Ewangelik a chrzest w kościele katolickim

2013-03-09 23:10:05

Szczęść Boże,
mam pytanie czy: ewangelik może być chrzestnym rodzicem dziecka w kościele katolickim oraz czy na ślubie katoliczki i ewangelika, jednym ze świadków może być ewangelik?
Ewangelik nie może być chrzestnym na chrzcie w Kościele katolickim. Może być jedynie tzw. świadkiem chrztu, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, kan. 874 § 2. "Ochrzczony, należący do niekatolickiej wspólnoty kościelnej, może być dopuszczony tylko razem z chrzestnym katolikiem i to jedynie jako świadek chrztu".
Natomiast ewangelik może być świadkiem przy sakramencie mełżeństwa, gdyż od takiego świadka wymaga się jedynie, aby był zdolny do czynności prawnych.

Pozdrawiam,

Marek Blaza SJ

zobacz komentarze [3]