorje są prawdziwe?

2015-01-05 13:03:25

Szczęść Boże. Mam pytanie odnośnie objawień w Medjugorje. Czy objawienia te są prawdziwe? Natrafiłam na książkę "Proroctwo o końcu świata. 10 tajemnic Medjugorje". Czy można ją uznawać za prawdziwą?

Kościół (to znaczy biskup z diecezji Mostaru, na terenie której mają miejsca „widzenia” i Stolica Apostolska) nie uznał do tej pory za prawdziwe wydarzenia w Medjugorje, a co za tym idzie – również wszelkich proroctw, przepowiedni i przesłań. Choć sam książki tej nie czytałem, na Pani miejscu czytałbym ją z bardzo ograniczonym kredytem zaufania i czekał przede wszystkim na stanowisko Kościoła w tej sprawie. Już od samego początku widzeniom w Medjugorje towarzyszy wiele wątpliwości i kontrowersji, zarówno co do przebiegu „widzeń”, co do wydarzeń bezpośrednio towarzyszących „widzeniom” i „widzącym”, jak również co do treści ich przesłań.

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że całe objawienie dokonało się w Jezusie Chrystusie. Wydarzenie śmierci i zmartwychwstania Syna Maryi z Nazaretu, w oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście, jest fundamentem naszej wiary.

Paweł Rakowski SJ

zobacz komentarze [74]