Czy to jest zdrada

2013-12-12 07:50:28

Mam takie oto pytanie. Nie jestem żonaty ale jest w moim życiu kobieta którą bardzo kocham. Ona nie jest do końca przekonana do sakramentu małżeństwa, nie chodzi do kościoła ale myślę że jest dobrym człowiekiem i kiedyś uda się nas związek zformalizować. Na razie z różnych przyczyn mieszkamy osobno ale współżyjemy ze sobą. Wiem że jest to grzech ale żeby dać wyraz temu że chociaż nie jesteśmy małżeństwem to traktuję ją jak żonę , kiedyś w kościele przysięgałem Panu Bogu że jej nigdy nie zdradzę itp ( podobnie jak się przysięga podczas ślubu ).Kiedyś podczas masturbacji miałem fantazję nt innej kobiety.Oczywiście nigdy nie zrobiłęm nic aby ją urzeczywistnić itp. Czy dopuściłem się zdrady ? Lub czy gdybysmy byli małżeństwem takie coś jest zdradą ?
Witam, chyba mamy do czynienia z nawarstwieniem problemów. Jeśli nie obiecaliście sobie wierności i miłości aż do śmierci ... pytanie o zdradę na poziomie wyobrażeń wydaje się bardzo teoretyczne... a my tu jesteśmy za praktycznymi rozwiązaniami :)

Michał Karnawalski SJ, webmaster

zobacz komentarze [8]