List o.Wiśniewskiego ws Kościoła

Komentarze

• 2011-02-08 19:43:48

Mariuszu pozdrawiam
    - BabaJaga -
  • 2011-02-19 22:12:48

No wlasnie . Moja opinia na temat katastrofy nie miescila sie w ramach tego bloga. Jednak w powiazaniu do wypowiedzi na temat rzetelnosci Radia Maryja i jego opini oraz relacji z zycia KK pragne przytoczyc dzien dzisiejszy i pogrzeb arcybiskupa Zycinskiego. Tego zasluzonego dla Kosciola Kaplana zegnano godnie. I nawet znajde wytlumaczenie dla uhonorowania go kompania honorowa WP i asysta wojskowa. Bo ludzi prawych i godnych zegnac trzeba godnie. Tylko niech ktos z wierzacych mi wytlumaczy dlaczego wredna TVN transmituje cala uroczystosc, a tak holubione na tym blogu Radio Maryja - najbardziej katolickie radio- nadaje w tym czasie kreskowki. I ktory Bog jest tu na miejscu? Biskupa Zycinskiego czy O. Rydzyka. Bo jako niewierzacy zgubilem sie troche. Z powazaniem.
    - Wyslannik -
  • 2011-02-20 10:32:22

Widocznie srodowisko TVN bardzo cenilo abpa Zycinskiego, a srodowisko Radia Maryja krytycznie ocenialo dzialalnosc tegoz arcybiskupa. Gdyby umarl inny biskup, to sytuacja moglaby byc odwrotna. Nie jest dla nikogo tajemnica, ze abp Zycinski byl duzo leiej oceniany przez czytelnikow GW niz przez czytelnikow ND. Ot! spoleczny i koscielny pluralizm. Powstaje tutaj pytanie, jak sie zachowac, kiedy umiera ktos, kogo za zycia mocno sie krytykowalo. Jedna z mozliwosci jest taka, ze skoro nie mozna mowic dobrze nad trumna, to lepiej milczec. Prawdopodobnie RM zastosowalo te zasade. W kazdym razie bez wzgledu na to, jak ocenialismy czlowieka, to warto o nim wspomniec w modlitwach.
    - Dariusz Kowalczyk SJ -
  • 2011-02-20 11:45:54

biskup Zycinski jakby nie patrzyl byl czlowiekiem wielkiej wiary.Przerastal wielu innych.To postawa takich wlasnie jak ten biskup jest w dzisiejszych czasach postawa Apostola.Nie bal sie zadnego trudnego tematu.Nie uciekal i nie zatrzaskiwal za soba drzwi dewocji i obludy.Potrafil sie zmierzyc z rzeczami,ktore byly i sa zle w koscieciele i za to go atakowano za to,ze nie milczal a mowil otwarcie,ze tak czynic nie wolno.Przypomne sprawe przemycania nielegalnego samochodow do polski przez ksiezy.Potrafil stawic temu czola jak i potrafil przejrzyscie prowadzic finanse.Nienawidzono go za to,ze mowi otwarcie prawde nawet dopasowano mu podobnie jak nuncjuszowi Kowalczykowi pseudonim.Powiedzial,ze to nieprawda.I wierze mu podobnie jak wierzylem n.Kowalczykowi,ze nie byl agentem.Okazalo sie po latach kto nim byl ale nikt Kowalczyka za to nie przeprosil.Tak jak nikt nie przeprosil rowniez Gilowskiej a skad te oskarzenia wyplynely?Komu tak latwo przychodzi oskarzanie?
    Lepiej milczec nad trumna?Mysle,ze nalezaloby przemyslec te slowa.Takich wlasnie jak ten biskup Zycinski,otwartych,odwaznych,uczciwych i pracowitych i trzymajacych sie prawdy potrzebuje wspolczesny kosciol,takich,ktorzy potrafili zejsc nawet do tego tlumu z Woodstok i przemawiac do nich i przekazywac prawdziwa wiare w Jezusa i czlowieka a nie szydzic z nich i wysmiewac.
    Niesposob opisac dzielo b.Zycimskiego czlowieka niezwykle skromnego a przy tym o ogromnym sercu bo dzielo jego jest ogromne.Dziwie sie a wlasciwie to i nie dziwie sie ocenom jakie padaja na jego temat.Zawsze tak jest gdy polityka bierze gore nad wiara.Dewocja wiara nie jest.Wiara jest to co sie czyni i jak sie postepuje w swietle tego co sie glosi i b. Zycinski to wypelnil wspaniale i za to jest nielubiany i krytykowany.
    Wyslanniku pozegnano godnie godnego czlowieka a ludzie malych serc pozostana niestety takimi

- BabaJaga -
  • 2011-02-20 22:58:37

Baba Jaga- popieram zasade, ze nad trumna milczec nie nalezy.Kazdy czlowiek cos swoim zyciem w rozwoj ludzkosci wnosi.Dzieki za dobre slowo o Arcybiskupie. Bo chociaz to czlowiek nie z mojej "parafii", ale na uznanie zasluzyl. Natomiast zasady radia maryja i telewizji trwam mam w glebokim powazaniu. I mysle, ze ludzie tam pracujacy zaplate od tego w ktorego wierza po swojej smierci dostana. A nad ich trumna tak jak pisze O. Kowalczyk nikt lzy i dobrego slowa nie uroni. Bo przeciez to im w cierniem w oku sa tacy ludzie jak Zycinski i Wisniewski. Z powazaniem.
    - Wyslannik -
  • 2011-02-21 16:25:28

Wysłanniku a kim Ty właściwie jesteś, aby wystawiać takie opinie? Nie Tobie oceniać kto jaką zapłatę otrzyma. Każdy powinien raczej zastanowić się jaką zapłatę sam otrzyma. Zgadzam się z Ojcem odnośnie milczenia.
    - basia -
  • 2011-02-21 22:19:32

RM taktownie pewne sprawy przemilczało, przez co przynajmniej uchroniło się np. od zarzutu faryzejstwa gdyby nagle zaczełoby byc zbyt miłe zmarłemu. Natomiast niektórzy wykorzystują śmierc do udowadniania własnych negatywnych opinii na temat RM tworząc nowe zasady - lepiej nie milczec nad trumną. Ważniejszym w tym momencie od zabiegów o dobrą opinię wsród żyjących nt zmarłego jest modlitwa za duszę arcybiskupa. Poza tym jeżeli ktoś dostrzega ludzi o małych sercach to niech za nich też modli się a nie wywija na oślep pałą, łomem a najbardziej ... słowem.
    - mariusz -
  • 2011-02-22 00:28:06

Pani Basiu - jestem czlowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce. A jak pani chce zaplate to ja otrzyma. Mi jest ona niepotrzebna.I Arcybiskupowi oraz O. Wisniewskiemu tez. A prawda w oczy kole co udowodnila reformacja.
    - Wyslannik -
  • 2011-02-22 07:17:08

abp Zycinski byl prawdziwym katolikiem i kaplanem.Jego wielka \"wina\" bylo to,ze inteligencja i pracowitoscia wszystkich przerastal a przy tym byl uczciwy.Nalezal do ludzy,ktorzy nie posiadaja wiary a pewnosc wynikajaca z obserwacji,spostrzezen,ktore potrafil wlasciwie analizowac.Nie mial w sobie nic z dewocji a przy tym byl goracym wierzacym ale nie robil tego pod publike.I krytykowal niektore srodowiska a ci nie pozostawali mu dluzni.Jakos tak sie skladalo dziwnie,ze kto cos zle o pewnych srodowiskach powiedzial w krotkim czasie zostawal obrzucony blotem a inni nawet wbrew faktom byli wybielani.Przykladow i nazwisk podawac nie chce ale pisze to ku rozwadze i przemysleniu.Moze i dobrze,ze nikt glupot nad trumna nie nagadal bo czas to wszystko wyjasni i osadzi.Mielismy juz bohaterow i ikony,ktorych sie trzeba teraz wstydzic i takich,ktorzy nimi nie byli a probuja za nich uchodzic.A nad trumna abp Zycinskiego warto glowe pochylic bo odszedl prawdziwy czlowiek.Mysle,ze jest u Ojca,ktoremu tak wiernie i pracowicie sluzyl.
    Nie potrzebujesz Wyslanniku dziekowac.
    - BabaJaga -
  • 2011-02-22 19:04:35

Wysłanniku każdy z nas kiedyś stanie przed Bogiem i wtedy otrzyma swoją zapłatę. To miałam na myśli.
    Jakoś nie mam ochoty dyskutować o abp Życińskim, niech odpoczywa w pokoju. Nie zasłaniaj się reformacją i prawdą, która w Twoim wydaniu wydaje mi się bardzo rozmyta.
    - basia -
  • 2011-02-22 21:19:57

1. Zapłatę otrzyma każdy bez wyjątku a nie kto chce.
    2. Reformacja niosła miazmatyczne idee, które ( w zależności czego dotyczyły) skończyły, właśnie kończą lub skończą swój żywot na śmietniku historii.
    3. Reformowanie Kościoła w sposób świadomy za pośrednictwem (przy pomocy) pOSTĘPU na jego modłę jest niedopuszczalne.
    - mariusz -
  • 2011-03-02 19:06:26

A propos Maciarewicza i katastrofy smoleńskiej:

http://www.youtube.com/watch?v=ngX27KNBwUg

- mariusz -
  • 2011-03-03 06:23:29

Mariuszu nie interesuja mnie rewelacje Maciarewicza.Nie widze w nich rozsadku u niego a zacietrzewienie.On juz przedstawil tyle absurdalnych pomyslow,ze jawi mi sie jako czlowiek chory.Poczekam na koniec pracy polskiej komisji i choc pewnie nie wszystko ona wyjasni to i tak bedzie blisko prawdy.
    - BabaJaga -
  • 2011-03-23 20:56:53

@BabaJaga
    Czy nie lepszym jest aby o tym kto jest chory albo nie decydował lekarz?

- mariusz -
  • 2011-03-30 16:07:18

@o.Dariusz - mozna sie spierac na rózne tematy i zarzucać innym branie argumentów z sufitu... zdanie że Luter spowodował wieksze zło jest chyba przykładem takiego manipulanctwa albo nieuctwa... przypomne że Sobór Watykański II zrealizował wiele z tego co postulował Luter :) przypomne o słowach papież Jana Pawła II o potrzebie rehabilitacji i nowego spojrzenia na dzieło Lutra... przypominam o tym że w teologii takze katolickiej nastepuje radykalna zmiana w podejsciu do Lutra -polecam Otto Hermana Pescha :) przypominam ze kościół ma sporo na sumieniu i teologia także katolicka dochodzi do wniosku że ówczesne nauczanie chocby odpustach oglednie mówiąc miało wiele do zyczenia jesli nie wrecz było heretyckie... przypominam ze to kościół proponował Lutrowi zostanie.... kardynałem (sic!) czyli de facto zgadzało sie z diagnoza zakonnika i dopiero kiedy odrzucił ten zaszczyt ekskomunikowało go z koscioła... przypomne że spór o to czy wazniejszy sobór czy papież i o sposób zarzadzania kosciołem jest i aktualny do dzisiaj... konkluzja jest wiec taka że skoro szanowny ojciec zarzuca innemu coś to bardzo prosiłbym o własne wywazone sądy a nie demagogię :):) jednym zdaniem - czy to Luter zrobił wiecej złego czy kosciół ówczesny zostawmy do ocenie Bogu bo z mojej perspektywy jako Luter nie bałbym sie stanąć przed Bogiem ale już jako ówczesny papiez tudzież rekolecjonista- odpustowiec to miałbym juz pewne obawy... ps. znam również srodowiska ksiezy i jesli brak odwagi w pietnowaniu antysemityzmu chocby w znanym Radiu wsród swieckich (w ramach korporacyjnej lojalności) uznac za współudział to antysemtyzm przekracza 50%...
    - neoteo -
  • 2011-03-30 16:31:08

@ neoteo
    No tak - może więc Lutra ogłosić świętym, skoro taki dobrodziej dla kościoła?
    - :) -
  • 2011-03-30 19:33:22

Ciekawe, że dobre chęci Lutra najbardziej przełożyły się na chędożenie. Cóż za odmiana losu zakonnika -reformatora. Poza tym jego dzieło zmarniało a w sumie nawet nigdy nie wyrosło.
    - mariusz -
  • 2011-03-30 19:41:56

Mariuszu napewno lekarz.Ale jesli ciagle wynajduje sie jakies absurdalne argumenty to zdrowe nie jest.Jak mozna twierdzic,ze samolot powinien sciac skrzydlem drzewo i odleciec?Przeciez ten czlowiek nie ma pojecia o czym mowi.Czolgu od samolotu nie odroznia?Jesli nie to tym bardziej cicho siedziec powinien.To sa absurdy co on wymysla.Nie chce juz tego przypominac i sluchac takich glupot.Rownie dobrze moglby twierdzic,ze dziadek Tuska grabiami ten samolot stracil albo,ze to drzewo posadzilo KGB.Nie mozna dac poprostu spokojnie fachowcom popracowac?Musi sie u wszystkich zla wole widziec i kazdego kto jest z innej opcji politycznej podejrzewac?Zamiast pomagac i rzeczowe podpowiedzi dawac to jakies absurdy sie zmysla,zeby przeszkadzac?Przeciez takie klotnie i bzdury inni wykorzystuja i w niczym to nie pomaga.
    - BabaJaga -
  • 2011-03-30 20:08:28

Neoteo.Jest pewna roznica.Papiez odpowiada za siebie Luter za siebie.Ogromna wiekszosc swietych w KK zostala przez swoich przelozonych zle potraktowana.Ale ich wielkosc wlasnie tą probą sie okazala.Pomimo iz to oni mieli racje ukorzyli sie przed niesluszna i zla decyzja przelozonych.Luter postapil inaczej.Uniosl sie pycha.Doprowadzilo to do morza cierpien.Nie twierdze,ze papiez mial racje ale Luter egzamin w moim mniemaniu rowniez oblal.A mogl wielkim swietym zostac
    - BabaJaga -
  • 2011-03-30 20:36:27

@BabaJaga
    Nic nie słyszałem o ścięciu drzewa i odlatywaniu. Możesz podac źródło?

- mariusz -