czy świat jest stworzony jako dobry

Komentarze

  • 2013-03-06 15:31:51

    Jan
    wez sie porzadnie za czytanie katolickich komerntarza.Az sie roi od bledow myslowych w Twoich komentarzach.
    Np.
    nigdy nie bylo tak,ze Ojciec istnial a Syn nie.Ojciec nie byl pierwszy.Oni sa "odwieczni"od zawsze".Syn ma taka sama nature Boska co Ojciec i sa w boskosci rowni tak jak czlowiek jest rowny czlowiekowi pomimo,ze jeden jest dyrektorem a drugi robotnikiem.
    Z Synem zachodzi szczegolny przypadak na czas wcielenia.Potem wszystko wraca do normy(no prawie)
    - BJ -
  • 2013-03-07 01:12:26

    Ewangelia wg św. Jana
    15/9 Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! 10 Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. 11 To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

    Powyższy fragment mówi o przykazaniach : 10 Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania,
    Chodzi o dwa przykazaniach miłości o których mówił Pan Jezus Chrystus
    1 Przykazanie mówi o miłości do Boga ( Ojca Pana Jezusa Chrystusa)
    2 Przykazanie mówi o miłości do bliźniego swego
    Należy zwracać uwagę na słowa , na które się powołujemy. Pan Jezus Chrystus wyraźnie powiedział : 10 Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania


    Mówi o dwóch przykazaniach. Pan Jezus Chrystus mówiąc słowa ‘’ tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. ‘’ nie mówi o Dekalogu , lecz właśnie o dwóch przykazaniach , które sam ludziom przekazał.
    1 Mówi o miłości do swojego Ojca : i trwam w Jego miłości.
    2 Mówi o miłości do ludzi , za których poniósł śmierć na krzyżu
    A śmierć na krzyżu Pan Jezus Chrystus poniósł właśnie przez Dekalog , którego ludzie nie byli w stanie wypełnić. Pan Jezus Chrystus był jedyny , który wypełnił Dekalog ( PRAWO) i gdyby był zwykłym człowiekiem , to uzyskałby zbawienie. Pan Jezus Chrystus pokonując Dekalog i ponosząc śmierć na krzyżu za ludzi otworzył im Bramę przez Siebie ( nie świętych , czy kogokolwiek) . On i tylko ON zadośćuczynił Prawu . Dlatego jest tak ważne oddać Panu Jezusowi Chrystusowi swoje życie. Jeśli człowiek odda życie Panu Jezusowi , to jest w Panu Jezusie Chrystusie i Prawo nie może takiego człowieka dotyczyć . W człowieku , który oddał siebie Panu Jezusowi Chrystusowi jest UKRZYŻOWANY ZBAWCA , KTÓRY ZADOŚĆUCZYNIŁ PRAWU i tylko wtedy Prawo nie obejmuje człowieka. Człowiek , który nie odda swojego życia Panu Jezusowi Chrystusowi , podlega Prawu , bo nie ma w nim ukrzyżowanego Zbawcy. Tylko Zbawca Pan Jezus Chrystus nie podlega Prawu.
    Dlatego Pan Jezus Chrystus mówiąc o przykazaniach miłości do Boga i bliźniego , nie mówił o Dekalogu . Pan Jezus Chrystus powiedział:

    14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem.

    34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie

    w waszym Prawie
    gdyby Prawo pochodziło od Ojca Pana Jezusa Chrystusa , to byłoby napisane W NASZYM PRAWIE a nie w waszym.

    16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.

    Czy tutaj nie widać wyraźnie , że świat to nie tylko ziemia , gwiazdy itd. Przecież Pan Jezus Chrystus wyraźnie powiedział ' oni nie są ze świata mimo , że byli na ziemi . Czy to jest tak trudne zrozumieć ? Swiat o którym mówi Pan Jezus Chrystus , to nie tylko ziemia galaktyki , ale jego wymiarowość w tym niebo i piekło , które są trwałym elementem stworzenia tego świata.
    Pan Jezus Chrystus powiedział :
    16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.

    21 Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. 22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. 23 Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. 24 Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. 25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu4.

    Czy to takie trudne :
    bo nie znają Tego, który Mnie posłał


    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-03-07 01:23:44

    BJ
    Napisałeś:
    nigdy nie bylo tak,ze Ojciec istnial a Syn nie.Ojciec nie byl pierwszy.Oni sa "odwieczni"od zawsze".

    Jak sobie dobrze popijesz wódy , to w czasie trzeźwienia postaraj się nie wypowiadać . Bo napiszę Ci parę ostrych słów i będziesz płakał mówiąc jak chrześcijanin może tak napisać . Popiłeś , to wytrzeźwiej.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-07 10:39:36

    -jan- to mnie Pan zaskoczyl, przeciez modlitwa chrzescijanska to nie mowienie do Pana, ale rozmowa z Nim, jest wsluchaniem sie w Niego, kto sie modli to wie o czym mowie. Podobnie rozumieja ja Zydzi.
    U sw. Jana jest: "Nigdy nie slyszeliscie ani Jego glosu, ani nie widzieliscie Jego oblicza". Ksiega Wyjscia podaje:"Pan rozmawial z Mojzeszem"- jest, ze rozmawial, ale nie mamy zadnej relacji w jaki sposob. To, ze Bog wypowiadal swoje Slowo jest Pana wlasna interpretacja. I dalej "twarza w twarz"- ze slownika PWN: "twarza w twarz- stanac blisko kolo kogos majac twarz zwrocona w jego strone". Wiec i tu nie ma mowy o bezposrednim ogladaniu oblicza Boga, to tylko Panska interpretacja. No gdyby uzyto zwrotu " w cztery oczy" to co innego;) A dalej "jak sie rozmawia z przyjacielem"- tu chyba nie ma problemu, bo to porownanie...
    Oczywiscie takie czytanie Pisma Sw. nie ma wiekszego sensu, ale skoro Pan tak chce..


    - a -
  • 2013-03-07 12:59:56

    "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało z tego, co istnieje." J (1,1-4)

    Pan Jezus Chrystus powiedział także:

    5/37 Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.

    < ; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was>


    Czy teraz jest to jasne , że tego Słowa , które było na początku nie ma w ludziach w tym świecie ! Bo gdyby było , to uwierzyli by w Pana Jezusa Chrystusa.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-03-07 16:32:14

    Pani a
    Modlitwa to modlitwa i nie musimy się zaskakiwać w takich sprawach.
    Natomiast ja pisząc o Mojżeszu napisałem , że nie była to modlitwa i dalej to podtrzymuję
    Dlaczego ?
    Dlatego , że rozmowa Boga z Mojżeszem dotyczyła wyruszenia do ziemi obiecanej. Pan Bóg mówiąc do Mojżesza instruował go o różnych sprawach. Takich jak :

    «Idź i wyrusz stąd ty i lud, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej, do ziemi, którą obiecałem pod przysięgą Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi tymi słowami: Dam ją twojemu potomstwu. 2 I wyślę przed tobą anioła, i wypędzę Kananejczyka, Amorytę, Chetytę, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę. 3 I do ziemi opływającej w mleko i miód, ale sam nie pójdę z tobą, by cię nie wytępić po drodze, ponieważ jesteś ludem o twardym karku»

    Pan Bóg przemawiając do Mojżesza był słyszany przez lud :
    4 A lud słysząc te twarde słowa, przywdział żałobę i nie włożył ozdób swych na siebie.

    5 Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Powiedz Izraelitom: Jesteście ludem o twardym karku, i jeślibym przez jedną chwilę szedł pośród ciebie, zgładziłbym cię. Odrzuć przeto ozdoby twe, a Ja zobaczę, co mam uczynić z tobą». 6 Izraelici zdjęli z siebie ozdoby przed odejściem z góry Horeb.

    Dlatego z całą stanowczością napisałem Pani , że to nie modlitwa , lecz rozmowa Boga Z Mojżeszem. Już nie wyjaśniam Pani dlaczego rozmawiający musieli zdiąć ozdoby a Mojżesz postawił namiot zdala od ludzi. To nauka a Pani się tym nie i8nteresuje. Dlatego wcześniej napisałem Pani , że nie ważne czy Bóg pokazał się za pomocą hologramu czy innej nauki. Jedno jest pewne , że było to niebezpieczne dla ludzi.

    Dalej:
    12 Mojżesz rzekł znów do Pana: «Oto kazałeś mi wyprowadzić ten lud, a nie pouczyłeś mię, kogo poślesz ze mną, a jednak powiedziałeś do mnie: "Znam cię po imieniu i jestem ci łaskawy". 13 Jeśli darzysz mnie życzliwością, daj mi poznać Twoje zamiary, abym poznał żeś mi łaskawy. Zważ także, że ten naród jest Twoim ludem». 14 [Pan] powiedział: «Jeśli Ja osobiście pójdę, czy to cię zadowoli?»1 15 Mojżesz rzekł wtedy: «Jeśli nie pójdziesz sam, to raczej zakaż nam wyruszać stąd. 16 Po czym poznam, ja i lud mój, że darzysz nas łaskawością, jeśli nie po tym, że pójdziesz z nami, gdyż przez to będziemy wyróżnieni ja i Twój lud spośród wszystkich narodów, które są na ziemi?» 17 Pan odpowiedział Mojżeszowi: «Uczynię to, o co prosisz, ponieważ jestem ci łaskawy, a znam cię po imieniu».

    Czy teraz w końcu rozumie Pani , że nie była to modlitwa , lecz rozmowa dotycząca wyruszenia ludu do ziemi obiecanej ?

    Jeśli chodzi o widzenie Boga to ja nie napisałem że Mojżesz widział Boga Oczy w oczy . Ja zacytowałem słowa Księgi Wyjścia . Natomiast analizując to dokładnie wyglądało to tak :

    18 I rzekł [Mojżesz]: «Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę». 19 [Pan] odpowiedział: «Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba». 20 I znowu rzekł: «Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu». 21 I rzekł jeszcze Pan: «Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. 22 Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. 23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę».

    Dlatego napisałem Pani że ta rozmowa nie ma nic wspólnego z modlitwą a Pani zaczyna coś zupełnie niepotrzebnie kombinować , utożsamiając powyższą sytuację z modlitwą . Co to jest modlitwa wiem. A Pani jak widać !


    Dlatego uważam , że Jahwe był widziany i słyszany.

    A Pan Jezus Chrystus powiedział ;

    A Pan Jezus Chrystus powiedział:
    5/37 Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-03-07 17:02:33

    Pani - a -

    Napisała Pani ;
    Ksiega Wyjscia podaje:"Pan rozmawial z Mojzeszem"- jest, ze rozmawial, ale nie mamy zadnej relacji w jaki sposob. To, ze Bog wypowiadal swoje Slowo jest Pana wlasna interpretacja

    Nadziwić się nie mogę jak Pani trzeba dać wszystko dotknąć.
    Przecież ma Pani napisane :
    3 I do ziemi opływającej w mleko i miód, ale sam nie pójdę z tobą, by cię nie wytępić po drodze, ponieważ jesteś ludem o twardym karku». 4 A lud słysząc te twarde słowa, przywdział żałobę i nie włożył ozdób swych na siebie.

    Czy lud słyszał te twarde słowa czy nie słyszał . Przecież tu nie potrzeba żadnej interpretacji :
    4 A lud słysząc te twarde słowa, przywdział żałobę i nie włożył ozdób swych na siebie.
    Na Najukochańsze rany Pana Jezusa Chrystusa TEN LUD NIE TYLKO SŁYSZAŁ TE SŁOWA ALE O DZIWO JESZCZE JE ROZUMIAŁ : bo 4 A lud słysząc te twarde słowa, przywdział żałobę i nie włożył ozdób swych na siebie.

    Wyraźnie pisze lud SŁYSZĄC TE SŁOWA

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-07 17:17:30

    Jan
    jak juz pije to coca-cole.Wodki nie lubie ani zadnych innych alkoholi.Tak juz mam.
    Iz 9,5"Bog sie nam narodzil...Ojciec Odwieczny"...Janie rozumiesz znaczenie tych slow? Odwieczny to od zawsze.Jesli uwazasz,ze nieskonczony Ojciec jest wiekszy od nieskonczonego Syna to... pozostaje Ci juz ta wodke pic bo cos ci w szkole umknelo uwagi i nie wyglada na to,zebys podstawowe prawo matematyczne byl w stanie zalapac.
    Sugerowanie,ze Ojciec musial byc pierwszy od Syna przy zalozeniu,ze obaj istnieja od zawsze drogi Janie nie ma sensu.Nigdy dojdziesz do punktu poczatkowego bo go nie ma.Dlatego nigdy nie bylo tak,ze Ojciec byl a Syna nie bylo.Jesli to zrozumiesz nastepne prawdy biblijne beda dla Ciebie juz latwiejsze
    - BJ -
  • 2013-03-07 21:53:11

    BJ
    Potrzebujesz wakacji , odpocznij .

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-07 23:05:30

    @jan-
    - twierdzisz, że jesteś w KK i dobrze, że szukasz Prawdy. Pomogą ci w tym poniższe pytania:

    1. Czy uznajesz, że pierwsi ludzi zgrzeszyli i tenże grzech, zwany grzechem pierworodnym spowodował utracenie łaski Bożej? I dopiero ofiara krzyżowa Chrystusa pojednała ludzi ze Stwórcą, otwarła bramy nieba?

    2. Czy wierzysz, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem?

    3. Czy wierzysz w jednego Boga w trzech Osobach?

    4. Czy wierzysz, że cała Trójca, a więc: Bóg Ojciec, Bóg Syn Boży i Bóg Duch Święty była obecna przy stwarzaniu świata i człowieka?

    5. I czy wierzysz, że Bóg w Trójcy św. jest też obecny w Postaciach Eucharystycznych, a więc w konsekrowanej hostii i winie, które są Ciałem i Krwią Pana Jezusa?

    6. Czy przyjmujesz, że cały Dekalog mieści się w dwóch przykazaniach miłości: miłości Boga i miłości bliźniego?

    Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiesz sobie "NIE", to niestety daleko ci jeszcze do katolickiej wiary i prawdy, której nauczał Pan Jezus. Inaczej mówiąc; oddalony jesteś, @janie- od prawdy, która została przez Boga Objawiona, a Kościół rzymskokatolicki do wierzenia podaje.
    - Nisa -
  • 2013-03-07 23:18:09

    -jan- a to ciekawe pojmowanie zakresu modlitwy...
    No wlasnie to jest to co Pan sam uwaza i co wynika z Panskiej interpretacji Pisma Sw. Tak jeszcze dla scislosci: lud slyszal slowa Mojzesza. Mozna by roztrzasac dalej doslownosc kazdego slowa, tylko po co.. Dla mnie jest rzecza oczywista, ze Bog stal sie slyszalny i widzialny w czlowieczenstwie Jezusa Chrystusa. I z tego co mi wiadomo Zydzi tez nie twierdza, ze ktos mogl Boga ogladac. Istota tekstu z Ksiegi Wyjscia nie jest to, ze oto Bog Jahwe pokazal swoje oblicze, bo tego nie zrobil, ale zupelnie co innego...
    To co Pan nazywa nauka ja nazywam mitologia, ktora ni jak sie ma do Pana Jezusa. Tylko w Nim mamy usprawiedliwienie i zbawienie i tylko w tym punkcie sie moge z Panem zgodzic.
    Dwa wspomniane przykazania milosci Boga i blizniego nie sa nowoscia dla Izraela. Do dzis przy wejsciu do zydowskiego domu zawiesza sie mezuze, taka skrzynke z tekstem przykazania milowania Boga Pwt 6,4, przykazanie milosci blizniego znajdujemy w Kpl19,18. Sam Pan Jezus powiedzial:" Na tych dwoch przykazaniach opiera sie cale Prawo i Prorocy."Mt 22,40
    Natomiast Pan Jezus dal nam nowe przykazanie milosci: "abyscie sie wzajemnie milowali, tak jak JA WAS UMILOWALEM"J 13,34- to jest zupelnie inny wymiar.
    Pan Jezus umarl na krzyzu nie z powodu Dekalogu, ale naszego grzechu, naszej winy- nie ma sie co czarowac! Dekalog jest podstawa czlowieczenstwa, ktore Bog obiecal dokonac w tym, kto przyjmnie Go jako jedynego Boga. Chrzescijanstwo to krok dalej... krok, ktory potrzebuje wspolnoty Kosciola.
    - a -
  • 2013-03-08 12:17:22

    @ -a-

    Jan ma swoje ulubione cytaty. Np.:
    "Ojciec który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; Nie macie także słowa Jego trwającego w was, BO WYŚCIE NIE UWIERZYLI W TEGO, KTÓREGO ON POSŁAŁ"

    Odpowiedź na pytanie dlaczego nie słyszeliście i nie widzieliście Boga jest tam zawarta:
    "BO WYŚCIE NIE UWIERZYLI W TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ"
    Nawet dziecko wie, że gdyby uwierzyli, wtedy widzieliby i słyszeli bez problemu, bo "Ojciec i Ja jedno jesteśmy" i "Kto mnie widzi, widzi także i Ojca."Nawet dziecko, ale nie Jan.

    Jan będzie nadal stawiał na głowie cały Stary i Nowy Testament, twierdząc, że opiera się tylko na słowach Jezusa.
    Jedynym celem jego działania jest sianie zamętu, niepokoju, zwątpienia, a o to właśnie chodzi duchowi fałszu- szatanowi.
    Pozdrawiam
    - Krysia2!!1.- -
  • 2013-03-08 12:32:34

    @jan

    Nie odpowiedziałeś na moje pytania z 27.02.2013r.
    Pozwolę sobie na przypomnienie.

    Napisałeś:
    "Stwórca tego w zasadzie wszechświata (bo to nie tylko nasza galaktyka) mocą swojego Ducha określił działania tego świata a Duch Św. Prawda w tym mu przeszkadza. Stwórcą tego świata jest Jalgabaoth a jego synowie to Elohim i Jahwe książęta tego świata."

    W którym miejscu Nowego Testamentu Chrystus podaje imię złego ducha - stwórcy tego świata???

    Dalej piszesz (do Michała):
    "Według mojego rozeznania to tak. Z tym jednak, że Jahwe jest synem Stwórcy tego świata stąd nazwa książę. Tak jak Pan Jezus Chrystus jest w jedności ze swoim Ojcem, tak i Jahwe jest w jedności ze swoim Ojcem stwórcą tego świata."

    Gdzie i kiedy Jezus wypowiada słowa jakoby Jahwe był czyimś synem??
    Gdzie jest mowa, że Jahwe jest czyimś synem??


    - Krysia2!!1-. -
  • 2013-03-08 13:09:25


    BJ

    Mnie w szkole nic nie umknęło zwłaszcza to co próbujesz mi przypisać . Przedmioty ścisłe to moje ziemskie zamiłowanie. Matematyka , fizyka , chemia , to nauka , która wcześniej czy później wyjaśni wszystko , bo pochodzi od Stwórcy. Stwórca właśnie w oparciu o te nauki stworzył świat i wszystko na tym świecie. Nie wiem czy wiesz , że ten świat , to nie tylko , to co widzisz. Gdyby ludzie poświęcali więcej czasu na naukę , dzisiaj nie musiałbym krzyczeć , co znaczą słowa Pana Jezusa Chrystusa , że nie pochodzi z tego świata. Narzucony z dawna model świata jest błędny. Większość ludzi jest przekonana , że świat materialny , który widzą to jest odrębność od świata Niebo czy piekło. Myślą , że gdzies tam jest inny świat , który nazywa się Niebo i dlatego nie rozumieją , co znaczą słowa < królestwo moje nie jest z tego świata> . Prawda jednak jest inna. Tak jak zauważyłeś pewnie zdarłem sobie gardło mówiąc o tym. Chociaż nauka wyjaśnia powstanie świata przez teorię wielkiego wybuchu , to niemniej jednak opiera się ona na znanych i udowodnionych prawach matematyczno fizycznych.
    Z tego co zauważyłem znane są Tobie takie procesy jak rozszerzania się Wszechświata, do których wykorzystano obserwacje supernowych, pomiarach fluktuacji temperatury kosmicznego mikrofalowego promieniowania tła oraz korelacji galaktyk, wiek Wszechświata ocenia się na 1,37 × 1010±2% lat. Zgodność powyższych trzech niezależnych wyników pomiarów dostarcza silnego potwierdzenia dla tzw. modelu Lambda-CDM , który szczegółowo opisuje naturę zawartości Wszechświata. Czyli ten cały świat liczy sobie około
    13,75 (±0,11) mld lat . Nasz układ słoneczny około 3,6 miliarda lat. Ale nie o tym chcę ci pisać . Chcę Ci napisać jak wygląda ten świat ramowo.
    Chodzi o to , że w momencie powstania tego świata w temperaturze 10 do potęgi 32 K
    ŚWIAT BYŁ HIPERPRZESTRZENNYM dziesięciowymiarowym tworem, w którym zjednoczone były wszystkie oddziaływania i istniała jedna wielka symetria GUT.
    Teorie wielkiej unifikacji (GUT z ang. Grand Unification Theory) – teorie łączące chromodynamikę kwantową i teorię oddziaływań elektrosłabych
    Cechą wspólną twórców i przeciwników tej teorii jest to że świat na początku był tworem dziesięciowymiarowym. Dopiero po czasie 10 do potęgi minus 43 sekundy (niewyobrażalnie krótki czas) nasz świat podzielił się na cztero- i sześciowymiarowy. Sześciowymiarowy zapadł się do rozmiaru 10−32 centymetra, a nasz czterowymiarowy zaczął się gwałtownie rozszerzać. Po 10−35 sekundy silne oddziaływania oddzieliły się od elektrosłabych, a niewielki fragment większego wszechświata rozszerzył się 1050 razy, stając się ostatecznie naszym widzialnym Wszechświatem. Takie gwałtowne rozszerzenie opisywane jest przez teorię inflacji kosmologicznej. Po upływie dalszego ułamka sekundy oddziaływania elektrosłabe rozpadły się na elektromagnetyczne i słabe, a następnie, gdy temperatura spadła już do 1014 K, kwarki zaczęły się łączyć w protony i neutrony . Itd.
    Z tego widać , że świat mimo wymiarowości jest jednym TWOREM składającym się z części widzialnej i innych wymiarów.
    Dlatego BJ ( mógłbyś w końcu napisac swoje imię ) dopóki ludzie nie zrozumieją i nie poznają PRAWDY o budowie świata będą błądzić nie rozumiejąc słów z NT. A nauczycielom będzie łatwiej trzymać za buźki takich ludzi.
    Swiat w którym żyjemy nie pochodzi od Ojca Pana Jezusa Chrystusa , Ten świat , w swojej budowie posiada wymiarowości w tym niebo , piekło, które są stanem faktycznym.
    Świat ( królestwo ) Pana Jezusa Chrystusa jest światem 12 wymiarowym o czym mówi NT( to ukryte słowa ) Tak świat Pana Jezusa Chrystusa jak i ten w którym żyjemy i inne światy są w PEŁNI w Ojcu Pana Jezusa Chrystusa. Wszystko cokolwiek istnieje jest w Ojcu Pana Jezusa Chrystusa , ponieważ wszystko To zostało Ojcu podporządkowane.
    Dlatego mimo, że świat ten nie został stworzony przez Ojca Pana Jezusa Chrystusa , Zbawca powiedział , że jeśli ludzie przestaną mówić o NIM to kamienie z tego świata wołać o Nim będą. Właśnie dlatego że ten świat jak czerak na ręce jest w OJCU PANA JEZUSA CHRYSTUSA . Dlatego NT mówi , że świat ten jest z wiedzy Ojca Pana Jezusa Chrystusa ale nie ma w nim JEGO SŁOWA .Bo gdyby było to ludzie poznaliby Pana Jezusa Chrystusa ( instynktownie ) jak kwoka swoje kurczęta.
    BJ ten który stworzył ten świat można powiedzieć , że ma około 14 miliardów lat ( mówiąc latami ziemskimi) bo został także zrodzony ale bez zgody OJCA Pana Jezusa Chrystusa.
    Co do wieku Ojca Pana Jezusa Chrystusa to faktycznie należy powiedzieć był ZAWSZE.
    Natomiast co do wieku Syna Pana Jezusa Chrystusa , który został zrodzony a nie stworzony nie da się już tak powiedzieć. Ty tak mówisz bo tak nakazują Ci DOGMATY . Natomiast Prawda jest inna . Pan Jezus Chrystus został zrodzony przez swojego Ojca ( Matkoojca) i sam fakt zrodzenia powoduje odliczanie czasu . Bo przed zrodzeniem nie było Pana Jezusa Chrystusa lecz był OJCIEC JEGO. Jeśli ktoś kogoś zrodził to znaczy , że tego zrodzonego wcześniej nie było. I nie pomoże Ci BJ jakieś tajemnicze wypisywanie słów takich jak nie rozumiesz , to trudne itd. Prawda jest taka , jaką podaje NT . Ojciec był pierwszy a Syn drugi , bo to Ojciec zrodził Syna. Natomiast Ty w objęciach DOGMATÓW , będziesz brną w coraz to większy fałsz.
    Ciekawy jestem jak Ty wewnętrznie godzisz takie stany sprzeczne jak , gdy jesteś w kościele i mówisz zrodzony a nie stworzony .

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-03-08 13:46:18

    Jan
    Jezus zostal nazwany w Biblii wielokrotnie Bytem,Bogiem wiecznym,bez poczatku i bez konca.Okreslenie"Ojciec i Syn" nie dotyczy czasu a funkcji.Jesli wiecznie istnial Ojciec to rownie wiecznie istnieje Syn i zawsze tak bedzie.Czas w pojeciu Boga nie ma sensu bo Bog jest poza czasem.Zrodzenie w pojeciu Boga nie znaczy urodzenie w pojeciu czlowieka.
    - BJ -
  • 2013-03-08 14:11:39

    Pani a
    Pisze Pani :-jan- a to ciekawe pojmowanie zakresu modlitwy...
    No wlasnie to jest to co Pan sam uwaza i co wynika z Panskiej interpretacji Pisma Sw.

    Pisze Pani tak niejasno , że pozwolę sobie zapytać Panią wprost :
    Czy uważa Pani , że rozpatrywana przez nas rozmowa Boga z Mojżeszem jest modlitwą czy nie ?
    Jest to ważne nie dla mnie lecz dla Pani . Proszę napisać wprost jest modlitwą cz y nie ?

    Co do mojej nauki nidgy nie napisałem że mitologia jest nauką . Aby Pani nie pisała głupot w dalszym ciągu piszę Pani , że nauką nazywam takie przedmioty jak matematyka , fizyka , chemia , które są moimi ulubionymi naukami . Potem Robert napisze ,że rozmowa jest nie w temacie gdy ja muszę prostować czyjeś wypowiedzi.
    Pani a rozmawialiśmy o tym czy Jahwe był słyszany , widziany względem słów Pana Jezusa Chrystusa . który powiedział że jego Ojca nikt nie słyszał i nie widział .

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-08 14:36:45

    @Nisa



    @- Nisa -

    Jeśli Ty faktycznie chcesz pomóc , to na początek nie zadaj pytań , lecz wyjaśnij jak pogodzić zadośćuczynienie w KK względem słów :


    USPRAWIEDLIWIENIE A PRAWO I OBIETNICA


    Prawo źródłem przekleństwa7

    10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
    13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha



    List do Galatów
    16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe. 18 10 A przecież wykazuję, że sam przestępuję [Prawo], gdy na nowo stawiam to, co uprzednio zburzyłem. 19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.


    Napisz od siebie jak Ty godzisz zadośćuczynienie ( pokuta) z PRAWEM przez , które nikt nie może być zbawiony . Wyjaśnij co czujesz odprawiając pokutę , która jest zadośćuczynieniem za grzechy , które wyznałaś. Wyjaśnij to czysto względem słów wyżej przytoczonych . Nie opieraj się na KKK , lecz na swoim rozumowaniu , płynącym z Twojego wnętrza . Wyjaśnij jak Ty uwierzyłaś , że przez PRAWO będziesz zbawiona. I niech rozmowa będzie owocna w Duchu Św Prawdzie.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-08 14:50:36

    @ Nisa
    Jeśli chcesz rozmawiać w Prawdzie , to pisz nie tak :

    od prawdy, która została przez Boga Objawiona, a Kościół rzymskokatolicki do wierzenia podaje.
    - Nisa -

    Lecz tak :

    od PRAWDY , która została przez Pana Boga objawiona , a Kościół rzymskokatolicki poprzez swoją interpretacje NT w KKK do wierzenia podaje.

    Bo Kościołów jest wiele i każdy twierdzi , że mowi PRAWDĘ.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste



    - jan -
  • 2013-03-08 15:12:09

    Pani a

    Modlitwa – najważniejszy rytuał i jedna z podstawowych form kultu religijnego. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot, mogących być lub będących przedmiotem kultu (bogowie, święci, aniołowie), czyli do sfery sacrum. Jeżeli modlitwa jest werbalizowana, określana jest jako ustna, jeżeli nie jest wokalizowana, nazywana jest modlitwą myślną.

    Modlitwy dzieli się ze względu na ich charakter. Wyróżnia się więc modlitwy uwielbiające (uwielbienia), dziękczynne oraz błagalne. Niejednokrotnie modlitwy zawierają dowolny układ powyższych, co prowadzi do dalszego ich podziału pod tym względem (np. modlitwy dziękczynno-błagalne).

    Akty modlitewne są powszechne we wszystkich religiach. Choć modlitwa może przyjmować formę indywidualnej rozmowy z istotą boską, to w wielu religiach ukształtował się pewien kanon modlitw, których treść jest ściśle określona i przekazywana w takiej formie wyznawcom.

    W tradycji judaistycznej i chrześcijańskiej modlitwy często kończy słowo "amen".
    Przykładowe modlitwy różnych religii
    Starsza kobieta z młynkiem modlitewnym w Lhasa (Tybet)

    chrześcijaństwo
    katolicyzm

    Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa różańcowa, jutrznia, nieszpory, Anioł Pański, Pod Twoją Obronę, Memorare, akt strzelisty, akt wiary epikleza, kontemplacja, godzinki, litania, modlitwa za pośrednictwem świętego, medytacja;

    prawosławie
    protestantyzm

    ewangelicyzm oraz anglikanizm-episkopalizm

    Ojcze nasz, Chwała Ojcu

    ewangelikalizm

    Ojcze Nasz (Modlitwa Pańska)

    Natomiast rozmowa z Panem Bogiem , którą słyszy wiele osób np co mam zabrać ze sobą na drogę , jak się ubrać i podobne nie jest modlitwą . Proszę to jakoś zrozumieć , a nawet na wiarę przyjąć.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-03-08 23:32:10

    >"Bo przed zrodzeniem nie było Pana Jezusa Chrystusa lecz był OJCIEC JEGO. Jeśli ktoś kogoś zrodził to znaczy , że tego zrodzonego wcześniej nie było."<

    - Kolejne HEREZJE @janie wypisujesz. Rozumujesz po chłopsku (jeśli ktoś kogoś.."). I przekręcasz Credo, bo Pan Jezus nie jest zrodzony "PO" Ojcu" lecz "Z" Ojca".
    Wklejam komentarz wyjaśniający to "rodzenie", bo krócej się nie da.. Czytaj, jak ci radzimy, mądre rzeczy.

    "CREDO...wierzę...który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami"

    Rola słów o zrodzeniu w wyznaniu wiary wynika między innymi z tego, że – po raz pierwszy po wypowiedzianym na samym początku „wierzę” – pojawia się czasownik. Wyrażenie „przed wszystkimi wiekami” oznacza, że również to, co nas otacza, chcemy odpowiednio odnieść do Zrodzonego przez Ojca.

    „Zrodzony” to imiesłów przymiotnikowy bierny. Ta forma czasownikowa nie oznacza tyle czasu czynności, ile służy określeniu osób lub rzeczy jako poddanych danej czynności. Pierwszym aktem nadającym taką cechę Jezusowi jest zrodzenie Syna z Ojca.

    Czasownik oznaczający rodzenie Syna przez Ojca pojawia się w tzw. psalmie królewskim, który jest cytowany wielokrotnie w Nowym Testamencie. Ten cytat warto przytoczyć z zachowaniem kolejności słów tekstu oryginalnego: „Moim Synem jesteś Ty, Ja dziś zrodziłem Cię?” (Ps 2, 7). Ich sekwencja akcentuje zmianę tożsamości tego, który przez Boga zostaje ogłoszony Jego synem. W tym psalmie przysłówek „dziś” odnosi się do ceremoniału ważnego dla Izraela: uroczystego nadania godności syna Bożego królowi w dniu jego wprowadzenia na tron.

    Jak słowa tego psalmu o Bożym zrodzeniu mogą się odnosić do Jezusa? Czy również w Jego przypadku może chodzić o jakieś pojedyncze wydarzenie – na przykład: wcielenie, chrzest w Jordanie, przemienienie na górze albo uwielbienie w zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu?

    W takim sensie pierwsi chrześcijanie powoływali się na psalm królewski. Czynili tak zarówno w polemice z kontestującymi Boże synostwo Jezusa, jak i w pozytywnym wykładzie nauki o Chrystusie. Zdanie o zrodzeniu Syna przez Ojca pojawia się w pierwszej mowie św. Pawła jako dowód na zmartwychwstanie Jezusa (Dz 13, 33). Na jego tle można dostrzec pełniejsze znaczenie deklaracji głosu z nieba jako wyznania Boga złożonego Synowi podczas chrztu w Jordanie: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1, 11; Łk 3, 22; w Mt 3, 16: „Ten jest mój Syn umiłowany”), a także – jako objawienia Jego tożsamości wybranym uczniom podczas przemienienia: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!” (Mt 17, 5; Mk 9, 7). W tych dwóch przypadkach jednak nie pojawia się przysłówek „dziś”, ponieważ głos z nieba objawia tożsamość Syna, która w żaden sposób nie została zmieniona ani podczas Jego chrztu, ani podczas przemienienia.

    W wiecznym dzisiaj

    Wyrażenie „przed wszystkimi wiekami” wcale nie oznacza, że Syn został zrodzony w jakiejś przeszłości niewyobrażalnie odległej w czasie. Obecność przysłówka „dziś” – w psalmie odniesionym do Chrystusa – wskazuje na wieczne zrodzenie Syna przez Ojca. Przysłówek ten w pismach Filona z Aleksandrii, który komentował greckie księgi Starego Testamentu mniej więcej w okresie działalności Jezusa i pierwszych Jego uczniów, oznacza wieczność. Można powiedzieć, że Boża deklaracja o tożsamości Syna i trwającym zrodzeniu rozbrzmiewa w odwiecznym „dziś”.

    Wieloznaczność przysłówka „dziś” odniesionego do zrodzenia odpowiada wiecznej relacji Syna do Ojca oraz wyraża objawienie tej więzi w konkretnym miejscu i czasie. Ten pozorny paradoks pięknie przedstawiają pierwsze cztery wersety Listu do Hebrajczyków. Z jednej strony ustanowiona przez zrodzenie relacja Syna do Boga Ojca jest niezależna od stworzenia, a więc też od czasu. Jej ponadczasowość nie stoi w sprzeczności z objawieniem historycznym: nie tylko tym ponawianym i zróżnicowanym („Bóg przemawiał przez proroków”), ale również tym pełnym i ostatecznym („w ostatnich dniach przemówił przez Syna”).

    Przed wiekami

    Na podstawie Listu do Hebrajczyków można pełniej określić również sens wyrażenia „przed wiekami”. W pierwszych zdaniach tego listu wymieniono dwa działania Boga, które odnoszą się do Syna: „ustanowił Go dziedzicem wszystkiego” oraz „przez Niego uczynił wieki”. Ostatnie słowo to grecki rzeczownik aion, który oznacza zarówno czas, jak też wszystko to, co istnieje w czasie (Hbr 11, 3; por. także Tb 13, 7.11; Mdr 13, 9; 14, 6; 18, 4). Termin ten może mieć więc znaczenie chronologiczne („wieki”) albo przestrzenne („światy”). W tekstach gnostyckich eony (aiones) są bytami osobowymi i emanacjami Bóstwa. Tutaj jednak podmiot aktu stwórczego (Bóg) oraz pośrednik tego aktu (Syn) są od siebie odróżnieni, zaś od podmiotu i pośrednika jest oddzielony jego przedmiot („światy” / „wieki”).

    Liczba mnoga – „światy” albo „wieki” – może odnosić się do dwóch światów: obecnego i przyszłego. W następnych wersetach List do Hebrajczyków przeciwstawiono przemijalność niebios trwałości Syna: „dziełami rąk Twoich są niebiosa, One się zniszczą, ale Ty przetrwasz” (1,10b-11a). Liczbę mnogą można więc traktować jako określenie całości: odnosi się do wszystkich okresów i zakresów, ze wszystkimi ich mieszkańcami i z tym wszystkim, co je wypełniało, wypełnia i będzie wypełniało, a więc wszystkie światy – całe stworzenie, a nie tylko świat otaczający człowieka.

    Pierwszy Boży czyn – „ustanowił Go dziedzicem wszystkiego” – ustanawia relację, która nie była udziałem nikogo wcześniej – nawet królów „rodzonych” w akcie adopcji podczas intronizacji. Żaden z nich nie był ustanowiony dziedzicem całego stworzenia. Odnosząc zdanie z Listu do Hebrajczyków do wyznania wiary, możemy powiedzieć, że słowa o zrodzeniu Syna przed wiekami oznaczają nie tylko Jego pierwszeństwo chronologiczne względem stworzenia, ale również Jego pozycję względem całości stworzenia. Charakterystyka drugiego działania Boga poddaje Synowi całość stworzenia: „przez Niego uczynił wieki”. Wyznając w Credo Jezusa zrodzonego przed wiekami, uznajemy Jego prymat nad stworzeniem. Całość stworzenia nie tylko należy do Niego, ale również zależy od Niego.
    ks. Artur Malina
    http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php?dzial=artykuly&kat=rokwiary&id=3005


    - Nisa -