Czy jest sens się modlić za ojca, który opuścił rodzinę?

2015-01-20 17:31:29

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!
Mam pytanie odnośnie małżeństwa moich rodziców, które rozpadło się pięć lat temu, gdy mój ojciec odszedł od Boga i rodziny do innej kobiety. Przez te pięć lat odchodził od niej, wracał - jednym słowem walczył. Przez cały czas bardzo się modlimy o nawrócenie. Niedawno pojawiło się tam dziecko. Nie chciałabym odbierać temu dziecku ojca, bo wiem, jakie to uczucie. Jednak sama też bym chciała, by tato zobaczył miłość Ojca i doznał Jego miłosierdzia.
Więc czy mogę się modlić (mama chyba straciła już nadzieję, ponieważ niedługo będzie termin rozwodu)? Czy moja modlitwa jest zakazana przez Kościół? Dodam, że mam 13 lat.
Pokój i dobro.

Modlitwa za kogoś to jedna z najpiękniejszych form życzenia komuś dobra. Przyznam szczerze, że jestem pełen podziwu wobec twojej postawy w tak trudnej dla ciebie sytuacji, a intencja w której się modlisz, „by tato zobaczył miłość Ojca i doznał Jego miłosierdzia”, jest bardzo pozytywna. Odpowiadając krótko na twoje pytanie: oczywiście, że możesz modlić się za swego tatę. Też pomodlę się w waszej intencji, o siłę w przechodzeniu tego trudnego dla was czas. Do krótkiej modlitwy w tej intencji zapraszam również tych, którzy przeczytają tę wiadomość.

Paweł Rakowski SJ