List o.Wiśniewskiego ws Kościoła

Komentarze

  • 2011-04-20 06:38:44

    BJ- i jeszcze dopisek. Jezeli te dzieci widzialy oblicze Matki Boskiej i zostalo ono uwiecznione jak twierdzisz na fotografii i w umyslach dziesiatek tysiecy skolatanych i doswiadczonych wojna ludzi, to dlaczego we wszystkich swiatyniach KK nie ujednolicono wizerunku Matki Chrystusa , a wierni dalej modla sie do obrazow z wyobrazni wielkich oraz miernych artystow malarzy. Fata morgana i UFO tez zostaly udokumentowane.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-20 18:14:47

    @BabaJaga
    1. Prawda nas wyzwoli a nie zamiatanie pod dywan. Dlaczego następne pokolenia mają nie wiedziec kim był słynny TW Bolek? Patrzę na Żydów a oni nie patrzą ,że w dzisiejszych czasach w Niemczech żyją już wnukowie hitlerowców. Żydzi domagają się prawdy, odszkodowań i niezaciemniania, kto ich mordował. Dlaczego zatem Polacy mają odpuszczac mordercom z UB, SB czy donosicielstwu TW (chociaż ich tak mają superluz)? Na pewno nie w imię kłamstw, które komuniści czy postkomuniści powtarzają. W samych Niemczech zaś, nikt nie cackał się ze STASI i mają z tym spokój.
    2. Oczywiście obarczanie na siłę samym Rosjan za katastrofę smoleńską jest nieuczciwe. Widac współwinę. Warto też zauważyc, że w przypadku samego Katynia w Rosji jest nurt, który utożsamia mord katyński w kontekście narzuconych im poprzez czerwony ateistyczny terror rządów komunistycznych, które były internacjonalistyczne a nie typowo rosyjskie. W końcu sam Stalin był z Gruzji.
    @Ateiści
    Wasz guru Dawkins wyklucza Boga ale UFO już nie. Poza tym Boga wyklucza tak na 99%. To ciekawe.Widoczne ten 1% zachował na łoże śmierci.


    - mariusz -
  • 2011-04-20 21:04:43

    Wzslanniku widze,ze nie chce Ci sie nawet zagladnac na strone.Ja tam specjalnie pojechalem.Warto bylo bo w internecie zdjec rzeczywiscie niewiele a poboznych opisow pelno a nazmyslanych jeszcze wiecej.
    Dzieciom nawet rodzice nie wierzyli.Mieli pretensje,ze narobili niepotrzebnego ruchu.Gdy przyszedl zapowiedziany dzien13 X 1917 matka Lucji przygotowywala sie na najgorsze.Byla pewna,ze ludzie dzieci zlinczuja.Wladze zablokowaly drogi ale nic to nie dalo bo dziesiatki tysiecy ludzi przebijalo sie do Fatlimy.Dzien byl deszczowy i lalo.Przemoczeni ludzie stali w blocie i czekali.Byli wierzacy i nie wierzacy a nawet masoni chcacy udowodnic oszustwo.Nagle deszcz przestal padac,pokazalo sie slonce a zgromadzeni zobaczyli, ze ze slonca zaczely we wszystkie strony wystrzeliwac promienie swiatla w zmieniajacych sie naprzemian kolorach swiatla.Rownoczesnie tarcza slonca zaczela w szalenczym tempie wirowac rzucajac na wszystko kolorowe promienia a rownoczesnie wydawalo sie,ze slonce spadnie na ziemie.Zjawisko to pojawilo sie ponownie i trwalo to ok 10 minut.Przerazeni ludzie padli na kolana w bloto myslac,ze to juz koniec swiata.Ziemia w ciagu tego czasu zpelnie wyschla i przemoczone ubrania ludzi staly sie suche.Zjawisko bylo widziane do kilkudziesieciu kilometrow.
    Jak na niespelna 10 letnie dzieci to niezly magic show.Niestety UFO nigdy nie mialo tylu swiadkow ani takiego efektu.

    - BabaJaga -
  • 2011-04-20 21:37:10

    Mariuszu

    wina Rosjan w Smolensku jest taka,ze nie zabronili ladowania ani wczesniej Tuskowi ani pozniej Kaczynskiemu.A powinni byli zabronic.Reszta lezy po naszej stronie i winnych jest wielu a niedlugo bedziemy juz cos wiecej wiedziec.Mysle,ze raport nie bedzie po Twojej mysli.
    Prawda nas wyzwoli?Jakos nie wyzwala a widze,ze najbardziej upominaja sie o nia nie ci co powinni.Oni juz przeboleli i przebaczyli.Tu nie o prawde chodzi a zwykla polityke i podjudzanie jednych na drugich.
    Jakos nikt Walesie "Bolka" nie udowodnil ale wielu szarga jego imie a przy okazji imie Polski.Gdyby nie Walesa prawdopodobnie nadal mielibysmy "bardziej ludzki"komunizm i rosyjskie wojska w Polsce.Wojtyla i Walesa to dwa nazwiska,ktore sa rozpoznawalne na calym swiecie i nieodlacznie kojarza sie pozytywnie z Polska.Ale widac wielu to boli i mimo braku dowodow bardzo staraja sie "patriotycznie"dowiezc swoich racji nawet przy pomocy poszlak.Nie tak dawno obecny prymas Polski rowniez mial dopasowany" pewny" pseudonim TW i zyl z tym nieslusznym pietnem przez jakis czas dopoki sie przypadkowo prawdziwy wlasciciel tego pseudonimu nie znalazl i tez wielka i prawie swieta ikona Solidarnosci.I co dawaly zaprzeczenia prymasa?Nic!Podobnie bylo z Zyta Gilowska.Czy ktos przeprosil prymasa?A co by bylo gdyby przypadkowo nie odkryto,ze to ktos inny?Bylby nadal TW bo wielcy "obroncy prawdy"by nie popuscili.Mariuszu jak nie masz dowodow to nie powtarzaj a nawet jak masz to sie zastanow czy napewno sa prawdziwe.
    Jesli nie otwarto akt zaraz po upadku komunizmu to moim zdaniem nalezy je teraz zamknac na 100 lat albo spalic i dac ludziom zyc a nie grzebac w tym szamabie.Sadom dac czas na sadzenie bandytow a nie zabierac go na ciagle jakies pieniactwo
    - BabaJaga -
  • 2011-04-21 18:04:28

    @BabaJaga
    1. W kontekście TW Bolek to jednak Ty napisałes o Prezydencie Wałęsie. Ja takich porównań nie czyniłem a podałem jedynie kryptonim słynnego TW. Poza tym mówię o nowych pokoleniach nieumoczonych w zaszłości. Dlaczego te pokolenia mają byc oszukiwane i w imię czego? Mają tyrac na esbeckie emeryturki?Uważasz to za w porządku, że Polska utrzymuje zbrodniarzy a oni nie poczuwają się do czegokolwiek tylko jeszcze bezczelnie plują na tych co nieśli wolnośc?Ja wolałbym oddawac podatki na hospicja a nie esbekom.
    2. Niczego nie zamkniesz na 100 lat. Poza tym dlaczego chcesz uprzywilejowac esbeków z wiedzą na temat zależności, powiązań itd. Esbecy wykorzystują to do szantażu i innych manipulacji. Myślisz, że Niemcy byli niemądrzy w tym co zrobili ze STASI? Poczytaj chociażby Gaucka.
    3. Nie interesuje mnie raport smoleński po mojej myśli. Interesuje mnie prawda. A jak ktoś knuje w imię jakiś innych celów niż prawda ( czyli po prostu kłamie) to nie ma powodu stac i udawac, że jest cool.
    4. Sięgnijmy do historii. Jak myślisz dlaczego Piłsudski, który wymordował w Zamachu Majowym wielu Polaków jest tak współcześnie wychwalany przez demokratów?Nie widac tutaj dysonansu? Miłośnicy demokracji popierają dyktatora?To wewnętrzna sprzecznośc. Też takie sprawy należy zakopac na sto lat?

    - mariusz -
  • 2011-04-21 19:18:56

    Babo Jago. Rosjanie nie mogli zabronić Kaczyńskiemu lądowania.Przecież on od razu ogłosiłby że to prowokacja.
    Pan prezydent już w Gruzji się zachował skandalicznie nazywając pilota strachliwym, właśnie dlatego że nie chciał wykonać jego idiotycznego polecenia.
    - Artur -
  • 2011-04-26 07:08:17

    SBek tez blizni.Czynil zle ale bylo to dawno.Bardzo wielu z nich zrozumialo swoj blad.Uwazam tak samo jak Ty,ze naleza sie im takie same emerytury jak robotnikom bo w niczym nie przyczynili sie do wzrostu dobrobytu Polski a czesto go niszczyli wiec wszelkie przywileje ich sa niemoralne.Ale bylo juz tak wiele partii obiecujacych zalatwic te sprawy ,ze nie wierze juz zadnej bo zadna tego nie zrobila choc mogla a najmniej zrobili ci co najwiecej obiecywali.A wiec niech sobie SBecy zyja i tak ich jest juz coraz mniej.
    Ja bylem za"gruba kreska"bo byla to wspaniala i bardzo katolicka idea dajaca wielka szanse Polsce ale niestety wielu do niej nie doroslo.Chcieli zemsty no i jest to co jest.Zamiast naprzod jest ciagle grzebanie w szambie i oczernianie sie wzajemne a zadnej z waznych spraw nie wyjasniono do dzis.Bo niby kto byl zainteresowany prawda skoro wszyscy byli w czyms ubabrani?Poszlo mnostwo czasu i pieniedzy w bloto i naroslo jeszcze wiecej nienawisci.Oczywiscie jest to bardzo na reke mediom zyjacym z siania nienawisci i napuszczania Polaka na Polaka.Oni tym zyja i odgrzebuja stare sprawy nie dajac zapomniec i rozrywaja zabliznione rany.
    Jesli interesuje cie prawda to bardzo mnie to cieszy ale watpie czy ja przyjmiesz.Jest ona oczywista tylko problem jest w tym jak ja ludziom przekazac aby ja przyjeli.Wielu nie chce prawdy,chca "igrzysk"...

    - BabaJaga -
  • 2011-04-27 23:00:40

    Drodzy dyskutanci - i co wspolnego z O. Wisniewskim i jego listem maja powyzsze wypowiedzi. Chyba tylko to, ze podobnie jak w KK, tak i w naszym spoleczenstwie wychowanym na spolecznej nauce kosciola scieraja sie rozne frakcje. A frakcja prawicowo-klerykalno-nacjonalistyczna dostaje solidne baty od sily najwyzszej poczawszy od rozbiorow, poprzez druga wojne swiatowa, smierc dwoch prezydentow, jednego premiera, przejecia wladzy przez lewice i calego szeregu klesk i katastrof. Bo dwulicowosc jest tu wpisana w strukture. Przyklad- gen. Jaruzelski jako glowa panstwa ma odpowiadac za wszystkie niegodziwe czyny swoich podwladnych. A JPII jako glowa KK i szef panstwa nie odpowiada za nic i jest wynoszony na oltarze. Patrz komentarz NJT. Wyniesienia na oltarze gratuluje, bo nie odpowiada sie nawet za czyny swoich przyjaciol i poplecznikow. Ale osady miarkowac nalezy po rowno dla wszystkich. Przeciez Jaruzelskiego Kosciol nie wykluczyl ze swoich szeregow. I co - swojego wspolwyznawce gnebic chcecie. Proponuje wyniesc go takze na oltarze. Prawdziwy meczennik. I z cudami nie bedzie problemu.
    - Wyslannik -
  • 2011-04-28 19:55:26

    1. Mieszanie z poplątaniem to marny argument przeciwko JP II. Każdy w Kościele wie co to jest Dekalog. Odstępstwo jest złem. Tu nie ma żadnych wątpliwości. JP II nie zlamał Dekalogu i był wierny Jezusowi. Miernoty znajdują się w każdej organizacji jednak w nie w każdej jak w komuniźmie, socjaliźmie czy w ogóle ateiźmie istotą jest mord czy przemoc. Jak wierni Kościoła coś kombinują to i tak wiadomo, że to złe. Nikt w Kościele nie gloryfikuje zła. Natomiast jak jakis ubek kogoś zatłuk, aparatczyk podkablował to było przyjęte za normę i działanie w jakiś wyższych bolszewicko-komunistycznych celach - brrrr.
    2. Jaruzelski był wiernym sługą imperium zła. To imperium było oparte na mordowaniu ludzi i przemocy. Nawet sąd zauważył, że stan wojenny wprowadzono z naruszeniem zasad prawnych ówcześnie obowiązujących. Cechą tego gościa było uczestniczenie w krwawych wydarzeniach czy to w Czechosłowacji, czy to na Wybrzeżu czy w innych miejscach na odległośc. Takie klasyczne umywanie rąk. Sprawy załatwiano na zasadzie \"wiecie rozumiecie\". To klasyczna szkoła bez zostawiania śladów.De facto i tak materiałów obciążających jest wystarczająca liczba. W Czechach dokładnie wiedzą co sądzic o Jaruzelskim - to dla tych którzy mają wątpliwości bądź wygłaszają nonsensy o honorze.
    3.Japonia i tsunami, Kurdowie bez państwa, Czeczenia to przykłady gdzie katolików praktycznie w ogóle nie ma a ogromne nieszczęcia są więc to lichy argument że Bóg daje baty katolickiej Polsce.To ateistyczno-pogański Hitler najechał na Polskę a nie Bóg. JP II to łaska od Boga.
    4.Gruba kreska jest szlachetna w konstrukcji i została rzucona dla tzw ludu pod tą postacią jednak została sformułowana przez cynicznych ludzi, którzy rozmyli odpowiedzialnośc. I dzisiaj trzeba życ i wysłuchiwac o honorze esbeków, ubeków, tw, sług imperium zła itd. Co wiecej jeszcze należy placic im emeryturki za rozwałkę ludzi.


    - mariusz -
  • 2011-04-28 22:16:27

    Mariusz - ad1- nie twierdzilem, ze JPII zlamal dekalog ,lub sprzeniewierzyl sie Jezusowi i nie potepiam jego wyswiecenia. Jestem wrecz dumny,ze moj rodak byl tak dlugo najwazniejszym pasterzem KK i otrzyma najwazniejsze wyroznienie tegoz kosciola.Czym sie rozni natomiast norma ubeka, ktory kogos zatlokl od hekatomby dzieci/niepelnosprawnych i sierot/ w podleglym papiezowi kosciele irlandzkim, czy dzialalnosci oslawionego legionu na czele ktorego stal przyjaciel JPII. Ad 2 - to dlaczego nie oblozono Jaruzelskiego jako katolika ekskomunika za te zbrodnie? Wrecz przeciwnie mial najwiecej spotkan z JPII i byl swiadkiem procesu beatyfikacyjnego. Chyba Pan Mariuszu jestes w innym KK. Ad 3 Jezeli tam nie ma katolikow to i niema interwencji ich Boga wiec te katastrofy sa zupelnie innej natury. Ad 4- gruba kreske usankcjonowal caly demokratyczny swiat, lacznie z JPII, ktory lewicowego prezydenta Kwasniewskiego zaprosil do papamobile na przejazdzke . Zaszczytu tego nie dostapila zadna glowa panstwa na swiecie, a tym bardziej prawicowa glowa Panstwa Polskiego. A jezeli Pan Panie Mariuszu nie moze zyc z tymi wszystkimi uwarunkowaniami, to zgodnie z prawicowym kodeksem Boziewicza moze Pan sobie ....Sam Pan wie co zrobic, lub wyemigrowac do dowolnego kraju bo okragly stol i gruba kreska to zapewnily z blogoslawienstwem KK.
    - Wyslannik -
  • 2011-05-03 20:02:50

    W zwiazku z tym, ze zadajacy pytanie w sprawie partii lewicowych nie chcial komentarzy, to jego wole szanuje i nie komentuje jego pytania. Natomiast mocno zaniepokoil mnie fragment odpowiedzi O. Kowalczyka, ktory stwierdzil, ze nie wyobraza sobie wspolnych dzialan z takimi paniami jak Szczuka czy Sroda. Poniewaz wiaze sie ta wypowiedz z poruszana tutaj tematyka to chcialbym zaprezentowac swoj poglad na te wypowiedz. Uwazam, ze swietnie sie ona wpisuje w ostatnio lansowany w KK system dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. Wiec czym takie dzialania roznia sie od dzialan muzulmanow gnebiacych katolikow.? I gdzie widac postawe Chrystusa z NT, ktory wybaczyl morderstwa Szalwa i uczynil go swietym i tworca KK. Jak katolicy zamierzaja wspolpracowac z coraz wieksza rzesza niewierzacych w Polsce i UE jezeli beda widziec w drugim wspolrodaku swojego wroga? Wyciagna maczety i glowy beda scinac? Czytajac inne blogi katolicy o fanatycznych odchyleniach wyrazaja tam jeszcze gorsze poglady. Mysle. ze tego typu poglady w wolnej Polsce nie sa w interesie KK i niewierzacych lub inaczej wierzacych. A homoseksualista i aborcjonistka to tez stworzenie boze.
    - Wyslannik -
  • 2011-05-03 22:08:51

    1. Cóż z tego, że lewicowy Prezydent Kwaśniewski ( a mówił, że wszystkich Polaków) przejechał się papamobile? JP II spotkał się też z Ali Agcą. Czy to znaczy, że płatni zabójcy mają się szczycic swoją profesją?
    2. Od grubej kreski odcina się nawet Premier Mazowiecki twierdząc, że to nie tak z nią miało byc.
    3. Nie tak dawno Prezydent Jaruzelski miał w szpitalu spotkanie z księdzem ale po nim skrupulatnie zapewniał ,że absolutnie nie miało to nic wspólnego z nawróceniem (cyt. za mediami).Jeżeli to oznacza bycie katolikiem to gratuluję znajomości tematu.Oczywiście wbrew mniemaniom niektórych ateistów na tym forum, należy życzyc Prezydentowi Jaruzelskiemu pojednania z Bogiem i zbawienia duszy. Ateistom zresztą też.
    4. Kościół nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych.Ludzie dzielą się sami, np stając sie aborcjonistami i następnie żądając akceptacji Kościoła dla grzechu zabijania.To absurd.
    5. Sowieci i ich wierne sługi wbijali bagnety. Może stąd ten pomysł z maczetami i wyimaginowany strach.
    6. Nie ma co sie przejmowac brakiem współpracy z paniami Szczuką i Środą. Tragedią jest, że wedle ich koncepcji osoby takie jak Madzia Buczek nie zasługują po to aby życ. Panie marzą o legalnym zabijaniu płodów. Eliminacja chorób za pomocą mordu - godne to lewicy jest.
    - mariusz -
  • 2011-05-03 22:47:01

    Wyslanniku
    Ojcu nie chodzilo o osobe tych pan a o to co te panie propaguja tzn.aborcje.Jest to bardzo niebezpieczna i zbrodnicza idea.Nie mozna sie godzic na aborcje bo to pierwszy z malych krokow do wyzbycia sie czlowieczenstwa.Nastepnym bedzie eutanazja a potem eksterminacja chorych psychicznie a pozniej za wysokich albo za niskich itd...
    - BabaJaga -
  • 2011-05-03 22:51:31

    Bóg stworzył człowieka mężczyzną i niewiastą, nie - homoseksualistą. Stworzył go dobrym, nie - aborcjonistą. Po to mężczyzną i po to kobietą, by człowiek przekazywał życie i przekazywał miłość.

    http://www.marsz.org/aktualnosci,104,1.html

    „(…) ostatnio lansowany w KK system dzielenia ludzi na lepszych i gorszych”.
    Stworzył człowieka Bóg dobrym, to stawaj się dobry!
    Nie bywaj dobry, stale b ąd ź dobry!
    Co znaczy lepszy? Zło się stopniuje. Ale moralnie nie możesz być lepszy niż dobry.
    - Monika~ -
  • 2011-05-04 12:29:54

    Pani Moniko i dobrze ze stworzyl. Tylko jak obserwojemy dzielo stworzenia to jest ono niedoskonale- w przyrodzie tez jest wiele przypadkow homoseksualizmu lub obojnactwa. A wracajac do ST- czy gwalcenie kobiet na poczatku stworzenia przez synow Boga/ efekt laczenia ciala duchowego z ziemskim- zmutowani giganci/ to przekazywanie zycia i milosci przez tegoz Boga. Jezeli stworzyl Bog czlowieka dobrym , to dlaczego na poczatku zabronil poznawac dobro i zlo i dopiero szatan nam to umozliwil. Jezeli katolik ma byc dobry zgodnie z wola Boga - to dlaczego jest tak wielu zlych. Bo ja z czystym sumieniem moge byc i dobry i zly, gdyz nie ograniczaja mnie zadne normy religijne.
    - Wyslannik -
  • 2011-05-04 20:45:45

    Panie Wysłannik! Widzisz wokół siebie dobrych ludzi?
    Ilu ich widzisz? Spotykasz dobrych ludzi czasem? A spotykasz SIĘ z dobrymi ludźmi?
    A na co dzień? Żyjesz z takimi? Masz relacje z dobrymi ludźmi? Jacy to są dobrzy ludzie dla Ciebie?

    Człowiek to nie zwierzę ani roślina. Człowiek ma swoją godność! Zastanawiał się Pan kiedy, dlaczego nie dziwi Pana to, że ma Pan dwie ręce, a nie np. trzy?
    Człowiek przekazuje życie ludzkie, więc i miłość ludzką. Nie zwierzę.

    „(…) ja z czystym sumieniem mogę być i dobry, i zły, gdyż nie ograniczają mnie żadne normy religijne”.
    U la la! Można by esej pisać... Ale ja wprost je odczytam i dosłownie, więc i powiem bezpośrednio: skoro tak masz… no to żyć nie umierać, co?
    - Monika~ -
  • 2011-05-04 21:45:53

    Pani Moniko- i wlasnie o to chodzi- nalezy zyc nie umartwiac sie i umierac na tym z najlepszych swiatow.Bo lepszego nikt nie widzial, a jezeli on jest, to z niego nikt nie przybyl zeby zdac relacje. Dlaczego dwie rece? No dlaczego? Dlaczego dinozaury wyginely? Byly to stworzenia boze. Czy godnosc czlowieka faszysty, pedofila, mordercy jest ta godnoscia o ktorej Pani mysli.
    - Wyslannik -
  • 2011-05-06 23:53:02

    “(…) Dlaczego dinozaury wyginely?”
    A to jest dla Pana naprawdę aż tak ważne? Jeśli Pan pyta, bo chce wiedzieć – nie odpowiem. Ale jeśli Pan pyta, bo Pan tęskni za dinozaurami i bardzo chciałby je poznać – to niech Pan wierzy mocno, że ja Pan kiedyś spotka – gdzieś w jakimś innym świecie. W jakim? W takim, jaki Pan sobie wyobrazi i jaki tylko wymarzy – ale niech Pan marzy intensywnie.
    Zatrzymałam się przy jednej z Pana wypowiedzi - tej, w której pisał Pan, że „fascynujące jest poznawanie motywów tych, którzy wierzą w przesłania innych…”

    Po czym poznaje Pan chrześcijanina?
    - Monika~ -
  • 2011-05-07 12:29:00

    Pani Moniko- po marzeniach o szczesliwym zyciu wiecznym . A marzenia nie zawsze sie spelniaja jezeli nie maja materialnych podstaw.
    - Wyslannik -
  • 2011-05-07 21:31:24

    Pan wie, co to jest PRAGNĄĆ czegoś całym sobą (wcale niekoniecznie czegoś materialnego, przeciwnie), i nie móc tego mieć ani dziś, ani jutro, ani za miesiąc? I nie wiedzieć, czy się kiedykolwiek będzie miało?
    Co wtedy zrobić z tą siłą żywego pragnienia?Zapomnieć? Wymazać z wyobraźni? Jak? Po co?
    - Monika~ -