jasnowidzenie

Komentarze

 • 2010-11-05 10:32:32

  Nie ma jesnowidzenia, czasmi ktos przez przypadek może cos przwidzieć zgodnie zresztą z rachunkiem prawdopodobieństwa. Inni potrafią " wróżyć " tak że praktycznie co by sie nie stało to można to podciągnąć pod przepowiednię. W odpowiedzi księdza jest sprzeczność - jak zresztą w wielu doktrynach KK.
  Pisze ksiądz:" Jasnowidzenie nie podoba się Panu Bogu " skoro tak to znaczy że nie pochodzi od Boga. Skoro nie od Boga to od złego - ale czy zły ma wiedzę przyszłą - tą to ma tylko Bóg a zły nie jest Bogiem więc nie ma tej wiedzy. Więc rzekomi jasnowidze czy wróżbici a właściwie szarlatani to niby skąd mają znać przyszłość bo nie od Boga ani szatana. To po prostu oszuści albo nawiedzeni.
  - Wątpiący -
 • 2010-11-05 16:32:31

  @Wątpiący: niektórzy z pewnością mogą posiadać umiejętność tzw. jasnowidzenia od szatana. Szatan nie ma oczywiście bezpośredniego wglądu w przyszłość ale jest istotą o ogromnej inteligencji, znacznie większej od człowieka w związku z czym potrafi wiele rzeczy przewidzieć, wywnioskować znając różne rzeczy.
  - sin -
 • 2010-11-05 16:47:45

  szatan i duchy złe mogą nas obserwować i 'przewidywać' jak zachowamy się w danej sytuacji - stąd możliwość 'przewidzenia' jak się zachowamy na podstawie obserwacji naszych zachowań
  - Michał -
 • 2010-11-06 02:32:02

  Przewidziec na podstawie faktów to zupełnie co innego jak wróżyć. Człowiek ma wolną wolę więc takie przewidywanie to i tak wróżenie z fusów. Jęsli ktos chce wiedzieć na przykład czy zda egzamin to aby przewidzieć trzeba znać jak się uczy dany delikwent ( to załurzmy zły może wiedzieć ) oraz jakie wylosuje pytania a to już stanowczo wykracza poza kompetancje złego.
  Na marginesie - kolejny bezsens. Bóg stworzył anioły - ale wiedział że część się zbuntuje. Mimo tego je stworzył i obdarzył dużą mocą - miedzy innymi ogromną inteligencją. Potem stworzył człowieka i świadomie stworzył go duzo mniej inteligentnym od człowieka. Wychodzi na to że Bóg świadomie zgotował swoim ukochanym stworzeniom kiepski los kiedy są kuszeni i nękani przez dużo potężniejsze i inteligentniojsze stworzenia - czy to fer ????
  - Wątpiący -
 • 2010-11-08 00:55:50

  Oj, Oj Wątpiący!!!!.
  1.Masz wolną wolę, ale łatwo przewidzieć, że przy następnym pytaniu i tak znajdziesz okazję, by skrytykować Pana Boga.
  2.W przepowiadaniu przyszłości- czy jest to wynik oszustwa, czy działania złego ducha ( a może to jedno i to samo?) niebezpieczne jest to, że przepowiednia wpływa na nasza wolną wolę. Często determinuje zachowanie osoby działając na jej podświadomość, a to jest jak najbardziej domena złego.
  3. Pismo mówi, Ps 8:6 „\"UCZYNIŁEŚ GO(człowieka) NIEWIELE MNIEJSZYM OD ISTOT NIEBIESKICH\" w innych tłumaczeniach \"OD BOGA\", tak więc nasze widoczne gołym okiem ograniczenie inteligencji nie jest zamysłem Boga. Pan Bóg stworzył nas dobrymi. To nie On nam, ale my sami zgotowaliśmy sobie kiepski los.
  4. Wątpiący, Bóg obdarował Pana inteligencją i wolnością, choć doskonale wiedział z jaką gorliwością będzie Go Pan atakował. Może byłoby lepiej, gdyby zamiast rozumnej woli dał Panu nakaz kłaniania się Mu? Na pewno uniknąłby wielu przykrości.
  - nina -
 • 2010-11-24 23:43:49

  A tak konkretnie O.Klimuszko.Charyzmatyk czy....?
  Proszę o odpowiedż.
  - MAREK -