spowiedź

2013-12-04 07:39:32

Dręczą mnie wyrzuty sumienia , nie jestem pewna w 3 kwestiach. 1)gdy miałam 9 lat (teraz mam 15)skłamałam na spowiedzi ale nie sadziłam że to coś bardzo złego natomiast teraz wiem że to bardzo złe ale nie wiem co robić ...czy spowiadać się generalnie? 2)około rok temu byłam na rekolekcjach i poszłam do spowiedzi wyznałam ze oglądam filmy dla dorosłych ale gdy spytał jakie ogarnął mnie wielki wstyd i znowu skłamałam , jednak i wtedy jakoś puściłam to mimo uszu i zapomniałam , owszem na początku wiedziałam ze to źle ale nie wiedziałam o nieważności spowiedzi.... 3) teraz gdy się obecnie spowiadałam znów miałam wstydliwy grzech który bardzo cicho wymawiała tak że ksiądz mógł nie usłyszeć , czy to również grzech? ps. niedawno uczyłam się na lekcji Religi że jeżeli jedna spowiedź jest nieważna to pozostałe również a jeżeli miałabym się spowiadać od 9 roku życia to zajęło by mi to godzinę ... ale z drugiej strony nie chcę aby kolejne spowiedzi były nie ważne.... przez te wszystkie wątpliwości każda spowiedź wydaje mi się zła....

Witaj, powiedz raz na spowiedzi to, o czym piszesz i w ten sam sposób i basta. 
Co Ty na to? I nie przejmuj się.

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [3]