List o.Wiśniewskiego ws Kościoła

Komentarze

  • 2011-04-06 18:46:02

    @neoteo
    1. Tygodnik Powszechny lepiej sobie podarowac skoro nie może jasno i zdecydowanie odciąc się od niektórych złych dokonan. Odsyłam do Romana Graczyka.
    2. Ekumenizm. Cóż. Paruzja oznacza powtórne przyjście Jezusa Chrystysa a nie Mahometa czy Buddy więc nie mówmy o równości religii. Tu nie ma o czym dyskutowac. Mahomet i Budda będą sądzeni.
    3. Od używania słowa herezja odchodzą pewno jakieś modernistyczne elementy kościelne. Heretycy byli, są i będą. To oczywista oczywistośc.
    4. Sobór Trydencki posługiwał się kłamstwem?To jakas nowośc.
    - mariusz -
  • 2011-04-07 14:40:05

    @Mariusz
    1.TP szanował Wojtyła i Tischner i wielu innych. Graczyk chyba dalej tam publikuje - zreszta wywodzi sie z tego środowiska... A ks Ryś jest uznanym teologiem w Polsce.
    2. JanPAweł II organizował wspolne modlitwy (wszyscy osobno) ale w jednym miejscu patrz Asyż i patrz dokumenty Soborowe o innych religiach. ps Kazdy bedzie sądzony:) Poza tym nikt nie mówi o równości ale o szacunku - a ja głównie odwoływałem sie do Lutra..
    3. Heretycy moze i bedą ale Kościół zmienia podejscie do nich... Nauczony doświadczeniem i ewangelicznym podejsciem do osoby kk zdaje sobie sprawe że nie wszystko wie i czasem musi wykazac troche pokory. Zresztą słowo "heretyk" moze miec rózne znaczenia.. trudno wszytkich wrzucać do jednego worka.... poza tym kojarzy sie to słowo głównie z represjami i przesladowaniami... Zreszta kto zostaje heretykiem jest w dobrym towarzystwie... Jezus też był "heretykiem" w religii żydowskiej a chrzescijanie sektą...
    4. Poczytaj opracowania na temat Soboru Trydenckiego i Lutra... Kazdy powazny badacz tej kwestii doskonale wie że wwypowiedzi Lutra zostały niejednokrotnie przeinaczone albo wrecz "wkładano w usta Lutra" rzeczy których nie powiedział. I jest raczej potworek w rodzaju powiedzenia "oczywista oczywistość" a nie nowość.
    - neoteo -
  • 2011-04-07 19:56:57

    @neoteo
    1. Czy ten "każdy poważny badacz" to np. Kalwin?
    2. Konkretnie wskaż w stosunku do których herezji Kościół zmienia podejście?
    3. Jesteś za ujawnieniem agentury?
    4. Dlaczego chcesz zmienic Kościół na modłę Lutra. Jaki masz motyw działania?
    - mariusz -
  • 2011-04-11 10:38:10

    @Mariusz - 1.nie wiem czy jestes powaznym człowiekiem... co ma Kalwin wspolnego z Lutrem??? Raczej byliby w niezgodzie bo to dwie odmienne koncepcje chrzescijanstwa.... poczytaj chocby w katolickich podrecznikach... wielu jest jest zajmujacych sie Lutrem -w Polsce to m.in. Napiórkowski - franciszkanin... na zachodzie jeszcze wiecej ludzi chocby Pesch, dawniej Todd i mógłbym jeszcze sporo samych katolickich badaczy podac i takoż powaznych protestanckich:)
    2. jezyki narodowe, komunia pod dwiema postaciami, uznanie formuły o usprawiedliwieniu z wiary, dowartosciowanie swieckich i uznanie kapłaństwa wszytkich ochrzonych, wzajemne uznanie chrztu, biblia dla swieckich, szukanie porozumienia na gruncie Eucharystii, mariologii a nawet sakramentologii i pare innych:)
    3.nie bardzo wiem o co ci chodzi z agenturą??? wyjasnij prosze...
    4. gdzie niby chce zmieniac kosciół na modłe Lutra??? ja cie tylko informuje, że nie jest tak prosto sobie uznac Lutra za "heretyka"... obraz nie jest czarno - biały i trzeba miec troche pokory w stosunku do oceniania tej postaci- uwazanej za wybitną nawet przez wielu katolików m.in. prze Wojtyłe...:) i zreszta kazdej innej postaci - tego wymaga chrzescijanstwo : pokory w stosunku do drugiego nawet jesli Innego:) ps. a kosciół sam w niektórych rzeczach zmienia sie "na modłe Lutra" bo po prostu chłop miał w niektórych rzeczach racje:):) fakt jednak ze to dostrzegam i cie o tym informuje nie znaczy, że zmieniam kosciół :) wiec posze nie eyciagaj wniosków gdzie ich nie powinno być...
    - neoteo -
  • 2011-04-12 21:29:56

    @neteo
    1. Skoro możesz podac jeszcze więcej poważnych badaczy to podaj.
    2. Znasz definicję herezji?
    3. Czy jesteś za agenturą esbecką i sowiecką w mediach? Jeśli tak to dlaczego a jeśli nie to również dlaczego?
    4. Cóż z tego, że Luter w niektórych rzeczach miał rację. Hitler i Stalin też w niektórych rzeczach mieli rację.
    - mariusz -
  • 2011-04-12 23:11:18

    @mariusz
    argument 4 jest od czapy. Każdy może mieć w czymś rację a w czymś innym jej nie mieć, ale to nie znaczy, że albo wszystkie poglądy danego człowieka uznajemy, albo je odrzucamy. Mądrość polega na tym, żeby te dobre rzeczy rozpoznać i skorzystać z nich, a z te złe odrzucić. I starać się mądrze obie te grupy rozeznać.
    - Zosia -
  • 2011-04-13 11:27:41

    Mariusz dawniej straszyli dzieci Baba Jaga a dzis agentura.Zdaje sie,ze to choroba bardzo zarazliwa bo kto ma inne zdanie to napewno agent wroga...Jeszcze trzeba rano dac sie sfilmowac na mszy a tuz po niej oczerniac wszystkich wkolo i podejrzewac.A moze to juz planowane w czasie mszy?
    - BabaJaga -
  • 2011-04-14 15:27:37

    @Zosia
    Jakie dobre rzeczy mądrze rozpoznałaś u Hitlera i Stalina i z których z nich korzystasz?
    @Baba Jaga
    A zamordowany ks.Popiełuszko czy Karol Wojtyła byli osaczani przez funkcjonariuszy SB i ich agenturę czy to bajka?
    - mariusz -
  • 2011-04-14 21:19:47

    Panie Mariuszu - osobiscie jako niewierzacy bardzo lubie takich zatwardzialych katolikow jak Pan, gdyz jezeli istnieje ta sila wyzsza w ktora wierzysz to na pewno Panskiej duszy ona nie zbawi. Poglady jakie reprezentujesz czyli prawicowo-krelykarno-nacjonalistyczne sa surowo przez te sile tepione. Patrz wyniki II wojny/kleska wrzesniowa, kleska powstania warszawskiego, przejecie wladzy przez komunistow/, niechlubny upadek rzadu Kaczynskiego, katastrofa smolenska,pyly wulkaniczne w czsie pochowku na Wawelu, silny wiatr w rocznice katastrofy/Prezydent nie mogl wyleciec do Krakowa/. Przeciez Hitler, Stalin, Musolini, Franko, Pinochet i Jaruzelski odebrali takie samo wychowanie katolickie jak Pan i szli ta sama droga. A do wszystkich antagonistow O. Wisniewskiego- jednak wyroznienie otrzymal. A O. Rydzyka wyrozni Gazeta Polska i prezes Jaroslaw na Krakowskim Przedmiesciu - pustym krzyzem.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-15 18:40:13

    tak Mariuszu ,ale to bylo kilkadziesiad lat temu.Od tamtych lat wiele sie zmienilo...
    - BabaJaga -
  • 2011-04-15 19:00:47

    Wyslanniku jako niewierzacy jak zapatrujesz sie na to co wydarzylo sie w Fatimie/Dokladnie chodzi mi o ten zapowiedziany przez dzieci cud?Ma to wg.Ciebie jakis logiczny sens?
    - BabaJaga -
  • 2011-04-16 23:03:03

    B J - wiara jako stan swiadomosci czlowieka towarzyszy ludzkosci od zarania dziejow i jest to fakt obiektywny. Temu stanowi swiadomosci towarzysza procesy myslowe oraz ich wizualizacja w mozgu przy szczegolnych stanach emocjonalnych lub wybujalej wyobrazni. Dlatego wedlug mnie, to ze te dzieci /a takze dorosle,egzaltowane osoby- patrz morderca Szawel/ doznaly jakis wewnetrznych objawien jest w pelni naturalne i zrozumiale. Logiczne jest tez wtedy, gdy jakas zbiorowosc ludzka przyjmie te objawienia za pewnik wiary. Dyskusja nad pewnikami wiary z wierzacymi jest bezprzedmiotowa.Mozna i nalezy z nimi dyskutowac nad konsekwencjami ich wiary w zyciu spolecznym i pogladami na to zycie. Patrz powyzej poglady Mariusza.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-17 08:22:44

    Wyslanniku wyglada na to,ze nigdy nawet nie spojrzales na zdjecia,ktore wykonano w czasie cudu fatimskiego.Spojrzyj kiedys na nie i przegladnij sam opis tego co tam sie wydarzylo.
    - BabaJaga -
  • 2011-04-17 13:02:57

    @BabaJaga
    1. A po upływie 2 tys. lat jak wygląda dzisiaj zdrada Judasza?
    2. Co powiesz rodzinom ofiar esbeków,tw,mo, zomo itd -było, minęło?Chodźmy na zakupy do marketu?
    3. Co sądzisz o kulcie Piłsudskiego, Sikorskiego, KOR-u, Solidarności, Jaruzelskiego czy rodzącym się Kaczyńskiego?
    @Wysłannik
    1. A ostatnie tsunami to kara za jakie poglądy?
    2. Dlaczego jest więcej nawróceń słynnych ateistów niż słynnych katolików na ateizm?





    - mariusz -
  • 2011-04-17 16:13:57

    co mam powiedziec rodzinom?Sam jestem taka rodzina i co?mam sie wnukom upominac za grzechy dziadkow czy ojcow?
    Do Solidarnosci nalezalem i wstyd mi dzis za takich Jaroslawow.Jaruzelskiego osadzi historia ja mam inne zdanie niz on.
    Na Judaszach sie nie znam
    - BabaJaga -
  • 2011-04-17 23:11:34

    Baba Jaga - jeszcze raz - prosze zamknac oczy i wyobrazic sobie dowolna rzecz, a rzecz ta lub osoba zmaterializuje sie wizualnie w komorkach mozgu . Bedzie to objawienie? Fotografia? Znowu cud. W tym czasie i w tym miejscu byl z tymi dziecmi fotograf? A Olawa czy Miezdugorie czy inne szyby w XX w.? A cud uzdrowienia francuskiej zakonnicy opiekujacej sie niepelnosprawnymi? Nie lepiej bylo uzdrowic te Dzieci? Przeciez lepsze projekcje mamy w filmie AWATAR, gdzie dobre plemie szatana przeciwstawia sie niebianskiemu zlu ludzi. A kosciol scjentologiczny - to potomkowie zlego czy normalni tylko inaczej wierzacy ludzie? Gdzie wiec jest granica Tolerancji ludzi roznie wierzacych jezeli kazdy z nich uwaza, ze ma racje. Mysle, ze tylko na polu nauki, bo te akceptuje nawet KK i panstwa bezwyznaniowego gdzie kazdy wierzy w to co uwaza za sluszne i pozostawia wybor wiary innym a nie ja narzuca.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-18 18:37:51

    Wyslanniku z calym szacunkiem ale nie wiesz o czym piszesz.
    Na 13 pazdziernika 1917 r niespelna 10 letnie dzieci zapowiadaja 4 miesiace wczesniej cud,ktory ma sie wtedy wydarzyc aby wszyscy uwierzyli,ze jednak dzieci rzeczywiscie rozmawiaja z MB.Przychodzi ok 60 tys ludzi.Oprocz oprocz wierzacych sa dziennikarze,niewierzacy a nawet masoni podburzajacy i probujacy udowodnic oszustwo.Komunisci wyprowadzaja wojsko aby blokowalo dostep ludziom do Fatimy.
    To co sie wtedy wydarzylo jest dokladnie opisane,sa zdjecia i mozna zobaczyc i sie zapozanac.Nie bylo w historii czegos podobnego chyba,ze biblijne zatrzymanie slonca przez Jozuego uznac za fakt.Nawet masoni klenczeli w blocie i przepraszali za niewiare.Zobacz zdjecia i opis wydarzen.Naprawde nie wiesz o czym sie wypowiadasz.
    - BabaJaga -
  • 2011-04-18 20:09:10

    BJ - oczywiscie, ze nie wiem o czym pisze.Wyzej proszono mnie o wyrazenie swojego pogladu na tajemnice fatimskie. Jak ten poglad wyrazilem to okazalo sie , ze jest on niezgodny z innym - wiec z gruntu rzeczy jest niedorzeczny. W Olawie tysiace ludzi udawalo sie na dzialke pracownicza bo znalezli tam dzieki operatywnemu dzialkowiczowi podobne jak w Fatimie objawienie. Byli reporterzy, telewizja, ludzie wyksztalceni. Wszyscy oni w ekstazie widzieli dziejace sie cuda. Ja im wierze , bo oni to widzieli.Ale ja nie wierze w to co oni widzieli. I KK tez nie uwierzyl. A upuszczona hostia? Nawet uczeni stwierdzili , ze sie krwia Chrystusa zalala. Ja im wierze, ze oni wierza. Ale ja nie wierze w to w co oni wierza. Jezeli jak piszesz tajemnice fatimskie sa udokumentowane i jawne to dlaczego sa tajemnicami? Ja wierze, ze Baba Jaga wierzy. Ja nie wierze w to w co Baba Jaga wierzy. Z powazaniem.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-19 06:02:43

    Wyslanniku mi chodzi o sam cud w Fatimie.To nie bylo tak jak w Olawie Lurdes Medjugorie czy gdziekolwiek indziej.Bo tam byla i jest to kwestia wiary.Ktos cos widzial,ktos inny tego nie widzial,czyli,zaden dowod a takie tam gadanie nawiedzonych.Ale w Fatimie byl dowod.Nawet ci co przyszli udowodnic,ze dzieci oszukuja widzieli,nawet ludzie,ktorzy tam bezposrednio nie byli bo im sie nie chcialo albo nie wierzyli tez zobaczyli.Pytales,skad tam fotograf byl.No, byl i to bylo ich wielu i robili zdjecia.Tez byli ciekawi a pozniej te zdjecia i opisy byly w calej owczesnej prasie.Chcesz mnie przekonac,ze troje malutkich dzieci zrobilo takie show przy,ktorym Coperfild to smieszny petak?Czy widziales te fotografie z Fatimy?
    - BabaJaga -
  • 2011-04-20 00:17:48

    Nie niewidzialem. 1917 r i fotografie??? Ostatnio pokazywali w telewizorni film przedwojenny i faceta/ke/ z komorka. Polecam "Awatara" zamiast tych fotografii. I pozostanmy przy swoich pogladach. z powazaniem
    - Wyslannik -