Święci, spowiedź, inne...

2013-11-28 07:26:42

Witam serdecznie,
Moje 1-sze pytanie brzmi nastepująco. Pan Jezus powiedział Ty jestes Piotr czyli opoka , na Tobie zbuduje Kościół mój. Ale, była mowa o Piotrze, tylko o Piotrze, nie było mowy o Apostolach a wrcacając do Piotra, pan Jezus nie mówił, że po Piotrze będzie jeden główny duszpasterz. i cała dalsz astriktura
.Piotr miał zbudować podwaliny Kościoła ale gdzie jest mowa, że za każdym razem będzie wybierany nowy przywódca koscioła (do tego nieomylny w sprawch wiary.... ). w czasch Jezusa ne było też hierarchii, kardynałowie, biskupowie.... bardzo prosze o podanie przykładów z Pisma Świetego
2) Dlaczego mamy sie modlić do Matki Boskiej i Świętych (zresztą...Święci, gdzie w Pismie jest napisane w jaki sposób należy uznawac jakąś osobe za święta? - czy Chrystus o tym gdziekolwiek wspominał? Powiedział - ja jestem Prawda, Drogą i Życiem - nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przez mnie - rozumiem to dzieki Jego poswięceniu za nas.
3) Spowiedź - Pan Bóg doskonale wie, jakie grzechy po pełnilismy i czy za nie żałujemy. Co to znaczy, przynajmniej raz w roku sie spowiadać - od kiedy to Pan Bóg wyznacza terminy (jeżeli ktos wierzy w spowiedź indywidualną) to powinien spowiadać się, kiedy wie, że zgrzeszył i tej spowiedzi potrzebuje.
Myślę, że powyzsze sprowadza sie do tzw Tradycji Kościoła a Kościół to przeciez my wszyscy, Tradycja ta poza tym sie zmiena , w XI wieku księża mieli żony...
To tylko takie przemyślenia, niemniej będe wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Angelika
Witam, proszę nie zapominać, że Pismo Święte to też element Tradycji, a przy tym mamy ogromną różnorodność wersji Pisma... Suma sumarum, rzeczywistości Kościoła nie można zredukować do cytatów z Pisma Świętego.

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [9]