czy świat jest stworzony jako dobry

Komentarze

  • 2013-03-09 09:53:03

    Pani a

    Napisała Pani ;
    Tak jeszcze dla scislosci: lud slyszal slowa Mojzesza. Mozna by roztrzasac dalej doslownosc kazdego slowa, tylko po co..

    Po to , że jeśli to prawda to Stwórca tego świata nie jest Ojcem Pana Jezusa Chrystusa.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-09 11:00:19

    @- Krysia2!!1-. -

    Wielokrotnie prosiłem cię abyś mnie nie obrażała i nie kłamała. Ty w dalszym ciągu kłamiesz i obnażasz się swoją zazdrością , tworzysz nie kończące się spory, pokazujesz swoją zawiść . A wszystkie te cechy , które w Tobie są widoczne to nic innego jak twoje uczynki , które rodzą się z twojego ciała.

    Nie ma w Tobie miłości, radości, pokoju, a nawet łagodności i opanowania co u kobiety powinno być wyjątkowo widoczne . A wszystko to , to właśnie owoce Ducha Św Prawdy.



    Dalej nie rozumiesz powiązania czasów starotestamentowych z czasami nowotestamentowymi. Słowa , które powiedział Pan Jezus Chrystus ; Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; Nie macie także słowa……..


    Dotyczą czasów starotestamentowych. Nikt w tych czasach nie mógł zobaczyć i widzieć Pana Jezusa Chrystusa , bo Pan Jezus przyszedł na świat za czasów Heroda, Piłata a nie za czasów Mojżesza. Wiec twoja wypowiedz ;

    Nawet dziecko wie, że gdyby uwierzyli, wtedy widzieliby i słyszeli bez problemu, bo "Ojciec i Ja jedno jesteśmy" i "Kto mnie widzi, widzi także i Ojca."Nawet dziecko, ale nie Jan.

    Jest co najmniej niemądra. Jak przykładowo ludzie Mojżesza czy faraona mieliby uwierzyć w Pana Jezusa Chrystusa jeśli jeszcze się nie narodził na ziemi (Ja jedno jesteśmy" i "Kto mnie widzi, widzi także i Ojca.) Przecież Pan Jezus Chrystus powiedział te słowa jak chodził po ziemi. Rozumiesz to !!
    Czyli ; Pan Jezus Chrystus mówiąc słowa do Żydów w świątyni A to oznacza że Ten , który do Żydów mówił Jak np. do Mojżesza w czasie wyjścia ludu do ziemi obiecanej nie był Ojcem Pana Jezusa Chrystusa . Gdyby był to Pan Jezus Chrystus musiałby powiedzieć , że jednak co najmniej słyszeli Ojca. PRAWDA jednak jest inna , mimo , że Żydzi słyszeli Jahwe , to Pan Jezus Chrystus i tak im mówi , że Jego Ojca Nie słyszeli .
    Zapamiętaj Krysiu , że aby uwierzyć w Pana Jezusa Chrystusa potrzebna jest Laska od Jego Ojca . Każda Laska od Ojca Pana Jezusa Chrystusa to właśnie Jego Słowo. A Pan Jezus Chrystus wyraźnie powiedział stojąc w świątyni przed uczonymi , że w nich nie ma słowa Jego Ojca < Nie macie także słowa Jego trwającego w was> Właśnie dlatego nie uwierzyli. Gdyby Jahwe był Ojcem Pana Jezusa Chrystusa to Słowo Jego byłoby w nich. Jednak prawda jest inna.
    Najpierw należy zrozumieć co kto pisze a potem to krytykować . Mimo że tłumaczyłem to wiele razy Ty dalej grasz dziwną osobę , albo chcesz mnie wyprowadzić z równowagi.
    Dlatego nie powołuj się na dzieci , bo jeśli te dzieci przeczytają twoje komentarze , to śmiać się będą z Ciebie.



    Wielokrotnie tłumaczyłem ci , że szatan to nie duch fałszu . Mocą szatana jest duch fałszu.

    Celem mojego działania jest dojście do PRAWDY. Jeśli ja podnoszę larum , że zadośćuczynienie prowadzi człowieka pod PRAWO, a w KK każde odprawienie pokuty za spowiedź jest zadośćuczynieniem , a to powoduje podpadnięcie pod Prawo a przez to brak możliwości zbawienia , a Ty nazywasz to sianiem zamętu , zwątpienia , to kim Ty jesteś. Zdaje się , że swoją robotę już dawno zrobiłeś i teraz pilnujesz aby jak najwięcej ludzi podpadło pod Prawo.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste




    - jan -
  • 2013-03-10 01:08:46

    "szatan to nie duch fałszu . Mocą szatana jest duch fałszu."

    - masło maślane.

    @janie - twoje poglądy na Sakrament pokuty w Kościele rzymskokatolickim są napędzane mocą ducha fałszu.
    I twoje wypowiedzi na tym forum także.

    - Nisa -
  • 2013-03-10 08:02:25

    Jan
    dzieki za rade wakacji.Skorzystam.
    Chyba nie rozumiesz,ze Jezus bedac czlowiekiem byl rowniez nadal Bogiem choc "ogoloconym".Czynil cuda w imieniu Ojca i czynil cuda w imieniu swoim.Sluzyli mu rowniez aniolowie tak jak Bogu.Nie chcesz zrozumiec Flp 2 bo ci nie pasuje do teorii.
    Jezus przemawial w czasie starotestamentowym do Zydow podobnie jak Ojciec.Gdy Mojzesz rozmawial z Bogiem uslyszal,ze gdyby to bylo "twarza w twarz" nie przezyl by.Potem jednak bylo to "twarza w twarz".Jak to mozliwe przy zalozeniu,ze Biblia mowi prawde?Wymyslisz "zwierciadlo" ja rabini Zydowscy?
    Bog przedstawil sie Mojzeszowi jako"Jestem"czyli ten,ktory jest,trwa,dla ,ktorego wszystko to ciagle teraz.Nie ma przeszlosci ani przyszlosci a ciagle wieczne ustawiczne teraz.Czas dotyczy wylacznie stworzen a nie Boga.Jesli Jezus jest zrodzony z Ojca to nie w czasie a...?Jak myslisz?
    Gdy Bohr opisywal atom juz podejrzewal,ze cos nie gra.Uczy sie w szkolach o atomach,elektronach czy kwarkach...bo tak latwiej jest to dzieciom taka wiedze o mikroswiecie przekazac.Rzeczywistosc jednak pokazuje,ze cos takiego jak materia nie istnieje a jest to tylko osobliwa forma drgajacej energii.
    Oskarzasz innych o klamstwa i obrazanie a Ty co czynisz?



    - BJ -
  • 2013-03-10 11:29:11

    @Nisa

    @janie - twoje poglądy na Sakrament pokuty w Kościele rzymskokatolickim są napędzane mocą ducha fałszu.
    I twoje wypowiedzi na tym forum także.

    - Nisa -



    Odpowiadasz mi jak Żydzi Panu Jezusowi Chrystusowi. Oni , to powiedzieli że ;
    i jesteś opętany przez złego ducha?»
    Bez końca oskarżasz mnie , że piszę herezje i działa przez mnie duch fałszu. To nie jest PRAWDA. Bo Prawdą jest , że nie jestem opętany przez złego ducha bo oddałem swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi i czczę GO ponad wszystko. A przez to czczę jego Ojca .
    Natomiast ty mnie znieważasz ( przykładów jest wiele) . Nigdy na tym forum nie szukałem swojej chwały, wręcz przeciwnie. Ale właśnie to ty wielokrotnie wołałaś co ja tu robię roszcząc sobie prawo do chwalebnego panowania na tym forum . A więc to ty rościsz sobie prawo do sadzenia mnie jakbyś była co najmniej właścicielem tego forum. Mówisz , że działa przez mnie duch fałszu , bo KKK mówi tak i tak i nie ważne , że jest to w sprzeczności z NT .A przecież przez cały czas pokazuje , że zachowuję naukę Pana Jezusa Chrystusa.
    Pan Jezus Chrystus powiedział , że kto zachowa Jego naukę nie zazna śmierci na wieki . A ty uważasz , że istnieją nieomylni ludzie i nakazujesz wierzyć w naukę płynącą z KK a nie z NT
    Nawet nazywasz inne kościoły < zmylaczami> .
    Żydzi powiedzieli do Pana Jezusa Chrystusa ;
    <«Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy - a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki.>
    Tak samo ty mówisz do mnie i nie jest to zbieg okoliczności.

    Żydzi powiedzieli do Pana Jezusa Chrystusa ;

    53 Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?»

    Ty także do mnie powiedziałaś jak Żydzi bo;

    - co, chcesz być @janie RÓWNY Bogu? Czy ty tutaj decydujesz kto będzie zbawiony?? Twój duch fałszu przemawia
    I to też nie jest zbieg okoliczności.

    Więc odpowiem ci także bez zbiegu okoliczności.

    Ja nie otaczam się żadną chwałą ( bo rozumię co to są owoce Ducha Św Prawdy) .
    Mowa moja i uczynki pochodzą od Pana Jezusa Chrystusa i to jego chwała nie moja.
    Ale ty Niso nie znasz Pana Jezusa Chrystusa .
    Ja GO znam bo prawdziwie oddałem Jemu moje życie . Jest we mnie. I słowa ( naukę ) Jego
    Odczytuję w Mocy Ducha Św Prawdy.
    Gdybym był taki jak @ Nisa i powiedziałbym , że znam Pana Jezusa Chrystusa przez KKK a nie NT byłbym kłamcą jak ona.
    Ale ja znam Pana Jezusa Chrystusa i słowa Jego zachowuję opierając się na NT i Duchu Św Prawdzie.


    19 I znów nastąpiło rozdwojenie między Żydami z powodu tych słów. 20 Wielu spośród nich mówiło: «On jest opętany przez złego ducha i odchodzi od zmysłów. Czemu Go słuchacie?» 21 Inni mówili: «To nie są słowa opętanego. Czyż zły duch może otworzyć oczy niewidomym?»

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-03-10 12:16:55

    BJ

    Co Ty znowu wypisujesz ; napisałeś:
    Chyba nie rozumiesz,ze Jezus bedac czlowiekiem byl rowniez nadal Bogiem choc "ogoloconym".Czynil cuda w imieniu Ojca i czynil cuda w imieniu swoim.Sluzyli mu rowniez aniolowie tak jak Bogu.Nie chcesz zrozumiec Flp 2 bo ci nie pasuje do teorii.


    Przecież od kilku komentarzy do tyłu pisałem cyt;

    2013-02-25 11:39:02
    @ Nisa
    Brednie piszesz ty, bo to ty twierdzisz , że Pan Jezus Chrystus będąc człowiekiem mówił jak człowiek .

    Jeszcze raz cyt:
    Pan Jezus Chrystus będąc człowiekiem mówił Jak Bóg , bo mówił słowa pochodzące od jego Ojca

    Właśnie przez to wykazałem , że Pan Jezus Chrystus mówiąc słowa < Ojciec jest większy ode Mnie> , mówił nie jak człowiek lecz jak Bóg . Przeciwstawiłem się przez to @ Nisa , która twierdziła że tak powiedział bo mówił jak człowiek.
    Czytaj dokładnie i dopiero potem komentuj. Kłamcami nazywam tych , którzy faktycznie kłamią. Jest to normalny słownikowy wyraz określający jakiś stan. Przykładowo Ty napisałeś w ostatnim komentarzu

    Chyba nie rozumiesz,ze Jezus bedac czlowiekiem byl rowniez nadal Bogiem choc "ogoloconym".Czynil cuda w imieniu Ojca i czynil cuda w imieniu swoim.

    i jest to nie zgodne z moimi słowami bo ja napisałem

    Pan Jezus Chrystus będąc człowiekiem mówił Jak Bóg , bo mówił słowa pochodzące od jego Ojca

    i właśnie taki stan nazywam kłamstwem . Rozumiesz już?

    napisałeś; Jezus przemawial w czasie starotestamentowym do Zydow podobnie jak Ojciec

    Gdyby to było prawdą , to Pan Jezus nie powiedziałby , że nie słyszeli jego Ojca . Zdecyduj się w końcu na jakieś rozwiązanie.

    co do ; osobliwa forma drgajacej energii> daj sobie spokój.

    Natomiast napisałeś ;

    Jezus jest zrodzony z Ojca to nie w czasie a...?Jak myslisz?

    Więc napisz jak to rozumiesz.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-03-10 12:25:47

    @ Nisa

    antynomię wciskasz słowom Pana Jezusa Chrystusa a tak prostych wyrażeń jak < Mocą szatana jest duch fałszu."

    - masło maślane.

    nie rozumiesz .

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-10 16:49:25

    @jan
    Napisałeś:
    "Dotyczą czasów starotestamentalnych. Nikt w tych czasach nie mógł zobaczyć i widzieć Pana Jezusa, bo Pan Jezus przyszedł na świat za czasów Heroda, Piłata a nie za czasów Mojżesza."

    I właśnie w tych czasach Jezus mówi:

    "Pierwej nm Abraham się stał, jam jest." (j 8,58)

    Znaczenie zadośćuczynienia, które tak tępisz z uporem maniaka, znajdziesz w nawróceniu celnika Zacheusza.
    Całość: Łk 19,1-10

    Oto najważniejszy fragment:
    Zacheusz zaś podszedł do Pana i rzekł: "Panie, połowę mego mienia chcę dać ubogim; a jeżeli wyrządziłem komuś krzywdę, to oddam mu w czwórnasób". A Jezus rzekł do niego: "Dziś zstąpiło na ten dom zbawienie; bo i ten tutaj jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł żeby szukać i zbawić to, co zaginęło">

    Jak widzisz Chrystus nie potępia zadośćuczynienia, a gest Zacheusza jest przecież hojniejszy niż przewidywało Prawo, które mówiło, że należy oddać podwójnie a NIE W CZWÓRNASÓB.
    Potrzebne są zatem uczynki miłosierdzia, jak myślisz?

    Janie, przestań w swoje diabelskie wywody mieszać Ducha Świętego.
    Proszę odpowiedz, kiedy i gdzie Jezus czy Duch Święty objawił Ci imię złego ducha -stwórcy świata. Skąd bierzesz te kłamstwa? Po raz trzeci zadaję pytanie, a Ty albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo boisz się wyznać prawdę. Ale to mnie nie dziwi . Prawda jest czymś, czego duch fałszu nienawidzi i boi się najbardziej.
    Nie wzruszają mnie obelgi, jakie rzucasz w moim kierunku. Boli mnie natomiast, gdy bluźnisz przeciwko Bogu. Ale to Twoja sprawa. Sam za to odpowiesz. I już nie możesz powiedzieć, że czyniłeś to nieświadomie.

    Ty także skłamałeś mówiąc, że jesteś katolikiem.
    Miej odwagę ujawnić imię ducha fałszu- ojca kłamstwa, którego słowa głosisz.

    I kim dla Ciebie jest szatan?

    - Krysia2 -
  • 2013-03-10 21:12:10

    Jan
    odpowiedz jest w Dz 2,3-4.
    - BJ -
  • 2013-03-10 21:43:15

    @ - Krysia2 -

    Dalej nic nie rozumiesz . Ja piszę o niebie ty o chlebie.
    Nic na to nie poradzę. Twoja forma ostatniej wypowiedzi do mnie przekroczyła wszystkie zasady dobrego zachowania się . Twoje wyzwiska do mnie są nie do przyjęcia . Twoje wręcz wymagania w stylu odpowiedz mi tu, świadczą , że posunełaś się za daleko. Traktujesz mnie jak swoją szmatę kuchenną. Nawet nie stosujesz powszechnie przyjętych zasad takich jak < mógłbyś wyjaśnic , napisać itp>. Sądzisz mnie już na całego nie zachowując nawet ludzkiej przyzwoitości.
    Twój pijacko weselny sposób rozmowy nie odpowiada mi , bo jak tobie pisałem nic dobrego nie wnosi. w naszej rozmowie nie ma żadnych pozytywnych rozwiązań.

    Dlatego przerywam z tobą rozmowę , bo nie interesują mnie jakieś bezsensowne kłótnie .
    Na koniec piszę tobie jeszcze raz oddaj Panu Jezusowi Chrystusowi swoje życie. On jest Światłością Miłością Miłosierdziem.
    Myślę ,że znajdzie się ktoś i napisze ci o twojej mądrości i twoim osądzaniu . Tylko po to abyś zrozumiała jak mściwa jesteś. Ja już ci nie napiszę .
    W Imię Pana Jezusa Chrystusa odejdź ode mnie w pokoju @- Krysio2 -.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-10 21:51:08

    BJ
    czy w Dz 2,3-4. jest odpowiedz na
    Jezus jest zrodzony z Ojca to nie w czasie a...?Jak myslisz?
    Mógłbyś napisać trochę więcej .
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-10 21:54:36

    Jan
    odpowiedz jest w Dz 2,3-4.

    BT 1,18"Boga nikt nie widzial ten jednorodzony syn,ktory jest w lonie Ojca pouczyl"- widze Janie,ze Cie przekonac nie sposob,ze nie rozumiesz wieloznacznosci slow.Jak widzisz ja widze i Ty widzisz,ze sie nie widzimy ale widzimy,ze sie nierozumiemy.Mam nadzieje,ze uwidzisz o co mi chodzi.
    - BJ -
  • 2013-03-10 22:10:21

    Jan
    najkrocej jak moge bo obawiam sie,ze nie uwidzisz:
    -J1,18 mozna rozumiec jak widzisz w ten sposob,ze Jezus poprostu douczyl o Bogu bo do tej pory nikt Boga nie rozumial.Widziec znaczy czasem -rozumiec.
    Jezus ciagle jest zrodzony przez Ojca jak i Duch Swiety ciagle od Ojca pochodzi.Ojcowie kosciola probujac sie z tym zmierzyc wlasnie wyobrazali sobie tak to jak przedstawione jest w zeslaniu Ducha Swietego.Boga jako ogien rozdzielajacy sie i scalajacy ciagle bedacy ogniem takim samym pomimo,ze raz w calosci to znow podzielonym na plomienie.Na kazdego zstapil caly Duch Swiety pomimo,ze sie podzielil sie na wszystkich,ktorzy w tym pomieszczeniu przebywali.Oby i na Ciebie wstapil abys w koncu zaczal czytac to co Duch Swiety KK pozwala rozumiec.
    - BJ -
  • 2013-03-10 22:20:56

    BJ

    15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.

    No właśnie BJ < Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».


    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-11 05:12:45

    @janie nie tylko to "Pan Jezus Chrystus powiedział , że kto zachowa Jego naukę nie zazna śmierci na wieki"

    Ale powiedział także do Apostołów:
    "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał." (Łk 10, 16)

    Odrzuciłeś apostolskie nauczanie KK, to i skutki tego widać.
    Dlaczego kłamiesz, że szukasz prawdy? Przecież nią gardzisz. Nie tak? Nie chcesz słuchać nauki Kościoła rzymskokatolickiego, nikt ci nie każe. Gdy jednak uparcie głosisz swoje niekatolicke poglądy na katolickim portalu, nie dziw się reakcji nie takiej, jakiej oczekujesz.
    - Nisa -
  • 2013-03-11 06:23:42

    Jan
    "Oto Baranek Bozy ,ktory gladzi grzech swiata.To jest ten o ktorym powiedzialem -po mnie przyjdzie maz,ktory przewyzszy mnie godnoscia gdyz byl wczesniej od mnie" zdaje sie,ze sa to slowa Jana Chrzciciela o Jezusie,ktore przywoluje abys lepiej zrozumial to co sam cytujesz.
    J1,18 to nic innego jak stwierdzenie,ze w Jezusie zobaczylismy,poznalismy Boga.Jezus daje nam jego zrozumienie i poucza o nim.
    Biblia wcale nie jest prosta ksiega do zrozumienia.Widac w Twojej parafii ksiadz chyba nigdy na kazaniach nie probowal jej wyjasniac.A szkoda....
    - BJ -
  • 2013-03-11 09:22:03

    @Nisa
    "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał." (Łk 10, 16)

    Jesteś tak zamknięta w sobie że nawet nie zauważasz , że słowa te dotyczyć mogą każdego Kościoła w tym Kościoła katolickiego.
    To ty nie szukasz prawdy bo przypisując innym Kościołom , że są przyjmujesz że tylko KK jest nieomylny. Jakoś nie może do ciebie dotrzeć , że kościołów , które opierają swoją wiarę w Pana Jezusa Chrystusa jest wiele i o dziwo są w śród nich takie , które tylko siebie nazywają Prawdziwymi apostolskimi. Więc niech do ciebie dotrze w końcu , że każdy Kościół Chrystusowy ma w sobie prawdę i fałsz, a wynika to z błednie przyjętych interpretacji NT. Więc nie wypisuj takich rzeczy jak tylko KK jest w Prawdzie.
    Napisałaś , że gardze Prawdą i sama sobie przeczysz, bo ja właśnie wykazując sprzeczności z NT szukam Prawdy , a właśnie to ty dałaś znowu dowód , że gardzisz prawdą bo właśnie jej nie szukasz. wszyscy nie tylko ja , którzy szukają Prawdy dlatego nią nie gardzą bo chcą ją poznać .
    natomiast ty jak ci sie powie , że pokuta jest zadośćuczynieniem Prawa , a to właśnie jest w sprzeczności jak to ładnie określiłaś z apostolskim nauczaniem , szybko zmieniasz temat i nawet nie próbujesz wyjaśnić jak przez prawo można być zbawionym.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-11 09:36:01

    BJ
    Myślałem ,że swoją wypowiedzią zaskoczysz dużą nową wiedzą. Rzeczy , które napisałeś są znane dzieciom z religii.
    natomiast ja przytaczając przykład ;
    < Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».

    pokazałem ci że Jan pisząc o Panu Jezusie Chrystusie , powiedział < gdyż był wcześniej ode mnie».

    a nie powiedział był zawsze. O to mi chodziło BJ.

    Jak widać faktycznie jak napisałeś , że dla ciebie . ale myślę że po jakimś czasie powinieneś wiedzieć coraz więcej.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-11 13:05:37


    Słowa Łk 19,1-10
    8 Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie». 9 Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. 10 Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło»1.


    Nie mają nic wspólnego z zadośćuczynieniem za grzechy po śmierci krzyżowej Pana Jezusa Chrystusa. Słowa , które wypowiedział Pan Jezus , były wypowiedziane przed zmyciem Św Krwią Zbawcy każdego grzechu świata. Pan Jezus Chrystus wypowiedział te słowa w czasie , kiedy funkcjonowało prawo zadośćuczynienia za grzechy .
    <9 Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama.>

    Natomiast dalsze słowa ;

    <10 Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło»1.>

    wyraźnie mówią ;

    17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony

    Natomiast po zadośćuczynieniu PRAWU przez Pana Jezusa Chrystusa apostołowie mówią;

    10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
    13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha


    List do Galatów
    16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe. 18 10 A przecież wykazuję, że sam przestępuję [Prawo], gdy na nowo stawiam to, co uprzednio zburzyłem. 19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

    <, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8.>

    Chociaż już pisałem o tym to jeszcze raz piszę , że nie chodzi tu aby nie wyznawać grzechów , lecz chodzi o to , że zadośćuczynienie (odprawianie pokuty) jest właśnie ST Prawem przez które jak mówi NT nie osiąga się zbawienia. I niech nikt mnie nie posądza , że ciężko mi jest odmówić za pokutę modlitwę. Nie o to chodzi , lecz o to , że jeśli odmówię to zadośćuczyniam . A to jest Prawo. Pokazałem przykład gdzie spowiedź jest zgodna z NT

    w Kościele prawosławnym obaj stoją (albo też niekiedy obaj siedzą). Spowiadający się stoi przeważnie przed pulpitem, na którym spoczywa Krzyż i ikona Zbawiciela lub księga Ewangelii, a duchowny stoi tuż obok. Tego rodzaju ustawienie podkreśla, że spowiedź nie jest kierowana do duchownego, lecz do Samego Boga, który jest sędzią, podczas gdy kapłan jest tu jedynie sprawującym Bożą posługę świadkiem. Właśnie ten element podkreślany jest również w słowach, które w rosyjskiej praktyce kapłan kieruje do spowiadającego się na samym początku spowiedzi:

    Dziecię, oto Chrystus niewidzialnie stoi tutaj i przyjmuje twą spowiedź. Nie wstydź się i niczego się nie obawiaj, i niczego przede mną nie ukrywaj, ale wyznaj mi bez wahania wszystko, co zrobiłeś, a w ten sposób otrzymasz przebaczenie od Pana naszego Jezusa Chrystusa. Oto Jego święta ikona przed nami, a ja jestem tylko świadkiem składającym Mu świadectwo o wszystkim, co masz mi do powiedzenia. Jeśli cokolwiek przede mną ukryjesz, będziesz miał jeszcze większy grzech. Uważaj zatem, abyś przyszedłszy do lecznicy, nie odszedł nie uleczonym.

    Po tym wstępie duchowny wysłuchuje spowiedzi i, jeśli to konieczne, zadaje pytania i udziela porady. Po wyznaniu wszystkich grzechów spowiadający się klęka, lub skłania swą głowę, a duchowny, umieszczając na niej swą stułę (gr. epitrachilion) i składając na niej swą dłoń, wymawia słowa modlitwy rozgrzeszenia.

    Używana zazwyczaj formuła grecka brzmi następująco:

    Wszystko, coś wyznał mej skromnej osobie i wszystko, czego nie mogłeś mi powiedzieć czy to przez nieświadomość, czy przez zapomnienie, niech Bóg ci wybaczy w tym świecie i w drugim... Wyzbądź się niepokoju; idź w pokoju.

    Czy teraz @ Nisa rozumie o co mi chodzi?


    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-03-11 16:19:41

    Tak @janie, wyznań, kościołów jest wiele..
    ale TYLKO JEDEN może być prawdziwy. I Jezus Chrystus zadbał o to, aby Kościół, który On założył nie pobłądził.
    Jedynie Kościół rzymskokatolicki zachowuje nauczanie Jezusa nieskażone. Dlatego, że jego założycielem jest Bóg, a nie ograniczony człowiek. Zgadza się, że w innych wyznaniach znaleźć można trochę prawdziwej nauki lecz nie zawierają jej całej i pewnej.
    Zupełnym brakiem logiki jest twierdzić, że: "każdy Kościół Chrystusowy ma w sobie prawdę i fałsz", ponieważ to ubliża Panu Bogu. - Bóg założył jeden prawdziwy Kościół, a nie "każdy". Inne tworzyli sobie ludzie.
    Ten Kościół, który On założył jest Święty, bo On sam nim kieruje. Dlatego to co KK ogłosił, jako nieomylne prawdy wiary (ex cathedra), nie może być fałszem! Bluźni Bogu każdy, kto chce udowadniać, że np. dogmaty KK są błędne. To tak, jak by samemu Bogu chciał udowadnić, że się myli.

    - Nisa -