Niebo,piekło?

Komentarze

 • 2010-05-11 14:46:32

  Jezeli sie postarasz to do piekła nie pojdziesz. Czlowiek ma wolna wole i chocby Chrystus pukał do kazdych drzwi aby zaproscic cie do siebie a ty Mu nie otworzysz - On nie wejdie z buciorami na siłe w TWOJE zycie. Staraj sie byc zwsze otwarta na jego miłsc- a wtedy inaczej spojrzysz nie tylko na zycie tu na ziemi ale tez na wiecznosc i nie bedzie kierowal toba LĘK co do tego co bedzie. Pozdrawiam
  - agata -
 • 2010-05-11 16:33:48

  Szósty zmysł i ostatnio Wyspa Tajemnic - te dwa filmy łaczy to że główny bochater nie zdaje sobie sobie sprawy z tego kim jest - wydaje mu sie że jest kimś innym, bo nie chce przyjąc do wiadomości faktów - odrzuca je. Tak czytając odpowiedź księdza pomyslałem może ziemia to piekło a my odrzuciliśmy ten fakt, żyjemy jak bohaterowie tego filmu w ułudzie i fikcji ????
  - Wątpiący -
 • 2010-05-11 19:03:59

  Raczej nie kieruje mną lęk, tylko pytania o sens.
  Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam;)
  - Agnieszka -
 • 2010-05-11 20:53:25

  podobno w piekle sa meczarnie tysiackrotnie gorsze niz najgorsze na ziemi.Lepiej moze jednak pozyc sobie chocby nie za dobrze?No i jak najdluzej jesli cie sie do piekla ciagnie
  - BabaJaga -
 • 2010-05-31 21:47:29

  Niebo jest materialną jak i duchową sferą oraz ma swoje umiejscowienie we wszechświecie. Jan Ewangelista widział w swej wizji, jak przybywają klasy zaawansowanych śmiertelników z siedmiu światów-mieszkań do pierwszego nieba, do chwały Jerusem. Zanotował: „I ujrzałem jakby szklane morze, pomieszane z ogniem; i tych, co zwyciężają bestię, która była pierwej w nich i obraz jej, który trwał poprzez światy-mieszkania i na końcu ostatnie jej piętna i ślady, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże i śpiewających pieśń wyzwolenia od śmiertelnego strachu i śmierci”.
  - Adam.S -
 • 2010-07-03 00:01:07

  Marek Rosłoń napisał:
  Określenia "niebo" i "piekło" są metaforami rzeczywistości duchowych w nas, nie zaś określeniami miejsca, do którego trafimy po śmierci.
  Na szczęście niebo jest tak realne jak gwiazdy na niebie. Podam cytat biblijny i powiem że biblii nie powinno się interpretować lecz wierzyć w to co jest napisane, choć opisy ewangelistów mogą być nieco przesadzone. Należy pamiętać że dzisiejszy człowiek mając podobne wizje użyłby nieco innych określeń.

  A mur jego zbudowany był z jaspisu, samo miasto zaś ze szczerego złota, podobnego do czystego szkła. Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami: kamień pierwszy, to jaspis, drugi szafir, trzeci chalcedon, czwarty szmaragd, piąty sardoniks, szósty karneol, siódmy chryzolit, ósmy beryl, dziewiąty topaz, dziesiąty chryzopras, jedenasty hiacynt, dwunasty ametyst. A dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło. Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek. A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek. I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją. A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie; i wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów. I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.

  Gdybyś Marku mógł tylko zobaczyć to co ja widziałem będąc na Sądzie Bożym to zmieniłbyś pogląd na wiele spraw zwłaszcza na Sąd Boży po śmierci i niebo.

  - Adam.S -
 • 2010-07-04 04:07:15

  Opowiedz zatem Adamie.S co widziałeś?
  - NINA -
 • 2010-07-05 14:59:55

  W skrócie opisałem wcześniej w: Pismo święte- Dlaczego Pan Jezus dzisiaj nie ożywia zmarłych?
  - Adam.S -
 • 2011-08-16 00:43:21

  Wolność człowieka w miłości czy nienawiści do Boga jest za wolą samego Boga. Takie jest jego życzenie. I nie ujmuje to jego wszechmocy.
  - andrzej -
 • 2011-08-28 13:19:23

  Niebo i Piekło to są przeciwne końce tego samego kija, jakim Kościoły różnych obediencji, a nawet prymitywne religie nie pozostające w związkach doktrynalnych z Biblią łomotały za żywota i stawiały na baczność swoich łatwowiernych... O ile idea pośmiertnego Nieba dla sprawiedliwych od biedy trzyma się kupy - o tyle idea-wizja-groźba-pewnik mąk piekielnych zadawanych w Piekle przez legiony Diabłów tym, którzy dali się im skusić, jawnie wystąpili przeciw Bogu i zasilili szeregi złoczyńców-ludzi Diabła, niestety żadnej kupy, włącznie z kupą, się nie trzyma. Powód? - Diabeł swojaków \"nie ma za co\" tyranizować i dawać im pro memoria w kość, a wnętrzności ich gorącymi widły po całym Piekle rozwlekać! Wszak to \"jego ludzie\" są, przysięgli akolici, wypróbowani w czynieniu zła gwardianie, można by rzec \"apostołowie Zła\", więc to, co na nich w Piekle czeka, to co najwyżej szampańskie i orkiestra na bramie - a w samym Piekle kierownicze tamoj stanowiska godne rangi ich apostazji... Jeśli już ktoś powinien bać się Piekła, jakim chytrzy kapłani od zarania plastyfikują do konsystencji płynnego wosku swoich i tak już ciężko egzystencjalnie przerażonych parafian a ich portfele czynią szeroko rozwartymi - to wierni przykazaniom i Bogu aż do śmierci!! Proszę ich nie mylić z wiernymi dogmom Kościołów i ich wewnętrznym przykazaniom, bo to są biegunowo odległe pojęcia! [b]To oni powinni się obawiać mąk piekielnych, gdy ich \"dusze\" jakimś sposobem[/b] (może Diabły, jak ci zapaleńcy-kolekcjonerzy motyli, latają z siatkami i lapią w nie owe dusze?) [b]odłowione z przestworu diabelską siecią trafią w ręce Belzebuba[/b], największego wroga pana Boga, a ten zacznie z nimi swój okrutny taniec zemsty za ich całożyciową wrogość...
  Konkludując - katolickiego Piekła (obowiązuje tu, jak wszędzie, zasada: \"jakie sobie Piekło na Ziemi i po śmierci stworzycie, w takim siedzieć po uszy będziecie amen\"), a w nim kotłów z wrzącą smołą szczególnie bać się powinni... poniewierający za żywota Diabłami i Szatanami księża-egzorcyści!!Amen!
  - Leon -
 • 2011-10-05 01:16:27

  Ksiądz zanegował właściwie, co najmniej, całe „Dzieje Apostolskie”. Hmm, wywód księdza, z całym szacunkiem, pachnie mi rodem z pseudo-humanistycznej wykładni masonerii. Pierwszy znak rozpoznawczy – RELATYWIZM. Masoneria wkradła się do KK i sieje zamęt, z czego ma owoce dwojakiego rodzaju” wierni odchodzą, a ci co zostają- żyją według fałszywego światła. Podawanie jako dobrego dzieła literacko-filmowego „Opowieści z Narnii\"?! Przecież to produkcja wyraźnie okultystyczno – ezoteryczno-pogańska, o przesłaniu New Age! Nie mówi o Chrystusie, lecz Jego fałszywym odbiciu – antychryście (Maytreia). Antychryst jest zwodzicielsko podobny do Jezusa (np. głosi pokój, miłość, globalną społeczność, tolerancję), ale nim nie jest. Jakoś łatwo księdzu przychodzi zachwalanie masońskiej produkcji, a podważanie objawień katolickich (przecież) mistyków jak św. Faustyna Kowalska, czy nauk św. Pawła, nad którego ksiądz stawia się wyżej!
  Gdyby piekło miało, jak chce ksiądz, być nieświadomym stanem dla potępionego grzesznika, przestało by być piekłem. Ksiądz je zwyczajnie zrelatywizował. Jeśli ktoś cudzołożył na ziemi, bo mu było przyjemnie, to w piekle też będzie cudzołożył i też mu będzie przyjemnie, bo nie będzie wiedział, że to piekło.
  Trzecia rzecz to faryzeizm, który Jezus wyraźnie potępiał. Buta, zadufanie w siebie jako jedynego autorytetu, bez którego nauki trzódka nie ma prawa do zbawienia, czy choćby samodzielnego interpretowania Pisma Św. Cóż, Jezus przestrzegał zarówno przed faryzeuszami, jak i fałszywymi prorokami, którzy mają nadejść w czasach ostatecznych, by nas zwieść fałszywym światłem lucyfera.
  „18 Niechaj się nikt nie łudzi! Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. 19 Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: On udaremnia zamysły przebiegłych 20 lub także: Wie Pan, że próżne są zamysły mędrców. 21 Niech się przeto nie chełpi nikt z powodu ludzi! Wszystko bowiem jest wasze: 22 czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze, 23 wy zaś Chrystusa, a Chrystus – Boga” 1 List do Koryntian (1 Kor 3).

  - Bogna -
 • 2011-10-05 01:52:59

  @ "Diabeł swojaków \"nie ma za co\" tyranizować i dawać im pro memoria w kość, a wnętrzności ich gorącymi widły po całym Piekle rozwlekać! Wszak to \"jego ludzie\" są, przysięgli akolici, wypróbowani w czynieniu zła gwardianie, można by rzec \"apostołowie Zła\", więc to, co na nich w Piekle czeka, to co najwyżej szampańskie i orkiestra na bramie - a w samym Piekle kierownicze
  tamoj stanowiska godne rangi ich apostazji... "

  Potwierdzę za Adamem S. - PIEKŁO ISTNIEJE! Uwierzcie! Ono jest realne, a nie metaforyczne, czy relatywne. Nie rozumiem, dlaczego KK je rozmiękczył do tego stopnia, że katolicy przestali w nie wierzyć.

  Potępiony doskonale wie, dlaczego tam się znalazł. Co do powyższej wypowiedzi. Leonie, mylisz się. Diabły "swojaków" tępią jeszcze mocniej, śmiejąc im się przy tym w twarz. Naśmiewają się z ich naiwności. Grzesznik - np. satanista, tarocista, ktoś kto uprawiał jogę, reiki etc, nie dowierza w pierwszej chwili, dlaczego nie otrzymał od nich obiecanego "piekielnego raju", dlaczego nie otrzymuje nowej reinkarnacji. Cierpi niewyobrażalne ludzkim zmysłem męki fizyczne i duchowe. Nasz ludzki ogień, przy tym piekielnym, zapalonym gniewem Bożym, jest zimny i przyjemny. Uwierz, i nie wątp, bo naprawdę, nie wiesz, co czynisz nieszczęsny!
  Jeśli mimo to kpisz z moich słów, przysięgam Ci jak Bóg na Niebie, przekonasz się na własnej skórze, że się myliłeś. Tam naprawdę, tak jak mówi Pismo, jest płacz i zgrzytanie zębów! To nie jest metafora. Oby się tak jednak nie stało, czego Ci z serca Leonie, życzę!
  - Dorota -
 • 2011-10-06 22:12:25

  Bóg w akcie łaski może bozbawić nas wszystkich pous do zła i grzechu, ale kim wtedy staniemy się, czym się wykażemy w walce o lepsze życie. Czy nie chcemy być jak sportowcy na medalewomy miejscu bez treningu i walki. To nas czyni wolnymi.
  - p -
 • 2012-04-05 18:06:58

  PIEKŁO I NIEBO NAPRAWDĘ ISTNIEJĄ A OD NASZEJ WOLI ZALEŻY GDZIE TRAFIMY. NIEBO JEST Z BOGIEM ,KTÓRY JEST JEDYNYM SZCZĘŚCIEM A PIEKŁO BEZ BOGAZ SZATANEM
  - Marcin -
 • 2012-06-21 17:04:20

  Jak ja lubię słuchać rzeczników Pana Boga, zwłaszcz tych, którzy ograniczają Jego możliwości.
  P.S. Ojciec Marek Rosłoń może by skomentował wizję piekła, jaką od Matki Bożej otrzymała siostra Łucja dos Santos.
  Dobrze by było wyjaśnić też, co oznacza obietnica Matki Bożej wzięcia siostry Łucji i jej kuzynów do nieba - obietnica złożona żyjącym w doczesności, którzy w dalszym ciągu narażeni są na ataki Złego. Czy Ojciec nie sądzi, że świadczy to o tym, że Pan Bóg zna ich przyszłe czyny i wie, co stanie się z nimi po śmierci ?
  - Radek -
 • 2012-07-08 15:31:22

  zgadzam się z adamem.s, osobiście też dodam - wydaje mi się że nie miało by sensu umieszczać nas ludzi w sferze fizycznej skoro i tak po śmierci trafialibyśmy do sfery czysto duchowej idąc tokiem zrozumienia boga który przecież robi wszystko z zamysłem i sensem przecież człowiek a więc i dusza są istotami funkcjonującymi w fizycznej rzeczywistości która potrzebuje określonych bodźców do osiągania szczęścia duchowego - obieram ten tok myślenia ponieważ inny nie miał by sensu.

  - gregory -
 • 2012-07-29 22:11:22

  Ale bujdy.Kościół straszył piekłem fizycznym nie metaforycznym.Ale religie mają to dosiebne że są w stanie dostosowywać się do tredów światopoglądowych:)
  - Jesssus -
 • 2012-07-29 22:27:30  Po świerci młody mężczyzna trafia do piekła. Diabeł oprowadza go.W pierwszym pokoju zauważyl piękne diablice, rzeki piwa, ruletki, itp.W drugim pokoju nieprzerwana impreza i orgietka. Przechodzą dalej a tam ludzie gotujący się w kadziach,łamani kołem wyjący z bólu. Mężczyzna pyta się diabła
  -Co to za ludzie i dlaczego tak cierpią
  Diabeł odpowiada
  -aaaa na nich to nie zwracaj uwagi,to katolicy,jak sobie wymyslili to tak maja:)
  - Mario -
 • 2012-08-24 02:34:10

  Witam.wlos sie jerzy na skorze jak czytam o jakiejs "metaforze", szok .Czytajcie uwaznie Pismo SWIETE a nie pobladzicie! W Ewangelii Lukasza rozdzial 16 wersety 19-30 .Jest tam opisana historia bogacza i zebraka Lazarza.Po smierci zebrak jest zabrany do NIEBA gdzie jest juz Abraham a bogacz trafia do Otchlani czyli PIEKLAgdzie cierpi straszne meki.Dalej Abraham uswiadamia bogacza ze nie ma juz wyjscia z Piekla ,NIE MA zadnego pomostu laczacego pieklo i niebo .To DOWOD ze istnieje i NIEBO I PIEKLO JAKO DOSLOWNE MIEJSCA POBYTU DUSZ ZBAWIONYCH LUB POTEPIONYCH! ..na marginesie mowienie o czyscu jest FALSZEM.Nikt o czyscu w Biblii nie wspomina! Zachecam czytajcie Biblie i modlcie sie do Ducha Swietego o zrozumienie a bedziecie znali PRAWDE A PRAWDA WAS WYZWOLI -JEZUS NASZ ZBAWICIEL .Niech Wam Bog Blogoslawi!
  - Rafal -
 • 2012-08-24 15:35:41

  Rafale - a nie zauważyłeś ze jest to Przypowieść o Bogaczu I Łazarzu - przypowieść - czyt - bajka , opowiadanie fikcyjne
  - Arek -