Jak odpowiedzieć Panu Bogu na wezwanie do życia zakonnego

2013-02-04 07:29:43

Witam Mam 28 lat- od wielu lat rozważam możliwość powołania mnie przez Pana Boga do zakonu. Nie wiem jednak jak odpowiedzieć na to wołanie- pochodzę z małego miasta- jest tu jedno zgromadzenie zakonne, które jakoś nie jest odzwierciedleniem moich pragnień- nie podoba mi się ich charyzmat. Czuję, że Pan Bóg mnie woła, ale nie wiem jak odpowiedzieć na to wołanie- czy mam poszukiwać zakonu, który mi odpowiada? Kiedyś byłam w takim zakonie- ale nie mogłam porozumieć się z Siostrą, która była była odpowiedzialna za powołania. I teraz nie wiem już co robić. Jak o tym wszystkim myśleć i co Pan Bóg chciałby dla mnie? Chciałam się też zapytać czy jest coś takiego jak powołanie do samotności (kiedyś ksiądz Pawlukiewicz mówił, że nie ma czegoś takiego) ? Z Panem Bogiem
Podobnie uważam, że nie ma czegoś takiego jak powołanie do samotności. Jest oczywiście droga bezżeństwa, która nie musi wiązać się ze wstąpieniem do zakonu ale ponieważ chrześcijaństwo jest wspólnotowe a nie indywidualne, osoba powołana powinna związać się z jakąś żywą wspólnotą wiernych. Natomiast co do rozeznania własnego powołania, polecam: http://www.skb.vel.pl/b/ 

Wojciech Żmudziński SJ

zobacz komentarze [4]