masturbacja zalecona przez urologa

Komentarze

 • 2010-01-11 02:15:41

  Ojciec pyta, czemu ma służyć to pobranie nasienia. Trochę się ubawiłam. Niektóre działania medyczne tego, Ojcze, wymagają. Chyba, że żyjemy w średniowieczu. Jeśli było konieczne do leczenia, to nie możemy popierać choroby! Wszędzie widzi się masturbację jako zło, nawet wtedy, gdy jest wymagana do pewnych czynności medycznych. To już chyba wypaczone spojrzenie Ojca.
  - Esi -
 • 2010-01-11 17:27:05

  @ Esi, radzę lepiej zgłębić temat, niż wyskakiwać z takimi opiniami odnośnie odpowiedzi tych, którzy wiedzą chyba coś więcej o nauce KK. To twoje spojrzenie jest wypaczone, a wiedza katolicka - średniowieczna. Człowiek nie jest tylko obiektem do pobierania płynów ustrojowych. Nikt też nie jest zmuszony, aby popełniać czyn moralnie zły, nawet w celach leczniczych. I tak: „bezpośrednie powodowanie masturbacji w celu uzyskania nasienia nie jest godziwe, jakikolwiek byłby cel tego badania” - Pius XII.
  Więcej w tym linku:
  http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr378/15-wdr.htm

  O. Marek napisał: "Chyba nie jest to badanie służące ratowaniu życia? Jeśli nie, to znaczy, że nie jest ono konieczne."
  - Pytanie, czy można tak spokojnie uznać za konieczne lub usprawiedliwione "w celu ratowania życia" czyny niegodne, w tym konkretnym przypadku masturbację?

  - Nisa -
 • 2010-01-11 19:28:51

  @Niso
  popróbuj, chyba, że akurat jesteś "kłodą".
  - Marcin -
 • 2010-01-11 19:41:17

  @Niso
  spójrz na przedostatnią w tym bloku odpowiedź. Mam nadzieję, że to Tobie średniowieczne klapki spadną z oczu. A z drugiej strony, skąd się na tym znasz? Jesteś przecież kobietą. Chyba że... ale chyba tego nie robisz? Chociaż ci, co tak się trzymają swej moralności jak kładki nad przepaścią, najczęściej wpadają w takowe grzeszki
  - Esi -
 • 2011-01-16 23:53:42

  Z całym szacunkiem pani Niso, ale są sytuacje kiedy nasienie jest istotnie potrzebne w medycynie. Do diagnostyki schorzeń. W woli ścisłości np. takich jak żylaki powrózka nasiennego (bodaj najczęstsza przyczyna niepłodności u mężczyzn) czy rak jądra (najczęstszy nowotwór złośliwy u młodych mężczyzn). Pomaga w podjęciu decyzji o operacji i mówi o przebiegu leczenia. Pewno, że można wyjść z założenia, że człowiek nie jest zbiornikiem płynów ustrojowych. Nie przetaczajmy krwi. Nie podawajmy narkotycznych leków przeciwbólowych i usypiających, bo niektórzy się nimi szprycują. Nie badajmy kału w kierunku raka jelita grubego (pierwsze, profilaktyczne badanie) bo to nie godne by ktoś oddawał stolec innej osobie. Nie badajmy moczu bo to brak szacunku komuś to dać, a urosepsa jest najczęstsza sepsą. A lekarza wezwijmy tylko wtedy gdy się "ratuje życie". Nie ważne intencje. Przecież ludzie są dla prawa, a nie prawo dla ludzi.
  P.S. Takie badanie kosztuje w granicach 100-150zł. Myśli Pani, że mężczyźni chodzą na nie dla zabawy?
  - Michał -
 • 2011-01-17 01:58:00

  @ Michał
  W tej kwestii ogólnie się zgadzamy: są sytuacje, w których potrzebne są takie badania, ale niepotrzebne są dodatki ubarwiające ten temat (-ta uwaga również do przedmówców). Do tego tematu o. Marek Blaza już dawno temu podawał linki, ale widzę, że trzeba ponowić. Zagadnienie jest tam dobrze opracowane; wklejam fragment artykułu, którego autorem jest o. J. Szyran OFM Conv.

  "Samo badanie nie stanowi większego problemu moralnego; wątpliwości budzi sposób pobrania materiału do analizy."
  "Pobieranie nasienia do badań laboratoryjnych na drodze masturbacji jest niegodziwe ze względu na brak zamierzonego przez Stwórcę porządku moralnego i celowości aktu seksualnego. Masturbacja jest bowiem aktem pozbawionym wymiaru osobowego oraz celu, dla jakiego zostały dane człowiekowi narządy płciowe. Lekarz nie ma moralnego prawa wymuszać na pacjencie niegodziwych działań, tym bardziej, że istnieją metody pobierania nasienia zgodne z katolicką moralnością."
  http://www.szansaspotkania.net/index.php?page=13760


  - Nisa -
 • 2011-10-18 17:21:18

  Nie musisz sie sam masturbowac, moze to zrobic partner albo partnerka. Tu nie chodzi o sama masturbacje tylko o regulane pozbywanie sie nasienia, tak aby stare nie zalegalo. To jak jak zbiornik, oprozniasz a wtedy wchodzi nowe nasienie. Moze tez miec normalny sposunek (najlepiej uzywajac kondoma) bo wtedy nasienie sie zbierze w kondomie. Po to produkujesz nasienie aby sie jego pozbywac, a nie tlamsic wewnatrz siebie.
  - DrMurek -
 • 2011-10-18 22:21:14

  nie ma co, od urologa do promiskuityzmu seksualnego; "partner, albo partnerka" doktorek od siedmiu boleści się wylansował
  - mc -
 • 2011-10-20 11:55:36

  z artykułu ,,leczenie przewlekle chorych na zapalenie stercza ...\'\' zamieszczonego w gazecie ,,Urologia polska,, kwartalniku Polskiego Towarzystwa Urologicznego
  1.,,Zasady leczenia ostrego i przewlekłego bakteryjnego zapalenia stercza oparte na antybiotykoterapii są powszechnie akceptowane i stosowane, ponieważ leczenie to jest zwykle skuteczne,,

  z artykułu,, Zapalenie stercza - współczesne poglądy na diagnostykę i leczenie\'\' rok 2005 :
  1.,, Rola leków przeciwbakleryjnych, antybiotyków i chemioterapeutyków, w leczeniu bakteryjnego zapalenia stercza jest dobrze poznana ,,

  ,,Bakteryjne zapalenie stercza\'\' artykuł ukazał się w Przeglądzie Urologicznym 2010/11/6 (64):
  ,,Antybiotyki są leczeniem z wyboru w przypadku ostrego zapalenia stercza, zalecane w przewlekłym zapaleniu,,
  Metod leczenia oczywiscie jest więcej,ich przedstawienie na tym forum nie jest potrzebne.Natomiast w zadnym artukule ANI JEDNEGO SŁOWA O TYM ze dzięki MASTURBACJI bakterie zostaną szybciej usunięte z prostaty i jąder.
  Pamietac nalezy ze tak jak policjanci,elektrycy,kucharze itd. dzielą sie na dobrych i złych tak i lekarze -jedni są lepsi i mają dużą wiedzę a inni są delikatnie mówiąc słabi i ich wiedza nie jest imponująca. Ja gdy mam wątpliwosci to zasięgam porady więcej niż jednego lekarza. wiecej na temat leczenia chorob prostaty na http://www.przeglad-urologiczny.pl/
  i na http://www.urologiapolska.pl/
  pozdrawiam
  - artur -
 • 2011-10-21 16:29:54

  czy lekarz pacjentowi z helicobakter pylorii w żołądku zaleca wymioty w celu pozbycia się bakterii z żołądka? Nie.Zaleca przyjmowanie antybiotyków w celu zabicia bakterii bo tak sie tą chorobę leczy.A zatem zalecanie masturbacji w celu pozbycia się nasienia z bakteriami jest również bez sensu.
  - artur -
 • 2012-01-30 01:25:53

  antybiotyki słabo penetrują do stercza (prostaty), szczególnie przewlekłe przypadki ciężko wyleczyć. Masturbację zalecono jako dodatkową metodę usunięcia (albo chociaż zmniejszenia ilości) bakterii. W książkach tego byc może nie ma, ale dla lekarza jest to logiczne (nie pozbawione, artur,sensu)
  - AGu-lekarz- zaraz mnie okrzyczą -
 • 2012-01-30 01:27:13

  antybiotyki słabo penetrują do stercza (prostaty), szczególnie przewlekłe przypadki ciężko wyleczyć. Masturbację zalecono jako dodatkową metodę usunięcia (albo chociaż zmniejszenia ilości) bakterii. W książkach tego byc może nie ma, ale dla lekarza jest to logiczne (nie pozbawione, artur,sensu)
  - AGu-lekarz- zaraz mnie okrzyczą -
 • 2012-01-30 01:28:56

  jeszcze jedno, pobranie nasienia, w tym przypadku konieczne było do posiewu w celu ustalenia na jaki antybiotyk zareagują bakterie.
  - AGu-lekarz- zaraz mnie okrzyczą -
 • 2012-03-22 20:43:20

  a szanowne ojce nie chodzą do lekarza urologa i nie leczą chorej prostaty??? Jak czytam niektóre wypowiedzi, to mam wrażenie, że jestem w głębokim średniowieczu. Jak można udzielać głupich porad chorym ludziom aby się nie badali, bo to grzech. Czekam, kiedy kobietom zabronicie chodzić do ginekologa lub badać np. piersi, bo za to można iść do piekła. Lekarz decyduje jakie badanie ma pacjent wykonać, a dodam, że obecnie za większość badań płacą pacjenci - chociaż płacą ubezpieczenie, a poza tym nie wszystkie badania należa do przyjemnych.
  - tutka -
 • 2012-03-24 08:38:17

  Do Księdza Marka Blazy - proszę wiedzieć że średniowiecze się skończyło! Pan na pewno nie jest bardziej kompetentny w kwestii urologii niż lekarz. Odnośnie badania nasienia - załamałem się czytając Pana komentarz. Jeszcze bardziej się załamuję, że wielu ludzi daje się nabrać na tego typu "rady".
  Ludzie!!! Opamiętajcie się!
  - kk -
 • 2012-11-16 21:00:39

  Nie wiem, czy jeszcze ktos przeczyta ten komantarz po prawie trzech latach od podjecia dyskusji. Jako kaplan i lekarz, prowadze zagranica praktyke (pracuje w szpitaluz drugim stopniem specjalizacji) i czytajac wpisy oraz odpowiedzi ks. Marka, musze przyznac, ze styl wypowiedzi w Polsce na temat masturbacji i problemow klinicznych stercza osiagnal chyba dno! Jeden z moich pacjentow, ksiadz katolicki,od ponad dwoch lat choruje na bakteryjne zapalenie prostaty i dolnych drog moczowych. Nalezy pamietac, ze gruczol prostaty jest jednym z organow najbardziej odpornych na penetracje antybiotykami (i to tylko nielicznymi mozna sie posluzyc, z rodziny chinolonow III i IV generacji, najbardziej znany to levofloksacyna). Aby dobrac antybiotyk, nalezy dokonac badania na posiew bakteryjny - pobrac probke plynu z prostaty. Metody pobrania: w USA wykonywalismy metoda masazu prostaty per rectum, w Europie najczesciej wykonuje sie przez masza zewnetrzny (malo wydajny i bolesny) lub przez akt masturbacji. Oczywiscie, nie jest to zabieg ratujacy zycie i mozna zyc gryzac palce z bolu przy zapaleniu prostaty! Istnieje teoria wsrod urologow, ze czeste oproznianie prostaty z plynu pozwala na przyspieszenie procesu wyleczenia. jak to robic? w malzenstwie przez akt malzenski (zgodnie z nauka Kosciola), ale w przypadku osob samotnych? przez kontakt z osoba postronna (patrz: prostytucja)? osoba zakonna czy kaplan jakie maja mozliwosci? sam akt masturbacji w tym przypadku (nawet regularnej, az do pelnego wyleczenia) nie wydaje mi sie wykroczeniem moralnym, z ktorego nalezaloby sie spowiadac, moze tylko wspominac przy okazji spowiedzi, ze ma sie takie schorzenie i w czasie leczenia dochodzi do tego typu aktow. Zakwalifikowanie z gory czynu bez zrozumienia sytuacji jest, delikatnie mowiac, powaznym naduzyciem swej pozycji, drogi Ksieze Marku! Kazdy przypadek nalezy rozwazac indywidualnie. Leczenie prostaty u osoby, ktora nie ma regularnego zycia seksualnego w malzenstwie, staje sie problemem. Wielu samotnych mezczyzn w takiej sytuacji ucieka sie do masturbacji nie ze wzgledow erotycznych, lecz aby zmniejszyc dolegliwosc, ktora, moge zagwarantowac z wieloletniego doswiadczenia klinicznego, jest autentycznie dokuczliwa i obniza poziom samopoczucia, doprowadzajac nawet do depresji (bol ciagly, chroniczny jest w wielu krajach zakwalifikowany jako problem spoleczny). Przepraszam za tak dlugi wyklad, ale wydaje mi sie, ze nalezy o pewnych sprawach rozmawiac powaznie i z pewnym przygotowaniem, a nie tylko poddawac sie emocjom! Ks. D.
  - David -
 • 2012-11-18 17:52:55

  Przede wszystkim - pora wydorośleć i zapomnieć o spowiedzi, religijnych mitach i niedzielnych wydziwianiach. Masturbacja nie jest złem w żadnym aspekcie, jeśli nie czynisz nikomu w ten sposób krzywdy. To Twoje życie, Twoje ciało, Twoja fizjologia. Daj spokój - nie pytaj wszystkich wkoło, czy CI wolno, czy nie. A już opowiadanie o tym podstarzałemu mężczyźnie w sukni - to żenada...
  - Krzysztof -
 • 2012-11-19 10:23:51

  Nie , Nie i jeszcze raz Nie, masturbacji. Pochodzi ona
  od potężnej siły tego Świata " pożądania" , która zapewnia siłowe trzymanie dusz przy materialiźmie. To nie Twoje ciało , bo go nie kupiłeś ani nie zrobiłeś . Nawet włos z Twojej woli nie jest na tym ciele. Należy do Tego , który go stworzył. To nie Twoja filozofia , ponieważ wszystko co Ciebie otacza , nie pochodzi od Ciebie , ani jakiegokolwiek człowieka. Myślisz, Mówisz, Robisz dzięki zanurzeniu Twojej duszy w Mocy. Jesteś jak malutki (plik) program kom . który bez głównego programu operacyjnego nawet nie wie że jest ,że istnieje.

  Masturbacja szkodzi Tobie , bo wiąże Ciebie co raz mocniej z fizycznością tego świata.
  Pytaj wszystkich nawet podstarzałych mężczyzn w sukni bo to właśnie jest szukanie.

  Króluj nam Panie Jezu Chryste

  - jan -
 • 2012-12-04 19:40:39

  No z całym szacunkiem, ale lekarz zalecając coś nie robiłe tego z własnego widzi mi się. Dlaczego dmucha się nos przecież jama nosowa też jest zainfekowana ??
  - MAciej -
 • 2012-12-16 07:42:02

  "A po co to pobieranie nasienia? Czemu to ma służyć? Chyba nie jest to badanie służące ratowaniu życia? Jeśli nie, to znaczy, że nie jest ono konieczne. A zatem, można z niego zrezygnować." Spróbuje księdzu odpowiedzieć na to pytanie chociażby po to aby potwierdzić połodność mężczyzny a tym samym ustrzec się w przyszłości od dramatu jakim jest rozwód.wiemy że rozwód dla katolika równa się z życiem w celibacie do końca życia (chyba że pojedna się z żoną ) i ja się z tym zgadzam tylko ciągle nie rozumię po co obchodzicie prawo Boże stwierdzacie nieważność zawartego sakramentu ? i otwieracie furtkę do zawarcia nowego
  - Klm -