Ewa Rygielska - Burza i inne takie

Komentarze

  • 2013-02-23 23:16:52

    Bardzo niepokoi to, że ludzie, którzy promują fałszywą intronizację (w stylu ks. P. Natanka), podpierając się bez pojęcia Rozalią Celak, mają zawsze więcej do powiedzenia o diable, cudzym sumieniu niż o Bogu i swoim braku subordynacji.

    - Nisa -
  • 2013-02-24 16:56:50

    BJ:
    ..."idz przecz szatanie"...to są słowa nakazujące mu spadać...
    :))

    @jan-:
    "Dlaczego Pan Jezus Chrystus nie powiedział np. "nie będziesz mi dawał wszystkich królestw świata bo to nie twoje lecz mojego Ojca i do mnie już należą ?????"

    - nam chcesz coś wytłumaczyć, czy się pytasz, bo nie wiesz dlaczego?
    Polecam każdemu, nie tylko tobie, szczegółowe i zajmujące opracowanie tutaj:
    http://biblia.wiara.pl/doc/436181.Kuszenie-Jezusa-na-pustyni
    Cytuję fagment:
    "Marek - przedstawia tradycję o kuszeniu w zaledwie dwóch wersetach (por. Mk 1,12-13), ale jednocześnie wplata te wersety w prolog, czyli wstęp do całej Ewangelii (por. Mk 1,1-15), który ma budowę koncentryczną i jest oparty na schemacie ABCD-E-D’C’B’A’. (..)
    "Scena kuszenia ściśle wiąże się z opowiadaniem o chrzcie Jezusa. Cały prolog to jakby literacki witraż - każde szkiełko mówi coś ważnego o Jezusie, o Jego Ewangelii... Chrzest objawia Boskość Jezusa. Głos z nieba obwieszcza, że Jezus jest umiłowanym Synem Boga. Z kolei informacja o kuszeniu Jezusa objawia nam Jego ludzką naturę. On jest taki jak my - doświadcza pokus, w tym sensie jest nam bliski. Dialog z szatanem odsłania nam cząstkę Jego człowieczeństwa... Funkcja prologu Ewangelii polega na tym, by nakreślić wzorzec i zarysować główne linie całej księgi, czyli powiedzieć w dwóch słowach, czym będziemy się zajmowali w kolejnych rozdziałach... I oto odpowiedź znajdujemy już w pierwszych wersetach:
    Jezus Chrystus to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek."


    - Nisa -
  • 2013-02-25 14:44:33

    @Nisa
    Dopóki nie uznasz , że Ojciec Pana Jezusa Chrystusa jest większy od Niego :
    Ewangelia wg św. Jana
    14/28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8.
    Dopóki nie przyjmiesz , że przez PRAWO nikt nie może być zbawiony
    to nie wypowiadaj się nakazując innym w co i Kogo mają wierzyć Na dzień dzisiejszy w trosce o ciebie jeszcze raz ci piszę Oddaj swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi. On ciebie uwolni od szatana kłamcy , bo Pan Jezus Chrystus nie tylko jest PRAWDĄ ale także Światłością Miłością Miłosierdziem Zrób wszystko i pokochaj Go całym sercem , a Duch św Prawda rozświetli ci umysł i zrozumiesz że przez PRAWO nikt nie zostanie zbawiony, w ten sposób nie będziesz nawoływać ludzi aby podpadli znowu pod PRAWO Podawałem już przykład gdzie spowiedź jest zgodna z NT, ale ty ten Kościół nazywasz "ZMYLACZEM" . Dlatego jeszcze raz ci piszę Oddaj się Panu Jezusowi Chrystusowi, Oddaj Jemu swoje życie zaufaj Mu bezgranicznie . A gdy zacznie działać Duch św Prawda w tobie zrozumiesz także co to są dobre uczynki , zrozumiesz , że nie pochodzą od ciebie . Pokochaj Pana Jezusa Chrystusa z całych sił swoich . Tylko on wyzwoli cię od szatana kłamcy , który kłamie bo taka jest jego natura. Jak pokochasz prawdziwie Pana Jezusa Chrystusa to przez myśl ci nie przejdzie aby całkować , czy różniczkować Jego wypowiedzi , które pochodzą od Jego Boga Ojca.
    I postaraj się już więcej nie kłamać.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-02-25 23:40:56

    I słusznie pan nadmienił, mówiac prawde, ze nie czytał pism Sługi Bożej Rozalii Celakówny co to znaczy Sługi Bozej? kto jej nadał ten tytuł?, jak smie Pan podwazac wiec jej osobe i porównywac Ja nie wiem tam do czego?, podwaza pan w tym wzgledzie autorytet Kosciołą który nadał jej to miano a jezeli nadał to pragnie postawic Ja w poczet błogosławionych a nawet świetych, naprawde arogancja, brak wiedzy i zarzucanie za pomoca nietrafionych stwierdzen, ta buta stwierdzen podwaza pańska wiarygodnosc jako dyskutanta, wali pan w sens Intronizacji nie rozumiejac czym jest i nawet nie wiedzac skad wywodzi sie idea, no totalna ignorancja przez pana przemawia, prosze juz nie dopuszczac sie tych naduzyc i naprawde prosze wrócic do zródeł znaczy nabyc wiedze i w sposób własciwy rozpoznac temat, bo jak narazie nie jest pan przygotowany merytorycznie do prowadzenia rozmowy na ten temat, prosze dla dobra tej dyskusji lepiej sie przygotowac i nie odwodzic maluczkich od ideii Intronizacji w której nie chodzi o materialistyczny poglad posiadania władzy przez Pana Jezusa w Polsce tylko o zrozumienie Introizacji jako oddania duchowego poprzez aklamacje Rządu i Episkopatu Polski Jezusowi Chrystusowi i obwołania Go Królem Polski.
    - Mariusz -
  • 2013-02-26 15:56:33

    Mariuszu
    Katarzyna Emmerlich zostala blogoslawiona pomimo,ze Kosciol odrzekl sie od jej wizji.Niezamierzam wczytywac sie w wizje Celakowny tym bardziej,ze niezgodne sa z Biblia.To ,ze Intronizacja nie ma sensu sprobuje wytlumaczyc Ci na przykladzie.
    Gdyby do Jagielly krola Polski nagle przybyla delegacja Malopolan z prosba o jego intronizacje na krola Malopolski co by to bylo? Kpina z Jagielly czy jak?Jak myslisz co tym Malopolanom odpowiedzial by Jagiello?Jak mogli by Malopolanie oglaszac Jagielle krolem Malopolski skoro on byl juz krolem Polski?
    Analogicznie Jezus jest krolem wszechswiata.Jego wlascicielem i Panem.Myslisz,ze byloby madrze prosic go aby zechcial zostac krolem Polski? Przeciez on nim zawsze byl i zawsze bedzie niezaleznie od tego czy sie to komu podoba czy nie.Intronizacja bylaby wobec tego czczym,pustym gestem podwazajacym jego obecne juz panowanie.Jezus to krol krolow Pan panow.Pan wszelkiego stworzenia.Nie da sie juz dodatkowo intronizowac i oglosic go krolem jakiegos panstwa.On byl jest i bedzie krolem wszystkiego.
    Intronizacja Boga nie ma sensu.Jest to proba osmieszenia Kosciola.
    - BJ -
  • 2013-02-26 23:53:07

    @jan-
    Dopóki nie uznasz, że Bóg Ojciec jest RÓWNY Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu, to będziesz dalej pisał bzdury o Panu Bogu. - To tak z troski o ciebie i twoje zbawienie.

    - Nisa -
  • 2013-02-28 09:38:16

    Oczywiście nie ma pan obowiąku uznawać prywatnych objawień, widzeń, duchowych przeżyc osób które doswiadcza swoją obecnością Pan Bóg, natomiast nie ma pan prawa mówic tak bardzo źle o tych osobach czy też kwestionować ich wiarygodność, poprostu nie należy sądzic, ja także zachowuje rezerwę, chciałbym panu zakomunikowac że Intronizacja jest odpowiedzią na powszechną detronizację Jezusa Crystusa i taki jest główny cel Intronizacji. Prosze nie dostawiac juz zadnej ideologii dla tej inicjatywy, prosze nie przeszkadzac uczcic Pana Jezusa i prosze nie powoływac sie na autorytet Kocioła bo dokonuje pan naduzycia stwierdzając ze Intronizacja osmiesza jego autorytet, myli sie pan, nie tylko nie osmiesza ale akt Intronizacji wypełnia misję Koscioła katolickiego w Polsce.
    - Mariusz -
  • 2013-03-02 14:09:14

    Mariusz
    ale niby jak ta Intronzacja mialaby sie dokonac i jaki mialaby sens? Wybieranie Jezusa na krola Polski nie ma sensu.Wybieranie go na krola serc moze tylko i wylacznie kazdy indywidualnie bo nie da sie tego uczynic za drugiego.Sprobuj to zrobic za Palikota a zobaczysz reakcje.Naprawde nie widze zadnego sensu Intronizacji natomiast widze to jako probe osmieszenia nauk KK.
    - BJ -
  • 2013-10-14 16:50:13

    Wizje Emmerlich też wyglądają dziwacznie - a to że "faryzeusze" (a nie żołdacy Piłata) zmuszają "poganina" (?) Szymona do niesienia krzyża, a to że Święta Weronika ociera Twarz Jezusa (legenda pochodząca z końca XIV wieku vide Ian Wilson "Święte Oblicza"). Bardzo okrutny opis ukrzyżowania sprzeczny z eksperymentami medycznymi Pierre Barbeta z 1935. Itd.
    - JAQ -
  • 2013-10-18 17:08:16

    Nie wchodząc w meritum zagadnienia i nie opowiadając się po żadnej ze stron sporu, pragnę nieśmiało wtrącić, że wszak Maryja nosi oficjalnie tytuł Królowej Polski. I mam nadzieję, że nikt na tym forum nie zamierza tego faktu kontestować.
    Pozdrawiam.
    - Ursus -
  • 2013-12-04 18:03:11

    Do Ursusa. Tytuł ten jest religijny czy świecki? Czy Konstytucja RP przyjęta w referendum (wymaga zmian - preambuła używa Imienia Pańskiego nadaremno) mówi coś na ten temat? A co mówi o tym Skład Apostolski, Modlitwa Pańska, Pozdrowienie Anielskie? Nic, prawda?
    A Królestwo nie z tego świata, Chrystus ponownie przyjdzie w chwale i Królestwu Jego nie będzie końca - Królestwo Boże nie utożsamia się z ziemskim władztwem
    - JAQ -
  • 2014-09-19 15:00:25

    I jeszcze nt NMP "Królowej Polski" - kto tak Ją nazwał? Jan Kazimierz (nota bene cudzołożnik), znany z pogardy do Polski i Polaków (oświadczył że "woli patrzeć na psa niż na Polaka" vide Ludwik Kubala "Szkice historyczne" tom I https://archive.org/details/szkicehistorycz01kubagoog str.8) czyli Królową tych którymi pogardzał. Zakrawa to na bluźnierstwo. Gdyby zaś wziąć sprawy owe w nawias - jeśli było tytułem religijnym skąd władza świecka ma uprawnienia do nadawania takowego, jeśli świeckim to sprzecznym z Pierwszym Artykułem Henrykowskim (na które elekt przysięgał przy koronacji) zabraniającym "mianować ani obierać jakiego, składać żadnym sposobem ani kształtem wymyślonym, króla, na państwo sukcesora naszego sadzać".
    - JAQ -