Pytanie o post.

Komentarze

  • 2011-12-20 12:28:31

    Ale jeśli decyduję się na coś, co w moim przekonaniu jest grzechem choć obiektywnie ten czyn nie jest zły, to chyba mimo wszystko popełniam grzech. Czy tak ?
    - JF -
  • 2011-12-20 13:20:49

    No chyba wogóle zjedzenie miesa w piatek nie jest grzechem ciezkim tak ze i w Polsce mozna isc do Komunii Sw.
    - robert69 -
  • 2011-12-20 16:10:42

    Krzysztofie, gdybyś jeszcze kiedyś zawędrował do Anglii albo Walii to też nie mozesz zjeść mięska w piątek. To chyba obok Polski jedyne kraje w Europie gdzie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątki całego roku.
    - blue -
  • 2011-12-27 10:01:39

    A nie zauważyliście że ta odpowiedz jest ironiczna... co to ma za znaczenie czy jesteś w polsce czy w szwecji.. POst to post i należy go przestrzegać w celu doskonalenia ducha i wzmacnianie siły woli.
    - qqq -
  • 2011-12-27 13:04:39

    Jak nic ironia ale sie przez chwile zastanawialam co z ta Polska.:)
    - ee -
  • 2011-12-27 15:21:21

    qqq- ścisłe przestrzeganie przepisów nie jest najwazniejsze, ale sama relacja z Bogiem, intencje, czynienie tego co dobre, co pomaga wzrastać w wierze itd. Ale faktem jest, że są i przepisy ustanowione w trosce o wiernych. W niektórych krajach biskupi ustanawiają wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w innych inne formy pokuty w piątek dla podkreślenia szczególnego charakteru tego dnia raczej a nie dla ćwiczenia silnej woli. Stosujemy się do przepisów miejsca w którym przebywamy. Odpowiedź nie jest ironiczna.
    - blue -
  • 2011-12-28 10:10:34

    Z tym piątkowym postem , nie wszystko jest dla mnie jasne . Nie rozumiem dlaczego nie mogę w piątek zjeść np. kaszanki , kiełbasy zwyczajnej ..., ale wolno mi jeść łososia , owoce morza ... ? Z czego tu się spowiadać ?
    O co chodzi ?
    Może ktoś mi to wyjaśni , z góry dziękuję .
    Ewa
    - ewa -
  • 2011-12-29 18:46:09

    robert69... oj coś z Przykazaniami i katechizmem nie za bardzo stoimy

    1) W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac nieko­niecznych.

    2) Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

    3) Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

    4)ZACHOWYWAĆ NAKAZANE POSTY I WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH, A W OKRESACH POKUTY powstrzymywać się od udziału w zabawach.

    5)Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

    http://slesicki.w.interia.pl/przykazania.htm

    Pozdrawiam :)

    - x -