Ksiądz czy mąż ?

2013-12-29 07:44:32

Witam. Mam cholernie duży problem z którym borykam się już od dłuższego czasu a mianowicie czy zostać księdzem czy nie. Tak tak ja wiem ze na to pytanie nikt (oprócz Boga) nie może mi odpowiedzieć. Głównie chodzi o to ze ponad wszystko kocham Boga i nie boje się o tym mówić bardzo chciałbym być zbawiony i tu pojawia się problem bo naprawdę to chciałbym mieć rodzinę dom wymarzony samochód kochająca żonę itd. i czuć sięszczęśliwym z drugie strony moja "inność" i miłość do Boga podpowiada mi "ksiądz?" a to oznacza wyrzucenie do kosza wszystkich marzeń. Obawiam się czy dałbym radę żyć w czystości małżeńskiej i czy jeżeli wybiorę ta drogę czy nie sprzeciwie się woli Boga i czy to nie będzie miało tragicznych konsekwencji dla mojej duszy ponadto dochodzą dość głupie chociaż dla mnie dosyć istotne problemy jak nie wydanie na świat potomka-zanik nazwiska . Strasznie ciągnie mnie do kobiet i pewnie miałbym z tym kłopot jako ksiądz. Ponadto już słyszałem "idziesz na księdza" "słyszałam że wybierasz się do seminarium" co mnie strasznie wnerwia nie wiem wynika może to z tego ze chodzę regularnie do Kościoła, spowiadam się,żegnam się przed i po jedzeniu ogólnie chodzi o to ze staram się żyć jak Chrześcijanin i mieć zasady w życiu. Może jakiś ksiądz może powiedzieć co sprawiło ze wybrał ta drogę skąd to wiedział i może wyjaśni mi jak to zrobić żeby być zbawionym przy wyborze jakiegoś powiedzmy dowolnego powołania które chcielibyśmy wypełniać w życiu. Nie umiem ująć wszystkiego pisząc
Witam,

Bóg mówi przez nasze sny i marzenia - patrz powołanie Józefa do opieki nad Jezusem. W Twoim tekście przeczytałem: "bo naprawdę to chciałbym mieć rodzinę dom wymarzony samochód kochająca żonę itd."
Coś chyba jest na rzeczy, co? Na pewno warto poszukać w tym marzeniu Pana Boga, a On Ci wskaże co dalej.

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [45]