czy świat jest stworzony jako dobry

Komentarze

  • 2013-02-21 17:30:42

    Jan
    oczywiscie,ze Mojzesz rozmawial z Bogiem "twarza w twarz" pomimo,ze pare wersetow wczesniej musial by przy tym umrzec.To tylko potwierdza istnienie Trojcy.Podac wersety?
    - BJ -
  • 2013-02-21 18:12:46

    BJ
    Ja nie twierdzę , że Mojżesz nie rozmawiał z Bogiem "twarza w twarz" . Wręcz przeciwnie. A to jest właśnie dowodem , że Jahwe nie jest Ojcem Pana Jezusa Chrystusa , który powiedział :
    5/37 Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.

    .Podac wersety? Proszę podać
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-02-21 22:47:42

    Jan
    czy wierzysz w Boga Ojca i syna i Ducha Swietego?
    - BJ -
  • 2013-02-22 02:14:42

    Bój się Boga, @janie, wg ciebie cały Kościół "kłamie", gdy uczy o równości trzech Osób Bożych?? Jezus Chrystus też "kłamie", gdy mówi, że "Ja i Ojciec jedno jesteśmy"?
    Masz szansę poznać prawdziwą wiarę chrześcijańską, po to jest to forum katolickie. Wielka strata dla ciebie, że wolisz wierzyć bajkom, a zdrowej nauki nie przyjmujesz.

    - Nisa -
  • 2013-02-22 10:25:29

    Jeśli chodzi o spowiedź to widzę ją jako część nauczania Pana Jezusa, tego co Bóg chce, by wyznawać swoje grzechy.
    „Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy” - List św. Jakuba 5:16.
    „Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” - Ewangelia Jana 20:23.
    „Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty” - Apokalipsa 22:14 – tu jak Kościół Katolicki uczy chodzi o sakrament pokuty i pojednania.

    Jeśli chodzi o to wcześniejsze co pisałeś to nie umiem odpowiedzieć dlaczego Bóg w ST był taki "krwawy" (nie chcę napisać czegoś niewłaściwego), trzeba Go zrozumieć, poznać Go, ST też coś mówi o Bogu - ja sam wolę nie polegać na własnym rozumieniu PŚ tylko słucham Kościoła Katolickiego i jego apostołów i do nich idę z pytaniami i wątpliwościami, bo już sparzyłem się na ufaniu we własne interpretacje. Wierzę, że Bóg jest stwórcą nieba i ziemi i wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, jak mówi Credo. A mam pytanie do Ciebie, żeby Cię lepiej zrozumieć - czy wg Ciebie Jahwe, Stwórca, Bóg ST to "władca świata, który nadchodzi" Jana 14:30?

    - Michał -
  • 2013-02-22 11:06:49

    @jan
    Nie przypominam sobie byśmy byli na "ty".
    "NA POCZĄTKU BÓG STWORZYŁ NIEBO I ZIEMIĘ. (...) A WIEDZIAŁ BÓG, ŻE BYŁY DOBRE."!!!!!!!!!!!

    Pan odrzuca ten fragment. Według Pana świat jest dziełem ducha fałszu. Gdyby tak było, to duch fałszu byłby też stwórcą człowieka. Innymi słowy wierzy Pan w to, że Pańskim ojcem jest duch fałszu (szatan). To wyjaśnia wszelkie herezje, jakie Pan głosi.

    Nigdy nie napisałam, że nie było grzechu. Oczywiście grzech pierworodny był, ale to nie znaczy, że ziemia jest dziełem ojca kłamstwa.
    Życie człowieka jest darem, jest błogosławieństwem. Pokłosiem grzechu jest cierpienie, trudy życia, ból rodzenia, choroby i śmierć. Ale ku wściekłości szatana, wszystko to jest drogą wiodącą człowieka do zbawienia. Ziemia została przeklęta przez szatana, ale pobłogosławiona przez Boga Stwórcę. Wygnanie z Raju niesie w sobie nadzieję życia wiecznego. Tam Ojciec wszelkiego stworzenia mówi o Niewieście (Maryi) i Jej Potomku (Jezusie) przez którego przyjdzie zbawianie ludzkości.
    Dziewica Ewa związała wszystko przez grzech- przez grzech pierworodny. Ewa została stworzona przez Boga Ojca. Była dziewicą, istotą dobrą i czystą, wolną od grzechu pierworodnego (podobnie jak druga Ewa- Maryja). Niestety Ewa za podszeptem złego ducha (ducha fałszu) popełniła grzech który dotknął całego stworzenia- przyrody ożywionej i nieożywionej.

    KTO MNIE WIDZIAŁ, WIDZIAŁ TAKŻE I OJCA.
    JA I OJCIEC JEDNO JESTEŚMY.
    KTO MNIE WIDZI, WIDZI TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ.

    Głos Ojca słyszeli wszyscy obecni przy chrzcie Jezusa. Słyszeli go też Apostołowie Piotr, Jakub i Jan obecni przy Przemienieniu Pańskim. Podobnie jak Mojżesz przy gorejącym krzewie.

    Ojca nie widzi i nie słyszy ten, kto nie wierzy w Syna.
    @jan
    I jeszcze Pański ulubiony cytat, którym poucza Pan katolików:
    "A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, dla niewiernych, których umysły oślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga." 2Kor (4,3-4)
    "Bogiem "tego świata jest szatan strącony z Niebios, szalejący wciąż czyhający kogo by porwać, ale NIE stwórca a NISZCZYCIEL. On niczego na świecie NIE stworzył.
    Dalszy ciąg tego fragmentu brzmi:
    "Bo nie głosimy siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana; sami zaś pragniemy być jedynie sługami waszymi z miłości dla Jezusa. BO TEN SAM BÓG, KTÓRY RZEKŁ: "Niech światłość zaświeci w ciemności" (Rdz 1,3), rozświecił tę światłość w sercach naszych, aby rozjaśnić światło poznania chwały Bożej w obliczu Jezusa Chrystusa." 2Kor (4,5-6)

    @jan
    BO TEN SAM BÓG, KTÓRY RZEKŁ: "NIECH ŚWIATŁOŚĆ ZAŚWIECI W CIEMNOŚCI."- Janie, to ten sam Bóg, który stworzył cały świat (patrz Księga Rodzaju)!!!

    Zaślepia Pana duch fałszu, który nazywa siebie stwórcą.
    Odrzucając Boga Ojca Stwórcę wszelkiego stworzenia, staje się Pan dzieckiem ducha fałszu. Wybiera Pan za ojca szatana!!!!
    Nie dość, że głosi Pan szatańskie poglądy, to jeszcze uważa je za prawdziwe i wszystkich, którzy uznają Boga Ojca Stwórcę , nazywa kłamcami.
    Napisał Pan, że należy do Kościoła katolickiego. To także kłamstwo.
    WIERZĘ W BOGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO, STWORZYCIELA NIEBA I ZIEMI - to Credo katolika.
    Proszę nie udawać lub nie kłamać.
    Katolikiem Pan nie jest.
    Proszę napisać wyznanie swojej wiary.




    - Krysia 2!!1 -
  • 2013-02-22 14:09:00

    BJ
    Nie wycofuj się i daj te wersety
    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-02-22 14:45:31

    Dalej kłamiesz @ Niso
    - jan -
  • 2013-02-22 14:53:17

    Pan Jezus Chrystus zawsze mówił PRAWDĘ , to że :
    Ja i Ojciec jedno jesteśmy». nie przeczy słowom Pana Jezusa Chrystusa , że :Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8.
    To ty przeczysz słowom Pana Jezusa Chrystusa . Już nie długo.
    Króluj nam Panie Jezu Cgryste
    - jan -
  • 2013-02-22 15:31:58

    @- Krysia 2!!1 -
    Wielokrotnie ci tłumaczyłem jaka jest różnica między istotą żywą i iego duchem , która jest jego mocą. Próbujesz mnie wyprowadzić z równowagi albo niestety nie potrafisz tych rzeczy zrozumieć . Jeśli ty takich naprawdę prostych rzeczy nie rozumiesz to lepiej będzie jeśli przestaniesz się wypowiadać w bardziej trudnych rzeczach. Bo do KK należałem i należę i wolno mi dociekać właśnie w rodzinie dlaczego wiele rzeczy przyjętych przez KK nie zgadza się z NT. Ja rzetelnie podchodzę do tematu uzasadniając go treścią NT. Natomiast ty zaczynasz ośmieszać KK w którym ja jestem i o dziwo dla ciebie nie pozwolę abyś to czyniła. Napisałaś tak wiele głupich rzeczy , że moi koledzy księża KK poprosili mnie abym ci to właśnie napisał. Twoje powoływanie się na członkostwo w KK jest co najmniej dziwne. Nie spotkałem katolika , który by powiedział jak ty cyt:
    "Stworzony świat nie jest żadną karą dla człowieka. Pan Bóg stworzył świat i dał go człowiekowi w posiadanie. ""
    Przez takie wypowiedzi dajesz obraz nie tylko siebie.
    Pytałaś o słowa ""Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.""
    Więc ci logicznie wyjaśniłem , że dotyczą one okresu przed przyjściem Pana Jezusa Chrystusa , a ty ciągle wstawiasz cytaty , które dotyczą czasów po przyjściu Pana Jezusa Chrystusa i ja się z tym zgadzam ale jak widać ty po prostu naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz. Dlatego niech do ciebie dotrze , że sobie robisz więcej szkód niż komukolwiek. Po prostu nie dajesz rady pojąć niektórych rzeczy i tyle. Dlatego nie chcę w takiej materii z tobą dyskutować Nic z tego nie wypłynie.
    Ty wierzysz w to co wierzysz i jest to twoja sprawa.
    Pisanie takie jak ""Proszę napisać wyznanie swojej wiary."" świadczy o twojej głupocie i sama się zasegregowałaś do bardzo niemądrych ludzi . Przecież Kali napisać to co ty prosić . Dlatego z szacunkiem dla ciebie mówię ci DAJ SOBIE SPOKÓJ .
    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-02-22 16:58:41

    Michał ja także podpisuję się pod tym co napisałeś tj :
    List św. Jakuba 5:16. , Ewangelia Jana 20:23. ,Apokalipsa 22:14 tylko pozostaje jeszcze zadośćuczynienie , które podciąga człowieka pod PRAWO.
    Natomiast co do Twojego pytania najpierw zwróć uwagę na:
    Ewangelia wg św. Jana
    14/28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8.
    Michał zwróć uwagę na te słowa :"" idę do Ojca""
    Gdyby wtedy tam byli tacy ludzie jak Nisa i podobni, to krzykneli by przecież Panie mówiłeś , że jesteś w Ojcu a Ojciec w Tobie albo krzyknęli by przecież mówiłeś Panie , że Ty i Ojciec jedno jesteście TO JAK MOŻESZ IŚĆ DO OJCA. To właśnie świadczy , że część ludzi nie stara się zrozumieć tego i przyjmuje błędne rozwiązania z IV wieku. Dzisiaj nie ma problemu zrozumieć współistnienie z podziałem że ktoś jest większy. Problem polega na tym, że w oparciu o dogmat mamli się wszystko i brak jest prawidłowej odpowiedzi.
    Zwróć uwagę na zachowanie się @Nisy , ktorej już parę razy cytowałem słowa Pana Jezusa Chrystusa , który bezwzględnie powiedział , że Ojciec jego jest większy. Jak widzisz nie dociera to do niej i w ten sposób pokazuje jeszcze bardziej swój błąd brnąc w coraz to większe nie logiczne stwierdzenia.
    Zapytałeś mnie :czy wg Ciebie Jahwe, Stwórca, Bóg ST to "władca świata, który nadchodzi" Jana 14:30?

    30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!

    Według mojego rozumowania to tak . Z tym jednak że Jahwe jest synem Stwórcy tego świata stąd nazwa książe . Tak jak Pan Jezus Chrystus jest w jedności ze swoim Ojcem , tak i Jahwe jest w jedności ze swoim Ojcem stwórcą tego świata.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-02-22 18:39:12

    @ - Krysia 2!!1 -

    napisałaś :
    ""Ziemia została przeklęta przez szatana, ale pobłogosławiona przez Boga Stwórcę. ""

    Czy o to błogosławieństwo ci chodzi? :

    Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem, mówiąc: Nie będziesz z niego jeść - przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał z niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia. (18) Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli. (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!

    Króluj nam Panie Jezu Chryste
    - jan -
  • 2013-02-23 17:05:24

    czy Bog mogl stworzyc ohyde?co to za Bog?
    - hanka -
  • 2013-02-23 19:36:26

    hanka
    ohyda zostala stworzona jako dobra.Sama sie zohydzila.Bog tylko pozwolil.

    Jan
    chocby Ksiega Wyjscia 33,7-11...
    - BJ -
  • 2013-02-23 23:26:52

    BO OJCIEC WIĘKSZY JEST ODE MNIE.""
    To są słowa Pana Jezusa Chrystusa które pochodzą od Jego Ojca , który jest Światłością , Miłością Miłosierdziem . Są to słowa , które pochodzą od BOGA.
    Przestań kłamać@ Niso
    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -
  • 2013-02-24 00:12:54

    @jan
    - dalej piszesz te same brednie. Nie jesteś katolikiem, bo nie wyznajesz katolickiego Credo. Albo jesteś katolikiem- heretykiem, gdyż atakujesz dogmaty Kościoła rzymskokatolickiego. I nie tylko dogmaty lecz wiele innych rzeczy, które są Jego nauczaniem. A ty to nauczanie ośmieszasz. W ten sposób bluźnisz też Bogu.
    Jesteś tu obecnie jak TROLL. Obrażasz ludzi, Boga i Jego Kościół. Nie przyjmujesz prawdy.
    Pokazałeś to wyraźnie w swoich odpowiedziach do Krysi. Jeśli temu zaprzeczysz, to znaczy, że masz problemy z logicznym myśleniem, albo potrzebujesz księdza egzorcysty. Nikt tu już ci nie pomoże, dopóki sam nie będziesz chciał sobie pomóc.

    - Nisa -
  • 2013-02-24 09:37:38

    Pan Jezus Chrystus powiedział , że :JA I OJCIEC JEDNO JESTEŚMY, ale wyraźnie także pokazał ,że Ojciec to Ojciec a Syn to Syn
    Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował».
    Wyraźnie określa , że nie On lecz jego Ojciec ustala miejsca


    36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.

    Wyjątkowy przykład pokazujący , żę Ojciec wie , a Syn nie wie

    29 Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec

    Wyraźnie widać o odrębności Ojca , który przekazje Synowi
    57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.

    Wyraźnie widać , że Syn żyje dzięki Ojcu

    18 Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał».
    Wyraźnie widać , że Ojciec świadczy o Synu

    A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

    Króluj nam Panie Jezu Chryste


    - jan -
  • 2013-02-24 17:00:16

    Ziemia nie została przeklęta przez Boga. Stwórca nie mówi "przeklinam ziemię" lub "Ziemio, bądź przeklęta". Bóg Ojciec stwórca wszechświata mówi: "..przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu..." - z twego powodu czyli z powodu Adama, a dokładnie z powodu grzechu pierworodnego. Zakłócenie harmonii w świecie, wywołane grzechem człowieka, udzieliło się całej naturze żywej i martwej. Ziemia ponosi konsekwencje tego grzechu, Jest przeklęta z powodu szatana.

    Janie, bardzo chciałabym poznać tych Twoich kolegów księży KK, którzy głoszą tak jak Ty, że stwórcą świata nie jest Bóg Ojciec, a Jahwe jest księciem tego świata.
    ( Według nauki Kościoła książę tego świata to diabeł/ szatan/ zły duch/ ojciec kłamstwa etc.)
    Ciekawe rzeczy piszesz, bo to oznacza, że są wśród duchownych KK tacy, którzy nie wierzą w Credo, jakie co niedzielę recytują wraz z wiernymi w czasie sprawowanie Najświętszej ofiary. Nie wierzą w Boga Ojca Stworzyciela Nieba i Ziemi.
    Cóż najważniejsze, że Ty rozumiesz wszystko.

    "Bo ten sam Bóg, który rzekł: "Niech światłość zaświeci w ciemności!( Rdz 1,3), rozświecił tę światłość sercach naszych, aby rozjaśnić światło poznania chwały Bożej ..." Ten sam Bóg, który stworzył niebo i ziemię, rozjaśnił światło poznania chwały Bożej w sercach Apostołów- to mówi św. Paweł w Drugim Liście do Koryntian.
    Janie. A który bóg rozświeca setce Twoje i kolegów?

    A co do czasu sprzed przyjścia Pana Jezusa, czy uważasz, że Pan Jezus nie istniał przed Swoim przyjściem? I co ma do tego czas, skoro dla Boga czas nie istnieje. Nie ma więc znaczenia moment widzenia czy słyszenia Boga. Co na ten temat myślą Twoi znajomi?
    "Kto mnie widział, widział także i Ojca."
    " Wcześniej niż Abraham był, jam jest".
    To także słowa Jezusa.
    Możesz się zastanawiać, ale nie nazywaj katolików kłamcami. Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. I tego nie zmienią teolodzy, ani Twoi koledzy księża.



    - Krysia2!!!1 -
  • 2013-02-24 18:37:16

    Czy duch fałszu stworzył Niebo i Ziemię, Księżyc i Słońce, i miliardy gwiazd i planet?
    Czy duch fałszu jest stwórcą wody, powietrza i ognia?
    Czy góry, doliny, morza i rzeki, i wreszcie ja i Ty, i Twoi koledzy księża, czy my wszyscy jesteśmy dziełem ducha fałszu?
    Odpowiedz Janie.
    Czy duch fałszu może cokolwiek stworzyć?
    On tylko niszczy wszelkie piękno i dobro stworzone przez Boga.

    Bóg Ojciec stwarzając niebo i ziemię zabronił człowiekowi spożywać owoc z drzewa wiadomości dobrego i złego.
    Wyobraźmy sobie, że pewien ojciec pozwala swym dzieciom biegać i bawić się na terenie swej cudownie pięknej, rozległej posiadłości. Zabrania tylko zjeżdżać po poręczy schodów, bo skutki będą opłakane. Dzieci jednak idąc za namową złego sąsiada, ciekawe przygód dosiadają poręczy, zjeżdżają i łamią kark. Od tej chwili zostają przykute do inwalidzkiego wózka.
    Ich życie zmienia się w mgnieniu oka. Świat jest zupełnie obcy, inny od tego, w którym żyły dotychczas. To, co było w zasięgu ręki, staje się niedostępne. Wszystko traci blask. Nie daje już radości. Życie jest trudne, naznaczone cierpieniem, pełne ograniczeń.

    Ojciec widząc, co zrobiły dzieci mówi, że od tej pory ich życie będzie pasmem cierpień.
    Czy to oznacza, że to on ponosi za to winę?
    Czy mówiąc o trudach życia w tym "innym", bo niedostępnym, nieprzyjaznym świecie, przeklina własne dzieci?
    To nonsens.

    Świat jest dziełem Boga Ojca a cierpienie pokłosiem pychy i nieposłuszeństwa. Duch fałszu nie przestaje mieszać, namawiać nas do złego, abyśmy sami jeszcze bardziej utrudniali sobie życie i przeklinali Ojca, winiąc go za trudy życia, choroby i cierpienia. On też nazywa siebie stwórcą świata.
    Niestety, prawda jest taka, że duch fałszu może jedynie świat niszczyć, zmieniać, ale tylko wtedy, gdy człowiek da się oszukać i posłucha jego głosu.
    Choć na przestrzeni wieków zły duch wiele namieszał, to jednak świata NIE stworzył.

    Oceń sam, komu wierzysz- Bogu Ojcu Stwórcy wszechświata, czy duchowi fałszu - burzycielowi wszelkiego dobra, niszczycielowi świata.





    - Krysia2!!!1 -
  • 2013-02-25 10:46:10

    @- Krysia2!!!1 -
    Wielokrotnie ci tłumaczyłem , kogo i w jakiej okoliczności nazywam kłamcą . Napisałaś : Możesz się zastanawiać, ale nie nazywaj katolików kłamcami.
    NIGDY NIE NAZWAŁEM KATOLIKÓW KŁAMCAMI . Jak do tej pory to nazwałem ciebie i nysę Kłamcą uzasadniając dlaczego. Katolicy , wierni KK sa wg mnie okłamywani , a nie są kłamcami . Kłamcą przykładowo jesteś ty , bo skłamałaś , że ja nazwałem katolików kłamcami. Napisałaś
    :Ziemia nie została przeklęta przez Boga. Stwórca nie mówi "przeklinam ziemię" lub "Ziemio, bądź przeklęta". Bóg Ojciec stwórca wszechświata mówi: "..przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu..." - z twego powodu czyli z powodu Adama,
    A gdzie i kiedy ja napisałem że została przeklęta bez powodu . Więc dalej kłamiesz bo niezależnie od powodu ziemia jednak została przeklęta. To właśnie od kilku komentarzy ci wyjaśniałem. Dalej nie rozróżniasz pojęć duch fałszu i ten który nim się posługuje. Napisałaś:Czy duch fałszu stworzył Niebo i Ziemię, Księżyc i Słońce, i miliardy gwiazd i .......
    Nigdy nie napisałem że duch fałszu cokolwiek stworzył , ponieważ duch fałszu jest mocą i pochodzi od żywej nieśmiertelnej istoty. Po prostu nie rozumiesz tego. Co do
    5/37 Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.
    te wyraźnie mówią, że czas , który obejmują to czas DO PRZYJŚCIA Pana Jezusa Chrystusa na ziemię. A więc czas , który właśnie ja interpretuję . Czyli przed przyjściem Pana Jezusa Chrystusa nikt nie słyszał jego głosu ani nie widział Jego oblicza .

    O TYM MÓWI SAM PAN JEZUS CHRYSTUS.
    I nie znaczy to że przed przyjściem na ziemie nie było Pana Jezusa Chrystusa. Wręcz przeciwnie Był , Jest I Będzie.
    TYLKO NIE CHODZIŁ JESZCZE PO ZIEMI DLATEGO POWIEDZIAŁ DO ŻYDÓW W ŚWIĄTYNI
    Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; 38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał.
    Jak tobie wytłumaczyć np słowa:38 nie macie także słowa Jego, trwającego w was,
    Przecież to dla ciebie sajensfikszyn. A odpowiedź jest taka prosta : nie było w nich Ducha Świętego właśnie pochodzącego od Ojca Pana Jezusa Chrystusa. Bo gdyby był to poznali by Go jak wymieszane kurczęta poznają swoją matkę kwokę. Ale to za trudne dla ciebie .
    Króluj nam Panie Jezu Chryste

    - jan -