Ślub z ortodoxyjnym koptem

2012-11-28 00:40:23

Witam. Mam pytanie. Jeśli chcę wyjść za mąż za Kopta ortodoxa (ja katoliczka) to muszę to uczynić w kościele koptyjskim jako, że koptowie nie uznają ślubów z nie-koptami. Wtedy musiałabym przyjąć chrzest koptyjski. Jak w takim przypadku reaguje kościół katolicki? Czy po przyjęciu takiego ślubu w kościele koptyjskim jest możliwość, żeby zalegalizować go w kościele katolickim? Sercem zawsze będę przy kościele katolickim, nie widzę jednak znaczących różnic między kościołem katolickim a ortodoksyjnym kościołem koptyjskim. Jedyna różnica, która uwidacznia się między kościołami to inna głowa kościoła. Czy jeśli zależy mi na przyszłym mężu i nie potrafię zrezygnować z małżeństwa tylko przez tą różnicę to czy legalizacja małżeństwa w moim kościele katolickim jest możliwa? Bardzo proszę o odpowiedź.
Ślub w Kościele koptyjskim jest możliwy ze strony Kościoła katolickiego. Można uzyskać na to zgodę od kompetentnej władzy kościelnej. Natomiast nie można powtarzać chrztu. Jeśli ślub miałby się odbyć w Egipcie, o radzę udać się do jakiegoś kapłana katolickiego i z nim porozmawiać o tym ślubie. Taki kapłan katolicki lepiej doradzi, jak postąpić w tej sytuacji.

Pozdrawiam,

Marek Blaza SJ

zobacz komentarze [6]