List o.Wiśniewskiego ws Kościoła

Komentarze

• 2011-01-22 14:31:59

@BabaJaga
    Zachecony, zajrzalem na www.radiomaryja.pl (calkiem porzadna strona). Znalazlem tam plik z dluzsza wypowiedzia Macierewicza (nie wiem, czy to o to chodzi). W kazdym razie ta wypowiedz Macierewicza, ktora odsluchalem, jest bardzo logiczna, oparta na faktach i nie ma tam zadnych oszczerstw, w przeciwienstwie do mediow mainstreamowych. Obawiam sie, ze zaczadzenie postapilo do tego stopnia, ze przypominanie faktow zostaje przez niektorych ocenione jako oszczerstwo. Poza tym prosze nie histeryzowac, ze ktos tu mowi w imieniu kazdego katolika. Macierewicz mowi w swoim imieniu, a nie w imieniu Kosciola, i nie zmienia tego fakt, ze mowi, co mowi w rozglosni redemptorystow. "Katolicki glos" nie oznacza, ze w takim Radiu maja byc tylko czytane oficjalne dokumenty Kosciola Katolickiego. I nie oznacza, ze wszystko, co sie tam mowi, to nauczanie Kosciola. Bo mowi sie o wielu sprawach (jak przyczyny katastrofy w Smolensku), ktore w ogole nie sa przedmiotem nauczania Kosciola.
    - Dariusz Kowalczyk SJ -
  • 2011-01-22 18:51:50

O.Dariusz
    moze i jestem zaczadzony a wiec prosilbym aby rozwiac moje watpliwosci.Co znacza slowa...\"kontrolerzy na wiezy nie chcieli naprowadzac polskiego samolotu ale dostali rozkaz z Moskwy aby tak naprowadzac go aby sie rozbil\"...?No i jeszcze jedno.Gdy okaze sie to nieprawda to jak bedzie wygladac odpowiedzialnosc za slowa RM?Czy bedzie sprostowanie?A wogole po co takie slowa skoro jeszcze nie wiadomo nic na pewno?
    Mariusz
    chyba mnie nie zrozumiales ale dam przyklad.W sasiedniej parafi byl ksiadz,ktory pieknie odprawial msze,przybysze byli zachwyceni.Niestety jego kontakt z ludzmi byl na tyle nieodpowiedni,ze dopiero na wskutek spraw sadowych biskup zdecydowal sie go usunac.Fatalnie wplynelo to wlasnie na mlodzierz.A poszlo o glupstwo,zwykle pare slow,ktore nie byly prawdziwe i brak przepraszam.
    Odnosnie katastrofy smolenskiej nadal twierdze,ze nie na miejscu sa wszelkie spekulacje dopoki polska komisja nie zakonczy i nie opublikuje wynikow swoich prac.Kiedys bylem pilotem i co nieco wiem na ten temat i oczywiscie mam rowniez swoje zdanie ale nadal uwazam,ze od tego sa porzadni fachowcy i bez watpienia to nieszczescie wyjasnia choc potrzebuja na to czasu a byc moze juz wszystko wiedza a czekaja na wyciszenie i uspokojenie sie oszolomow z obydwu stron.
    - BabaJaga -
  • 2011-01-22 18:53:23

O.Dariusz
    moze i jestem zaczadzony a wiec prosilbym aby rozwiac moje watpliwosci.Co znacza slowa...\\\"kontrolerzy na wiezy nie chcieli naprowadzac polskiego samolotu ale dostali rozkaz z Moskwy aby tak naprowadzac go aby sie rozbil\\\"...?No i jeszcze jedno.Gdy okaze sie to nieprawda to jak bedzie wygladac odpowiedzialnosc za slowa RM?Czy bedzie sprostowanie?A wogole po co takie slowa skoro jeszcze nie wiadomo nic na pewno?
    Mariusz
    chyba mnie nie zrozumiales ale dam przyklad.W sasiedniej parafi byl ksiadz,ktory pieknie odprawial msze,przybysze byli zachwyceni.Niestety jego kontakt z ludzmi byl na tyle nieodpowiedni,ze dopiero na wskutek spraw sadowych biskup zdecydowal sie go usunac.Fatalnie wplynelo to wlasnie na mlodzierz.A poszlo o glupstwo,zwykle pare slow,ktore nie byly prawdziwe i brak przepraszam.
    Odnosnie katastrofy smolenskiej nadal twierdze,ze nie na miejscu sa wszelkie spekulacje dopoki polska komisja nie zakonczy i nie opublikuje wynikow swoich prac.Kiedys bylem pilotem i co nieco wiem na ten temat i oczywiscie mam rowniez swoje zdanie ale nadal uwazam,ze od tego sa porzadni fachowcy i bez watpienia to nieszczescie wyjasnia choc potrzebuja na to czasu a byc moze juz wszystko wiedza a czekaja na wyciszenie i uspokojenie sie oszolomow z obydwu stron.
    - BabaJaga -
  • 2011-01-22 19:52:30

Panie „BabaJago”, ><>
    nim Pan siądzie słuchać Radio Maryja, pierw spyta Pan siebie: po co? I czego Pan tam szuka. Jak już Pan będzie miał odpowiedź – Pan weźmie ze sobą s i t o. Takie porządne, choć niczym nie różniące się od tego, które potrzebne (a bynajmniej przydatne) przy słuchaniu k a ż d e j innej rozgłośni radiowej.
    Mając sito przy uchu, kiedy następnym razem usłyszy Pan, co Pan był usłyszał 20 stycznia (albo cokolwiek innego, gdziekolwiek indziej), będzie Pan wiedział, jak to przyjąć – tzn. – co zrobić z oszczerstwami, podejrzeniami i nienawiścią.
    Nie ma Pan wpływu na to, co płynie nurtem rzeki, ale ma Pan bardzo duży wpływ na to, jak funkcjonują Pana f i l t r y. Nie tylko ma Pan r e a l n i e duży wpływ, ale i szerokie pole powiększania tego wpływu.
    Ostatecznie, może Pan też rozwinąć system ustawiania i regulacji dobrych tam (i - też, ostatecznie, radia nie włączać).

Pewnie pomogłabym znaleźć parę wartościowych audycji w Radio Maryja, tylko że nie wiem, co DOBREGO konkretnie Pan tam szuka.
    - Monika~ -
  • 2011-01-22 21:08:31

BabaJaga
    1. A gdy Polska dostaje obuchem w głowę od MAK-u to trzeba byc wyciszonym i uspokojonym? Czy protest przeciwko skandalicznej prezentacji MAK-u jest oszołomstwem?
    2. O ile znalazłem plik w RM to nie ma tam takiej wypowiedzi, którą cytujesz. Czy na pewno jest ona toczka w toczkę czy są jakieś subtelne różnice?

- mariusz -
  • 2011-01-22 22:16:14

... i czy w ogóle c h c i a ł b y Pan znaleźć tam coś dobrego...
    - Monika~ -
  • 2011-01-23 00:24:42

@BabaJaga
    Po pierwsze, bylbym wdzieczny za link do owej wypowiedzi Macierewicza, bo w tym, co znalazlem na stronach RM, nie ma takiego sformulowania. Po drugie, to dobrze, ze jest Radio, ktore prezentuje glos Macierewicza w sprawie katastrofy smolenskiej, bo ma on na ten temat sporo sensownych rzeczy do powiedzenia; z tego jednak - powtarzam - nie wynika, ze glos Macierewicza utozsamia sie z glosem Kosciola Katolickiego. Po trzecie, jest faktem, ze w wyniku naciskow z Moskwy, kontrolerzy naprowadzali powtarzajac: jestescie "na kursie i na sciezce", choc samolot byl daleko obok kursu i pod sciezka, co bylo jedna z przyczyn tragedii; innymi slowy, kontrolerzy naprowadzali na katastrofe, choc osobiscie nie twierdze, ze swiadomie. Po czwarte dodam, ze nie rozumiem, kiedy katolik twierdzi, ze skoro jest katolikiem, to nie bedzie krytykowal mainstreamowych mediow, tylko media katolickie; krytykowac nalezy to, co psuje spoleczenstwo i polityke bez wzgledu na to, czy to jest katolickie, czy nie; katolik, ktory koncentruje sie na wyszukiwaniu uchybien w RM, a do porzadku dziennego przechodzi nad wyczynami innych mediow, ma szanse stac sie tzw. pozytecznym idiota.

- Dariusz Kowalczyk SJ -
  • 2011-01-23 10:51:32

"...bo wiemy jak bylo.Wiemy,ze najpierw byly konsultacje z Moskwa,potem spory na wiezy,potem byl rozkaz,wprost rozkaz wydany przez Moskwe kontrolerom lotu.Nie wszyscy z kontrolerow lotu chcieli doprowadzic do tego tragicznego wypadku.Ale dostali rozkaz,jak to w Rosji...i naprowadzili ten samolot na smierc i podawali falszywe dane..."-przepisalem z tego felietonu p.Maciarewicza.A wiec jak mam rozumiec te slowa?Byc moze jest to autorytet dla Ojca ale dla mnie nie.Po tym jak jak ten pan probowal udowodnic teze,ze ten samolot powinien sciac to drzewo i odleciec uwazam,ze ten czlowiek rzuca puste tezy i za wszelka cene probuje je udowodnic.Natomiast docieraja do mnie tezy pil.plk.Edmunda Klicha i ,zeby nie bylo watpliwosci,ze mam sympatie lub antypatie zaznacze,ze plk.Klich zostal na to stanowisko wybrany przez PiS.
    Krytykuje RM dlatego,ze twierdzi ono ,ze jest katolickim glosem.Dla mnie katolicki glos to wylacznie prawda jaka by ona nie byla.W slowach p.Maciarewicza prawdy nie widze a oszczerstwo ale moze sie myle?Moze dlatego,ze od wielu lat rzadko bywam w Polsce a przedwczoraj to zwykly przypadek no i przypadkowe wlaczenie RM akurat na ten felieton.Czy jezyk polski stal sie tak skomplikowany i juz go nie rozumiem?
    - BabaJaga -
  • 2011-01-23 11:39:47

@Baba Jaga
    1. W pierwszym cytacie przez ciebie przytoczonym jest mowa o mordzie z premedytacją a w drugim nieumyślne spowodowanie śmierci. To jest zasadnicza różnica.
    2. Surowośc ponad miarę w stosunku do RM i pobłażanie w stosunku do MAK-u. Bardzo to symptomatyczne dla naszych "elit postępu" a i znacznej cześci zwykłych ludzi też. Czas się wyrwac z myślenia postsowieckiego-postkolonialnego.

- mariusz -
  • 2011-01-23 20:22:48

"(...) Dla mnie katolicki głos to wyłącznie prawda..."

Wyłącznie p r a w d ę to mówi Biblia.
    Czy wszyscy katolicy mówią zawsze i wszędzie prawdę i tylko prawdę?
    Czy jeśli jeden z drugim mówią nieprawdę (świadomie bądź nie) - znaczy, że nie są katolikami?
    Albo że w ogóle nie należy ich słuchać?
    Nie od nas zależy, co z nieprawdą robimy, kiedy ją na oczy widzimy, albo uszami słyszymy?
    Proszę Pana, katolicki głos w katolickim radio to też trzeba u m i e ć usłyszeć.
    Prawda to jedno, katolicki głos - to drugie, a o d b i ó r prawdy w katolickim głosie katolickiego radia - to trzecie.
    - Monika~ -
  • 2011-01-24 19:59:57

Moniko i Mariuszu uwazam,ze jesli juz ktos chce byc glosem katolickim i tak siebie nazywa to byloby dobrze jednak aby ten glos byl odpowiedzialny za slowo.Ja nie krytykuje innych mediow bo one nie powoluja sie na Ewangelie.Jest mi przykro gdy takie rzeczy slysze (chyba mam pecha,ze na to trafiam i nie zamierzam wiecej sluchac RM bo nie rozumiem tego co tam mowia). Dla mnie Anglik,Hiszpan,Wloch,Ukrainiec, Rosjanin czy Niemiec niczym nie rozni sie od Polaka.Zwykla prawda jest mi cennejsza niz polska racja stanu.Pewnie powiecie,ze nie jestem patriota ale nie wstydze sie tego,ze jestem Polakiem i staram sie aby nie mowiono o mnie zle.Ja nie krytykuje RM jako calosci bo jest to niezwykle potrzebne radio i jest w nim wiele wartosciowych rzeczy ale czy musi byc tam tyle i takiej polityki?Czy nie lepiej informacje dokladniej sprawdzic i pozniej podac ale za to pewna?
    - BabaJaga -
  • 2011-01-27 16:18:13

Babo bo o to chodzi zeby z imienia Maryji zrobic bojcore.W Radio Maryja takie cuda opowiadaja,ze glowa puchnie.O Smolensku od poczatku mataczyli.Najpierw bylo o BoRowcach jak to cialo prezydenta kordonem otaczali potem o tym,ze tych co przezyli katastrofe to w kazamatach i lagrach pozamykali i ciagle zamach i zamach a ciemny lud slucha i pomrukuje z nienawisci i krzyzem pomiata jako surogatem.Oj stara ty stara to od poczatku to radio tak nadaje zeby zaczadzic.A zaczadzony juz nie widzi.Ty sie ciesz ze widzisz jeszcze i radia bojcory nie sluchaj bo nerwy stracisz sluchajac tych rozmodlonych na niby nacjonalistow.Pozdrawiam
    - Stara Baba -
  • 2011-01-27 22:08:48

Baba Jaga
    1. Co to za myśl - \"Zwykla prawda jest mi cenniejsza niż polska racja stanu\". Czy polska racja stanu oparta jest na kłamstwie?
    2. Czekam na konkretne przykłady \"złych\" wypowiedzi w RM. Na razie przedstawiłes jedną w pewnym przybliżeniu z bardzo swobodną (delikatnie mówiąc) interpretacją. Czy nie poddajesz się modzie mainstreamowych mediów na surowe sądy w stosunku do RM ?
    - mariusz -
  • 2011-01-29 12:54:01

moze i racja ,bo gdyby zmienic nazwe RM na Nasze Radio byloby ok.A bojcora to chyba plotkara?Jaki cel ma wiklanie imienia Maryji w niesprawdzone i nieprawdziwe informacje?Czyzby RM celowo mijalo sie z prawda?
    Co to znaczy,ze polska racja stanu wymaga,zeby przerzucic odpowiedzialnosc za wypadek na Rosjan?To co ,prawde nalezy wymienic na \"polska racje stanu\"?A zlych wypowiedzi kiedys gdy sluchalem RM bylo mnostwo,szczegolny nawal byl przed wejsciem Polski do Uni i nie obeszlo sie wtedy bez interwencji Jana PawlaII,ktory uciszyl to stwiedzajac,ze miejsce Polski jest w Uni Europejskiej.Siegnij pamiecia i przypomnij sobie co wtedy wygadywano :jak to Niemcy nas wykupia i w parobkow zamienia,jak rolnicy straca podstawy bytu,a na budowe autostrad to dostaniemy fige.A zaraz po tych felietonach czytano \"Stara basn\" i odprawiano rozaniec.Sluchajac tych bzdur juz wtedy przestalem tego radia sluchac.Teraz jak idiota wlaczylem to radio ponownie i prosto na wejsciu jakas pogadaka opetanego z nienawisci probujacego po raz nie wiadomo juz ,ktory oskarzac wszystkich na wkolo byle nie siebie a jeszcze na koncu\"z Panem Bogiem\"?\"Piekna postawa katolika\".On juz wie,ze zamachu dokonala Moskwa.Mgle wywolala Moskwa,potem kazali ladowac naszym i podawali falszywe dane,potem scieli drzewo a skrzydlo odpadlo bo bylo podpilowane a jak sie rozbili to w lagrach ich pozamykali,borowcy bronili ciala prazydenta a w trumnach nie wiadomo kto/to moge sobie wyobrazic/?I takie to wiadomosci podaje jedynie prawdziwe radio,ktoremu patronuje Maryja?Kto tu jest \"zaczadzony\'?Czy imie patronki do niczego juz nie zobowiazuje?
    - BabaJaga -
  • 2011-02-06 09:45:07

Polska racja stanu wymaga zaprzestania bicia postkolonialnych pokłonów Rosji bo to niczemu dobremu nie służy.Poza tym przeciwnicy RM w większości uwag krytycznych poruszają się w sferze emocji a nie faktów.
    - mariusz -
  • 2011-02-06 10:59:18

Mariuszu jestesmy w EU.
    - BabaJaga -
  • 2011-02-06 12:03:50

@BabaJaga
    I co w związku z tym, że jesteśmy w UE?
    - mariusz -
  • 2011-02-06 17:08:10

"poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" Czy to jest chrześcijańskie forum? Można zwątpić. O jakiej prawdzie Jezus mówi? Zastanawiające - jak bardzo niektórzy księża i katolicy boją się prawdy, która oczyszcza i wyzwala. (komentarz w kontekście listu o. Wiśniewskiego ws Kościoła)
    - Julia -
  • 2011-02-06 20:51:50

a to,ze jestesmy w grupie panstw,ktore nie bily nie bija i nie maja potrzeby ani ochoty bic wiernopoddanczych poklonow Rosji.Wystarczy to zauwazyc i zaczac wspolpracowac dopoki oni z nami chca.Metoda obrazania sie za wszystko i na wszystkich do niczego nie prowadzi.Ale to forum nie jest polityczne i skonczmy lepiej ta dyskusje.
    - BabaJaga -
  • 2011-02-07 20:08:10

@BabaJaga
    1. Katastrofa Smoleńska miała miejsce na terenie obcego państwa a więc od polityki nie ucieknie się co i w twoich wpisach widac.
    2. Francja (nasza unijna siostra) sprzedała supernowoczesne okręty desantowe Rosji. Oczywiście tylko przypadkiem można nimi zrobic desant na wybrzeżu bałtyckim czy czarnomorskim. Czy powinnismy cieszyc się z udanej transakcji razem z Francją i Rosją czy nie?
    3. List o.Wiśniewskiego jak sam autor stwierdził nie był do mediów a jednak tam wylądował. Różowy salon oczywiście z chęcią podjął dyżurny temat - RM. W samej istocie rzeczy GW ogonem na mszę zadzwoniła i tyle z tego wynikło. Czy środowisko, które promuje aborcję, eutanazję i homozwiązki jest wiarygodne dla katolika?
    - mariusz -