czy świat jest stworzony jako dobry

Komentarze

  • 2013-01-23 15:44:53

    @Krysia11
    Szkoda, że nie odpowiedziałaś na żadne z moich pytań, więc w tej sytuacji zakładam, że nie potrafiłaś obronić swojej wypowiedzi.

    Pozdrawiam.
    - Łukasz -
  • 2013-01-23 17:12:58

    Pani Kasiu

    Jeszcze proszę o wyjaśnienie " dziewica Ewa"

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-01-23 19:12:56

    Lukasz
    cale dzielo Boga jest dobre.To co dzieje sie obok jest wynikiem dzialania Zlego.Diabel potrafi ingerowac w dzielo Boze bo zostal do tego dopuszczony.Podobnie czlowiek,ktory w zamierzeniu stworzony na obraz Bozy troche sie popsul.Ale ciesze sie,ze czytasz interpretacje.To bardzo rozwija i pozwala z dystansu spojrzec na Biblie.Interpretacje sa jak widzisz na ten sam temat moga byc rozne
    - BJ -
  • 2013-01-23 19:29:18

    Mogło istnieć coś takiego jak "dobro pierwotne", a dopiero siły zła dokonały wulgaryzacji stworzenia. Edeniczna harmonia kosmosu została zakłócona, stąd choroby, głód, śmierć.
    - el ecumeno -
  • 2013-01-23 21:23:52

    @Łukasz
    Już odpowiadam na Twoje pytanie.Kiedy mówisz o tym, że Maryja otrzymała tak czystą/doskonałą wolną wolę, iż nie mogła wybrać zła, sugerujesz, że Pan Bóg pozbawił Maryję jednej z podstawowych cech człowieka odróżniających go od pozostałych stworzeń. I to jest błędne. Przy tym masz pretensję do Stwórcy, że nie pozbawił możliwości wyboru także Adama i Ewy.
    Widzisz, jeśli kogoś kochasz to za żadne skarby świata nie chcesz go zdradzić, zranić. I w tym tkwi sens słów o tym, że Najświętsza Dziewica "nie mogła" wybrać zła.
    Wszystko, cokolwiek otrzymujemy od Pana jest dobre.

    Twoje pretensje do Niego wydają mi się dość dziwne. Popatrz na historię ludzkości. Bóg Ojciec stworzył świat: byty duchowe, ziemię. niebo, gwiazdy,planety,rośliny zwierzęta i człowieka obdarzonego rozumem i wolną wolą. Ustalił pewne zasady, których nie wolno naruszyć. Część aniołów, jak też i sam człowiek , sprzeciwił się Jego woli, zgrzeszył nieposłuszeństwem i utracił wszystko co posiadał. Poznał co to grzech, zło, cierpienie i śmierć. Ojciec nie skazał jednak ludzi na potępienie. Zesłał Swego Jednorodzonego Syna, który oddał życie, aby człowiek mógł powrócić do Ojca.
    Ty w widzisz winę diabła. Jednak tak na prawdę przez cały czas zarzucasz Ojcu błędy jakie popełnił stwarzając świat. Czy uważasz, że człowiek nie ponosi winy za swoje czyny? Wyobraź sobie, że człowiek otrzymując łaski od Boga, musi je przyjąć, musi się na nie otworzyć. Zwyczajnie musi współpracować, współdziałać. Tak samo, by szatan skusił człowieka, on musi się na to zgodzić, musi otworzyć drzwi serca umarłemu panu.

    Model, który proponujesz Stwórcy, czyli stworzenie człowieka pozbawionego wolnej woli?
    Wydaje mi się, że taki model życia przez wiele wieków funkcjonował na świecie. To ojciec wybierał dla swoich dzieci to, co było dla nich najlepsze: wykształcenie, znajomych, żonę/męża. Piszę to bez ironii. Wybierał dla dzieci to, co dobre. Jak sądzisz, czy one były szczęśliwe, wdzięczne a przede wszystkim, czy kochały ?
    Taki model zaplanowanego życia pokutuje do dziś w rodzinach królewskich. Nie wiem , ale dla mnie szczytem marzeń nie jest ubezwłasnowolnienie.
    Myślę, że bezsensowne są próby poprawiania Pana Boga. Wielu rzeczy nie rozumiemy. Nie możemy spojrzeć z boku na całość choćby tylko własnego życia, a co dopiero na historię ludzkości. Teraz widzimy niejasno.

    @jan
    Proszę przeczytać konstytucje Soboru Watykańskiego II.
    Ingerencją w Boże plany jest np.: aborcja czy samobójstwo. Chyba, że sądzi Pan, iż Bóg ofiarowuje człowiekowi życie po to by matka lub też on sam mógł się tego życia pozbawić. Każdy z nas może przyjąć Boże dary lub je odrzucić. Każdego dnia mamy możliwość wyboru dobra lub zła, życia lub śmierci. Proszę nie sugerować, iż stawia to człowieka ponad Bogiem. Choć tak do końca wiele rzeczy pozostaje tajemnicą, to jednak myślę, że wiele zależy od człowieka. Są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu, wśród których znajduje się min. odrzucenie Bożej łaski, Bożego Miłosierdzia. Te grzechy - i mówi o tym sam Chrystus na kartach Nowego Testamentu- nie będą odpuszczone. Zakładając, że Bóg pragnie szczęścia i zbawienia każdej ludzkiej istoty, widzimy, iż człowiek odrzucając Jego dłoń, może "pokrzyżować" Boże plany.

    Co dzieje się z człowiekiem w chwili przejścia na drugą stronę życia jest tajemnicą. Cóż tytuł tej strony brzmi: ROZMAWIAMY O WIERZE. O WIERZE, więc wszystkiego rozumem nie zdołamy rozwikłać.
    Pozdrawiam

    - Krysia!1 -
  • 2013-01-27 13:47:43

    Pani Krysiu

    Napisała Pani :

    " Są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu, wśród których znajduje się min. odrzucenie Bożej łaski, Bożego Miłosierdzia.""


    Proszę wymienić pozostałe grzechy przeciw Duchowi Świętemu ?
    Oraz wyjaśnić co znaczą słowa " dziewica Ewa"?

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-01-27 16:11:54

    @jan

    Sześć grzechów przeciwko Duchowi Świętemu:

    1. Grzeszyć zuchwale w nadziei Miłosierdzia Bożego.
    2. Rozpaczać i wątpić o Łasce Bożej.
    3. Uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać.
    4. Bliźniemu zazdrościć Łaski Bożej.
    5. Na zbawienne napomnienia mieć zatwardziałe serce.
    6. Nawrócenie i pokutę odkładać aż do śmierci.

    Źródło słów podałam w poprzednim komentarzu.
    - Krysia1! -
  • 2013-01-27 20:19:38

    Pani Krysia

    Pani Krysiu czy to co Pani napisała wynika z NT .Wydaje mi się , że NT mówi co innego. Zatem czy powinienem wkleić dla Pani cytat :

    "Nadziwić się nie mogę, że tak szybko dajecie odwieść się od tego, który powołał was w łasce Chrystusa, aby przejść do innej ewangelii. A w rzeczy samej nie ma innej ewangelii. Są tylko pewni ludzie, którzy sieją zamęt wśród was i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Lecz choćbyśmy, ja sam lub anioł z nieba, głosili wam inną ewangelię niż ta, którą przynieśliśmy wam - niech będzie przeklęty! Powiedziałem wam to dawniej już, a dziś powtarzam: jeśli wam ktoś inną ewangelię przynosi niż ta, którą otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
    Ga 1,6-9
    Przecież Pani zmienia treść ewangelii . Jeśli nie, proszę wykazać ,że NT mówi o tych grzechach , które Pani przytoczyła . Wkleiła Pani cytat Ga 1,6-9 , więc proszę być konsekwentna i wykazać te grzechy w treści NT.

    NT jest źródłem Prawd nie tylko dla KK. Proszę więc zachować ostrożność i powagę w dyskusjach choćby dlatego , że NT jest podstawą ( wyjściem) do jakiejkolwiek dyskusji.
    Zostało jeszcze Pani wyjaśnić " dziewica Ewa i reinkarnacja jest herezją" w świetle NT.
    W dyskusjach powinna Pani opierać się na PŚ a nie na wewnętrznych przepisach różnych wiar . A wyjątkowo ze mną , bo wyraźnie posługuję się treścią NT.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-01-28 14:23:03

    Panie Janie, to nie są wewnętrzne przepisy "różnych wiar ". Mówię o KOŚCIELE POWSZECHNYM , którego jestem częścią. Bardzo proszę, by Pan się przedstawił.
    - Krysia!! -
  • 2013-01-28 17:02:32

    Według podań św. Maciej w okresie swojej działalności Apostolskiej nawrócił wielu niewiernych i czynił także cuda, przez co Żydzi go nienawidzili, a wreszcie jako bluźniercę postawili przed arcykapłanem Ananiaszem. Podczas spotkania św. Macieja z arcykapłanem, Ananiasz począł bluźnić Chrystusowi, a w końcu zawezwał Macieja, aby ten swą naukę odwołał. Maciej miał mu jednak odpowiedzieć: Wy mi bluźnierstwo zarzucacie, a ja szczycę się tem, że jestem chrześcijaninem! Wierzę, że Jezus Nazareński, któregoście umęczyli, jest prawdziwym Synem Bożym, równie wieczny i wspaniały, jak Ojciec; to wyznaję sercem i ustami aż do zgonu mego!, na to odpowiedział mu Ananiasz: Zbluźnił Bogu, ukamienujcie go!. Kiedy następnie Maciej ukamienowany leżał na ziemi, przyskoczył do niego rzymski żołnierz i uciął mu głowę toporem, na znak, że Żydzi jako poddani nie mają prawa karać śmiercią.


    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-01-29 11:55:57

    Pani Krusiu NT jest także wykładnią dla Kościoła protestanckiego i innych nie tylko dla KK. I jak Pani zauważy, każdy inaczej wiele Prawd z NT tłumaczy. Dla Pani wszyscy są w błędzie oprócz KK, natomiast dla innych Pani jest w błędzie. Właśnie to między innymi jest dowodem, że człowiek się myli. No bo ktoś tu się myli.
    Co do przedstawiania , to sposób jaki Pani to zrobiła prosi się o pytanie , czy była pani kiedykolwiek jakoś powiązana z milicją. Proszę się nie obrażać , ale jeśli Pani nie rozumie, że takich słowa jak np " Stalin , Hitler , Lenin" pisze się z dużych liter i w dodatku nie świadczy to o szacunku, czy bycie dzieckiem jednego z nich , to jak z Panią rozmawiać naprawdę o trudnych rzeczach.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-01-29 13:09:54

    @jan
    Wyjściem do jakiejkolwiek dyskusji jest Biblia.
    Nie chce się Pan przedstawić, to zrobię to za Pana.

    Pierwsze zdanie Biblii brzmi:

    NA POCZĄTKU BÓG STWORZYŁ NIEBO I ZIEMIĘ.
    Rdz 1,1
    A tu stwórca świata, o którym Pan pisze pod tematem
    "Niezrozumiałe słowa Jezusa":

    "Duch Św. Prawda jest traktowany jak wirus przez moc (Ducha Fałszu) Stwórcy tego świata."

    "Stwórca tego w zasadzie wszechświata (bo to nie tylko nasza galaktyka) mocą swojego Ducha określił działania tego świata a Duch Św. Prawda w tym mu przeszkadza."

    "Stwórcą tego świata jest Jalgabaoth a jego synowie to Elohim i Jahwe książęta tego świata."

    Według Pana stwórcą świata jest jakiś "Duch Fałszu"- ojciec kłamstwa - zły duch.
    Coś takiego jak Jolgabaoth nie istnieje. W żydowskiej kabale występuje Jadalbaoth -pierwszy archanioł ciemności. W etiopskiej Księdze Henocha jest utożsamiany z upadłym aniołem, niegdyś najwyższym hierarchą.
    Używa też Pan imienia Jahwe jako jednego z książąt tego świata. Księciem tego świata jest zły duch.
    Dopuścił się Pan najstraszniejszego bluźnierstwa nazywając złego ducha Imieniem Boga!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Bóg przywołał Mojżesza z płonącego krzewu i mówi:
    "JESTEM Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba" (Wj 3,6)
    Objawiając swoje imię JAHWE (JHWH), "Ja Jestem Tym, Który Jest" , "Ja Jestem Tym, Który Jestem", Bóg mówi kim jest i jakim imieniem należy Go nazywać.

    PANIE JANIE JEST PAN WIELKIM BLUŹNIERCĄ!!!!!!!!!!!!!!!

    Nie stać też Pana na odwagę, by przyznać się do jakiej organizacji/ sekty Pan należy.
    Wszystkie Pańskie tłumaczenia są fałszywe. Sieje Pan niepokój i zamęt. Niczego też nie trzeba Panu tłumaczyć. Wszelkie herezje wytłumaczył już Kościół, którego Pan nie uznaje. Ale nic dziwnego. Jak mógłby Pan uznawać Kościół, jeśli nie uznaje Pan Boga Ojca- Stwórcy świata.

    JEST PAN W WIELKIM NIEBEZPIECZEŃSTWIE!!!!

    Takim działaniem nie zaszkodzi Pan Kościołowi, ale sobie.

    - Krysia !I! -
  • 2013-01-29 14:37:45

    @Krysia1
    Dziękuję za obszerną i wydaje mi się rozsądną odpowiedź.

    Niestety wybrane przez Panią porównanie jest, delikatnie mówiąc, strzałem we własną stopę. Pisze Pani:

    "To ojciec wybierał dla swoich dzieci to, co było dla nich najlepsze: wykształcenie, znajomych, żonę/męża. Piszę to bez ironii. Wybierał dla dzieci to, co dobre. Jak sądzisz, czy one były szczęśliwe, wdzięczne a przede wszystkim, czy kochały?"

    Jak rozpatrywać te słowa mając w świadomości, że wg apokryfów o wyborze męża dla Marii zdecydował Duch św. pod postacią gołębicy?
    Jak Pani sądzi, czy wyznaczenie starca na męża sprawiło, że była szczęśliwa, wdzięczna a przede wszystkim czy kochała?
    - Łukasz -
  • 2013-01-29 19:02:59

    Kościół Powszechny Królestwa Bożego (pt. Igreja Universal do Reino de Deus) - zielonoświatkowy kościół chrześcijański, mający swoją siedzibę w Rio de Janeiro, w Brazylii. Założony 9 lipca 1977 r. przez Edira Macedo, Kościół Powszechny Królestwa Bożego stał się pierwszym i największym kościołem zielonoświątkowym w Brazylii. Jest obecny prawie w 200 krajach, bardziej
    powszechny w krajach języka portugalskiego[2]. W 2009 roku osiągnął liczbę 13 mln wiernych, w ponad 5.000 kościołach w samej Brazylii. Inne statystyki mówią o 2 milionach członków.

    Kościół opiera swe doktryny wyłącznie na Biblii, z naciskiem na naukę dobrobytu (Teologia sukcesu).


    Cerkiew uważa siebie za jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół założony przez Jezusa Chrystusa i jego apostołów blisko 2 tysiące lat temu. Składa się ona z licznych Cerkwi lokalnych nazywanych autokefaliami, które pozostają ze sobą w jedności dogmatycznej. Każda lokalna autokefaliczna cerkiew jest rządzona przez Święty Sobór Biskupów pod przewodnictwem patriarchy, metropolity lub arcybiskupa. Pierwsze honorowe miejsce wśród przywódców lokalnych cerkwi zajmuje patriarcha Konstantynopola, ze względu na dawną pozycję Konstantynopola jako stolicy imperium.


    Cerkiew prawosławna nazywana jest również Kościołem ortodoksyjnym. Słowo ortodoksja wywodzi się z języka greckiego i oznacza autentyczną wiarę i właściwe oddawanie czci (ortos - prawy, właściwy, autentyczny; doxa - sławienie, wiara, chwała).


    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-01-29 19:09:59

    Bog cudow
    - Rafal -
  • 2013-01-30 10:40:32

    Pani Krysia

    Napisała Pani:

    ""Mówię o KOŚCIELE POWSZECHNYM , którego jestem częścią.""

    Proszę napisać coś więcej , bo to zbyt ogólne.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-01-30 17:47:21

    @ Krysia

    Ewangelia wg św. Jana
    10/ 29 Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich5. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy».
    31 I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. 32 Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». 34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?6 35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić - 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "BLUŹNISZ", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?" 37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! 38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». 39 I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk.

    Ewangelia wg św. Mateusza
    65 Wtedy najwyższy kapłan rozdarł swoje szaty i rzekł: «Zbluźnił. Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków? Oto teraz słyszeliście BLUŹNIERSTWO. 66 Co wam się zdaje?» Oni odpowiedzieli: «Winien jest śmierci». 67 Wówczas zaczęli pluć Mu w twarz i bić Go pięściami, a inni policzkowali Go 68 i szydzili: «Prorokuj nam, Mesjaszu, kto Cię uderzył?»
    Ewangelia wg św. Marka
    14/64 Słyszeliście bluźnierstwo. Cóż wam się zdaje?» Oni zaś wszyscy wydali wyrok, że winien jest śmierci. 65 I niektórzy zaczęli pluć na Niego; zakrywali Mu twarz, policzkowali Go i mówili: «Prorokuj!» Także słudzy bili Go pięściami po twarzy.

    Pokazała Pani swoją prawdziwą naturę . Dobrze chociaż , że Pani sama się przyznała do tego , że Stwórca tego świata jest Pani Ojcem . Pan Jezus Chrystus podobnym ludziom do Pani w wypowiedziach, powiedział:

    "42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. "

    Forma wypowiedzi jaką Pani stosuje przez słowa "bluźnisz" ukazuje Pani prawdziwe oblicze. A uwzględniając jeszcze moje prośby, aby Pani wytłumaczyła sens przytaczanych przez mnie cytatów i ich brak , pokazuje kompletny btak wiedzy albo szatański cynizm.
    W tym przypadku pozostaje powiedzieć Pani , aby Pani Prawdziwie uwierzyła w Pana Jezusa Chrystusa i oddała mu swoje życie .
    A jeśli Pani tego też nie rozumie , to mówię w IMIĘ PANA JEZUSA CHRYSTUSA ODSTĄP ODE MNIE.I ODEJDZ W MIEJSCE CI PRZEZNACZONE.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste



    - jan -
  • 2013-01-30 22:15:58

    @ jan
    1. Według Biblii Bóg stworzył niebo i ziemię. Według Pana świat został stworzony przez "Ducha Fałszu".

    2. Biblijne Imię Boga Stwórcy brzmi: "Jestem, Który Jestem" (Jahwe/ Jehowa). Pan pisze, że Jahwe to książę tego świata (zły duch). TRUDNO O WIĘKSZE BLUŹNIERSTWO!!! Cała Pańska nauka opiera się na kłamstwie.
    A dla ścisłości, Hitler, Stalin i Lenin to nazwiska; zły duch, ojciec kłamstwa, duch fałszu- to nie imiona własne i choć to najwięksi zbrodniarze, nie przysługuje im przywilej wielkiej litery.

    Powszechny znaczy katolicki.(Definicja)

    Jak dotąd Pan się nie przedstawił. Ja nie wstydzę się przynależności do Kościoła katolickiego. Pan podał różne, czyżby organizacja do której Pan należy była jakąś mieszaniną ? Bo mitologicznego demiurga już w nim mamy.


    - Krysia!1! -
  • 2013-01-30 22:27:40

    @Łukasz
    Gdyby Pan rzeczywiście znał apokryfy, wiedziałby Pan , że było kilku kandydatów z rodu Dawida. Maryja wybrała Józefa. Wybrała zgodnie z wolą Boga. A ten "starzec" miał podobno 45 lat.
    Pan Bóg nie pozbawił Maryi wolnej woli. Wybrała małżonka i powiedziała Bogu "tak", gdy poczęła z Ducha Świętego.
    Pozdrawiam

    - Krysia!1!! -
  • 2013-01-30 23:00:00

    @ Krysia
    Zaczyna Pani bezczelnie kłamać . Prosze mi wykazać że ja napisałem ,że stwórcą świata jest Duch fałszu.
    Nie pytałem co znaczy powszechny lecz pokazałem , że inne Kościoły też nazywają się "powszechny"i twierdzą , że są głosicielami jedynej Prawdy . Jeszcze raz i ostatni tłumaczę że Jahwe , to Istota a duch to jego moc . Proszę przestać odgrywać nienormalną . Tłumaczyłem to już parę razy. Jeszcze raz Jahwe , to istota , a duch to jego moc. Przedstawiałem się już nie raz i jestem przekonany , że tyle informacji , które o sobie napisałem nikt tutaj nie napisał.
    Proszę odpowiedzieć na zadane pytania, a nie dopytywać się o rzeczy, które do ustalania PRAWDY nie są potrzebne. zwłaszcza o Ewie dziewicy. Odpowiedziałem tylko dlatego że zaczyna Pani mocno kłamać.
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -