Ewa Rygielska - Burza i inne takie

2010-08-08 11:30:20

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Ostatnio coraz częściej dochodzą do mnie informacje i treści związane z 'Burzą Miłosierdzia' jaką rzekomo Pan miał objawić niejakiej pani Ewie Rygielskiej.Wiem, że jest to objawienie pyatne, nie zaaprobowane przez Kościół i nie martwi mnie sama jego treść - tak szczerze to poddaję to w szeroką wątpliwość - ile sam fakt tego, w jakim tempie się rozrasta.krąży mi po głowie po prostu troska o to, czy można proklamować takie treści jak np tu:http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Oredzie-Pana-Jezusa-do-mist-Ew,2,ID407357259,nsam fakt intronizacji Chrystusa wydaję się tyleż bezsensu, że przecież Matka Boża prosiła [i jak dobrze pamiętam jest to poparte przez Kościół] o to by to ją ukoronować i mianować Królową.no, ale to inna półka.Chodzi mi raczej o to, i do tego zmierza moje pytanie, czy można wjakiś sposób 'walczyć' z takimi treściami.Czy Biskupi nie powinni czegoś na ten temat powiedzieć?czy nie powinien ktoś zbadać tych treści? rozeznać te proroctwa?Pozdrawiam!
Temat Intronizacji jest już u nas przewałkowany na wszystkie możliwe strony, dlatego faktycznie dobrze jest go już nie poruszać. 
Pogłoska o takim proroctwie doszła do mnie jakiś czas temu i patrząc nań w perspektywie Intronizacji szczerze wątpię w jego prawdziwość. 
Co do walki z takimi treściami to nie wyobrażam sobie żeby zabierać głos w każdej tego typu pogłosce. Mimo wszystko dobrą intuicję mieli Starsi Izraela, którzy debatując nad sprawą Apostołów mówili, że jeżeli nie jest to z Boga, wówczas pozostawione samo obumrze. I chociaż przedmiot badany jest tu zupełnie inny, to metoda jest chyba dobra.
Pozdrawiam w Panu,

Paweł Kowalski SJ

zobacz komentarze [32]