Sens cierpienia Hioba a Chrystusa

Komentarze

  • 2015-07-31 20:23:43

    W książce "Kobieta i zbawienie świata" Evdokimova czytamy, że Hiob jest tym, który walczy z Bogiem o Boga.


    - Anka -
  • 2015-08-17 00:20:27

    Merton pisze: Szczęście po­lega na dokład­nym oz­nacze­niu, co w naszym życiu ma być tą je­dyną rzeczą nap­rawdę pot­rzebną i na po­god­nej re­zyg­nacji z całej reszty.
    - Maria -
  • 2015-08-18 11:02:57

    Thomas Merton o cierpieniu: Sa­mo w so­bie be­zużyteczne i wstrętne, cier­pienie bez wiary sta­je się przekleństwem.
    - Maria -
  • 2015-08-18 14:09:28

    Kochani. A czy Jezus uzdrawiał nie Żydów ? Często padają słowa Jezusa jakoby był posłany tylko do tych, którzy poginęli z rodu Izraela. A jeśli teraz uzdrawia z nieba to czy uzdrawiał będąc na ziemi ? Czy fragmenty o tym aby nauczać i inne narody nie zostały dodane później do Ewangelii ?
    - Piotrek -
  • 2015-08-19 00:21:04

    Idea Boga po Auschwitz.
    „Wszystko, co najgorsze, staje się udziałem właśnie niewinnych i sprawiedliwych"

    "Bóg zrezygnowal ze swej wszechmocy abyśmy mogli istnieć".

    Przyznaję że nie rozumiem dlaczego jezuita poleca tę książkę.


    - Anka -
  • 2015-08-19 12:52:29

    Pani, Aniu, głównym pytaniem książki jest to, dlaczego, horror obozu koncentracyjnego miał miejsce, skoro Bóg jest wszechmogący i dobry. Odpowiedź autora: skoro Bóg na pewno jest dobry, to w jakiś sposób jego wrzechmoc musiała zostać ograniczona. Jest to tylko jednak jedna z możliwych odpowiedzi. Zawsze możemy też powiedzieć, że cierpienie jest misterium... A Pani odpowiedź, jaką ma postać? Serdecznie pozdrawiam,
    - Michał Karnawalski -
  • 2015-08-19 18:26:31

    Boję się cierpienia jak każdy, nie chcę go. Myślę że cierpienie wcale nie uszlachetnia, lecz degraduje czlowieka.

    Nie rozumiem natomiast dlaczego holokaust jest traktowany jako wyjątkowe zlo. Dzieje ludzkości są pelne takich holokaustów.

    Szekspir napisal: Czym muchy dla psotnych chłopców tym my jesteśmy dla bogów. Zabijają nas dla zabawy.
    - Anka -