List o.Wiśniewskiego ws Kościoła

Komentarze

  • 2015-04-10 19:40:01

    Jozue
    a jak ocenisz teraz w swietle nowych odczytanych slow wypadku smolenskiego te wszystkie klamstwa Radia Maryja popierane przez polskich biskupow?Myslisz,ze o.Rydzyk przeprosi czy pojdzie jeszcze bardziej w zaparte powolujac sie na Boga i osmieszajac go niszczac jego kosciol?
    Bedziesz obserwowal dzisiaj ta msze nienawisci,ktora ma sie wieczorem odbyc ponizajac Boga i nas katolikow?
    - b -
  • 2015-04-11 10:58:55

    B
    1. "msze nienawisci" - wiesz co to msza? Stosujesz zbitkę słowną typu słodka sól, plus ujemny.
    2. "w swietle nowych odczytanych slow" - na temat katastrofy już tu pisałem i nie będę się powtarzał.
    3. "o.Rydzyk przeprosi czy pojdzie jeszcze bardziej w zaparte" - to pytanie do ks dr Rydzyka.
    4. "Bedziesz obserwowal dzisiaj ta msze nienawisci" - w mszach jestem uczestnikiem a nie obserwatorem.W tej akurat nie uczestniczyłem.
    - Jozue -
  • 2015-04-12 08:21:52

    Jozue
    1.Chyba wiem co to msza.Widzialem to samo co Catalina Rivas choc szczegoly byly nieco inne.
    2.Wiem,ze od poczatku twierdziles,ze nic nie potwierdza wersji zamachu.Ale ciagle stajesz w obronie klamcow.Dlaczego?Sa lepsze i gorsze klamstwa albo dobre klamstwa?
    3.Pojdzie w zaparte i dalej bedzie czynil krzywde KK.
    - BJ -
  • 2015-04-13 01:08:21

    W GW z 10 kwietnia krótki felieton Dominiki Wielowieyskiej wyjaśnia prosto i logicznie, skąd wzięła się teoria zamachu i dlaczego jest z uporem podtrzymywana. Warto przeczytać.
    Oczywiście, wszystko to z cynicznym założeniem (niestety, słusznym, co napawa mnie największym smutkiem), że głupi lud wszystko kupi.
    - Ter -
  • 2015-04-13 20:22:51

    sprawa jest banalnie prosta.Czlowiek zly podejrzliwy,zle zyczacy innym o zbrodniczych sklonnosciach bedzie podejrzewal i oskarzal o to innych bo pewnie sam by sie tak zachowal w podobnej sytuacji i bedzie odrzucal fakty nie przyjmujac ich wiadomosci uporczywie wymslajac coraz to nowe teorie lub poprostu bezmyslnie wierzac w nie.
    Czlowiek normalny bedzie analizowal fakty i z nich wyciagnie wnioski.Na szczescie wiekszosc Polakow jest normalna i to mnie napawa optymizmem.Natomiast zdumiewa mnie postawa polskich biskopow.Czyzby oni nie byli katolikami i nie znali Pisma?
    - BJ -
  • 2015-04-21 20:37:06

    BJ
    1. "Czlowiek zly podejrzliwy,zle zyczacy innym o zbrodniczych sklonnosciach bedzie podejrzewal i oskarzal o to innych" - kto ma takie skłonności?Ks dr Rydzyk czy biskupi? Wierzysz w to co piszesz? W mojej ocenie z przedstawionych faktów brak dowodów na zamach.Nie widzę jednak powodów do zamykania ust ludziom.Spójrz ile pisze się różnych teorii o śmierci Kennedyego albo World Trade Center i co w związku z tym zamierzasz zrobić?
    2. "Ale ciagle stajesz w obronie klamcow." - wymień z imienia i nazwiska kłamcę, którego bronię?

    - Jozue -
  • 2015-04-22 06:09:01

    Jozue
    klamca sa media o.Rydzyka i klamia biskupi (Zawitkowski,Golebiowski,Mering,Dec,Frankowski,Dydycz,Jedraszewski ...) i ksieza z nimi zwiazani.To oni od poczatku rozsiewaja klamstwa i sieja nienawisc wsrod Polakow.Klamca sadownie skazanym jest ich kandydat na prezydenta.Cala ta rodzina Radia Maryja na klamstwie i oczernianiu innych istnieje i z tego bierze swa sile.Jesli by Radiu Maryja zabronic klamstw szybko przestanie istniec.
    Czy zaprzestali klamstw smolenskich nawet teraz po upublicznieniu nastepnych slow z wypadku?Watpie raczej beda glosic,ze zostaly one sfalszowane.Jednak technika idzie do przodu i za pare lat znowu uda sie nastepnych pare slow odczytac.Chyba,ze PiS wygra wybory a Rosjanie nierozsadnie oddadza tasmy to te natychmiast znikna jak zniknela teczka Jaroslawa Kaczynskiego czy dokumenty z kancelarii Dudy,ktory wspoldzialal w ulaskawieniu kolesia oszusta a pozniej wg.sadu... "zachodzi uzasadnione podejrzenie,ze przestepstwa dokonal i dokumenty te ukradl Duda".
    Jozue klamstwo zawsze bedzie klamstwem niezaleznie kto je glosi.Klamstwo nawet w dobrej wierze to zlo,ktore niczego dobrego nie przyniesie.Mnie szokuje to,ze ci,ktorzy powinni stac za prawda jakakolwiek jaka by ona byla trzymaja sie kurczowo klamstwa byle oczernic kogos kogo nie lubia...moj szacunek do biskupow wyparowal wraz z nazwiskami tych kretaczy,ktore podalem.Wydawaloby sie,ze co jak co ale ksiadz to juz klamac nie powin a tu klamstwa najgorszego kalibru w imie Boga na dodatek.Gyby nie inni naprawde uczciwi biskupi i ksieza nalezaloby natychmiast kosciol katolicki z odraza porzucic..
    - BJ -
  • 2015-04-22 06:49:33

    biskupa Golebiowskiego z grona biskupow kretaczy musze wylaczyc i przepraszam.

    - BJ -
  • 2015-04-22 16:41:09

    BJ
    A co powiesz o poniższym dziele? Lepszym przeczytać i uznać słowa kardynała, arcybiskupów i biskupów czy Twoje:

    http://www.fronda.pl/a/polsko-uwierz-w-swoja-wielkosc-czyli-polscy-biskupi-mowia-dosc,50397.html
    - Jozue -
  • 2015-04-22 19:32:23

    Jozue
    nie czytalem tego dziela ale dziwnie mi to brzmi jesli klamca upomina sie o prawde,bogacz upomina sie innym o biednego,chciwy pietnuje innych chciwcow,pasibrzuch nic nierabiacy o prace dla innych...to moze hierarchia skoro juz tak dobrze wszystko zdiagnozowala to rozpoczelaby naprawe poczynajac od siebie?Tak jak czyli to apostolowie?Zeby nie bylo jak z tym zdzblem i ta belka?
    Moze tak poczynajac od przeprosin za klamstwa smolenskie?Jak myslisz?
    - BJ -
  • 2015-04-22 21:54:42

    Pan Jezus powiedział : "Zostawcie ich to lepi ptzewodnicy ślepych".
    Oni się raczej nie zmienią, chyba że stanie się CUD.
    - Anka -
  • 2015-04-23 19:15:14

    Jozue
    dzis przeczytalem artykul na temat ksiazki "W rodzinie ojca mego"...i wyglada na to,ze nie tylko ja tak bardzo krytycznie widze Radio Maryja jego biskupow i ksiezy choc bardzo sporadycznie juz slucham.Napuszczanie ,oklamywanie biednych i naiwnych ludzi przez cwanych i chciwych klechow(bo nie mozna ich nazwac ksiezmi) doprowadzilo nie tylko do rozbicia w polskim kosciele i spoleczenstwie czy wycia i gwizdow na cmentarzach, wezwan jak "Powiesic Palikota" albo bicia dziennikarki na Jasnej Gorze ale i do ...zbrodni...zindoktrynowany przez Radio Maryja maz morduje zone,ktora nie chce tego sluchac i chce od niego odejsc bo staje sie zlym czlowiekiem,fanatykiem...
    To bardzo ciezkie oskarzenie wobec kosciola a wlasciwie biskupow bo to ich wina...ale po oswiadczeniu abp.Michalika,ze dzieci z rozbitych rodzin sa winne pedofilii przestalem sie wogole dziwic,ze mamy tak mizernych biskupow a wiec tak latwo nimi cwaniakowi manipulowac.Bo abp.Michalik to przeciez wsrod biskupow to ...elita!Ja rowniez zauwazam jakimi zlymi ludzmi stali sie moi znajomi,ktorzy sluchaja tego radia.Jeszcze w Sylwestra przekonywali mnie,ze w Smolensku dobijano rannych...Na szczescie jest juz ich bardzo niewielu.Inni juz dawno zrozumieli i usuneli to radio.
    Wiesz Jozue teraz to ja ci polecam ksiazke"W rodzinie ojca mego" i prosze abys z uwaga ja przeczytal...
    A wszystkim atakujacym KK proponuje aby sie zastanowic jak to mozliwe,ze pomimo takich o.Rydzykow,ktorzy przeciez byli od samego poczatku w kk( bo spory opisane sa juz w Dziejach) i siali nienawisc a mimo to kk przetrwal i tak wielkie pietno cywilizacyjne na naszej kulturze wycisnal.Gdyby nie Duch Swiety KK dawno by nie istnial zdmuchniety z dziejow ludzkosci jak wszystkie inne sekty.
    - BJ -
  • 2015-04-23 22:04:31

    BJ

    "nie tylko ja tak bardzo krytycznie widze Radio Maryja jego biskupow i ksiezy choc bardzo sporadycznie juz slucham" a kto oprócz Ciebie? Lewactwo, ateiści, szatan i mainstream?


    - Jozue -
  • 2015-04-24 16:57:16

    Jozue
    udajesz,ze nie rozumiesz o co chodzi? Radio Maryja fabrykuje klamstwa i puszcza je w wirtualna rzeczywistosc.A kazde klamstwo pochodzi od Szatana.To klamstwo sfabrykowane i puszczone w obieg przez srodowisko Radio Maryja zyje juz wlasnym zyciem i jest zaakceptowane i potwierdzone przez biskupow,ktorzy to popieraja czym klamstwo nabiera straszliwej mocy.Ono krazy az trafi na podatny grunt.Czlowiek z natury dobry ale ufny i naiwny jest najbardziej na moc tego klamstwa narazony tym bardziej,ze ma ono ze soba autorytet biskupow i ubrane jest w"rozance".Ten jad trafia do serca takiego czlowieka i niszczy jego cnoty jak zyczliwosc,prawdomownosc, a zamienia je w zlosc i gniew wymierzony najczesciej w zupelnie niewinnych ludzi.Padaja podejrzenia,oskarzenia i oszczerstwa.Prowadzi to czasem do zbrodni tak jak opisal to autor w "W rodzinie ojca mego".Maz czlowiek z natury dobry z czasem stal sie fanatykiem o.Rydzyka i zamordowal w zlosci zone bo nie chciala sluchac klamstw Radia Maryja a wolala radio Z...
    - BJ -
  • 2015-04-25 23:14:25

    BJ
    "potwierdzone przez biskupow,ktorzy to popieraja czym klamstwo nabiera straszliwej mocy" - czy biskupi popełnili jakieś kłamstwo w sprawach wiary czy nie zgadzasz się z oceną przez nich niektórych spraw społeczno-politycznych? Bo to zasadnicza różnica.Opinie bywają różne a podważasz posługę duszpasterską duchownych pod płaszczykiem imaginowanej jedności poglądów, której z natury rzeczy nie może być w systemie wolności poglądów na sprawy społeczno-polityczne.
    - Jozue -
  • 2015-04-26 13:31:47

    Jozue
    biskupi potwierdzaja swoimpoparciem, autorytetem i swoimi wypowiedziami klamstwa Radia Maryja.Tych klamstw niesposob juz liczyc.A przeciez kazde z nich pochodzi od Diabla.Ale wystarczy wspomniec te najglosniejesze jak "sfalszowane wybory" czy "zamach smolenski".Gdyby biskupi zareagowali i odcieli sie od tych klamstw zmuszajac dr.Rydzyka do przeprosin i sprostowan nienawisc wsrod Polakow nie rozlaby sie.A tak porozniono narod i katolikow w imie swoich sympati politycznych czy personalnych.Ci,ktorzy powinni bronic prawdy stali sie siewcami klamstw.
    - BJ -
  • 2015-04-26 22:33:01

    BJ
    "Gdyby biskupi zareagowali i odcieli sie od tych klamstw zmuszajac dr.Rydzyka do przeprosin i sprostowan nienawisc wsrod Polakow nie rozlaby sie" - a cóż to za raj był przed powstaniem RM?
    - Jozue -
  • 2015-04-27 17:28:07

    Jozue
    nie bylo gwizdow i wycia na cmentarzach...malpa stala sie czlowiekiem gdy z szacunkiem pochylila sie nad grobem.Dzieki o.Rydzykowi Polacy wrocili pod czasow ...malpy.
    - BJ -
  • 2015-04-29 09:58:45

    BJ
    "nie bylo gwizdow i wycia na cmentarzach" - a konkretnie co masz na myśli - protesty na pogrzebach UBeków?
    - Jozue -
  • 2015-04-29 16:59:14

    Jozue
    w wypadku smolenskim czy Powstaniu Warszawskim raczej nie UBecy zgineli.A nawet jesli to stoja przed sadem Boskim i nie godzi sie wyc i gwizdac.No bylo wycie i gwizdy slychac i zadowolona mine Macierewicza i innych...Rowniez w czasie oddawania czci poleglym i zmarlym patriotom.Bartoszewski slusznie bydlem to nazwal i natychmiast bydlo zawylo swietym oburzeniem.Dlugo zeszlo zanim kard.Nycz zwrocil uwage,ze nie godzi sie tego robic.Dobrze,ze wreszcie zwrocil...
    - BJ -